Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 25, 2010 10:03 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 9:42 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Witam.
Generalnie prawie każdy mój urlop spędzam w górach. Polskie góry zwiedziłem prawie całe. W roku 2009 zwiedziłem słowacki raj i było naprawdę rewelacyjnie. Jako że powoli trzeba rezerwować urlopy na ten rok (a ja jak co roku planuje na wrzesień)to i miejsce wypadu powoli trzeba wybierać :))
Z góry mówię, że ze względu na lęk wysokości :( wycieczki po szlakach jak na Giewont, Orlą Perć, odpadają. Idealny pod tym względem był właśnie słowacki raj - urozmaicone w dużej ilości trasy, z pięknymi widokami. Jako, że mieliśmy samochód i stacjonowaliśmy w Hrabuszycach, to zwiedziliśmy sobie trochę zamków w okolicy jak i aquapark w Popradzie (bo właśnie taki typ wycieczek preferuje - dzień, dwa na trasę, jeden dzień zwiedzania, dzień na trasę i znowu dzień zwiedzania)
Co moglibyście zaproponować ciekawego i podobnego na 10-dniowy wypad na tereny Słowacji, Czech, jak cenowo podobnie to może być i Słowenia, czy jakaś inna część Europy środkowo-wschodniej (byle by tylko lubili, albo chociaż nie nie lubili Polaków ;)??
Myślałem o Małej i dużej Fatrze, albo Parku Triglavskim, ale szczerze mówiąc sam nie wiem.....
Będę wdzięczny za jakieś dobre rady :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 8:24 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
freemanek napisał(a):
Co moglibyście zaproponować ciekawego i podobnego na 10-dniowy wypad na tereny Słowacji, Czech, jak cenowo podobnie to może być i Słowenia, czy jakaś inna część Europy środkowo-wschodniej (byle by tylko lubili, albo chociaż nie nie lubili Polaków ;)??
Myślałem o Małej i dużej Fatrze, albo Parku Triglavskim, ale szczerze mówiąc sam nie wiem.....
Będę wdzięczny za jakieś dobre rady :)


Jeśli chodzi o Słowację - to proponuję zatrzymać się w dwóch miejscach - około 5 dni Mała Fatra, dolina Vratna.
Bardzo ciekawa, ale za 5 dni da się obejść wszystko.

Zaś kolejne 5 dni spędzić nieopodal w rejonie Rajeckich Teplic - Sulovske Skaly.
Niesamowite formy skalne, góry niezbyt wysokie (do 1200 m n.p.m.).
Można tez skorzystać z kąpielisk termalnych w Rajcu i w Rajeckich Teplicach.
A i zwiedzać w okolicy jest co, np. Cziczmany, zamek Bojnice.

Tu na szybko znalazłam trochę więcej na ten temat:

http://przewodnik.onet.pl/1251,1824,143 ... tykul.html

A to parę zdjęć:

http://images.google.pl/images?hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hs=SFg&num=20&newwindow=1&q=Sulovske+skaly&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=s5deS5WgDNiO_AbW5YGXBQ&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CB4QsAQwAw


Nieskromnie polecę książkę, której jestem autorką:

http://www.empik.com/gory-slowacji-ksiazka,60471,p

Opisy tras po rożnych górach Słowacji jak również innych atrakcji turystycznych w pobliżu.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 10:03 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 11, 2007 1:46 pm
Posty: 1563
Lokalizacja:
Warte uwagi są oczywiście jeszcze Niżne Tatry, jak ma się samochód to można się ulokować gdzieś w Demanowskiej Dolinie, połażenia jest na kilka dni, opórcz tego blisko aquaparki w Liptovskim Mikulasu, Besenowej.
Niedaleko jest wówczas także Wielka Fatra i Góry Choczańskie.

_________________
Wolę mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 10:25 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
zbych napisał(a):
Warte uwagi są oczywiście jeszcze Niżne Tatry, jak ma się samochód to można się ulokować gdzieś w Demanowskiej Dolinie, połażenia jest na kilka dni, opórcz tego blisko aquaparki w Liptovskim Mikulasu, Besenowej.
Niedaleko jest wówczas także Wielka Fatra i Góry Choczańskie.


Tak - to też byłaby bardzo ciekawa opcja.
Można nawet mieszkać nawet w Liptowskim Mikulaszu i wszystko ma się w zasięgu kilkunastu kilometrów dojazdu.

Różnych obiektów do zwiedzania też jest tam sporo - np. Skansen Celtycki na wzgórzu Havranok nad Liptowską Marą (niedaleko Beszeniowej), Skansen Liptowski w Przybylinie, kościół ewangelicki w Świętym Krzyżu (największa drewniana budowla na Słowacji) i inne.

Można sobie iść na Wielki Chocz lub do Doliny Prosieckiej, na Ohniste, na Krakovą Holę, do Jaskiń Demianowskich i w mnóstwo innych miejsc.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 11:37 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
freemanek, jak zwiedziłeś
freemanek napisał(a):
aquapark w Popradzie
to widziałeś ju wszystko. :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 2:08 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 06, 2006 8:52 pm
Posty: 391
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Basia Z. napisał(a):
freemanek napisał(a):
Co moglibyście zaproponować ciekawego i podobnego na 10-dniowy wypad na tereny Słowacji, Czech, jak cenowo podobnie to może być i Słowenia, czy jakaś inna część Europy środkowo-wschodniej (byle by tylko lubili, albo chociaż nie nie lubili Polaków ;)??
Myślałem o Małej i dużej Fatrze, albo Parku Triglavskim, ale szczerze mówiąc sam nie wiem.....
Będę wdzięczny za jakieś dobre rady :)


J
Zaś kolejne 5 dni spędzić nieopodal w rejonie Rajeckich Teplic - Sulovske Skaly.
Niesamowite formy skalne, góry niezbyt wysokie (do 1200 m n.p.m.).
Można tez skorzystać z kąpielisk termalnych w Rajcu i w Rajeckich Teplicach.
A i zwiedzać w okolicy jest co, np. Cziczmany, zamek Bojnice.


B.


co do Rajeckich Teplic i okolic-byłam tam parę razy,ładnie,można wypocząć,pochodzić trochę po górach,a w okolicy ciekawe ruiny zamków(lietawski hrad,sulowski hrad, ..nieco dalej strećno)...tylko do tych zamków trzeba trochę podejść(najwięcej do sulowskiego....ja nieświadoma wybrałam się w butach na obcasach i sukience :lol: .
Nocleg dobrze załatwić w Rajeckich Teplicach,fajne miasteczko uzdrowiskowe,teraz tam prawie Polaków nie ma(bo ceny poszły w górę).Jak coś to mam namiary na fajną kwaterę.
Tylko tak jak Pisze Basia...parę dni by wszystko co ciekawe zobaczyć,bo potem nudno(byłam 2 tygodnie....trochę za długo)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 02, 2010 1:11 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sty 30, 2010 1:42 pm
Posty: 1
Lokalizacja: Wawa
freemanek napisał(a):
Witam.
Generalnie prawie każdy mój urlop spędzam w górach. Polskie góry zwiedziłem prawie całe. W roku 2009 zwiedziłem słowacki raj i było naprawdę rewelacyjnie. Jako że powoli trzeba rezerwować urlopy na ten rok (a ja jak co roku planuje na wrzesień)to i miejsce wypadu powoli trzeba wybierać :))
Z góry mówię, że ze względu na lęk wysokości :( wycieczki po szlakach jak na Giewont, Orlą Perć, odpadają. Idealny pod tym względem był właśnie słowacki raj - urozmaicone w dużej ilości trasy, z pięknymi widokami. Jako, że mieliśmy samochód i stacjonowaliśmy w Hrabuszycach, to zwiedziliśmy sobie trochę zamków w okolicy jak i aquapark w Popradzie (bo właśnie taki typ wycieczek preferuje - dzień, dwa na trasę, jeden dzień zwiedzania, dzień na trasę i znowu dzień zwiedzania)
Co moglibyście zaproponować ciekawego i podobnego na 10-dniowy wypad na tereny Słowacji, Czech, jak cenowo podobnie to może być i Słowenia, czy jakaś inna część Europy środkowo-wschodniej (byle by tylko lubili, albo chociaż nie nie lubili Polaków ;)??
Myślałem o Małej i dużej Fatrze, albo Parku Triglavskim, ale szczerze mówiąc sam nie wiem.....
Będę wdzięczny za jakieś dobre rady :)




Ja polecam Włochy . Sama jadę do Marillevy z tego biura [url][url]http://student.travel.pl/studenckie-ferie,ferie-wlochy-val-di-sole[/url]
Znajomi mi polecili , super miejsce. :D
[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 6:39 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 05, 2008 2:50 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Gdynia
freemanek napisał(a):
Co moglibyście zaproponować ciekawego i podobnego na 10-dniowy wypad na tereny Słowacji, Czech, jak cenowo podobnie to może być i Słowenia [...]
Myślałem o Małej i dużej Fatrze, albo Parku Triglavskim, ale szczerze mówiąc sam nie wiem.....
Będę wdzięczny za jakieś dobre rady :)


Jeśli ma być cenowo podobnie do Słowacji to Słowenia i Park Triglavski zdecydowanie odpada. Pomijając kłopotliwy bez własnego samochodu dojazd (ale tu chyba Ciebie nie dotyczy ta uwaga) ceny noclegów i żywności są dużo, dużo wyższe. Przykładowo 4 Euro za 1,5 litra wody (a wcześniej czy później będziesz musiał ją kupić gdyż nie w każdym schronisku jest woda w kranie, nie wszędzie w ogóle jest kran a powyżej pewnej wysokości strumyków brak ;) ). Do tego raczej nie uświadczysz gniazdek z prądem w wyżej położonych schroniskach - skazany jesteś na kupowanie wrzątku i potraw w kuchni. No chyba, że pojedziesz z prywatną kuchenką w plecaku, ale biorąc pod uwagę duże przewyższenia lepiej za dużo do plecaka nie pakować.
Co do lęku wysokości - też go posiadam i pielęgnuję ;) - myślę że przeciętny szlak w Triglavskim Parku jest bardziej przepaściasty i eksponowany niż w Tatrach. My szczerze mówiąc przez pierwsze dwa dni nie mogliśmy się przyzwyczaić do braku map z podanymi czasami, jednakowego oznakowania wszystkich szlaków czerwoną kropką i tego, że czytając przewodnik i oglądając mapę (nasza mapa miała dodatkowo błednie zaznaczone szlaki) w sumie ciężko nam szło określić trudność i ekspozycję szlaku. Kolejna rzecz - dojście do niektórych wyżej położonych schronisk zajmuje wiele godzin i wiąże się np z 2 km przewyższenia - to spore utrudnienie dla preferowanego przez Ciebie wypoczynku dwa dni w górach, jeden zwiedzanie cywilizacji. Oczywiście jeśli nie masz ciśnienia na zdobywanie wyższych lub oddalonych szczytów to na pewno znajdziecie coś dla siebie :)

Ale... tak naprawdę warto tam pojechać! Kraj jest piękny, czysty, do tego sprawia wrażenie bezpiecznego a ludzie są życzliwi. Nie dogadasz się ze Słoweńcami jak z innymi Słowianami ale to nie problem, bo przez prawie 2 tygodnie spotkaliśmy tylko trzy osoby które nie mówiły po angielsku (wszystkie one za to mówiły po niemiecku) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 04, 2010 10:42 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 9:42 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
Wśród znajomych padła propozycja - Wetlina w Bieszczadach..... w sumie to nigdy w tej części gór nie byłem. Do Lwowa też daleko nie jest. Więc czemu nie.....
Jakieś ciekawe obiekty (góry, parki krajobrazowe, etnograficzne, muzea, stare wsie, cerkwie itp. itd) do zwiedzania w okolicy znacie (zarówno u naszych sąsiadów Słowaków jak i Ukraińców??)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 7:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
freemanek napisał(a):
Wśród znajomych padła propozycja - Wetlina w Bieszczadach..... w sumie to nigdy w tej części gór nie byłem. Do Lwowa też daleko nie jest. Więc czemu nie.....
Jakieś ciekawe obiekty (góry, parki krajobrazowe, etnograficzne, muzea, stare wsie, cerkwie itp. itd) do zwiedzania w okolicy znacie (zarówno u naszych sąsiadów Słowaków jak i Ukraińców??)


Mnóstwo :-)

W związku z tym pisania też jest sporo, właściwie to najlepszą opcją jest kupienie przewodnika papierowego.
Najlepszy przewodnik po samych Bieszczadach to pozycja wydawnictwa "Rewasz" - "Bieszczady dla prawdziwego turysty".

Z ciekawych skansenów, jeśli Cię to interesuje mogę polecić w Polsce skansen w Sanoku, na Ukrainie - skansen we Lwowie i w Użgorodzie, a na Słowacji Bardejovske Kupele oraz Svidnik.
O każdym z nich można by bardzo dużo napisać.
W Bieszczadach jest kilka pięknych i bardzo cennych cerkwi (np. Turzańsk, Smolnik nad Sanem, Równia i inne), na Słowacji - kilkanaście, na Ukrainie tez sporo.

Tylko - sorry - to nie jest temat na krótką odpowiedź na forum, trzeba by chyba napisać cały przewodnik.

Nawet zresztą tutaj był chyba wątek o cerkwiach które mają być wpisane na listę UNESCO.

Zresztą jeśli Cię interesuje ten rejon i obszary przyległe to poradzę poczytanie forum:

http://forum.bieszczady.info.pl/

Jest to forum poświęcone wyłącznie Bieszczadom, istniejące już ładnych kilka lat, prawdziwa kopalnia wiedzy o Bieszczadach i okolicy.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 05, 2010 9:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Północny Tyrol - Kaiser Gebirge.
http://turystyka-gorska.pl/portal/index ... innie.html
Pod warunkiem, że camping jest dla ciebie OK.
Przejazd tam i z powrotem wyniósł nas jakieś 2K, jedenastodniowy pobyt... 1,5K. Taki paradoks. Dojazd dobry niemieckimi autostradami, byle do Berlina, dalej już z górki. Uwaga - mimo że bezwzględnie dość nisko, wysokości względne bywają jednak dość duże. Warto znać niemiecki ale i bez tego można sobie spokojnie dać radę. Oprócz ferrat jest dużo spacerowych i ciekawych szlaków. Oprócz miejsc z okładek reklam - pusto.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: odp.
PostNapisane: Cz maja 06, 2010 6:54 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Planuje wyjazd na ok 4 dni w sudety, jakie trasy moglibyście polecić na takim okres + gdzie będzie najlepsza baza wypadowa?

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: odp.
PostNapisane: Cz maja 06, 2010 6:59 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
endless napisał(a):
Planuje wyjazd na ok 4 dni w sudety, jakie trasy moglibyście polecić na takim okres + gdzie będzie najlepsza baza wypadowa?


Za mało informacji.

Podaj czy dysponujesz samochodem, czy chcesz nocować stale w jednym miejscu, czy codziennie gdzie indziej czy na kwaterach czy pod namiotem itd.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 06, 2010 7:40 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
ok. Będę samochodem, preferowałbym jedno miejsce na nocleg (kwatera) i wtedy dojazdy sam. do szlaków

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 06, 2010 7:50 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
endless napisał(a):
ok. Będę samochodem, preferowałbym jedno miejsce na nocleg (kwatera) i wtedy dojazdy sam. do szlaków


No to proponuję np. Kudowę Zdrój, skąd jest dogodny dojazd w Góry Stołowe i dookoła pełno atrakcji.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 07, 2010 1:23 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 21, 2009 10:11 am
Posty: 323
Czy możecie polecić jakieś fajne kwatery w Kudowie?

_________________
Filmy Górskie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 08, 2010 11:48 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 9:42 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
endless napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś fajne kwatery w Kudowie?


ja jakieś 3 lub 4 latka temu byłem tutaj - http://www.kudowa.zdroj.pl/marcin/ cena była przystępna, do centrum blisko, łazienka w pokoju, czajnik dostępny w pokoju też i lodówka na korytarzu była (ale mimo iż wspólna to nic nie zginęło :)) ) ... nic nam więcej nie było trzeba.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 08, 2010 3:58 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
freemanek napisał(a):
endless napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś fajne kwatery w Kudowie?


ja jakieś 3 lub 4 latka temu byłem tutaj - http://www.kudowa.zdroj.pl/marcin/ cena była przystępna, do centrum blisko, łazienka w pokoju, czajnik dostępny w pokoju też i lodówka na korytarzu była (ale mimo iż wspólna to nic nie zginęło :)) ) ... nic nam więcej nie było trzeba....


....oprócz błękitnego nieba....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 10:15 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 10:35 am
Posty: 9
ja w tym roku mam lekki problem z urlopem, bo nie mogę się zdecydować, gdzie pojechać ;/
ale taki problem to nie problem;)
Ostatnie dwa lata jeździłam w Bieszczady i tym razem też chciałabym tam pojechać. Tylko, że chciałabym pochodzić po ukraińskiej stronie Biesów.
Może ktoś z was już tam był i powie mi jaką trasę najlepiej wybrać??
będę wdzięczna za podpowiedzi;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 07, 2010 11:54 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
A może Góry Stolickie?

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 9:52 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 10:35 am
Posty: 9
hahhahaa może i się wybiorę w inne góry, ale chyba raczej nie tym razem. Chciałabym maksymalnie wykorzystać czas wolny i pojechać w moje ukochane Bieszczady. Mam nadzieję, że pomożecie wybrać mi jakąś fajną trasę.
a jeśli nie pomożecie mi z tymi Bieszczadami chętnie poczytam o innych ciekawych miejscach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 10:54 am 
Nowy

Dołączył(a): Pn sty 25, 2010 9:42 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Poznań
wantaj napisał(a):
Ostatnie dwa lata jeździłam w Bieszczady i tym razem też chciałabym tam pojechać.


A możesz polecić jakieś godne uwagi noclegi?? chcieliśmy wynająć http://www.wetlina.com.pl/pcennik.htm pokój studio, ale z 4 osób zrobiły się trzy....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 9:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
wantaj a jakie szlaki masz już złażone w Biesach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 9:24 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
A co to są Biesy? :roll:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 10, 2010 9:44 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Skrócona forma pochodząca od nazwy części gór polskich tzn. Bieszczadów.
Najmocniej przepraszam jeśli uraziłam uczucia tym słowem... zachowałam się jak gówniarz i więcej nie popełnię tego błędu :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 5:11 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt lis 06, 2009 6:53 pm
Posty: 286
Lokalizacja: Zakopane
Moko i 5-tka witają Biesy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 5:25 am 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Do-misiek napisał(a):
Skrócona forma pochodząca od nazwy części gór polskich tzn. Bieszczadów.
Najmocniej przepraszam jeśli uraziłam uczucia tym słowem... zachowałam się jak gówniarz i więcej nie popełnię tego błędu :wink:

Przeprosiny przyjęte. :)
Serdecznie nie cierpię tego określenia. Kojarzy mi się jednoznacznie z kultem zakapiorów. Bieski, Bieszczad, a za tym w mojej wyobraźni stoi zapita morda artysty made in Biesy.
W sprawie Taterek nie mam nic do powiedzenia. :lol:

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 2:01 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 1:54 pm
Posty: 1
Ja tej zimy dla odmiany od Szczawnicy i Krościenka, gdzie byłam rok temu planuję wybrać się na wieś Głęboczek Wielki na Pojezierzu Brodnickim, gdzie mają bardzo ładny hotel Głęboczek. W tym roku postawię bardziej na relaks i jeśli się tam wybiorę na pewno skorzystam z ich winnicy i winoterapii, którą oferują. Przede wszystkim miejsce to kusi mnie swoim krajobrazem, który musi być niezwykły wnioskując ze zdjęć tego miejsca:).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 2:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
.:)

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 14, 2010 2:07 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Krabul napisał(a):
.:)


A tam od razu .. Koleś zachwala winoterapię. Nie może być w takim razie całkowitym pyciusiem forumowym.

P.s. alpinne - wydupczaj w podskokach 8) :wink:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL