Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 6:52 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 12, 2010 11:21 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn lip 12, 2010 11:01 pm
Posty: 1
Witam!
Planuje udać się w tatry na około tydzień. Byłby to obóz wędrowny. Chciałbym spać w "pod chmurką" lub w kolebach. Dokładnej trasy jeszcze nie mam, raczej będę wymyślał na bieżąco. Mam kilka pytań i proszę o ewentualne rady co do tego wypadu. Po pierwsze wiem, że spanie poza schroniskami jest nieleglane. Jak jest z egzekwowaniem tego zakazu? Kto może mnie skontrolować/ukarać/spisać? Jak często takie służby można spotkać na szlakach? Czy macie podobne doświadczenia z noclegiem poza schroniskami i z tego typu wypadami? Jakie grożą mi konsekwencje jeśli zostane złapany? Jak często zdarzają się takie "załapania"? Czy istnieje jakaś organizacja/związek/instytucja, której/którego legitymacja pozwalałaby mi chodzić po TPN dowolnie, nie zważając na szlaki? Jak sprawa wygląda po słowackiej stronie? Każda opinia mile widziana. Kondycyjnie nie ma żadnego problemu. Oczywiście schodząc ze szlaku będę jak najbardziej uważał na przyrodę mnie otaczającą, żeby niczego nie zadeptać ciężkim buciorem. :D

P.S. Strasznie dużo tych pytań wyszło. Z góry dzięki za pomoc/opinie/rady/krytykę.

_________________
W góry! w góry, miły bracie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 13, 2010 6:43 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
karol_666 napisał(a):
Planuje udać się w tatry na około tydzień. Byłby to obóz wędrowny. Chciałbym spać w "pod chmurką" lub w kolebach. Dokładnej trasy jeszcze nie mam, raczej będę wymyślał na bieżąco. Mam kilka pytań i proszę o ewentualne rady co do tego wypadu. Po pierwsze wiem, że spanie poza schroniskami jest nieleglane. Jak jest z egzekwowaniem tego zakazu?


Różnie, zależy jak wypadnie.
Jasne jest że osoby znające Tatry mają z tym mniejsze problemy, ale oni o to nie pytają, bo takie miejsca znają.
Same Twoje pytania świadczą o tym, że jesteś zielony jak zielony groszek, więc raczej dość zdecydowanie odradzam.

karol_666 napisał(a):
Kto może mnie skontrolować/ukarać/spisać?


Strażnik parku.

karol_666 napisał(a):
Jak często takie służby można spotkać na szlakach?


Często.

karol_666 napisał(a):
Czy macie podobne doświadczenia z noclegiem poza schroniskami i z tego typu wypadami?


Jeżeli nawet ktoś ma to o tym nie napisze.

Czy myślisz, że forum nie czytają pracownicy TPN ?

Forum jest ogólnodostępne, a tam pracują inteligentni ludzie.

karol_666 napisał(a):
Jakie grożą mi konsekwencje jeśli zostane złapany?


Mandat 300-500 zł

karol_666 napisał(a):
Jak często zdarzają się takie "załapania"?


Często

karol_666 napisał(a):
Czy istnieje jakaś organizacja/związek/instytucja, której/którego legitymacja pozwalałaby mi chodzić po TPN dowolnie, nie zważając na szlaki?


Nie ma.

Przepisy dotyczące wspinających się zezwalają na dojście do drogi wspinaczkowej najkrótsza ścieżką od szlaku, ale obszar dozwolony do wspinaczki jest dość mocno ograniczony (mapy są na stronie TPN)

karol_666 napisał(a):
Jak sprawa wygląda po słowackiej stronie?


Podobnie, tylko kary są wyższe i w euro.

Poza tym są różnice w przepisach dotyczących wspinaczki.
(nie wolno się wspinać bez legitymacji związku wspinaczkowego oraz po drogach o najniższych stopniach trudności)

Pozdrowienia

Basia

P.S.
Optuję za zamknięciem tematu i przeniesieniem do właściwego wątku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL