Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 3:30 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:35 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
po wczorajszym morderczym dniu dzis czas na Polski Grzebien i Mala Wysoka,...
pobudka 4.40.,mieszkam w Javorinie wiec 5.10 autobus do Starego Smokovca i dalej elektriczka do Tatrianskiej Polianki,niestety pogoda nie nastraja,klade sie nastawiam budzik na 6.15,o dziwo ku mojemu zaadowoleniu wychodzi slonce,czas wyruszyc 7.10 mam autobus,w Smokowcu jestem 8.30,elektriczka dopiero za godzine,zwiedzam przez ten czas Smokovec,troszke tu szarzej jak u nas ale za to jakie maja widoki,...
wreszcie elektriczka ,zeby takie pociagi byly u nas,...,9 min i jestem w Tatranskiej Poliance,przy wylocie szlaku sniadanko z widokiem na krola tatr Gerlach2655m,pare minut pozniej ruszam na szlak,poczatkowo jest przygnebiajaco ,cale polacie zniszczonego 3 lata temu lasu,probuje sobie wyobrazic jak tu bylo wczesniej,wchodze w las,z szumem Wielickiego Potoku wspinam sie pod gore,jest bardzo duszno na szlaku mijam dwie sympatyczne slowackie dziewczyny,po ok 2,30godz docieram do rozciecia na Wielickiej Polanie1562m,troche przestrzeni z widokiem na komunistyczny ,psujacy ,krajobraz hotel Slaski Dom,"CO ZA BRZYDACTWO"
tu lekki odpoczynek,i ruszam dalej wzdluz Wielickiego Stawu 1666m,w oddali piekna Wielicka Siklawa za progiem doliny Kwietnikowy Stawek,za nim wspaniale Wielickie Ogrody,odpoczywam delektujac sie tymi cudami natury,ruszam,docieram do Dlugiego Stawu 1939m,piekny widok na otaczjace staw i cala Doline Wielicka Szczyty,woda lodowata,robi sie chlodniej,w oddali widac juz cel mojej wyprawy,ruszam dalej teraz szlak
wiedzie po kamiennych skalach,w ogole wyglada tutaj jakby spadly wszystkie kamienie gor,pne sie w gore,docieram po przelecz jest ubezpieczona lancuchami,mijam sie z dwoma sympatycznymi angielkami,wymieniajac sie uwagami,zadziwiajace jak nie znajac jezyka mozna sie porozumiec to chyba efekt tej przepieknej scenerii,ktora powoduje ze znika gdzies stres i ze wszystkim jest jakos latwiej,oby takie chwile w zyciu byly jak najczestsze,,...oooo ale sie rozmarzylem.,...
jestem na przeleczy 2200m,w prawo na Mala Wysoka,niestety zaczyna sie psuc pogoda,jest juz bardzo pozno,ok 15.30, Mala Wysoka tym razem sie obroni,nie bez zalu,schodze w strone Doliny Bialej Wody,moim zdaniem wejscie od tej strony jest trudniejsze,w prawo Rochatka 2290m,nastepnym razem specjalnie sie tu wybiore,w dole Zmarzly Staw
2047m,przechodze po kamienistym szlaku na dosc wygodna sciezke tutaj widok na Litworowa Doline i Litworowy Staw 1860m,widoki przepiekne,choc kupe drogi przedemna postanawiam tu odpoczac ,delektujac sie majestatem gor,Wysoka Ganek ,Rysy,wide przez lornetke poruszajace sylwetki na Rysach,jako ze postoj byl dluzszy,ruszam szybciej z kopyta,przechodzac kolo Litworowego Stawu szukam koleby w ktorej Wawrzyniec Zulawski spedzil noc z duchami,jakie to musialo byc fantastyczne uczucie spedzic tu samotnie noc,mijam cale mniejsze ,wieksze kaskady,potoki, Litworowego Potoku,mijajac Kacza Doline z jej stawami,dalej towarzyszyc bedzie mi juz Biala Woda,po drodze filmowe widoki na Mlynarza 2170m,Malego Mlynarza 1973m,ide przez las,mijam szalas taternicki,wychodze na Polane Pod Wysoka,znowu chwila zadumy,nacieszenia oczu,tym fantastycznym gorskim obrazom, dalej w droge ,stad jescze ok 2 godz do Lysej Polany,jest godz 18.30,dalej szlak spacerowy mijam Polane Bialej Wody,zaczynaja sie dawac juz oznaki zmeczenia,wreszcie Lysa Polana,wchodze do sklepu po jakies piwo niestety nieczynne juz jest 20.30,zostalo mi jescze przejsc 3 km do Javoriny gdzie mieszkam,jestem zmeczony ale to byl jeden z najpiekniejszych dni w moim zyciu wedrujac sam w otoczeniu wspanialych cudow natury,mysle ze nie ostatni.,..... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Tatry lekiem na wszystko


Ostatnio edytowano Śr lip 18, 2007 10:28 pm przez dariel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:42 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
No extra, chcemy więcej!!! 8) :D

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 8:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Ekstra relacyjka i fotosy

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 9:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
No ładnie :) Polski Grzebień i Mała Wysoka też są w moich planach na te wakacje. Jeśli mogę się do czegoś przyczepić, to do braku spacji po przecinkach i braku wielkich liter - czyta się to jak jeden wielki strumień świadomości i ciężko się czasem rozeznać gdzie kończy się jedna myśl a zaczyna następna ;) Ale rozumiem że to taki styl pisania ;) No i datownik na zdjęciach troszkę przeszkadza - poza tym miło się je ogląda :) Pięknie w tej Białej Wodzie...

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 9:27 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
dzieki antyqjon

sluszne uwagi,ale sa to moje oryginalne zapiski ,po prostu zawsze ze soba zabieram cus do pisania i notuje na goraco

pozdr :D :D :D

_________________
Tatry lekiem na wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 10:15 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
super wycieczka

zmartwiło mnie jedynie to, że SAD z 7.10 z Jaworzyny jest dopiero o 8.30 w Smokowcu. Planuję tak jechać w sobotę, ale miałem zdążyć na elektriczkę o 8.15... może mój będzie jechał nieco szybciej...
Nie wiesz czy jest jakiś SAD ze Smokowca w stronę Szczyrbskiego Jeziora jakoś w tych godzinach? Tzn. przed kolejką ok 9.30?

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 10:30 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
dariel napisał(a):
delektujac sie majestatem gor,Wysoka Ganek ,Rysy

Pięknie 8)
dariel napisał(a):
to chyba efekt tej przepieknej scenerii,ktora powoduje ze znika gdzies stres i ze wszystkim jest jakos latwiej,oby takie chwile w zyciu byly jak najczestsze,,...oooo ale sie rozmarzylem.,...

Te chwile, takie chwile, one trwać będą :) wtedy nie zastanawiasz sie nad tym co jest... a Te chwile trwają.
Bardzo ładna wycieczka.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 18, 2007 10:44 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
macciej napisał(a):
super wycieczka

zmartwiło mnie jedynie to, że SAD z 7.10 z Jaworzyny jest dopiero o 8.30 w Smokowcu. Planuję tak jechać w sobotę, ale miałem zdążyć na elektriczkę o 8.15... może mój będzie jechał nieco szybciej...
Nie wiesz czy jest jakiś SAD ze Smokowca w stronę Szczyrbskiego Jeziora jakoś w tych godzinach? Tzn. przed kolejką ok 9.30?


na slowacji sa teraz wakacje ,byc moze uda ci sie zdazyc,planowo powinien byc tam o 8.20 ,pierwszy autobus z JAVORINY jest o 5.10

http://idos.cz/JRCis.asp

sprobuj poszukac polaczen w rozkladzie

pozdr,dobrych polaczen,
:D :D

_________________
Tatry lekiem na wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2007 7:32 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 8:38 am
Posty: 322
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
antyqjon napisał(a):
No i datownik na zdjęciach troszkę przeszkadza
No to jest fakt.Ale ogólnie bardzo fajna wyprawa :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2007 7:37 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
No, fajnie, gratuluję wypadu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2007 8:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Fajna całodniowa wycieczka,wrażenia i widoki z tamtąd są niesamowite :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 19, 2007 4:25 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
nie bylam jeszcze na tych szczytach- sa w planach dopiero- ale widze ze warto 8) fajna wycieczka i fotki przednie :D

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 9:25 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Piekna wycieczka :) Nie byłam tam jeszcze, ale bardzo chciałabym te rejony odwiedzić.

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 9:40 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Ja właśnie wyjeżdżam niedugo i planuje wejść na Polski Grzebień. Piekne zdjęcia... Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 22, 2007 9:31 am 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 4:10 pm
Posty: 59
Fajna wycieczka :D dariel ja tak z ciekawości zapytam, masz w S60 ustawienia manualne :?: Ustawiałeś jakieś specjalne ekspozycje może? Mamy podobny sprzęt tylko, że ja model wyższy S90 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2007 9:44 pm 
Weteran

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 10:16 am
Posty: 129
Lokalizacja: gdzies w wielkopolsce
_Piotrek_ napisał(a):
Fajna wycieczka :D dariel ja tak z ciekawości zapytam, masz w S60 ustawienia manualne :?: Ustawiałeś jakieś specjalne ekspozycje może? Mamy podobny sprzęt tylko, że ja model wyższy S90 :)



witam
jesli mam byc szczery,fotografia nie jest moja mocna strona, mysle ze w
S90 sa podobne ustawienia, czasem korzystam z ustawien manualnych,tzn w tym przypadku pamoramy,ale duzo zdjec jest robionych automatycznie, jesli czasem zdjecia sa ladne to chyba zasluga
pieknych tatr,po prostu staram sie uchwycic czasem to co moim zdaniem
najpiekniejsze,jesli mi sie to udaje to fantastic,a tak w ogole mam wiele
zdjec z tatr z lat ubieglych zrobionych S 60
pozdr,,,, :)

_________________
Tatry lekiem na wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2007 4:26 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn sie 21, 2006 4:10 pm
Posty: 59
Masz jakieś fotki z Czerwonych Wierchów? Ja sie w tym roku wybieram właśnie na Czerwone i wszystko co z nimi związane by mnie interesowało :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2007 5:53 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 6:34 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Spróbuj w innym temacie, dotyczącym Czerwonych Wierchów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL