Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 3:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 11:50 am 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 10:31 am
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
Mięgusze od dawna chodziły mi po głowie, zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie, żeby się tam wybrać. Tym razem podjąłem "męską" decyzję i mimo zachmurzonego nieba nad Krakowem wsiadłem w Transfreja do Zakopanego. Decyzja była dobra bo już na wysokości Rabki pojawiło się słońce...

16 czerwca, godz 15 jestem na Łysej Polanie i zmagam się z tłumem turystów idąc pod prąd w stronę Morskiego. Nad Morskim już w miarę pusto i spokojnie, w schronisku szukam chętnych na wyjście na Czarnego Mięgusza ale wszyscy mają już raczej swoje plany więc zostaję sam. Pod wieczór całkiem ładny zachód słońca nad Rysami i okolicą dodał mi ochoty do jutrzejszego wyjścia w góry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po krótkiej nocy o 5 rano byłem już na szlaku. Przywitało mnie piękne błękitne niebo i wspaniały majestat Mięguszowieckich Szczytów oraz Mnicha. Parę fotek i w drogę :)
Obrazek Obrazek
Obrazek

Szlak o tej godzinie prawie pusty, Postanowiłem pójść trasą na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem a stamtąd dopiero "atakować" okoliczne szczyty. Szlak na Kazalnicę okazał się całkiem ciekawy (pierwszy raz tam szedłem) i przede wszystkim mało uczęszczany, co w Tatrach nieczęsto się zdarza. Trochę po głazach, kilka klamer w skale i jestem na Kazalnicy. Tu trochę się zagapiłem i całkiem niepotrzebnie potknąłem się o wystający kamień bo jak się okazało 2 metry obok siedział sobie świstak. No ale jak narobiłem tyle hałasu to trudno oczekiwać żeby zwierzę zechciało dalej posiedzieć w moim towarzystwie..
Na Kazalnicy wyrobiłem już sobie plan wejścia na Czarny. Znalazłem niewielkie pole śnieżne w mało wyraźnym żlebie po lewej stronie masywu. Podszedłem jeszcze jakieś 50m w górę i można było w końcu zejść ze szlaku. Początkowo trasa jest prosta, idzie się tym żlebem, który skręca delikatnie w stronę prawo czyli w kierunku szczytu. Kłopoty pojawiają się dopiero gdzieś w połowie podejścia - żleb znika, pojawiają się trawki, słabo trzymające się kamienie no i robi się całkiem stromo. Szczerze mówiąc nieciekawie się tam czułem ale cel był coraz bliżej więc dodawało mi to odwagi. Pod koniec zaczęły w końcu pojawiać się trochę większe i trzymające się podłoża głazy. Szkoda, że w żaden sposób trasa ta nie jest oznaczona (np kopczykami) bo jak ktoś ma słabszą orientację w terenie to można się miejscami trochę pogubić. Pod szczytem zrobiłem dwa małe trawersy i fajną rynną skalną wszedłem nieoczekiwanie na głowny wierzchołek Czarnego:) fantastycznie!
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz trzeba zejść... całe szczęście coś mnie podkusiło żeby zaglądnąć na słowacką stronę. Okazuje się, że prowadzi tu całkiem wyraźna ścieżka, a przy okazji nachylenie po południowej stronie jest dużo mniejsze. Ścieżka jak się okazało doprowadziła mnie szybciutko na Przełęcz pod Chłopkiem. Reasumując: wejście od Kazalnicy na Czarny północną ścianą jest dosyć ryzykowne i nie polecam jeśli nie czujecie się w miare pewnie na niepewnym gruncie. Kamienie wszędzie mają tendencję do odrywania się, jest stromo, trawki słabo związane no i trzeba samemu szukać wejścia bo nie ma kopczyków. Polecam natomiast wejście od słowackiej strony - szybkie i stosunkowo bezpieczne.

Na Przełęczy byłem gdzieś około 10-tej więc stwierdziłem, że coś jeszcze trzeba "zrobić". Upatrzyłem sobie jakąś ścierzynkę, które (znów po słowackiej stronie grani) wiodła gdzieś w stronę Pośredniego i Wielkiego. Dałem ponieść się i poszedłem w ciemno tą ścieżką. Przeżycia super. Trasa ładnie oznaczona kopczykami wymaga sporej sprawności fizycznej dając przy tym niemało wrażeń. Trasa ta trawersuje od południa grań Pośredniego i wyprowadza w pobliże przełęczy między Pośrednim a Wielkim. Niestety aparat mi się rozładował i nie mogłem upamiętnić tego miejsca. Trochę byłem rozczarowany bo myślałem że może wejdę tą ścieżką na Pośredniego ale szczyt ten jest konkretny z każdej strony i ostatnie 50m jest litą skałą więc nie dziwię się, że Słowacy zrezygnowali z poprowadzenia trasy na wierzchołek. No ale ja postanowiłem nie odpuścić:) Bezpośrednio pod wierzchołkiem Pośredniego (od słowackiej strony) widać wyraźną rynnę skalną prowadzącą prawie na sam szczyt. Postanowiłem tam uderzyć. Przydały się triki i chwyty z robionego parę lat temu kursu wspinaczkowego, po około 30-40m wspinaczce po litej skale udało mi się stanąć na najwyższym punkcie:) Serducho waliło mi jak szalone - raz z wysiłku ale chyba bardziej z emocji i adrenaliny, której solidną dawkę sobie zaaplikowałem. Zejście było również nie lada wyzwaniem ale powoli metr po metrze wszystko da się zrobić.
Na Przełęczy jeden człowiek. Trochę byłem zestrachany że może ktoś ze strażników mnie wypatrzył i czeka tylko teraz żeby mnie ukarać za zejścia ze szlaku. Tymczasem na przełęczy spotkałem Kasię - znajomą poznaną kiedyś w Tatrach. Jej chłopak właśnie atakował Czarnego a ona czekała sobie spokojnie na Przełeczy. Miłe spotkanie, miłe wspomnienia (z Adamem zjeżdzaliśmy na 4 literach w lutym z Koziego do samej Doliny 5-ciu Stawów...) no i w końcu mogłem się doczekać siebie na zdjęciu:)
Obrazek

Po zejściu w miłym towarzystwie zjedliśmy jeszcze porządny obiadek na Krupówkach i można było wracać do Krakowa. Wypad udał się rewelacyjnie, emocje były, widoki super i satysfakcja niemała. Jakby ktoś chciał tam iśc i potzrbował dodatkowych informacji chętnie służe pomocą.

_________________
Wszystko jest do zrobienia - wystarczy chcieć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 11:54 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
fajne :D
tez mi to chodzi po głowie :wink:
miała byc realizacja przynajmniej 50% w niedziele ale.. pogoda :x
dobry debiut na forum :wink:

KRK rosnie w siłe :twisted: :!:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 11:57 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
! napisał(a):
dobry debiut na forum :wink:

Co to znaczy :?: Jakby ktoś poszedł na Sarnią Skałę to byłby gorszy :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 11:58 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
dresik napisał(a):
! napisał(a):
dobry debiut na forum :wink:

Co to znaczy :?: Jakby ktoś poszedł na Sarnią Skałę to byłby gorszy :?:

niet 8)
poprostu konkret odrazu relacja bez "szczypania" w innym temacie :wink:
a po tym wiecej sie mozna dowiedzieć o człowieku jak po 3 słowach w temacie -przedstaw sie :twisted:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 12:01 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 06, 2005 1:56 pm
Posty: 1388
Lokalizacja: Warszawa
dresik napisał(a):
! napisał(a):
dobry debiut na forum :wink:

Co to znaczy :?: Jakby ktoś poszedł na Sarnią Skałę to byłby gorszy :?:


Odezwal sie ten co tylko na sarniej skale byl :wink:

_________________
http://www.jokerteem.fora.pl/

http://pl.youtube.com/watch?v=P6-fvNX_lFo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 12:24 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Rewelacyjny dzień. :D
Fajnie poszarżowałeś :lol:

Wiatm na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
No bardzo ładna trasa :)

! napisał(a):
tez mi to chodzi po głowie

Ale śniegu już nie ma ;)

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:26 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
! napisał(a):
a po tym wiecej sie mozna dowiedzieć o człowieku jak po 3 słowach w temacie -przedstaw sie :twisted:

No zapewne w tamtym temacie nie poznałbym, że sklerotyk :wink: Zapasowych baterii nie wziąć :nono: :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:29 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Jacek -sugerujesz cos? 8)
Dresik-no widzisz :lol: :wink:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:31 pm 
Swój

Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 1:35 pm
Posty: 97
! napisał(a):
jak po 3 słowach w temacie -przedstaw sie :twisted:


To tu jest taki temat? :roll:

_________________
Trochę inny Gierlach:

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=4102


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
gosc_w_dom napisał(a):
To tu jest taki temat? Rolling Eyes

W dziale offtopic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
! napisał(a):
Jacek -sugerujesz cos?

nie nic :) poczekamy do zimy 8)
a swoją droga odwiedziłbym te dwa miejsca.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
hmm... bardzo ciekawa wycieczka. przeczytalem uwaznie i pewnie przeczytam jeszcze raz :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 1:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 7:35 pm
Posty: 3100
Lokalizacja: G.E.K.O.N.Y.
Fajnie,gratulka :!:
Pewnie w przyszłości skorzystam z relacji.
Pozdrawiam!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 2:00 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
ptokarz teraz dopiero zajarzylem. przeciez ja w ten dzien bylem na chlopku. tez szedlem z dziewczyna :D pewnie sie gdzies mijalismy. a za duzo ludzi na szlaku nie bylo....

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 2:32 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 10:31 am
Posty: 4
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
ptokarz teraz dopiero zajarzylem. przeciez ja w ten dzien bylem na chlopku. tez szedlem z dziewczyna Very Happy pewnie sie gdzies mijalismy. a za duzo ludzi na szlaku nie bylo....


oprócz pary znajomych na przełęczy spotkałem kilku Słowaków, okolo 10-tej weszło też paru Polaków ale nie jestem w stanie przypomnieć czy była tam jakaś para; a o 12 byłem juz nad Mokiem
kurde felek - świat jest mały

_________________
Wszystko jest do zrobienia - wystarczy chcieć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 03, 2007 2:58 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 11:30 am
Posty: 1078
Lokalizacja: WLKP
Ładna relacja i fotki ale troche ich mało, noo zadaża się zapomnieć bateryjek :D

_________________
Pozdrawiam Michał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 10:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
niezle 8) fotki rewelacyjne!!!! :D

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 10:25 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Fajnie, gratulacje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 05, 2007 10:38 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Pierwsze fotki bombowe a cała wyprawa świetna. Pogratulować! 8)

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 6:07 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Witam ponownie!
Czy ktos z Was wchodzil na Czarnego od tej latwiejszej slowackiej strony? Tez planuje we wrzesniu sie tam wbic i zalezy mi zeby na szczyt dostac sie w miare szybko i sprawnie gdyz niewiasta pewnie zostanie na przeleczy...prosze o pare charakterystycznych wskazowek ze szlaku.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 26, 2007 11:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
maniek napisał(a):
Pewnie w przyszłości skorzystam z relacji.
No właśnie. :wink: Tego nam jeszcze brakuje do kompletu. 8)

ptokarz, witam na forum.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 7:13 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
ptokarz napisał(a):
Trochę byłem rozczarowany bo myślałem że może wejdę tą ścieżką na Pośredniego ale szczyt ten jest konkretny z każdej strony i ostatnie 50m jest litą skałą więc nie dziwię się, że Słowacy zrezygnowali z poprowadzenia trasy na wierzchołek. No ale ja postanowiłem nie odpuścić:) Bezpośrednio pod wierzchołkiem Pośredniego (od słowackiej strony) widać wyraźną rynnę skalną prowadzącą prawie na sam szczyt. Postanowiłem tam uderzyć. Przydały się triki i chwyty z robionego parę lat temu kursu wspinaczkowego, po około 30-40m wspinaczce po litej skale udało mi się stanąć na najwyższym punkcie:) Serducho waliło mi jak szalone - raz z wysiłku ale chyba bardziej z emocji i adrenaliny, której solidną dawkę sobie zaaplikowałem. Zejście było również nie lada wyzwaniem ale powoli metr po metrze wszystko da się zrobić.

Czy to jest może to miejsce którym omija sięIgłę Milówki? Patrząc na Prósrdniego od Wyżniej Przełęczy Mięguszowieckiej po prawej stronie od Igieł???
Bo szczerze mówiąc zastanawiając się nad graniówką od strony Cubryny to miejsce mnie najbardziej onieśmielało ;)
Jeśli tak, to może mógłbyś coś więcej... na temat tej końcówki... pliiiissss...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 9:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Kaytek napisał(a):
to miejsce mnie najbardziej onieśmielało
Jaki nieśmiały. :roll:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 10:24 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
stan-61 napisał(a):
Kaytek napisał(a):
to miejsce mnie najbardziej onieśmielało
Jaki nieśmiały. :roll:

No widzisz, taki już jestem i nie wiem, czy to się zmieni kiedykolwiek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 31, 2007 6:01 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Kaytek napisał(a):
Czy to jest może to miejsce którym omija sięIgłę Milówki? Patrząc na Prósrdniego od Wyżniej Przełęczy Mięguszowieckiej po prawej stronie od Igieł???


Nie, to nie to miejsce. Kolega opisuje rynnę wyprowadzającą na główny wierzchołek MSP i zaczynającą się kilkanaście metrów poniżej Głównej Grani na Pośredniej Mięguszowieckiej Ławce. Ławka ta kończy się bardzo charakterystycznym trawiastym balkonem i dopiero na zachód od niego i nieco poniżej znajdują się Igły Milówki i Cienka.

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 7:47 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 8:39 am
Posty: 5110
Lokalizacja: daleko od gór
Kaytek napisał(a):
nie wiem, czy to się zmieni kiedykolwiek
Nie zmieniaj się, to dobrze działa na lachony. :lol:

_________________
W życiu piękne są tylko chwile. (R. Riedel)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 8:26 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
gf napisał(a):
Nie, to nie to miejsce. Kolega opisuje rynnę wyprowadzającą na główny wierzchołek MSP i zaczynającą się kilkanaście metrów poniżej Głównej Grani na Pośredniej Mięguszowieckiej Ławce. Ławka ta kończy się bardzo charakterystycznym trawiastym balkonem i dopiero na zachód od niego i nieco poniżej znajdują się Igły Milówki i Cienka.

Grzesiek, czyli jeśli dobrze rozumiem, to może to być wariant "bardzo obejściowy" w zasadzie pomijający całą zachodnią grań Mięgusza Pośredniego, a jak wygląda obejście samych igieł (dość krótko opisane zarówno przez W. C. jak i Paryskiego)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 8:31 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
stan-61 napisał(a):
Kaytek napisał(a):
nie wiem, czy to się zmieni kiedykolwiek
Nie zmieniaj się, to dobrze działa na lachony. :lol:

Taaaaaa.... Ostatnio cure'czka naprowadziła mnie na zajefajne lachony, (a ja szedłem zmarnowany... w zasadzie "szedłem" to zbyt szumne pojęcie - kuśtykałem o kijkach) a ona nic... żadnego umówionego znaku - sygnału żebym się choć wyprostował, albo opóścił sanglasy, albo jeszcze co????


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 10:05 am 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Kaytek napisał(a):
Grzesiek, czyli jeśli dobrze rozumiem, to może to być wariant "bardzo obejściowy" w zasadzie pomijający całą zachodnią grań Mięgusza Pośredniego,


Pytanie pierwsze: miałeś na myśli grań zachodnią, czy też wschodnią, którą ostatnio robiliście?

Należy sobie zdać sprawę z paru faktów. MSP ma aż trzy wierzchołki, z których główny jest płn-zach (z tego co widziałem byliście na płd-wsch i środkowym).

Istnieją trzy jedynkowe możliwości wejścia na szczyt:
- wprost z MPpodCh płd-wsch granią -> wariant najdłuższy w sensie dotarcia na główny (płn-zach) wierzchołek
- wprost ze wspomnianego przeze mnie balkonu kończącego na GGT Pośrednią Mięguszowiecką Ławkę -> wariant najbardziej okrężny dla idących z MPpodCh, ale najprostszy orientacyjnie
- rynna zaczynająca się kilkanaście metrów przed końcem Pośredniej Mięguszowieckiej Ławki i wyprowadzająca wprost na główny (płn-zach) wierzchołek -> wariant bardzo podobny do poprzedniego, ale nieco trudniejsze jest stwierdzenie, że widoczna rynna to "ta" rynna, którą należy iść, podczas gdy przejście granią narzuca się samo

Pierwsi zdobywcy 15.VIII.1903 roku, czyli panowie Boldireff i Porębski przeszli całą grań w nieznanym póki co dla mnie kierunku, a zatem trzeci wariant jest sporo późniejszy (WHP podaje datę 1926). Z całą pewnością mogę powiedzieć, że wejście z balkonu jest mocno eksponowane, a w 2/3 wysokości od balkonu znajduje się bardzo ciekawa przerwa w grani.

Kaytek napisał(a):
...a jak wygląda obejście samych igieł (dość krótko opisane zarówno przez W. C. jak i Paryskiego)?


Niestety, nie miałem jeszcze okazji tego sprawdzać.

pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL