Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 09, 2007 10:12 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 18, 2006 6:17 pm
Posty: 6
D1 - 02.08.2007 Telgart - Utulnia na Andrejcovej.

Telgart - 8:45 - Prameń Zubrovice - 11:25 - Kralova Hola - 12:55 - Stredna Hola 14:35 - Orlova 15:20 - Bartkova 16:10 - Zdizarske Sedlo 16:55 - Utulnia na Andrejcovej 17:50.

Szlak na tym odcinku jest Bardzo Dobrze oznakowany. Pogoda Słoneczna. na kralovej Holi zimny i porywisty wiatr - Czapki Rękawiczki i ciepłe ubrania zalecane. Koło strednej holi wiatr się ucisza i można znowu zrzucić ciepłe ubrania. Dzięki super pogodzie widoki super. Idzie się cały czas grzebieniem więc nie można nigdzie zabłądzić. Idziemy z przerwami i do nawet długimi. Z praktycznej strony na tym odcinku nie ma większych niebezpieczeństw. Utulnia na Andrejcovej w Dobrym stanie.

D2 - 03.08.2007 - Utulnia Andrejcova - Utulnia Ramża

Andrejcova 8:10 - Sedlo Priechybka 9:20 - Velka Vapenicka 10:00 - Sedlo Priechyba 12:10 - Kolesarova 14:30 - Oravcova 15:25 - Zadna Hola 16:45 - Havrania polana 18:20 - utulnia Ramża 20:30

Dzień Tragedia - od andrejcovej do Wielkiej Vapenickej nie ma problemu ale już przy zejściu na Sedlo Priechyba jest problem z Drzewami na szlaku - powalone drzewa utrudniają przejście ale nie ma aż tak źle ale czas przejścia się wydłuża. Całkowity problem zaczyna się przy dojściu na Kolesarovą do pewnego momentu jest widoczny czerwony znak ale potem pustka - powalone drzewa wszędzie - czerwony znak znika. Istny gniew Boży tam musiał być. Znalazłem czerwony znak po 40 minutach - Moja rada od Polany przed dojściem do Kolesarovej trzeba się Kierować Ku górze w strone grzebienia- może was zmylić udeptana ścieżka ale to nie to - trzeba przebić się w góre przez drzewa około 100 metrów i jest tam drzewko z czerwonym znakiem - następnie dojdziecie do takiego skrzyżowania i musicie skręcić w prawo i za jakieś 5 metrów jest drzewko z czerwonym szlakiem - jest to tak okropnie namalowane bo znak jest z tyłu drzewa - gdybym miał z sobą farbe białą i czerwoną bym oznakował to. Więc odcinek Sedło priechyba Kolesarowa to nie spacerek. Od Kolesarovej do Zadnej holi bez prblemu jest wszystko ok i problem znowu Przy zejściu do Havraniej polany kolejne powalone drzewa normalnie bez plecaków do na zajączka ale przy naszych plecakach to utrudnienie odcinek pokonujemy około godziny o czerwonym znaku zapomnieć tylko pozostaje widok na polane. Tak że trzeba uważać o jakąś kontuzje bardzo szybko. od havraniej Polany do ramży szczęście z pogodą nas opuściło i zaczło lać cóż zmiana ubrań i jazda i nawet już zdjęć nie robiliśmy. przy zalesionym odcinku polana ramża również są powalone drzewa a lało więc na dodatek było slisko. Kiedy Dochodzi się do takiej Polany gdzie jest droga trzeba skierować się ku Górze - nie wolno iść tą drogą - z tej drogi jest widoczny czerwony znak - nam utrudniał deszcz i wiatr odnalezienie znaku. Za nami szli nastepni również wykończeni już i całkowicie już bez orientacji. Ale jakoś udało się dojść do utulni Ramża gdzie szok - utulnia była już przepełniona od turystów co sli od strony certovicy ale jakoś udało się zmieścić. Trudny i ciężki dzień ale moja dziewczyna dała rade.

D3 - 04.08.2007 - Ramża - Schronisko pod Dumbierem.

Ramża 8:10 - Bacuske Sedlo 9:25 - Sedlo za lenivou 10:40 - Certovica 11:20 - Kumslove Sedlo 15:15 - Schronisko 17;10

Pogoda słoneczna ale po deszczu szlak na odcinku ramża bacuske sedlo to bagno a na dodatek powalone drzewa udrudniaja przejście tak że z rana masakra. Ale tu jest szlak super oznakowany ktoś się postarał mimo powalonych drzew. Następnie problemy z drzewami znikaja na dobre i do podejścia do schroniska było ok słońce itp ale jakiś kilometr przed schroniskiem dopada nas wiatr ledwo idziemy i za nami turyści nawet na poł kolanach idą tak wiało a jeszcze my robimy się zdjęcia. cali i zdrowi jesteśmy w Schronisku gdzie nareszcie się umyjemy.

D4 - 05.08.207 - schronisko pod Dumbierem - kamienna Chata

Schronisko pod Dumbierem 9:10 - Krupove Sedlo 10:10 - Dumbier 10:45 - Chopok 14:00

Robimy sobie lajtowy dzień pogoda słoneczna ciepło widoki super wiec mały odcinek na ten dzień. Praktycznie wszystko bez problemu tylko szkoda że Dumbier był w chmurach a 50 metrów niżej chmur brak. Ale to standard. Szlak na tym odcinku całkowicie bez problemu.
Masa turystów na Chopoku ale wiadomo jest tam wyciąg ale całkowita cisza robi się o 16:30 jak kolejka się zamyka. Ulga i jeszcze raz Ulga.

D5 - 06.08.2007. - Kamienna Chata - utulnia pod Chabencom

kamienna Chata 8:10 - Polana 9:45 - Kotliska 11:05 - Chabanec 12:15 - Utulnia 13:05

Kolejny lajtovy dzień ale mojej dziewczynie odzywa się kolano więc idziemy na luzie. pogoda słoneczna i cudowna. Szlak bez utrudnień z super widokami.

D6 - 07.08.2007 - Chabanec - Donovaly

Utulnia 6:10 - Sedlo latiborskej 7:25 - Sedlo pod skalkou 8:45 - Velka Chochula 10:15 - Hadelske Sedlo 12:30 - Kozi Chrabat 13:45 - Kecka 14:55 - Donovaly 16:15

Słoneczna pogoda z rana powoduje iż idziemy szybko ponieważ od strony tatr zaciągało się i wiedziałem że bedzie lało. Szlak jest dobrze oznakowany i całkowicie bez zastrzeżeń. Długa trasa ale widoki wynagradzają to. Trzeba się liczyć iż ten odcinek drogi idzie się od 10 do 11 godzin i to z mały przerwami z większymi do 13 godzin. Na sam koniec jest kozi chrabat - to jest podejście i to ostre a po 7 godzinnej wedrówce jest to uciążliwe a z plecakami to tym bardziej. Moja dziewczyna ma problem z kolanem ale daje rade i idziemy przez kozi chrabat - można go ominąć dołem ale ambicja tego nie pozwala. na szczycie masa latających mrówek owadów różnego typu nawet nie warto sie zatrzymywac bo jedzą na żywca ale na szybko zdjęcie i dalej. Dochodzą do Donovalów dowiadujemy sie iż dzień wcześniej były niedzwiedzie na odcinku Kecka donovaly wiec trzeba tam uważać.

Podsumowanie -

1- te zielone Mapy są do niczego - czasy przejść są Nieprawidłowe - Ponieważ - mój plecak ważył około 30KG jedzenie woda ubrania gaz wszystko waży. Spotkałem turysty który się dziwił że tak pomału idziemy ale on nic nie miał przeszedł odcinek i do domu. dałem mu mój plecak to się Zarwał borok jeden a niby taki twardziel. Moje czasy to godziny dojścia do poszczególnych celów

2- Telgart - Miejscowość opanowana przez Rumunów cyganów itp ale są nie szkodliwi ale dzieci mówia tylko - dacie 5 koron - jeśli dacie jednemu to od was sie nie odczepią - lepiej nic nie dawać

3- Nocleg w telgarcie - obok kościoła jest taki żółty dom - tam za nocleg jest 150 koron ale jest super - kuchnia - prysznic itp.

4- Woda - najważniejszy odcinek - Chabanec - Donovaly - na tym odcinku nie ma źródła wody więc - musicie zabrac jak najwiecej wody.

5- Utrudnienie - Andrejcova - Ramża - najlepiej wyjść już o 6 rano aby mieć w zapasie 2-3 godziny - Wiatrołomy na tym odcinku poważnie utrudniają droge.

6- Utulnie - Andrejcova - Ramża - są w dobrym stanie są tam źródła wody - zawsze są tam turyści ale - im wcześniej dotrzecie tym macie większy wybór gdzie chcecie spać.

7 - o ubraniach raczej nie musze pisać bo każdy to wie

8- rezerwacja Noclegów - Chopok i Pod Dumbierem - najlepiej zarezerwować nocleg po inaczej trzeba czekać dość długo aż gospodarz was ubytuje po pierwszeństwo maja ci co mieli rezerwacje.

9- Kozi Chrabat - przy dusznej ciepłej pogodzie - owady ostro atakują na tym szczycie.

10- Słońce ostro parzy na 2000 więc obowiązkowy krem przeciw słoneczny i okulary

Jeśli będziecie mieć jeszcze jakieś pytania to odpowiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2007 1:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
zdjecia :)

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2007 7:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 18, 2006 6:17 pm
Posty: 6
później dam jeszcze raz zdjęcia


Ostatnio edytowano Pt sie 10, 2007 8:01 am przez Skip, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2007 9:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
jak na tak nowy sprzęt to nie jest źle. Z czasem ujarzmisz potwora :) Ile Ci tak mniej więcej kasy poszło (licząc dojazd)?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2007 7:58 am 
Nowy

Dołączył(a): So lis 18, 2006 6:17 pm
Posty: 6
Całkowity Koszt

Pociąg z Tych do Zwardonia - 16zł
Pociąg z Skalite Serafinov do Żyliny - 65 SK
Pociąg z Żyliny do Popradu - Pośpieszny - 200 SK
Autobus z Popradu do Telgartu - 50 SK
Nocleg w Telgarcie - 150 SK
Nocleg w Schronisku Pod Dumbierem - 250 SK w tym jajecznica na sniadanie
Nocleg na Chopoku - 250 Sk
Nocleg w utulni Pod chabencem 60 SK
Nocleg w Donovalach - 300 SK - taniej ciężko już znaleść
Autobus z Donoval do Ruzomberok - 50 SK
Pociąg Ruzomberok - Skalite Serafinov - 140SK
Pociąg - Zwardoń - Tychy - 16zl

Tak się przedstawia wyjazd z noclegami - do tego trzeba jak wiadomo dołożyć wyżywienie ale to już zależy od siebie co i jak


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 10, 2007 10:07 am 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2007 9:31 pm
Posty: 60
Witam kolege z Tychow;)

_________________
Obrazek
moja racja jest racja najmosza
http://www.olej.fotolog.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL