Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 4:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 12, 2007 6:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Zaplanowaliśmy wycieczkowe perę dni w Tatrach Wysokich. Zapowiadało się słonecznie , ładna pogoda w sam raz na górskie wycieczki. Okazało się deszczowo więc parę wypadów trzeba było przełożyć na wrzesień. Oto te które udało nam się przeprowadzić :

1. Kuźnice -> Hala Kondratowa -> Przełęcz Pod Kopą Kondracką -> Kasprowy Wierch -> Schronisko Murowaniec -> Kuźnice

2. Palenica -> Morskie Oko -> Czarny Staw > Morskie Oko -> Palenica ( Planowałem Chłopka ale warunki pogodowe zmusiły mnie do powrotu )

3. Palenica -> Dol. Pięciu Stawów -> Kozia Przełęcz -> Kozi Wierch-> Dol. Pięciu Stawów -> Palenica

Opiszę krótko te trzy wypady.

Pierwsza z wycieczek miała być tą tak zwaną rozgrzewkową. Chcieliśmy się po prostu rozchodzić. Pech nie zostawiał nas od początku. Zespuł nam się bus, niczym się nie przejmując doszliśmy sobie resztę drogi do wyjścia nqa określony szlak niebieski. Zatłoczonym szlakiem niebieskim prowadzącym do hali Kondratowej przeszliśmy spokojnie bez żadnych problemów, niebo nie zwiastowało załamania słonecznej pogody. Pogoda była perfekcyjna jeśli chodzi o widoki , a co się z tym wiąże do cykania zdjęć. Po 10 minutowej przerwie ruszyliśmy na przełęcz. Już trochę bardziej pod górę , jednak nie sprawiało nam to większych problemów , no może jedna kobita narzekała co jakiś czas na problemy kondycyjne. Patrząc w górę można było już zobaczyć lekko zachmurzone niebo ,a im dłużej szliśmy tym chmur zdawało się być więcej. Po zgłoszeniu się na przełęczy pod Kopą Kondracką podieliśmy decyzję o zdobywaniu Kasprowego Wierszu ( szedłem tą trasę już kilka razy , więc stwierdziłem że dwóm dziewczynom o małym górskim doświadczeniu nie będzie cięzko przejść tej trasy). Przepiękne widoki , dziewczyny zadowolone cieszą ciszą i spokojem, a tu nagle zaczyna kropić. Rzuciłem hasło "Przeciwdeszczowe co tam macie włożyć" i ruszyliśmy ostrożniej powoli poruszać się do przodu. Przy Czubie Goryczkowym zaczęło już ostro lać , po czym deszcz zamienił się w grad , a wiatr wiał na prawdę mocno. Schroniliśmy się w jednym z pozornie bezpieczniejszych miejsc i czekaliśmy na lepszą pogodę. ( nie bardzo chciałem zeby dziewczynom się coś stało, lepiej przeczekać). Burza ustała po jakiejś godzinie , kompletnie przemoczeni zdobyliśmy Kasprowy Wierch i zeszliśmy mokrym żółtym szlakiem do Murowańca gdzie zamówiliśmy po szarlotce i ciepłej kawie. Tak skończyła się nasza pierwsza wyprawa. Zapewniła mi z jednej strony ładne widoki, nacieszyłem oczy jak i z drugiej sporo deszczowej adrenaliny.

2. Kolejna wycieczka w góry też zapowiadała się pięknie, szczególnie że miałem ogromną chęć pierwszy raz odwiedzić przełęcz pod Chłopkiem. Bardzo nakręcony wstałem rano , budząc kumpla wyruszyliśmy na szlak. Na dobry początek czekała nas walka z bryczkami , ale zgrabnie wymijając dotarliśmy do Morskiego Oka. Jak zwykle tłum turystów trudno głowę włożyć ,rozejrzeć się , w drodze nad Czarny Staw zacząłem znów obawiać się o pogodę. Cyknąłem parę zdjęć Morskiemu popatrzyłem w górę , a tu nadciągnęły ciemne burzowe chmury. Spokojnie weszliśmy nad Czarny Staw, odpoczęliśmy chwilkę , parę zdjęć i krople deszczu zaczęły nam kapać na głowę. Chwilę później coraz mocniej i mocniej i trzeba było wracać do schroniska. Przeczekałem deszcz i zadecydowałem o powrocie do Zakopanego. pora była już raczej zbyt późna , a szlak niebezpieczny , we wrześniu kolejne podjeść na Chłopka.

Trzecią wycieczkę oraz zdjęcia zamieszczę wieczorem.

Pozdrawiam

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Ostatnio edytowano N sie 12, 2007 11:24 pm przez Endrju, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2007 7:38 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 30, 2007 7:47 pm
Posty: 658
Lokalizacja: Jaworzno
Ciekawe wycieczki, szkoda, że pogoda nie dopisała. Jeśli chodzi o załamanie pogody w pierwszej wycieczce, to dokładnie tak samo mi się zepsuła, na wycieczce na Szpiglasową Przełęcz. Piękna pogoda, kilka chmur, nagle coraz więcej, lekki deszczyk i burza z gradem ;)

_________________
Dołem - wicher ciężkie chmury niesie,
O skaliste roztrąca urwiska;
Burza huczy po sczerniałym lesie.
I gromami w głąb wąwozów ciska...
A tam w górze, gdzie najwyższe szczyty,
Lśnią pogodne, jak dawniej błękity.

Adam Asnyk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sie 12, 2007 11:16 pm 
Swój
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 16, 2007 9:31 pm
Posty: 60
Szkoda Chlopka, ale przy niepogodzie to bym tam nie chcial byc.

zdr.

_________________
Obrazek
moja racja jest racja najmosza
http://www.olej.fotolog.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL