Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 25, 2008 5:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Karpacz wita nas niestety deszczem czego się spodziewaliśmy,patrzyliśmy z nadzieją że jednak to minie.Niestety.Pobieraja od nas na parkingu po 30 zł za samochód (przy hotelu Orlik) za dwie doby.
Ruszamy dość żwawo do pobliskiego czerwonego szlaku,wychodzi facet i odmawia wstępu,zagrożenie nawisami śnieżnymi, plan leci na łeb,wybieramy inną drogę,tj. szlak czarny, tzw. Śląska droga.
Wstęp za bilet normalny 4,80 zł !! Toż to ździerstwo a narzekamy na TPN...
MIjamy słynący z niezbyt chlubnej historii,Biały Jar, gdzie poniosło śmierć 19 osób..niewiele widzimy,cały czas przenikliwie siąpi deszcz,i mgła z widocznością do 50 metrów.
W dość szybkim tempie dochodzimy do Domu Śląskiego gdzie nocujemy; zastajemy totalny brak organizacji; zjeść nie ma co (polecam własny prowiant),z zup mamy do wyboru żurek z kiełbasą (kiełbasa to plaster szerokości 0,5 cm przekrojona na czworo) za 10 zł !!! lub barszcz gorący kubek !! Jest 10.55, chcę jajecznicę ale śniadanie podają tylko do 11.00,uzyskuję odmowę,chyba na moją korzyść,bo dwa jajka i cebulka za 10 zł to terror ! Chwalą się gdzieś na stronie że są najwyżej położoną pizzerią w Sudetach: uwaga,do wyboru jest JEDNA pizza za 12 zł,mrożona,pewnie z Tesco...Piwo to koszt 8 zł,dobrze że sie zaprowiantowałem w dole :) Wrzątek 1,5 zł/250ml :/ , natryski na samym dole,na parterze. Na wejściu do schronu musimy jeszcze minąć pomieszczenie dla palaczy,taka komora dezynfekcyjna...Poprostu odradzam.
Pogoda jest coraz gorsza, grupa schodzi do schroniska niżej coś zjeść,my we dwójkę postanawiamy,mimo koszmarnej pogody,wejść na Śnieżkę.
Przemoczeni i wywiani na wszystkie możliwe strony dokonujemy wejścia i zejścia.Po drodzę widzę kretynów którzy prowadzą w takich warunkach dzieci lat 3 i 5, kobieta co chwile ujeżdża w swoich "adidaskach"...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Drugi dzień wita nas podobną pogodą,jeśli nie gorszą,dalej leje i mgła ograniczająca widoczność.Dziś chcemy dojść do Szrenicy gdzie czeka nas nocleg,przed nami około 7 godzinny marsz czerwonym szlakiem.
Jemy kto co tam ma, udaje mi się wypertraktować pół litra wrzątku za cenę 250 ml co mnie samego dziwi,i ruszamy w deszcz i mgłę.
Żałujemy że totalnie nic nie widać jedynie to co pod nogami.Mijamy kolejne wzniesienia i przełęcze, w okolicy Śnieżnych Kotłów deszcz ustaje i poprawia się widoczność,na godzinę przed celem,robimy trochę zdjęć i ruszamy w stronę Szrenicy.W schronisku miłe zaskoczenie: wybór dań duży,ceny niemal o połowę tańsze,wrzątek za darmo,można poprosić o naczynia i sztućce, piwko 6 zł, pyszny smalec z ogórkami 5 zł, naleśniki z borówkami 10 zł, widne,ciepłe pokoje...Totalna przepaść w porównaniu z wcześniej opisanym schronem.W środku dużo Niemców, dość hałaśliwa grupka.Jemy dobry w końcu obiad,jakby nam mało było,do zmierzchu,przez dobre 2 godziny,wspinamy się po okolicznych skałach,pada kilka dróg boulderowych :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Trzeci dzień oferuje nam poprawę pogody.Pada w końcu pomysł częściowo wracania wczorajszą trasą celem zobaczenia tego czego widać nie było.Poranne wspinaczki przed śniadaniem i ruszamy w drogę.
Widać pięknie Śnieżne Kotły,Stawy..cały grzbiet naszej wczorajszej wędrówki.
Każda mijana skała pada naszym wspinaczkowym łupem,pod koniec dnia już czujemy ręce.Hen daleko majaczy kopuła szczytowa Śnieżki, wczorajsza trasa miała odległość 25 kilometrów,dziś pokonujemy nieco krótszą.Po około 5 godzinach marszu, zwłaszcza męczącego w końcowej części tj, od przeł.Karkonoskiej, w niezwykle mokrym trawersie do skał Pielgrzymów (zielony szlak), podziwiamy te skalne kolosy..Tu już darujemy sobie wspin na żywca...Podziwiamy też stopniowo pogarszającą się pogodę,do Karpacza mamy stąd jeszcze godzinę drogi.
W okolicy Polanki następuję największa dupówa całej wyprawy, chmury nie szczędzą nam deszczu i zostajemy zalani masami wody.
Przebieramy się na stacji paliw w niezwykle akrobatyczny sposób w suche rzeczy i ruszamy w stronę Bielska,by po niecałej godzinie,znów wjechać w słońce.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Ostatnio edytowano N maja 25, 2008 9:44 pm przez LigeiRO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 6:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Elegancko. Śniegu coraz mniej. Planuje grasować w tych stronach za 2 tygodnie i mam nadzieję na czysto wiosenną aurę :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 7:12 pm 
<font color = red><i>Szarik</i></font>

Dołączył(a): Pn sie 01, 2005 5:21 pm
Posty: 2908
Pieknie, krajobraz na pierwszych fotach posępny ale i tak zazdraszczam.

P.S. Ktoś mi kiedyś wycieczkę do Karpacza obiecał i nie dotrzymał :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 7:23 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
co oglądam relacje z tych stron to mówię że tam pojadę.. ale narazie tylko mówię :roll:
musze sprawdzić jak ze spaniem na śnieżce :D
fajna wyprawa 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 8:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
! napisał(a):
co oglądam relacje z tych stron to mówię że tam pojadę.. ale narazie tylko mówię :roll:


Tak jak ja. Dla mnie szkoda dnia aby zahaczyć o Karkonosze. Chyba że zrobimy tam wypad KEG + GEKONY... :mrgreen:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 9:34 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt lis 04, 2005 7:38 pm
Posty: 4278
Lokalizacja: Buk
Fajnie,że chociaz ostatniego dnia pogoda Wam dała pokorzystać tak bardziej :mrgreen:

_________________
Jak mówię,że wybaczam to nie znaczy,że zapomnę.

http://chomikuj.pl/hania.ratmed
http://7000.pl/index.php?page=wyprawy&o ... p=himalaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 9:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
! napisał(a):

musze sprawdzić jak ze spaniem na śnieżce :D


Lepiej na zewnątrz przekimać w śpiworku. W środku unosi się aromat prlowskiego baru :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 9:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Hubert ale jak intensywnie czuc ten klimat,i nowoczesność zarazem: przed kiblem siedzi facet z kasą fiskalną do pobierania opłat za korzystanie.

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 10:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 3:25 pm
Posty: 4015
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Jak ostatnio byłem to wywiało wszystkich panów i po środku jako symbol nowoczesności stał automat z coca-colą (6 zl za 0.5 litra bodajże). Klimat rodem z Half-life'a :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 10:12 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Te skalki tam zawsze mi sie podobaja. Super!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 25, 2008 10:13 pm 
Swój

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 10:25 pm
Posty: 91
Jak ze spaniem na śnieżce... Uważam że wygodniej we własnym namiocie niż w tym spodku kosmicznym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 6:21 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 11:54 am
Posty: 275
Lokalizacja: (puszki) Żywiec
Szkoda, że pogoda Wam nie dopisała ale ostrzegałam :wink:
Ale Karkonosze masz ruszone

Na Śnieżce często jest dupówa, tam jest bardzo mało dni słonecznych
3 lata temu byłam 7 dni w Karkonoszach i trafiło się 5 ładnych dni

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 6:45 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Taa,wyczytałem dopiero na Śnieżce że na ogół trafia się około 100 dni pogody w roku ;)
I pochwal się jak tam trzyma się Małą Fatra...

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 26, 2008 7:21 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 11:54 am
Posty: 275
Lokalizacja: (puszki) Żywiec
LigeiRO napisał(a):
I pochwal się jak tam trzyma się Małą Fatra...


Mała Fatra przepiękna
Super pogoda
Zdobyte:Mały Rozsutec, Gruń, Chleb i Wlk Krywań
300 zdjęć :shock:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL