Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz lip 04, 2024 9:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 28, 2008 1:55 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
Po przemyśleniach, czy jechać na dwa dni, czy na jeden doszedłem do wniosku, że jadę na jeden dzień, bo teraz wczas robi się ciemno, a mnie samemu nie w smak chodzić po ciemku. No i cóż, ja w warunkach zimowych potrzebuję dużo więcej czasu na pokonanie trasy (chociaż tym razem wyjątkowo trasę na górę pokonałem w czasie zmaierzonym - czyli o pół godziny dłużej szedłem niż informowały znaki).

O godzinie 5 ruszam z domu, bo jadę trasą prawdopodobnie krótszą ale z pozoru bardziej kombinowaną niż S1 i zjazd w Bielsku-Białej, a nie chcę być za późno w Korbielowie. Okazuje się, że trasa do pokonania samochodem jest nieskomplikowana i nie błądzę nigdzie, mało tego od Kęt jestem na dobrze znanym mi terenie. O godzinie 8:02 parkuję pod Smrekiem... Szybko zjadam kanapkę i ruszam żóltym szlakiem w kierunku Hali Mizoiwej...



Obrazek Obrazek

Szybko przechodzę w lewo, na drugą stronę strumyka po kładce i zaczyna się podejście.

Obrazek Obrazek

Widać, że na szlaku w tym dniu nie było jeszcze nikogo ale śnieg też nie padał w ostatnich godzinach bo ślady poprzedników są tylko pokryte nawianym śniegiem. Idę więc sam, za sobą długo nie widzę nikogo, dopiero gdy w wymierzonej połowie dorgi robię sobie 5 minut przerwy na herbatkę mija mnie urocza Pani, która tak szybko jak mnie mija znika mi z zasięgu wzroku...
Kontynuuję podróż, im wyżej tym więcej sniegu.

Obrazek

W końcu dochodzę do skrzyżowania szlaków i wchodzę tym samym na nartostradę (!) więc staram się tzrymać jak najbliżej lasu ale z drugiej storny iśc po ubitym sniegu. Wg znaków z tego miejsca mam jeszcze 45 minut do schroniska, jednak udaje mi się tam pojawić kilka minut wcześniej.

Obrazek

Po chwili oczom mym ukazuje się las...

Obrazek

Ludzi...

Ludzi oczekujących na wjazd orczykiem na szczyt Pilsko, by później móc szusować w dół.

Ukazuje się też jedna z bardziej szkaradnych budowli w Polskich górach - scronisko PTTK na Hali Miziowej.

Obrazek

Przeciskając się pomiędzy entuzjastami białego szleństwa dochodzę szczęśliwie pod wejście do schroniska.

Obrazek

Wchodzę do środka, by troszkę się ogrzać. Wypijam gorącą czekoladę Milki, która tak na prawdę mogła by być gorętsza... Oglądam cenniki i powalony tym wszystkim pakuję się i ruszam w dalszą drogę, by nie tracić czasu.

Obrazek

W kierunku z powyższej fotografii niestety nie ruszam. Zamiar takowy był ale z każdej możliwej strony widziałem zjeżdżających, a że nie chciałbym się z żadnym z nich zderzyć - tym razem odpuściłem sobie szczyt Pilska.
Zacząłem więc schodzić w kierunku przełęczy Glinne. Boże błogoslaw, że pamiętam mniej więcej, gdzie ten szlak jest, bo w zimowej scenerii zabłądził bym bankowo. Odnajduję znaki i czemprędzej wchodzę w las, by nie iść już nartostradą. Po 15 minutach wędrówki zaczynam cieszyć się, że nie zużyłem sił na wejście na Szczyt, bo ten szlak jest zupełnie nieprzetarty! Przede mną przeszedł tędy ktoś owszem niedawno ale na nartach. Ja, idąc w butach, zapadam się po pół łydki, po kolano i wyżej... Okropnie mnie to męczy. Czas zejścia wg znaków szacowany był na 1,15 h, jednak mnie zajęło to wiele więcej. Ulga nastała dopiero po dojściu do miejsca, gdzie nasz szlak czerwony łączy się z niebieskim Słowackim szlakiem. Kilka metrów przed tamtym miejscem zaczynają się ślady butów... Zupełnie, jakby ktoś spadł tu z nieba. Najpewniej jednak doszedł do tego miejsca i zwątpił. Zaraz tych śladów jest już więcej. jak się okazuje w okolicy dzialają Słowaccy myśliwi. Co raz słyszę strzały. Stamtąd już szybciutko dochodę do przejścia granicznego i asfaltowej drogi, skąd stopem z miłym starszym malżeństwem zabieram się pod Smrek i "s" klasą.

:)

Pozdrawiam, Mateusz S.

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 2:25 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
no pięknie!
Jak to dobrze, że uprawiając turystykę nie trzeba stać w takich kolejkach jak do wyciągów... :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 3:21 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 10:13 pm
Posty: 724
Lokalizacja: Kraków
Ee, nie takie złe to schronisko, przynajmniej na zdjęciu, na żywo nie widziałem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 5:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 12:37 pm
Posty: 2069
Lokalizacja: Sama już nie wiem
WOW czas zacząć się bać... :shock:

_________________
MOTYLA NOGA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 7:47 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
No właśnie jest chyba jedna rzecz, jakiej w swoim opisie nie ująłem. Mianowicie taka, że chronisko PTTK na Hali Miziowej zimą nie wygląda aż tak źle. Latem serio straszy. Z resztą tam w środku jest klimat niemieckich turystów. Obiady za 75 PLN, zero górskiego klimatu w ogóle...

Pozdrawiam.

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 9:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2007 8:21 pm
Posty: 4336
Lokalizacja: Kraków
MateuszEQ napisał(a):
zero górskiego klimatu w ogóle...

Ale to jedno z ostatnich schronisk, gdzie wrzątek jest za darmo.
A jadalnia wygląda jak poczekalnia PKS, z tym telewizorem na ścianie.

_________________
Te linki okazują mowę nienawiści lub dyskryminację wobec chronionej grupy osób z powodu rasy, wieku lub innych naturalnych cech.
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)
https://pl.wikipedia.org/wiki/A_quo_primum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 9:43 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 02, 2008 11:01 pm
Posty: 523
Lokalizacja: Olkusz
zjerzony napisał(a):
A jadalnia wygląda jak poczekalnia PKS

Ale za to kwaśnica i pierogi są ZAJEBISTE :bowdown:

_________________
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę! Witkacy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 28, 2008 10:02 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 1:44 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Jaworzno
Ja wolałem stare schronisko... Odkąd stoi nowe nie kupowalem tam nic poza piwem i gorącą czekoladą Milki. Na nartach nie jeżdżę więc nic innego stamtąd nie potrzebuję. Jak się nauczę może się to zmieni. ;)

Powiem jednak, że pójdę za Waszymi opiniami i kiedy będę tam zaś - spróbóję kwaśnicy, bo ta ogólnie w górach jst najlepsza!

Pozdrawiam.[/img]

_________________
http://www.savethevinyl.ugu.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL