Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 10:43 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:21 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Powrót pociągiem osobowym, maksymalnie w swoim jestestwie zatłoczonym stanowił doskonałe dopełnienie wydarzeń kilku ostatnich dni. Podróżując pomiędzy studentami powracającymi z końcem weekendu do miasta uniwersyteckiego, siedząc na zapychającym korytarzyk plecaku, mogłam wyobrażać sobie, że jadę jakąś regionalną koleją gdzieś w Indiach, wracając nie z Bieszczad, ale z Himalajów.

* * *

A wszystko zaczęło się od kujnięcia w podświadomość. Cokolwiek osobliwego. Pragnienie odmrażania sobie dupy w kilkunastogodzinnym marszu nie stanowi raczej kobiecego przedmiotu pożądania. Odmrażanie nie jest firmowe, a zabawy dużych dziewczynek w postaci samotnych marszów nie stanowią standardu nawet wśród dużych chłopców. Podziw, ale częściej coś w rodzaju niedowierzania z domieszką politowania. A, bo ty zawsze coś wymyślisz.

* * *

No to wymyśliłam. Tkwiłam po uszy w białym gównie, w dodatku... w terenie zagrożonym lawiną?! Poczułam, jak w gardle rośnie mi kulka. Przełknięcie nic nie dało. Znak w czarno-żółtą szachownicę zdał mi się o wiele bardziej złowieszczy i przerażający niż perspektywa noclegu w lesie w przemoczonych butach. Dziwne uczucie. Tylko ja, znak i biała kołdra. Przede mną – zupełnie nietknięta, za mną – własne ślady, puszczone zygzakiem.

* * *

Obrazek

Bacówkę Pod Małą Rawką opuściłam około godziny 9.00 i zdałam na wspomagany mapą los. Jeśli czegoś nie lubię w wędrowaniu, to początku drogi. Kusi, żeby wrócić do schroniska, zagrzebać się w książkach i patrząc przez okno na padający śnieg popijać herbatę. Kusi nawet w warunkach idealnych, a warunki atmosferyczne zastane na początku drogi na Połoninę Caryńską – nie były nawet średnie.
Wspomniałam jednak GALERIĘ, której oglądanie kilka dni temu skutecznie podniosło mi ciśnienie i ostatecznie westchnęłam z satysfakcją, w poczuciu, że jestem dokładnie tu, gdzie chciałam. Szlakowskaz pokazywał, że do Połoniny mam około godziny marszu.
Obrazek

Godzinę później osiągnęłam zaledwie granicę lasu, wytrwale wyszarpując nogi i kijki ze śniegu. Nikt przede mną ani nikt za mną nie pokonywał zielonego szlaku tego dnia. Przez las ryłam cierpliwie na wprost, lekceważąc zakusy ścieżki i żałując chwilowo, że idę sama. Zdjęcie w śniegu po brochę byłoby przecież dość widowiskowe.
Obrazek
Las skończył się po kilku wywrotkach twarzą w biel.

Moim oczom ukazało się NIC.

Formalne NIC.

Białe, formalne NIC.

Białe, formalne, absolutne NIC.

Wyciągnęłam przed siebie rękę z kijkiem.

Końcówka kijka zniknęła w NIC, jak w jakimś piętnastym wymiarze.

Uruchomiłam awaryjny tryb intuicji, ale mimo wszystko postanowiłam: idę dalej.

Kiedy niespodziewanie nadziałam się na szlakowskaz, okazało się że do miejsca, od którego szłam dwie godziny, rzekomo można dojść w czterdzieści minut.

Aha.

* * *

O czym myśli człowiek idący w końcówce lutego przez Połoninę Caryńską, pierwszy raz w życiu?

Przede wszystkim, należy się zastanowić, czy w ogóle myśli.


Wpatrując się w śnieg pod którym podobno znajdowała się droga, człowiek rozważa, co zrobiłby, spotkawszy kogoś w tym momencie. I dochodzi do wniosku, że profilaktycznie trzepnąłby napotkanego wędrowniczka kijkiem w głowę, celem pozbawienia przytomności co wydłużyłoby czas na ucieczkę. Nikt normalny przy takiej aurze nie miał prawa się tu pojawić, szacowałam, podziwiając kolejny szlakowskaz porośnięty zdeformowaną wiatrem bielą.

Obrazek Obrazek

Wiatr wiał mi w oczy i układał ze śniegu przedziwne formy. Piękne, ale widzialne w bardzo ograniczonym zasięgu. Rozmyślając o kondycji psychicznej samotnych wędrowniczków (im gorzej, tym lepiej!) dotarłam do miejsca, w którym roztoczyły się przede mną trzy perspektywy:

wrócić tam, skąd przyszłam

ruszyć do Ustrzyk Górnych i szukać miejsca z gorącą herbatą

albo... (otarłam tabliczkę ze śniegu) iść dalej zielonym szlakiem w kierunku Przysłup Caryński.

Wracać nie chciałam, zielony szlak był kompletnie niewidoczny. Wiatr i śnieg przybrały na sile. Najrozsądniej w tej sytuacji było udać się w stronę Ustrzyk, znaleźć jakiś nocleg i zająć się suszeniem butów. Tak.

* * *

Być może w lecie droga w y g l ą d a ł a. Jakkolwiek. W śniegu nie było jej w ogóle, jeszcze bardziej niż na trasie przebytej do tej pory. Tam było intuicyjnie. Tutaj – zupełnie losowo i po omacku.

Biało. Mlecznie. Zupełnie pusto. Spojrzenie w górę, spojrzenie w dół – wszędzie identyczne COŚ, co przy użyciu całej wyobraźni może i byłoby drogą. Miałam nadzieję, że rzucając się z głową w śnieg, koziołkując w nim, sunąc na dupie i turlając się, obrałam właściwy kierunek. Podejście z powrotem trwałoby na oko jakieś dziesięć razy dłużej, na szczęście u kresu mojej przejażdżki odkryłam jeden z niewielu słupów. Oznaczony zieloną farbą. Czyli – trafiłam dobrze.

Trudno jest opisać kilkugodzinną marszrutę przez zaśnieżony las. To nie film sensacyjny, gdzie każde pięć sekund można dokładnie rozpisać na wciągające widza sekwencje. Kilka godzin wyszarpywania nóg ze śniegu, zbaczania ze szlaku, głośnego gadania do samej siebie żeby nie dać rozrosnąć się strachowi jaki w związku ze zbaczaniem ze szlaku się pojawia – to wszystko jest do opisania trudne. Przynajmniej – do opisania w sposób interesujący.

Tylko bez paniki. Po prostu wrócisz po swoich śladach do ostatniego oszlakowania, powiedziałam sobie, kiedy las nagle nawarstwił się nade mną. Nie wiem, jak to się mogło stać, ale okazało się że wyparowały wszystkie oznaczenia. I tyczki.

Zgubiłam ślad, przyślij numer do GOPR, wysłałam wiadomość w przestrzeń, do pierwszej osoby która, jak zwykle w sytuacjach awaryjnych, przyszła mi na myśl. Po chwili zdecydowałam się wtajemniczyć w położenie jeszcze i człowieka pośrednio winnego mojej sytuacji w otaczającej Białej Dupie. A potem straciłam zasięg, co dało przyczynek do kolejnej porcji rozważań, tym razem o bezsensie obdarzania techniki nadmiernym zaufaniem. Zasięgu wystarczyło jeszcze na tyle, aby odebrać wspierające smsy ze świata zewnętrznego. Z wieloma numerami alarmowymi. Kłopot polegał na tym, że do żadnego z nich bez stałego zasięgu nie mogłam się dodzwonić.

Tylko bez paniki. Po prostu wrócisz po swoich śladach do ostatniego oszlakowania, powtórzyłam. Nie mając nic do stracenia, wprowadziłam myśl w czyn. Posiadałam wprawdzie ze sobą niezbędny do przetrwania nocy ekwipunek, ale poważny zgrzyt stanowiły przemoczone buty, no i umówmy się, nocleg w lesie to rzecz fajna, ale kiedy już dojrzeje, po powrocie do domu, do ubrania w anegdotyczną formę.

Odnalezienie szlaku było jednym z moich większych jak do tej pory życiowych sukcesów. Nawet nieważne, że przy zerowej publiczce. Kolejne pół godziny brnięcia w śniegu po kolana, i zza ściany lasu wyłoniła się przełęcz. A na przełęczy – mignął dach. Odetchnęłam z ulgą – najdalej za godzinę napiję się ciepłej herbaty, i powiadomię wszystkich, że się odnalazłam. Na poczet sukcesu rozsiadłam się na śniegu i wyjęłam prowiant. Zapijając kiełbasę z chlebem wodą, w której pływały kawałki lodu, pomyślałam, że mogę sobie pogratulować.

Jesteś cwaniakiem i przechujem, powiedziałam sobie w sposób absolutnie niepoprawny poprzez kiełbę. Po siedmiu godzinach samotnego targania (w tym dwóch godzinach kilkukrotnego gubienia szlaku) pękałam z dumy nad własną kondycją, odwagą i pomysłowością. Pękałabym pewnie jeszcze czas dłuższy, ale mokre buty dały o sobie znać.

* * *


Przy rozgałęzieniu dróg napotkałam pierwsze tego dnia ludzkie twarze – dwóch chłopaków w rakietach. Ludzie, zawołałam radośnie i pospieszyłam w ich kierunku.
Idziesz z Dwernika?
Nie, stamtąd,
machnęłam ręką w stronę Caryńskiej. Idę od Rawek, cholernie długo i już myślałam, że nie dojdę.
A gdzie idziesz?
No...tu do schroniska.
Ale schronisko jest nieczynne.
O...

Uszło ze mnie powietrze. Gdybym tego nie przeżyła, nie uwierzyłabym. Przecież w Bacówce Pod Małą Rawką dokładnie sprawdziłam, które schroniska są czynne, a które nie.
My na Otryt. Idziesz z nami?
No...


* * *

Gdybyś przyszła pół godziny wcześniej, załapałabyś się na wielodaniowy obiad, powiedział Maciej, mieszając topiącą się w garnuszku wodę. Nad Dwernikiem zrobiło się już zupełnie ciemno, Michał rozstawiał kubeczki. Czekaliśmy na moment wrzenia, żeby przygotować na przenośnej maszynce kisiel instant.

Dwaj mężczyźni, zero konkurencji, góry i ja, dałam upust radości. Radości tym większej, że po raz pierwszy na własne oczy zobaczyłam niepokojące retortydo wypalania węgla. Obrazek, jak chce google, dla Bieszczad typowy, ale początkującemu bieszczadołazowi momentalnie przychodzą do głowy wszystkie tam siekierezady, chłaski, stasiuki i inne wykolejone, chore dusze, które przyjechały tu się leczyć w bazie we mgle.

Jutro na Otrycie pieczony prosiak. I tysiącdwieściepierogów. Jak zostaniesz do niedzieli, to na pewno jakiś transport do Krakowa się znajdzie, uśmiechnął się Maciej.

* * *

Na kolejnym przystanku, pomiędzy kubek pełen grzanego piwa z sokiem a świadomość mokrych butów wdarł się dźwięk telefonu, przysyłając wielokrotnie pomnożone wiadomości – między innymi od osób, które wcześniej wtajemniczyłam w zgubienie drogi

Ktoś próbował się z tobą kontaktować, z nru...

Zawiadomiłam GOPR.

Nie dasz znaku życia, będę męczył lokalny GOPR

QRVA zadzwoń natychmiast, kiedy dostaniesz wiadomość

Tu GOPR, jeśli możesz, napisz, gdzie jesteś.


Dzwonek.
Dzień dobry, gdzie pani jest, i czy wszystko w porządku? W porządku? To świetnie. Nie, nic się nie stało, pani znajoma zawiadomiła...To my też się cieszymy, że wszystko ok.
0.0
Drugi dzwonek.
Skopię ci dupę jak wrócisz, pół dnia się stresowałam...dobra, dobra, zasięg-srasięg, dobrze że wszystko gra, to uważaj tam na siebie.
*.*
Trzeci dzwonek brzęknął tylko, i znowu zniknął zasięg. W kolejnej fali triumfu cywilizacyjnego nadszedł sms. Raport doszedł, zatem żyjesz. Smacznego!

A z tą Caryńską, to przesadziłaś, powiedział Michał, kiedy ciężko osunęłam się na ławkę przed chatą otrycką. Już otwierałam usta, żeby zapewnić go, że naprawdę im gorzej tym lepiej, kiedy nagle zmaterializował się Świder i pięciolitrowy baniak przyjemnie pachnący cytryną. Dokończyliśmy czyszczenie butów ze śniegu, i weszliśmy do środka, odcinając się od bieszczadzkiej nocy. Zaczęła się zupełnie inna opowieść...

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Ostatnio edytowano Cz mar 05, 2009 6:44 pm przez świnia na świnicy, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:31 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 2:13 pm
Posty: 1586
Lokalizacja: Wrocław / Polanica Zdrój
...pobalowała :> :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 7:05 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Dałaś do pieca, Prosiaku...
Podobało się? :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 7:47 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 25, 2008 5:44 pm
Posty: 2531
Lokalizacja: bliżej... znacznie bliżej ^^^ ;)
Żyjesz!!! :lol:

Ale relacyję ogarnę jak zwykle - później! :wink:

_________________
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:38 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Szczerze i z całego serca zazdroszczę.


To jest to co kobiety lubią najbardziej. ;-)

Dać sobie w tyłek raz na jakiś czas, przejść to co się zaplanowało, przeżyć trochę strachu a potem na koniec zobaczyć zasłużony podziw w w oczach mężczyzny.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:43 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Cytuj:
A gdzie idziesz?
No...tu do schroniska.
Ale schronisko jest nieczynne.
O...

Ktoś tu nie śledził uważnie bieszczadzkich wątków na forum.... ;) (Swoją drogą ciekawe kiedy ruszy z działalnością ustrojstwo powstające w miejsce Koliby)
Cytuj:
Dwaj mężczyźni, zero konkurencji, góry i ja, dałam upust radości.

... ale jak to zwykle bywa - nie ma tego złego :lol:
Cytuj:
Jesteś cwaniakiem i przechujem

Dobre podsumowanie całej imprezy - gratulacje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
piomic napisał(a):
Podobało się?

no ba :mrgreen:


Basia Z. napisał(a):
na koniec zobaczyć zasłużony podziw w w oczach mężczyzny.

:shock:
czniam podziw w oczach mężczyzny - cisnęło mnie nie dla podziwu

nutshell napisał(a):
Ktoś tu nie śledził uważnie bieszczadzkich wątków na forum....

śledził, śledził :oops: ...i go zamroczyło
nutshell napisał(a):
... ale jak to zwykle bywa - nie ma tego złego

:D
o tak, wędrówka z Koliby na Otryt poprzez grzańca, pierogi i podwózkę w towarzystwie Panów M. - bezcenna. podobnie, jak spotkanie Couch Surferów :mrgreen: w pięknych okolicznościach przyrody otryckiej :)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:59 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Dojebawszy ;]

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 9:13 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
świnia na świnicy napisał(a):
:shock:
czniam podziw w oczach mężczyzny - cisnęło mnie nie dla podziwu



Ależ tak właśnie jest.
Ciśnie nie dla podziwu.

Podziw może być tylko miłym dodatkiem na koniec.

I nie koniecznie o "swojego" faceta chodzi, chodzi o podziw jakiegokolwiek mężczyzny.
Nie mówcie dziewczyny, ze tego nie lubicie bo nie uwierzę !

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 9:23 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Basia Z. napisał(a):
Nie mówcie dziewczyny, ze tego nie lubicie bo nie uwierzę !

:mrgreen: nie do końca, tak jest ale pewnie, jasne, że urosłam sobie we własnych oczach na chwilę, kiedy chłopaki powiedzieli, że mieli wejść na Caryńską ale odpuścili :)
urosłabym też, gdyby były to dwie dziewczyny. z pewnych powodów nawet bardziej :)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 11:42 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
świnia na świnicy napisał(a):
ale pewnie, jasne, że urosłam sobie we własnych oczach na chwilę, kiedy chłopaki powiedzieli, że mieli wejść na Caryńską ale odpuścili :)
urosłabym też, gdyby były to dwie dziewczyny. z pewnych powodów nawet bardziej :)


No i właśnie to jest ta wisienka na torcie ;-)

W każdym razie - ja szczerze podziwiam.

B.

_________________
-------------------------------------------------
Studenckie Koło Przewodników Górskich "Harnasie" w Gliwicach zaprasza na kurs przewodnicki :)
http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 12:00 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 10:14 pm
Posty: 208
Lokalizacja: z raju
świnia na świnicy napisał(a):
Tu GOPR, jeśli możesz, napisz, gdzie jesteś.


Właśnie jestem pod wrażeniem ich technik wyszukuwania;>
Dobre jeszcze jeszcze było: Nie możemy jej szukac, bo nie wiemy gdzie jest...

Gdybym wiedziała gdzie jest- tobym nie dzwoniła....

a tak serio- to szacun dla GOPR z Bieszczad;>

_________________
Może i jestem schizofrenikiem, ale przynajmniej zawsze mam siebie nawzajem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 12:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
karo^ napisał(a):
a tak serio- to szacun dla GOPR z Bieszczad;>

btw, tydzień temu w tej okolicy zamarzł jeden chłopak. w drodze z Dwernika na Otryt właśnie.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
poprosze o rozszyfrowanie treści tematu, tzn. pierwszej części, dwójkę lawinową rozumiem, śnieg w zasadzie też, nurtuje mnie "brocha"

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 1:42 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Świnia mi to wytłumaczyła na gg - śnieg po brochę to parę cm wyżej niż po jaja.

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Przygoda z dreszczykiem, ale będzie co wspominać :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 10:58 am
Posty: 805
Lokalizacja: Skawina k/ Krakowa
słońce Ty moje, powiedz mi jak tam dotarłaś! bo nie mam samochodu a w czwartek się wybieram w Bieszczady.....

_________________
www.picasaweb.com/zadisk8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Białe nic jak widać jest takie samo w Bieszczadach jak w Szkocji. :)
Świetnie się czytało (jak zwykle).

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
peepe napisał(a):
nurtuje mnie "brocha"

Ni tylko Ciebie - pięknie to ujął Pacino w "Zapachu kobiety" :mrgreen:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 02, 2009 9:20 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
Gratuluję odwagi i pomysłu (głupoty...ekhm.. przyganiał kocioł garnkowi ;)). Niepowtarzalna możliwość dotknięcia NICzego własnym kijkiem... bezcenne ;) Może gdzieś na kilku przykleiło się trochę NICzego :?: Schowaj do słoika:)

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 1:14 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Cytuj:
słońce Ty moje, powiedz mi jak tam dotarłaś! bo nie mam samochodu a w czwartek się wybieram w Bieszczady.....



6.30 z dolnej płyty jest pks do leska. w lesku jest bodajże o 12... i tu zjebał mi się mój genialny plan tranzytowo-przerzutowy, ponieważ z Leska o 12.20 miał jechać autobus do ustrzykgórnych/wołosatego, ale mądry milen nie zwrócił uwagi że przy godzinie odjazdu jest oznaczenie że to w wakacje :>
w związku z tym - w lesku przesiadłam się na autobus do ustrzyk dolnych, ale ponieważ kierowca spóźnił się (qrva) o 10 minut, w związku z tym w ustrzykach dolnych zwiał mi autobus do ustrzyk górnych i na następny musiałam czekać do 16.00, co spowodowało, że pod Rawkę doszłam po ciemaku :>
klin86 napisał(a):
Gratuluję odwagi i pomysłu (głupoty...ekhm.. przyganiał kocioł garnkowi

samosarkazm cię ratuje, przypalony spodem kotle! :mrgreen:
klin86 napisał(a):
Może gdzieś na kilku przykleiło się trochę NICzego

na kijaszkach nie, ale w skarpetach jest go całe mnóstwo, tego NICa. aż skarpety zesztywniały :mrgreen:

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 7:52 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Wariatko Szalona Ty Jedna :lol: towarzystwa do eksplorowania NIC Ci zabrakło :?:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 7:54 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Sofia napisał(a):
towarzystwa do eksplorowania NIC Ci zabrakło

To nie doczytałaś o chłopach? :shock:

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 7:56 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
piomic napisał(a):
Sofia napisał:
towarzystwa do eksplorowania NIC Ci zabrakło

To nie doczytałaś o chłopach?

Najpierw było NIC, potem były chłopy :mrgreen:
Na deser dopiero.

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 10:58 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
świnia na świnicy napisał(a):
karo^ napisał(a):
a tak serio- to szacun dla GOPR z Bieszczad;>

btw, tydzień temu w tej okolicy zamarzł jeden chłopak. w drodze z Dwernika na Otryt właśnie.

jakiś chudzielec musiał być...
znaczy się, ten... słabo ubrany... :lol:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2009 11:48 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Sofia napisał(a):
Najpierw było NIC, potem były chłopy :mrgreen:
Na deser dopiero.

dziczeję na starość, a poza tym miałam przecież towarzystwo swojego najlepszego przyjaciela - świni ;)
niemniej spotkanie panów M. wraz z ich zaproszeniem, maszynką i przygotowanym na skraju lasu deserem zdecydowanie zaliczam do kategorii cudobonusów :D
mpik napisał(a):
jakiś chudzielec musiał być...

przetrenowany zapewne...

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 4:32 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lis 28, 2005 10:37 pm
Posty: 1478
Lokalizacja: 9p.
świnia na świnicy napisał(a):
klin86 napisał(a):
Może gdzieś na kilku przykleiło się trochę NICzego

na kijaszkach nie, ale w skarpetach jest go całe mnóstwo, tego NICa. aż skarpety zesztywniały :mrgreen:


Tej... to moje skarpetki :!: Wyprać w perwolu - już :!:

_________________
keff79: Moje spostrzeżenia i analiza nieba z ostatnich trzydziestu jeden lat dowodzą, że w nadchodzącym półroczu pogoda będzie zmienna i może mieć coś wspólnego z tzw. porami roku (badania trwają).

Wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 05, 2009 4:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
klin86 napisał(a):
Tej... to moje skarpetki

nie chcę burzyć twojego idealnego, czwórkowo-lawinowego świata, ale to już nie są twoje skarpetki. już przestały za tobą płakać. już cię nie pamiętają.

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 2:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:45 pm
Posty: 1510
Lokalizacja: z mezoregionu fizycznogeograficznego w płd-wsch Polsce, stanowiącego część Kotliny Sandomierskiej
Kurde i ja dopiero teraz to czytam, bo się przy okazji MA dowiedziałam. Jestem pełna najprawdziwszego podziwu pod słońcem.

Śłiń, jesteś debeściacki megaprzecinak 8)

_________________
żeby mieć duży mózg i od razu od tego nie umrzeć potrzebna nam jest twarz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 3:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 13, 2008 12:24 am
Posty: 6022
Lokalizacja: Centrum Dowodzenia Wszechświatem (Wro)
Do-misiek napisał(a):
Śłiń, jesteś debeściacki megaprzecinak

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops: :oops: :mrgreen: :lol: 8) :lol: 8) :oops: :oops:
szykują się kolejne samotne hardkory 8)

_________________
ಠ_ಠ Innego końca świata nie będzie. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL