Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 3:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 05, 2009 10:57 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N paź 05, 2008 5:45 pm
Posty: 213
Lokalizacja: krk/ns
Trafił mi się długi weekend więc grzechem byłoby go nie wykorzystać. Początkowo w planie był tylko jeden dzień, skończyło się jednak na dwóch
Sobota.
Pobudka 2.45. Autobus 3.40 i do Zakopanego. W Kuźnicach jestem niewiele przed 6. Ruszam na szlak na Kasprowy. Przed 8 jestem na szczycie gdzie już jest trochę ludzi. Po krótkim śniadaniu idę w kierunku Świnicy. Za Świnicka przełęczą pojawiają się pierwsze ślady śniegu i lodu na szlaku.Trochę problemu sprawiły oblodzone płyty których nie dało się ominąć. "Robi się ciekawie"- myślę sobie. Dalej jednak szło się już bez problemów .Ok 9 jestem na szczycie. Nic nie widać , mgła ,śnieg i do tego strasznie wieje. Później do Małego Koziego droga nie przysparza żadnych niespodzianek. Tam jednak pojawia się przeszkoda, która dla mnie okazuje się nie do przejścia - Honoratka. Cały żleb jest zaśnieżony i oblodzony. Oprócz mnie są tam jeszcze dwie osoby. Jedna od razu wycofuje się, druga próbuje przejść. Idzie ciężko ale udaje się. Ja natomiast stoję na początku żlebu i zastanawiam się co robić. Po ok 10 minutach wewnętrznej walki postanawiam spróbować. Schodzę kilka kroków. Nie wygląda to najlepiej. Nogi ślizgają się na wszystkie strony, ręce też niezbyt dobrze trzymają się łańcucha. Z żalem postanawiam wrócić. Jak ja nie cierpię wycofów :( Na Zawracie jest już dużo ludzi. Siedzę tam koło godziny i schodzę do Palenicy. Mam uczucie jakbym tym wycofem zmarnował cały dzień. Po tej porażce od razu postanawiam, że w poniedziałek wrócę w Tatry.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Poniedziałek.
Pada na Małą Wysoką. Rano powtórka z soboty. Z Zakopanego do Smokowca skąd przed 8 wyruszam na szlak.Na trasie pustki. Do Polskiego Grzebienia spotkałem 3 osoby :shock: .Buta na drogowskazie już nie ma . Pewnie go zwiało :wink: . Na szczycie Małej Wysokiej jestem sam. Pierwszy raz mi się przytrafiło coś takiego w Tatrach. Cały czas bardzo wieje więc nie siedzę tam zbyt długo. Powrót Doliną Białej Wody. O dziwo spotykam tu najwięcej osób na dzisiejszej trasie(8 :lol: ). Szacunek dla tych co atakowali MW idąc tędy w obie strony.Strasznie długi i nudny jest ten odcinek od Polany pod Wysoka w dół. Od wejścia do lasu nie spotkałem już nikogo aż do parkingu. W miejscu gdzie widać most na drodze do Moka schodzę ze szlaku przechodzę przez potok i po 14 jestem na Palenicy.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 7:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
fanatyk napisał(a):
Pierwszy raz mi się przytrafiło coś takiego w Tatrach.

Mi kilka razy: na Koprowym, odcinku od Pachoła do Salatyna, Tri Kopy, Pod Chłopkiem - wszystko dzięku wyjściu wczesnym rankiem.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 11:46 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 13, 2009 2:56 pm
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków koło Skierniewic
Oj w pełni.
Piękna pogoda panowała nad Tatrami tego weekendu.
Te piękne barwy, złociste trawy, ciepłe słońce..

_________________
To nie ma sensu. Jeszcze te-kilka.
Obrazek Cytrynka jest cytrynka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 1:30 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 10:06 am
Posty: 21
Lokalizacja: Lublin
nie ma już buta. a jeszcze niecały miesiąc temu był. nawet w górach się złodziejstwo szerzy :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 4:38 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 18, 2007 10:37 am
Posty: 171
Lokalizacja: R-m
Tomi napisał(a):
nie ma już buta. a jeszcze niecały miesiąc temu był. nawet w górach się złodziejstwo szerzy

Nie uszanują żadnej świętości


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 06, 2009 6:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lip 24, 2006 7:21 am
Posty: 3052
Lokalizacja: Leytonstone
ale pomarańczowo:))zdecydowanie najpiękniejsza pora roku w górach:))

_________________
Dar mądrości - to przede wszystkim umiejętność panowania nad swoją głupotą.

GG 8660406
Skype justka1983


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 4:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
W sobotę mieliśmy piękną pogodę na Mięguszu. Honoratka wyglądała widzę podobnie do Żlebu Hińczowego - schodzić czymś takim - zabawa dla ludzi o mocnych nerwach.
W poniedziałek przeszedłeś ze Smokowca przez Małą Wysoką do Łysej w 6h z hakiem? Ładny czas.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 08, 2009 7:47 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): N paź 05, 2008 5:45 pm
Posty: 213
Lokalizacja: krk/ns
Krabul napisał(a):
W poniedziałek przeszedłeś ze Smokowca przez Małą Wysoką do Łysej w 6h z hakiem?

Nie doszedłem do Łysej Polany tylko na Palenicę. Szedłem trochę szybko bo w planach miałem jeszcze Rohatkę którą w końcu odpuściłem sobie no i na szczycie nie siedziałem za długo z powodu wiatru więc czas się trochę skrócił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 09, 2009 1:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 17, 2007 7:57 pm
Posty: 3449
Lokalizacja: Tczew
fanatyk napisał(a):
Honoratka. Cały żleb jest zaśnieżony i oblodzony.

:shock: no to niefajnie tam byc musiało. Mimo wszystko zdjęcia piekne, pozostał niedosyt, ale zawsze będzie po co wracać :wink:

_________________
Mądry wycof nigdy nie przynosi ujmy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL