Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 11:04 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 07, 2009 7:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Jakub napisał(a):
A na zachodniej grani turysta sobie poradzi

Nie znam się za bardzo, ale coś mi się obiło o uszy, że to poważna taternicka wyrypa (z jednym miejscem chyba IV).
Jakub napisał(a):
turysta który ma OP Rysy itp za sobą

Na naszej drodze jak się nie zgubi to sobie poradzi, na grani pewnie nie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 08, 2009 9:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Przejrzałem X tom Cywińskiego "Mięguszowieckie Szczyty". Wynika z tego co tam jest napisane, że przy wejściu na Pośredniego Mięgusza jest tylko krótki odcinek jedynkowy pod samym blokiem szczytowym północno-zachodniego wierzchołka. Co do właściwego Mięgusza to jest tu więcej miejsc jedynkowych i to na dłuższych odcinkach, co ma niewątpliwie znaczenie. Jednak co ciekawe to właśnie na trawersie do Balkonu nie brak takich miejsc, natomiast na samej grani tylko miejscami występuje jedynka, przy czym ekspozycja jest większa. Sam uskok Mięguszowieckiej Turniczki można obejść, ma on trójkową wycenę i kawałek II. Co ciekawe rzekomo odcinek graniowy ( za turniczką ) to tylko 20 minut, a przez Balkon to będzie dobre 40 a kto wie czy nie godzina jak się ktoś zgubi bo z orientacją najlepiej tam nie jest. Dodatkowe argumenty przemawiające na korzyść grani to lepsza asekuracja tamże oraz fakt że południowo- zachodnie zbocza Wielkiego Mięgusza są niżej podcięte urwiskami ( więc przy trawersie do Balkonu trzeba uważać by nie zejść zbyt nisko...). Poza tym na tych gładkich płytach i gzymsach przy trawersowaniu może być niewesoło


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 10, 2009 12:14 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
nie czytając tego tomu ,a patrząc na to z Pośredniego i Wielkiego -nie jest to taki hop hyc jak się może wydawać 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 2:25 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 2:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Afryka
Witam, a mogli byście Panowie opisać szczególowo zejście przejście z Mięgusza na Pośredniego Mięgusza?fajna eskapada ale ciut nie precyzyjna, z góry dziękuję za szczególły przejścia:)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 3:43 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
barbados napisał(a):
Witam, a mogli byście Panowie opisać szczególowo zejście przejście z Mięgusza na Pośredniego Mięgusza?fajna eskapada ale ciut nie precyzyjna, z góry dziękuję za szczególły przejścia:)))

Na początek doprecyzuj o jakie znowu "zejście" chodzi. Między Wielkim a Pośrednim jest cokolwiek głęboko wcięta przełęcz więc samo "zejście" nie wystarczy, a teren w zależności od drogi międzi I a [IV+ A0], generalnie krucho i zawile orientacyjnie.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 5:40 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 2:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Afryka
Witaj grubyilysy:))) wiem że jest głębokie wcięcie i jest to Mięguszowiecka przełęcz Wyżnia i nie rozumiem z tej relacji którędy panowie przeszli z pierwszego na drugi szczyt?:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 5:50 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
barbados napisał(a):
nie rozumiem z tej relacji którędy panowie przeszli z pierwszego na drugi szczyt?

A gdzie wyczytałeś że wogóle weszli na Pośredni ?.

P.S.
A jak schodzili, to chyba łatwo się domyślić ?

Cytuj:
obniżamy w znacznie w stronę Stawów Hińczowych i rozpoczynamy trawers w stronę Pośredniego Mięguszowieckiego.Po pewnym czasie znów zaczynamy podchodzenie, w pewnym miejscu powstały wątpliwości, gdzie prowadzi dalsza droga i prowadzący ! władował się w niefajny teren. Korekta trasy i idziemy dalej. Po kilkunastu minutach widzimy pustą Przełęcz pod Chłopkiem. Jeszcze tylko nieco eksponowanie po skałach i trawkach, krótki trawers żlebu schodzącego na południe i jesteśmy znów na szlaku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 5:58 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pn gru 28, 2009 2:11 pm
Posty: 5
Lokalizacja: Afryka
To trza było od razu napisać że obeszliście Pośredniego <Drogą po głazach> a nie jakąś ściemę zalewać:) wyciąl wam ktoś ten fragment przewodników hahahha


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 6:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
barbados napisał(a):
To trza było od razu napisać że obeszliście Pośredniego <Drogą po głazach> a nie jakąś ściemę zalewać:)

Zasadniczo "obeszliście" to nie do mnie, to po pierwsze, a po drugie, mam pytanie, czy masz jakieś problemy kolego ze zrozumieniem słowa pisanego ? Nikt w relacji nie wspomniał o grani Mięguszy, czy też przechodzeniu z Wielkiego na Pośredni, przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem, więc jaka ściema ? i o co te całe hallo ?.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 7:57 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2007 8:59 pm
Posty: 18072
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze/Poznań
I niekoniecznie stricte Drogą po głazach. Tam we mgle łatwo się zgubić. Kiedyś się nam to przydarzyło, właśnie w gęstej mgle, i ze zdumieniem stwierdziliśmy, że jesteśmy nad Stawem Hińczowym. Diabli wiedzą kędy, potem przy dobrej pogodzie usiłowałem to zlokalizować ale nie wiem czy dobrze. Takich trochę wydeptanych perci jest tam sporo, nie wiem jak teraz, w każdym razie kiedyś było. Tak jak ostatnio się przypatrywałem to nawet dawny szlak na Chłopka od strony słowackiej jest ledwo widoczny.

_________________
Mój kanał na YouTube: https://studio.youtube.com/channel/UC7G ... DING%22%7D
Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 30, 2009 1:40 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
barbados napisał(a):
To trza było od razu napisać że obeszliście Pośredniego <Drogą po głazach> a nie jakąś ściemę zalewać:) wyciąl wam ktoś ten fragment przewodników hahahha

czytanie ze zrozumieniem to podstawa :lol:
Maciek wszystko juz widzę przewinał 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL