Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:27 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plattenkogel
PostNapisane: N lip 11, 2010 6:07 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Plany wakacyjne były inne (Czarnogóra), ale kłopoty zdrowotne pokrzyżowały plany, więć trzeba był wymyslic plan awaryjny - chicałem dobrze - a wyszło jak zawsze - znowu Alpy. Zebrałem 4 osobowa ekipę i w ten sposób udało soię zrobić szybki austriacki wypadzik. Po przejeździe 1000 km docieramy do Mayrhofen. Tam rozibjamy się na kempingu, pogoda taka, jak w prognozach, przchodził front atmosferyczny, a popołudniu zaczęły się przejaśnienia, przeplatane rzęśistym deszczem. Aby nie zmarnować dnia ruszamy na szybki wypadzić - przejazd trasą na Gerlospass, a stąd na Plattenkogel. Zostawiamy austo na parkingu obok opusztoszałych zimowych pensjonatów i na górę. Widoki jak na Alpy - średnie, tym bardziej, że trzytysięcnziki Zillertalów w chmurach. Łączka, krowy, w dole jezioro zaporowe Durlas, pod chmurami lodowiec Wildgerlos. Za plecami widzę, że po drugiej stronie doliny już cedzi. Szybko pod szczyt, gdzie można się schronić pod elementami infrastruktury narciarskiej. Ale złapało nas wcześniej, po drodze doznaję kilka razy doładowania za sprawą pastuchów (dla niezaznajomionych - taśmy pod napięciem, żeby bydło nie zwiało z pastwiska), nawet dodaje to powera, jak red bull. Przeczekawszy deszcz uderzamy na wierzchołek, gdzie obowiązkowo krzyż, oglądamy chwilkę widoczki, licząc na odłonięcie się wyższych szczytów, ale nic z tego, schodzimy klucząc wśród min przeciwpiechotnych, porozstawianych nieregularnie przez mieszkańców tych hal. To byłoby na tyle w ten dzień.
Kilka fotomontaży
Obrazek
Schonachtal z Gerlos
Obrazek
Lodowiec Wildgerlos
Obrazek
tubylcy
Obrazek
Hanger
Obrazek
Jezioro Durlas
Obrazek
wierzchołek Plattenkogel
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 10:20 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N paź 05, 2008 8:16 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: silesia
Widzę, że mijałeś dziwnie ubranych turystów :)

_________________
I was blind but now I can see...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 12:19 pm 
Swój

Dołączył(a): So sty 16, 2010 1:02 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
. Przeczekawszy deszcz uderzamy na wierzchołek, gdzie obowiązkowo krzyż


jak ogladalem te Alpy to tak sobie pomyslalem, ze oni chyba sa bardziej religijni niz Polacy... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 2:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
azaghal napisał(a):
jak ogladalem te Alpy to tak sobie pomyslalem, ze oni chyba sa bardziej religijni niz Polacy..

jakbym miał pod nosem takie góry, to też codziennie wznosiłbym modły dziękczynne

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 11, 2010 2:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Modły dziękczynne wnoszę tym bogom, ktorzy nigdy nie pokażą ci gor Szkocji. Zdjęcia miękkie, relacja nie podoba się. Czuwaj.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 12, 2010 7:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Mazio napisał(a):
Modły dziękczynne wnoszę tym bogom, ktorzy nigdy nie pokażą ci gor Szkocji. Zdjęcia miękkie, relacja nie podoba się. Czuwaj.

Nie mam zamiaru jechać w te pagórki, których wysokości nie równają się nawet Babiej Górze. Dla mnie góra zaczyna się od 2000 m. Czuwaj. 8)

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 12, 2010 8:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Wlasnie to chcialem uslyszec. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 14, 2010 5:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
gouter napisał(a):
Nie mam zamiaru jechać w te pagórki, których wysokości nie równają się nawet Babiej Górze. Dla mnie góra zaczyna się od 2000 m

Rozumiem że cię wkurzyła Mazia wypowiedź, także i wg mnie niepotrzebnie niemiła, ale czemu się dostaje przy okazji biednym szkockim górom, to nie wiem :?
Zwłaszcza że tłumaczyłam ci w co najmniej trzech dyskusjach pod relacjami że wysokość nie ma tu wiele do rzeczy. Dla Tybetańczyka Tatry są depresją :D

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 14, 2010 6:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Vespa napisał(a):
Zwłaszcza że tłumaczyłam ci w co najmniej trzech dyskusjach pod relacjami że wysokość nie ma tu wiele do rzeczy

Nie trzeba mi nic tłumaczyć, jestem geografem z wykształcenia, zamiłowania i zawodu, więc to, że nie byłem w jakiś górach, nie oznacza, że nie mam o nich pojęcia, często wiem więcej od ludzi, którzy w nich byli. Krajobrazy Szkockich gór są całkiem całkiem, ale mając w odległości 10 godzin jazdy Alpy, raczej się tam nie wybiorę, tym bardziej że bliżej mam także inne góry - Dynarskie (tegoroczna wyjazdowa porażka), ciągnie mnie w Skandynawskie, a jeżeli miałbym ciachać ponad 2000 km, to odwiedziłbym chętnie jeszcze raz Pireneje. No chyba że ktoś mnie zabierze tam za darmo (jak w czerwcu do Portugalii), to nie odmówię. Na plus Szkockich gór jest ich widokowość - praktycznie brak lasów oraz ładnie wykształcone formy polodowcowe. A co do wypowiedzi Mazia - to jest wolne forum, więc każdy pisze co ma na myśli, a ja czułem się zobowiązany odpowiedzieć. Widziałem na tym forum wiele słabych, oklepanych relacji - ale gdy mnie nie interesowały, po prostu nie czytałem ich, no chyba że ktoś wyskakuje z czymś .. nie tego, to coś naklikam. Przeproś ode mnie szkockie góry :wink:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 14, 2010 7:14 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Ale ja cię nie namawiam do odwiedzenia szkockich gór, a już na pewno nie będę twierdzić że są atrakcyjniejsze od Alp :alien: Ale kto ma się ma ująć za ich konorem jak są nazywane pagórkami, jak nie Pani na Munrosach :compress:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 28, 2010 7:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
jak zwykle super foty :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL