Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 12:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 01, 2010 10:32 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
Tegoroczne Tatry odkryły przede mną nieznane niemal bezludne oblicze…
A przy tym w dalszej części bardzo gościnne ;)

18.07.2010.
Kościeliska, Jaskinie Smocza, Mylna i przypadkiem kawałek Obłazkowej

Rozgrzewka mięśni, trochę deszczowo, do tego z 5latkiem, bardzo żwawym i ambitnym górsko, ale jednak ‘krótkim’. Smoczą i Mylną zdobył bez problemów, w Mylnej się z nas do tego naśmiewał, że za duzi jesteśmy :p
Głupio nam było, więc przeszliśmy ją w try miga, ale zabawa przednia :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
19.07.2010.
Orla Perć w chmurach i inwersji temperaturowej

Ruszamy przed 7mą, chmury od rana, ale cel jasny i przejrzysty – chcemy przejść orlą. Mój malutki defetyzm zostaje rozwiany przez parcie kuzynki, która była tylko raz na orlej perci i chce bardzo to powtórzyć. Jak się okazuje - Chcieć to Móc - przebijamy się ponad chmury, chmurzaste widoki na żywca są naprawdę super :fiuuu: . W drodze na Zawrat zero ludzi, dopiero ok. pół godz. przed przełeczą doganiamy kilka osób, m.in. 4 osobowe stadko chłopaków, którym kuzynka zadaje pytanie, czy robią zdjęcia do jakiegos katalogu ubrań górskich ;) ponoć nie, ale mają fajna lustrzanke, wiec trzeba wykorzystac ;)

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chmury zostawimy pod nogami
Obrazek
Na Zawracie króluje czerń z czerwienią ;)
Obrazek
Nikt z obecnych na Przełeczy nie wybiera się na orla, wszyscy idą na Świnice ,mimo, ze kuzynka ich przekonuje, że na Świnicy jest nudno. Nie to nie, cykamy pamiętkową fote
Obrazek
i idziemy same. Żydowski Żleb mi przypomina, że mam jakieś cienie leku wysokości [img]
http://images50.fotosik.pl/321/4daefb92ac42effemed.jpg[/img] ale chmury wkoło szybko mi pomagaja o nim zapomnieć. W oddali majaczy pojedynczy człowiek, w maskujących kolorach szaro-zielonych, niewidoczny generalnie, którego później dogonimy przed drabinką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czy ktoś wie, gdzie dokładniej są te cholerne klamry dla długonogich?
Obrazek

Mleko zrobiło się takie, że co chwile ‘zdobywałysmy’ Kozi Wierch (chyba za 3cim razem dopiero prawdziwy ;p)
Obrazek
Obrazek
Gdzieś w okolicy Przełączki na Buczynową zaczęło kropić i Żleb Kulczyńskiego z wodą pod pupami dał nam popalić, kuzynka przegapiła szlak i zaczęła schodzić jakimś lewym żlebem w dół, ale ‘siła woli’ się jakoś cofnęła - dzięki Bogu. Do pełni szczęścia dały nam po tyłkach płaty śniegu na dole – bez dupozjazdzików się nie obyło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W rezultacie udała nam się naprawde miła wyprawa, bez żadnych korków, na trasie od Zawratu do Czarnego Stawu spotkałyśmy aż… 2 + 1 +2 + 2 = 7 osób, w tym 1 człowiek szedł w naszym kierunku, 2 w przeciwnym, 2 zeszło ze wspinu i poinformowało nas, ze po sobotnim wypadku taternickim wszyscy się wystraszyli orlej, a 2 zrobiło pętelke po Granatach. Dzicz w środku lipca :D
W Jaworzynce nas zlało, ale to nic, fajowo było :)


Ostatnio edytowano Pn sie 02, 2010 8:48 pm przez adhezja, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 12:17 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
adhezja zlituj się nad nami...
Super relacja i foto, ale mała prośba. Po wklejonym zdjęciu naciskaj enter, bo tego to się nie da oglądać.

Sorry, ale widocznie mam za duży zmysł estetyczny, a układ tej strony (relacji) jest asymetryczny. :(

_________________
http://picasaweb.google.com/108295871235102674690
Ma rację, wszyscy mają rację. Ten alpinizm to naprawdę idiotyczny pomysł... zawsze mówiłem. Jan Długosz, "Twarz Szchary"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Brak panoramy
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 1:38 pm 
Nowy

Dołączył(a): N lip 25, 2010 10:38 pm
Posty: 2
Relacja jest fajna zdjęcia w miarę dobrej jakości, np. panoramy gór, takich fotek typowo pocztówkowych szukałem. Bo głównie chyba o to chodzi o sport i widoki. Pozdrawiam i liczę na więcej.

_________________
kariera? - kurs makijażu na FACEART


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 8:50 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
kurka, sorry, nie wyznaje sie na fotosiku chyba, jestem imageshackowa, chciałam to jakos zmniejszyć objetościowo a wyszła kaszanka

niestety to nie koniec tej realcji :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 9:12 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
dawaj dalej, ino pamiętaj o tym enterze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 10:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt kwi 23, 2010 8:45 pm
Posty: 163
Lokalizacja: Warszawa
Po drobnych poprawkach dokonanych przez adhezje relacja nabrała zupełnie innego wymiaru.
Foty super.
...a tak poza tym to się zastanawiam zawsze kiedy ten kamyk ze Zmarzłej przełęczy jebnie i na którą stronę.

_________________
http://picasaweb.google.com/108295871235102674690
Ma rację, wszyscy mają rację. Ten alpinizm to naprawdę idiotyczny pomysł... zawsze mówiłem. Jan Długosz, "Twarz Szchary"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 02, 2010 11:22 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
c.d.
20.07.2010.
Dolina ku Dziurze - deszczowo

Generalnie na tym szlaku polecam bacówke z super pysznymi świerzutkimi oscypkami po drodze, o tą:
Obrazek
Jaskinia Dziura jak to dziura - zimno, ciemno i do domu daleko :P siakiś stóg liści tam leży, na spacer z dzieciakami ogólnie dolinka milusia, strumyk płynie, deszczyk kropi...
Dziura (zdjecia artystyczne 8)): Obrazek
przed Dziurą Obrazek

21.07.2010.
Rohacze


6ta rano- cud nad Bystrą - w końcu słońce wzeszło :D

Niebo w Chochołowskiej jak brzytwa, jesteśmy po 8mej przy szałasach (nie ma to jak rajdzik rowerowy z rańca :D),przy próbie robienia zdjęcia z zabytkami zaspana krowa prosto z sypialni próbuje mnie wziąć na rogi :p
Obrazek Obrazek

W Wyżniej Chochołowskiej znowu dzicz, zero ludzi, dopiero tuż przed grzbietem spotykamy 4 sztuki w oddali. Jedna sztuka z wielkim worem na plecach próbuje przez chwile podejść bezpośrednio na szage pod grzbiet… to chyba ten upał ;P Na grzbiecie i Wołowcu o dziwo są ludzie, chociaż na Rohacze jak się okazuje ida tylko 2 sztuki za nami. Generalnie zdobywamy pół Rohacza Ostrego, bo reszte połknęła chmura
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dol. Jamnicka też bezludna
Obrazek

Na rohackim kuniu (który przypomina raczej głowe jaszczura …) spotykamy 4 osoby schodzące ( z 2ma się jeszcze spotkamy na podejściu pod Zuberec, pani się spyta – „co wy tak tu krążycie?” i nastraszy nas burzą w Chochołowskiej). Koń okazuje się za mało straszny w stosunku do wyobrażeń, na tyle, że narowista kuzynka pcha się dalej granią, poza szlak.
Obrazek
Obrazek
Kilka łańcuszków, „straszny” żleb
Obrazek
i jesteśmy na Płaczliwym. Widoki super, jedna z moich ulubionych miejscówek. Smutna Dolina nie wyglada ni czorta smutno, chociaż Smutny Zwornik (…?...) ma cos z cmentarzyska.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Smutny Zwornik...

Smutna Przełęcz Obrazek
i bardzo ukwiecona zupełnie nie Smutna Dolina Obrazek
Obrazek
romantyczne Tatlikowo Pliesko Obrazek
i zdechowe podejście w pogoni za rzekomą burzą w Chochłowskiej pod Zabrat,a potem pod Rakoń. Burzy nie złapałyśmy, ponoć była hen hen nad Morskim Okiem… no i prawie koniec, za Grzesiem nas pokropiło przez 5 minut. Najfajniejsze na zejściu były rowerki bez amortyzatorów samojadące na dół :shaking: :P
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 03, 2010 12:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
adhezja napisał(a):
którym kuzynka zadaje pytanie, czy robią zdjęcia do jakiegos katalogu ubrań górskich ponoć nie


Po tym tekście już lubię Twoja kuzynkę :lol: .

P.s. Trochę Was "rozciągło" na tych Rohaczach :wink: . Czasowo ile to wyszło ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 03, 2010 4:45 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
Łukasz T napisał(a):
adhezja napisał(a):
którym kuzynka zadaje pytanie, czy robią zdjęcia do jakiegos katalogu ubrań górskich ponoć nie


Po tym tekście już lubię Twoja kuzynkę :lol: .?

ona była szczerze zachwycona, ze spotkała prawdziwych górołazów na wypasie.
niestety okazało sie ze pół ekipy byla pierwszy raz w Tatrach...


Łukasz T napisał(a):
[P.s. Trochę Was "rozciągło" na tych Rohaczach :wink: . Czasowo ile to wyszło ?

"rozciągło"? w sensie ze takie cienkie jestesmy i sie wlekłyśmy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 04, 2010 7:58 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
adhezja napisał(a):
niestety okazało sie ze pół ekipy byla pierwszy raz w Tatrach...


Ale wcześniej z dwadzieścia razy byli w sklepie :lol: :wink:


adhezja napisał(a):
"rozciągło"? w sensie ze takie cienkie jestesmy i sie wlekłyśmy?


W sensie , że zrobiłyście ładne kółko. Ja wręcz podziwiam osoby wlekące się po szlakach.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 04, 2010 12:31 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
w sumie to troche cienkie jesteśmy... w pasie :P
i sie też troche wlekłyśmy czasem, po 9tej gdzies po postoju sniadaniowym ze schroniska wyszłyśmy a o 19tej wyjeżdzalysmy busem do Zakopca

aaa moja kuzynka zrobila te Rohacze w super wygodnych ponoc i sie nie slizgajacych adidasach z Biedronki za 20 zl, tam sa raz na rok takie rzuty- trzeba polować :)

_________________
szukam damskich butów 5.10 - jakby komuś wpadły w oko, proszę o znak-sygnał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL