Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 5:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Czyli jak sobie poprawić samopoczucie, gdy nic się nie udaje i wszystko szlag trafia.
Czyli dwa szczyty i dwie przełęcze ponad 2000 m.n.p. w trzy dni
Czyli piękna pogoda i zapierające dech w piersiach widoki!
Forumowe light&fast czyli jak z trasy 6-cio godzinnej zrobić trasę 12-to godzinną! :lol:

Pokonywanie strachu i słabości, czyli Kasiek i łańcuchy :shock: :wink:

A na zakończenie wschód słońca!

Zapraszam do lektury :D


Podkład muzyczny: http://www.youtube.com/watch?v=hSTivVclQQ0
8)



Wtorek, 10 sierpnia

Budzę się jak na zawołanie 5 min przed budzikiem, pakuję żarcie z lodówki i wyruszam na PKS o 5.30.
W Zakopanem jestem koło 7.45 gdzie spotykam się z Kesi i razem ruszamy w stronę mojego ulubionego schronu,
czyli Murowańca :D Byłam bardzo pozytywnie zdziwiona, że Kesi jest na czas i że w ogóle idzie , bo już zakładałam, ze wszystkie 3 dni będę chodzić solo 8)

Ponieważ ja mam naładowane w plecaku na 3 dni, a koleżanka tylko na dziś, więc mnie cały czas wyprzedza. W końcu ustalamy, że pójdzie przodem, zaklepie mi w Muro nocleg i tam na mnie poczeka.

Kiedy ona jest w Muro ja jestem dopiero gdzieś między Kopami :lol: więc ustalamy telefonicznie, że spotkamy się już na szczycie albo gdzieś po drodze.

W Murowańcu jestem koło 10.30 Uwolniona od towarzyszki, która by mnie popędzała spędzam prawie godzinę

na meldowaniu, przepakowywaniu się i jedzeniu po czym wreszcie wychodzę :D

Cel: Kościelec! Podejście trzecie :)

Obrazek

Po drodze nieciekawie, wszystkie szczyty w chmurach, mimo to gorąco.Na karbie jestem koło południa. Wcinam jakiegoś batonika i zapinam do góry :D

Obrazek

Obrazek

Po pokonaniu pierwszego elementu wspinaczkowego sms do koleżaki gdzie jest.

- Szczytuję !

Wrr... reakcją mojego organizmu na tę sytuację jest przełączenie się w tryb żółwi i totalnnie lajtowe

podejście do trasy (aaa co się będę spieszyć, spanie mam, czołówke mam najwyżej zejdę w nocy :) ).

Spotykamy się gdzieś w połowie drogi, parę wspólnych zdjęć, żegnamy się, ja pomykam do góry, a Kesi na dół :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Idę sobie dalej, zastanawiając się gdzie są te przerażające płyty :lol: Po czym mijam je bez większych trudności heeh, najwięcej radośći miałam w kominku zaraz pod szczytem :mrgreen: Tak naprawdę to problem miałam z jedną płytą, zarówno w dół jak i w góre (w dół mi plecak przeszkadzał) :wink:

Pełna radości wspinam się na szczyt gdzie oddaję truiumfalny okrzyk! Po czym rozglądam się w poszukiwaniu widoków. Niestety zewsząd białe gęste mleko, ni wuja nie widać :lol:

No więc rozkładam się na jakimś wygodnym kamieniu, pożywiam i czekam na widoki :D
Po jakichś 40 min zaczyna się rozjaśniać!
Yeaaah!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Spędzam na szczycie jescze jakieś 20 min, robię zdjęcia, podziwiam widoki., rozmawiam z innymi ludkami.. Jak się później okazuje, 3 osoby, które wtedy spotkałam na górze, mieszkają w tym samym pokoju co ja* :D

W końcu schodzę na dół. Oczywiśćie mi się nie śpieszy... 8)

W drodze do Murowańca spotykam dwójkę Anglików, którzy pytają mnie czy jeszcze daleko do Przełęczy Karb. Informuję, że są dopeiro w połowie (jęk) ale mówię, że fajne widoki ich czekają (uśmiech), polecam im też żeby sobie zeszli z drugiej strony, bo łatwiej jest (jak się potem okaząło, oni też nocowali w Muro i byli za tę ost wskazówkę wdzięczni, bo nie mieli siły na te schody do Czarnego Stawu ;p)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzę chyba ze 3 godz dół, przyglądając się jak to chmury odbijają się w stawie :D po czym w pokoju pytają się z czego ja się tak cieszę i co mi zajęło tyle czasu :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


Jak to co, podziwianie widoków! Po krótkiej wymianie opowieści z wycieczek szybki prysznic, kolacja i spać.



Środa, 11 sierpnia

Pobudka 7.00 szybki telefon do Kesi z oświadczeniem, ze jednak żyję, kolana mnie nie bolą więc idę na Świnicę. Kesi rezygnuje tym razem z wycieczki :lol: więc ja koło 8.00 rano po szybkim zaklepaniu sobie wyrka na nast noc zbieram bety i ruszam w drogę!

Trasa na początku miała być Kasprowy -> Beskid -> Świnica -> Świnicka Przełęcz -> Murowaniec

Ale zaraz po wyjściu z Muro doszłam do wsniosku, że w taki upał nie dam rady tyle zrobic, wieć od razu skierowałam się na Świnicką Przełęcz z założeniem, aby zejść tą samą drogą (na Świnicy plan został ponownie zmodyfikowany, ale o tym później 8).

Widoki po drodze:

Obrazek

Obrazek

Na Przełęczy Świnickiej jestem koło 11.00 czyli mam zajebiście dłuugi czas. Ale jestem sama. Nocleg mam. Nigdzie mi się nie spieszy. Po lekkim drugim śniadanku zaczynam wdrapywać się na Świnicę szukając tych strasznych łańcuchów.


Obrazek

Obrazek



Pierwszy łańcuch to pikuś. Śmieję się w głos. Ludzie się dziwnie na mnie patrzą ;d
Druga seria łańcuchów z dala wygląda prezrażająco , ale z bliska okazuje się banalnie łatwa co się ze mną stało, przestałam się luftu bać, czy jak? :shock: ) **

Obrazek


Nie ma się co bać, taaa... przy osttatnim łańcuchu wysiadam, i blokuję ruch na dobre 5 min 8)

Na szczycie jestem koło godz 13.00
Moja uśmiechnięta morda mówi sama za siebie :

Obrazek


Ktoś wie co to wstążka oznacza?

Obrazek


Jedyne zdjęcie na stronę polską na którym coś widać, bo generalnie na tamtą stornę było mleko i 5 sek przejaśnienia zaraz jak przyszłam ;p

Obrazek


Na Świnicy decyduję schodzić przez Zawrat (ponieważ tak mi dobrze szło w drodze na Świnię, więc jestem przekonana, że jakiś tam trawers na Zawrat nie sprawi mi aż tylu kłopotów hahaa, poza tym chcę zobaczyć jak najwięcej :D)

W drodze się trochę rozjaśniło:

Podkład muzyczny do zdjęcia: http://www.youtube.com/watch?v=cvgUdrzGNys :mrgreen:

Obrazek

Aczkolwiek w obecnej sytuacji niewykonalne, zostawiam na przyszły rok 8)


Czas start: 13.30

Już przy zejściu ze Świnicy pierwsza pułapka - łańcuch naookoło płyty po której się nie da zejść!

Omijam :lol:

Potem następuje moje zejście ze Świnicy na Zawrat w akompaniamencie brzydkich słów (to tu to tam wyrwało mi się jakięs niecenzuralne kurde mać, po którym raz zapadła na 5 min cisza idealna ;p) aplauzu od publicznośći (raz, po takiej stromej ścianie gdzie się trzeba było spuścić na łańcuchu 'na taternika' bo nie było stopni ;p) oraz ciągłych pytań 'A może pani pomóc?' Na co ja zdecydowane 'Nie!' :)

Po drodze korki. W jednym miejscu ochotnicy sterowali ruchem i puszczali na zmianę po 10 osób z każdej str 8) Dziękujemy panom :)

Po drodze spotykam niejakiego Piotrka, który z przerwami idzie ze mną potem aż do Murowańca.

Łańcuszki i inne takie:

Obrazek

Obrazek


Na Zawracie jestem o godz 16.00 z zawrotnym czasem 2,5 godz! :lol: :lol:

Na Zawracie krótki odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia:

Obrazek


Zmienili tabliczkę, w zimę była czerwona 8)

Obrazek

Widoki z Zawratu:

Obrazek

Zejście na dół przebiega całkiem sprawnie (nie licząc łańcucha na samej górze, który po kilku minutach medytacji z premedytacją omijam :D ) co wkurza mojego towarzysza, bo co trochę każe mi się łapać łańcuchów (ale co ja na to poradzę, że ja wolę skały się łapać :roll: ). Plecak mi trochę przeszkadza. Mhm na drugi raz na łańcuchy wezmę coś mniejszego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po zejściu dochodzę do wniosku, że jak Zawrat to tylko zimą! 8)
Łatwiej, przyjemniej ihihih i wszędzie biało!!
A w lato to jest taka brzydka kupa kamieni :lol:

Jeszcze jakieś widoczki:

Obrazek

Obrazek


W Murowańcu jestem koło 20.00 haaha piękny czas, cała akcja 12h umieram z głodu więc lecę na jadalnię po kotleta o którym marzyłam od samego Zawratu...

- Poproszę kotlet schabowy.
- Nie ma już.
- No to pierś z kurczaka.
- Nie ma.
- Naleśniki??
- Nie ma już.
- To co jest ?
- Same zupki zostały.
- I nic innego ??
- Tylko zupki.


Aaaaaa załamana odchodzę od bufetu i idę po wrzątek i jakieś zalewajki! Bo to zły bufet jest!

Czekając na wrzątek patrzę, a tu z okienka wychodzi bigos... chwila zastanowienia i lecę zamówić!

Ahahaa przynajmniej troche mięska będzie :twisted:

Czekając na mojego bigosa patrzę jak z kuchni wychodzą kotlety i naleśniki, ślinię się na potęgę i nie mogę tego zrozumieć czemu ja nie dostałam kotleta!

Staszek nie może się nadziwic, jak można się cieszyć z takiej małej miski kapusty z kawałkami kiełbasy w środku ;p

W międzyczasie ustalamy trasę na dzień następny, bo jak się okazuje, Staszek podąża w tym samym kierunku co ja po czym idziemy w kimę ;)


Czwartek, 12 sierpnia

Pobudka o 8.00 rano, szybkie śniadanko i wyruszamy!

Cel: Dolina Pięciu Stawów przez Krzyżne

Obrazek


Na początku czas mamy fajny, mimo że idziemy z duzymi worami. Potem po wyjściu z lasu robi się potwornie gorąco i Kasiek wprostproporcjonalnie potwornie zwalnia ;/

Generalnie ludu prawie nie ma, co jest miłą odmianą po dniu poprzednim i kolejkach do łańcuchów :lol:

Po drodze mijamy Czerwony Staw (naprawdę czerwony!) śliczny *_*

Obrazek

Obrazek

Jakieś kffiotki:

Obrazek

Obrazek


Lampa jest coraz gorsza, jest mi coraz bardziej gorąco a picie nam się kończy.

Podejście pod Krzyżne:

Obrazek


No i w końcu jesteśmy !

Obrazek


Living my dream!

Obrazek

Na przełęczy spotykamy 5 osób od nas z pokoju (pozdrawiamy Kraków i Płock!) hehe a jak mówiłam, że się jeszcze spotkamy to nie wierzyli ;p

Robimy pamiątkową fotę, pijemy resztkę wody i zaczynamy schodzić.

Zejście do Pięciu Stawów wcale nie takie znowu obsuwające się jak nas straszyli, jednak powolne

(gorrrąco... pićcc)

Obrazek


Mimo gorąco robię ładny pyszczek do aparatu:

Obrazek

Staszek pomyka do przodu bardzo szybko, więc decydujemy, ze on pójdzie przodem i spotkamy się juz Piątce.
Pomykam więc dalej moim tempem i staram się iść w miarę szybko (hahaa)


Po drodze zatrzymuję się przy pierwszym wodopoju jaki spotkałam, uzupełniam płyny w organizmie i w pustej butelce :)
Żeby miało jakiś smak wrzucam do butli dwie pastylki wapna smakowego ;p

Obrazek


Widoczki po drodze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


DOlina Pięciu Stawów Polskich:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W końcu po zrobieniu trawersu w prawo widać Wielki Staw Polski oraz... Staszka! Który się wrócił po mnie! :D :D
Staszek mimo moich protestów zabiera mi plecak i idziemy robić zdjęcia 8)

Obrazek

Obrazek


Jakieś panoramki:

Obrazek

Obrazek


Potem idziemy się zamelinować na glebie, ja ide zjeść, szybki prysznic w loddddowatej wodzie po czym znowu idziemy robic zdjęcia :

Obrazek


Włącza mi się instynkt wspinaczkowy ;p

Obrazek


A wieczorem spektakl spadających meteorytów :)

Koło 22.00 wreszcie spać.... Nikt się nie bulwersuje, że cały korytarz zajęliśmy, jeszcze przepraszają, że przechodzą :D :D

Obrazek


O dziwo, nikt tej nocy nie chrapał! Nawet jak wychodziłam następnego dnia nad ranem....


Piątek, 13 sierpnia

Pobudka dzwoni pierwszy budzik godz 4.00

- Aaaaa... ueeeee...


Dzwoni drugi budzik. Godz 4.15.

- Mmmmm....

Robię nagły zryw, otwieram oczy i chcę spać dalej :lol:
Niestety obowiązki wzywają - muszę być w Krakowie o 12.00 na rozmowie o pracę... (shit!) A tak by pospał!

W każdy razie jakoś udaje mi się zebrać do kupy, wstać i się spakowamć. Na śniadanie juz nie mam siły. Żagnam się ze Staszkiem, który na koniec mówi mi :

- Kaśka, ty masz jaja jak byk! :lol:

Po czym kieruję się w stronę mroku (czytać; wyjścia).
Śledziki śpią gdzie się da: na korytarzu, na stołach, w kuchni turystycznej oraz na schodach przed wejśćiem :)

Mijam śledziki i ruszam w kierunku Zakopanego.

Idzie mi się strasznie. Che mi się jeść (ale nie mam ochoty na serek, który mam w plecaku) chce mi się spac i nei mam siły isć.
Aaaaa.... zamiast 1,5 godz idę na Palenicę 2,5 godz z tym że od Wodogrzmotów robię zamaist 40 min -> 20 min (tzn, że jak mi się chce to potrafię ;p)

Po drodze udało mi się trafił na wschód słońca :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na Palenicy jestem koło 7.30 po czym dowiaduję sie, że pierwszy bus do Zakopanego odjeżdza dopiero o 8.05

Zdesperowana próbuję pojechać taksówką, która właśnie podjechała, przy czym busiasz mówi mi, że tak nie można, bo oni mają umowę i pierwszy kurs jest jesgo! Agrrrr!!! W momencie wsiadania do busa mam srogą minę, zabijam wzrokiem. Na szczęscie w Zako od razu przesiadam się do PKS-a do Krakowa ;]

Niestety na rozmowę spóźniłam się pół godz*** ;d

Uppps.... :oops:





Muzyka końcowa:

http://www.youtube.com/watch?v=XClf_8AKF4E


Napisy końcowe:

Było bardzo miło. Świetna pogoda. Świetne towarzystwo (pozdrawiam ekipę z pokoju nr 11! :D )

Cele zrealizowane: wszystkie :D :D :D

Kościelec rulezz chociaż Świnia też była niczego sobie ;]

Tego mi było trzeba!



Zdjęcia:

http://picasaweb.google.pl/kasiek555/10 ... iecStawow#




* w tym Staszka, który się na mnie nie obraził, mimo, że go 3 razy o imię pytałam :D
** po całej wycieczce doszłam do wniosku, że mam jak Mulik, tzn im większy luft tym mniej się boję :D
*** bo to zły busiarz był!

_________________
Keep calm and carry on.


Ostatnio edytowano Wt sie 17, 2010 12:41 am przez Kasia86, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 6:08 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Jezusie, że Tobie chce się tyle pisać :shock:
Ale relacja świetna, zdjęcia również, też chciałbym kiedyś przespać się w schronisku ;)

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 6:09 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Eee jakieś paskudne szlaki... A proponowałem Kaczy :D

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 6:16 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
jeee jaką pogodę miałaś piękną, a że tam trochę mgły to standard! I ten wschód na koniec rewelacja! Że by mi się chciało tak wczas z Piątki schodzić, a tfu...

Kasia86 napisał(a):
O dziwo, nikt tej nocy nie chrapał! Nawet jak wychodziłam następnego dnia nad ranem....


Ja zawsze biorę stopery do uszu i śpię jak zabita, a rano mnie muszą ciągnąć za psiwór żeby dobudzić. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 7:14 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
zajebiaszcze relacje piszesz :)

a takie pytanko mam: czemu to bylo trzecie podejscie na Koscielec? co sie stalo ze poprzednie dwa sie nie udaly? (pytam, bo sam mialem jedno nieudane, kiedy tak wialo, ze chcialo nas zrzucic z Karbu, a co dopiero byloby na gorze :D )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 8:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
Auralis napisał(a):
Jezusie, że Tobie chce się tyle pisać :shock:
a mnie że się chciało to wszytko przeczytać... :shock:
ale fajne było :!: :brawo:

ps. day 1, last fotka - SUPER :!:

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:10 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
no tak,Ci co mają czas na Tatry w tygodniu to mają pogodę :wink:

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Świetnie się czytało (i oglądało), taka "świeża" relacja! Kasiek uwielbiam Twój optymizm i energię, tutaj również bijące i z tekstu i z uśmiechniętej na zdjęciach buzi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:18 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Piękne wycieczki :) Dobrze, że miałaś dobrą pogodę :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
No,i przeczytałam i obejrzałam,z tym większą frajdą,że w tym roku latem w Tatrach byłam tylko raz..brawo za wyprawy :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:34 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 28, 2006 12:06 am
Posty: 220
Lokalizacja: Gdańsk
Świetna relacja:) Bardzo pozytywna:) Zdjęcia też niczego sobie- szczególnie te o wschodzie słońca:D Skoro z Krzyżnego do Piątki szlak już tak się nie obsuwa ( w zeszłym roku pod koniec września remontowali go), to chyba muszę go sprawdzić;) ( Znajomy kilka lat temu z dużym plecakiem pojechał po żwirku i zaliczył glebę). :o

_________________
"Ku mej kołysce wiał od Tatr o skrzydła orle otarty wiatr..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:11 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Auralis napisał(a):
Jezusie, że Tobie chce się tyle pisać :shock:


Trochę mi się nie chciało , ale jeden użytkownik bardzo chciał relację i mnie zmotywował do pisania :wink:
Ale tam się tyle działo, że i tak nie opisałam wszystkiego!
Bo by było dwa razy tyle :lol:

Lukasz_ napisał(a):
Eee jakieś paskudne szlaki... A proponowałem Kaczy :D


A proponowałam inny termin!
Ty jesteś paskudny, bo się nie zgodziłeś :D

Fenomen napisał(a):
zajebiaszcze relacje piszesz :)

a takie pytanko mam: czemu to bylo trzecie podejscie na Koscielec? co sie stalo ze poprzednie dwa sie nie udaly? (pytam, bo sam mialem jedno nieudane, kiedy tak wialo, ze chcialo nas zrzucic z Karbu, a co dopiero byloby na gorze :D )


Pierwsze podejście było jakieś 3 lata temu, nie poszliśmy bo na Karbie nam się woda skończyła, pisze , że szlak niebezpiczny, a tu taka straszna lampa ponad 30 st. Jeszcze się na PKS spieszyliśmy.

Podejście drugie było w lutym albo styczniu tego roku, razem z Edzią, kiedy to po prostu mi się nie chciało po nieprzespanej nocy :lol:
Zresztą trochę się bałam wtedy iść zimą tam.

leppy napisał(a):
Świetnie się czytało (i oglądało), taka "świeża" relacja! Kasiek uwielbiam Twój optymizm i energię, tutaj również bijące i z tekstu i z uśmiechniętej na zdjęciach buzi!


Gdzież ona świeża, 3 dni się zbierałam żeby ją napisać :lol:
Hehehe no jak mi dobrze to się uśmiecham! (wreszcie znowu hehee) :wink:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:17 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
A w ogóle to faaaaajnie, że się podoba! :D :D

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:40 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt maja 30, 2008 8:52 pm
Posty: 360
Lokalizacja: Z kątowni.
Kasia86 napisał(a):
po całej wycieczce doszłam do wniosku, że mam jak Mulik

Odważne :)

_________________
http://summiter.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:46 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
igi napisał(a):
Kasia86 napisał(a):
po całej wycieczce doszłam do wniosku, że mam jak Mulik

Odważne :)


Eee podobnie trochę.... Bo mimo wszystko moje trasy a Wasze to dwie różne bajki :wink:

Tak mi się przypomniało, jak Mulik to mówił na ściance hehe

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 6:12 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Ale czekaj, czekaj, laska: Ty się wspinasz, jesteś po kursie, i robisz z łańcuchów jakiś mały sklep z horrorami? ;) Czegoś tutaj nie jarzę.... Ile Ty masz lat, co? ;)

Kasia86 napisał(a):
mam jak Mulik, tzn im większy luft tym mniej się boję

Coś w tym jest.
2 km lufy między nogami, w terenie, jakoś mniej na mnie działa, niż 7 metrów na ściance. Pewnie dlatego, że w tym drugim przypadku mam szansę na zostanie sfrustrowaną kaleką, a w tym pierwszym - to już wszystko jedno, więc po co w ogóle się stresować?

Relacja ciekawa, dobrze się czytało, no i wycieczka ładna :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 6:50 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2007 6:28 pm
Posty: 2072
Lokalizacja: Warszawa
Wszystko piknie. Ale zwlekać się z Piątki po 4 - pogięło? :)

_________________
siciarz.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 7:41 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Kasia86 napisał(a):
im większy luft tym mniej się boję

I o to chodzi, i o to chodzi ;)

Warto wstać wcześnie nawet jak trzeba już wracać.. i w promieniach wschodzącego słońca z pięknymi widokami pożegnać się na czas jakiś z górami.. Piękny poranek Kasiu.

Przyjemne widoczki..

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Jacek napisał(a):
i w promieniach wschodzącego słońca z pięknymi widokami pożegnać się na czas jakiś z górami..


Ale ogólnie to zdrowy jesteś ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 8:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Łukasz T napisał(a):
Ale ogólnie to zdrowy jesteś ?

Nie zupełnie.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 9:12 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Mooliczek napisał(a):
Ale czekaj, czekaj, laska: Ty się wspinasz, jesteś po kursie, i robisz z łańcuchów jakiś mały sklep z horrorami? ;) Czegoś tutaj nie jarzę.... Ile Ty masz lat, co? ;)



Cztery latka! :D
A tak na serio to mi za bardzo łańcuchy nie pasują, bo mi się to rusza w rękach. Wolę się skały trzymać :)
Jak na pierwszy raz (oprócz Giewontu) to myślę , że nie było tak źle hehe. I nie porównuj mi tego do wspinaczki, bo tam jest asekuracja a tu się trzymasz samymi ręcami! ;)



antyqjon napisał(a):
Wszystko piknie. Ale zwlekać się z Piątki po 4 - pogięło? :)


Żeby zejść szybko na Palenicę i najpóżniej o 8.00 wyjechać z Zakopanego do Krakowa 8)
Plan planem, o 8.00 to ja dopiero z Palenicy wyjężdżałam...

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 9:50 am 
Swój

Dołączył(a): So sty 16, 2010 1:02 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
Brawo Kasiek, napieraj do przodu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:41 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): So maja 15, 2010 9:13 pm
Posty: 171
Lokalizacja: Krosno
Piękne zdjęcia

_________________
Góra należy do ciebie dopiero gdy z niej zejdziesz. Przedtem Ty należysz do góry.

(Hans Kammerlander)

http://picasaweb.google.com/BogdanKrzysztyniak
http://picasaweb.google.com/BogdanKrzysztyniak2
http://picasaweb.google.com/BogdanKrzysztyniak3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 12:48 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 1:40 pm
Posty: 689
Lokalizacja: 604 km do Tatr
jak zwykle super zdjecia, jak Ty robisz te panoramy, ze statywem? :>

trasy tez fajne, na zejściu z Krzyżnego daja wode ze skały? dobrze wiedziec :)
a i mam pytanie - to tak +_ ile kg dzwigalas w tym plecaku na 3 dni?
a w Murowańcu były wolen łozka bez rezerwacji?

tak btw mi znajomy przy zejściu Zawratu zalecał trzymanie sie skał a nie łancuchów, nawet mi sie udało na troche przestawić na taki styl. tak że łapanie łancuchów nie jest obowiazkowe ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 1:46 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 6:58 pm
Posty: 690
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Cytuj:
Zresztą trochę się bałam wtedy iść zimą tam.

hmm... kumpel opowiadal mi, ze lubi chodzic tam zima, bo jak wejdzie na gore to z powrotem zjezdza na dupie do samego Karbu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 17, 2010 1:56 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
adhezja napisał(a):
jak zwykle super zdjecia, jak Ty robisz te panoramy, ze statywem? :>


Bez statywu hehe

adhezja napisał(a):
a i mam pytanie - to tak +_ ile kg dzwigalas w tym plecaku na 3 dni?
a w Murowańcu były wolen łozka bez rezerwacji?



Hmm nie ważyłam, bo nie mam wagi ale tak mniej więcej 12-13 kg to wniosłam pierwszego dnia do Murowańca. Potem oczywiście było lżej, także z Murowańca do Piątki to niosłam... hmm z 8 kg? Nawet nie czułam tego na plecach hihi

W każdym schronie zawsze rano są jakieś wolne miejsca, w Muro latem jest to chyba 40% miejsc ogółem, także jak się przyjdzie wcześnie rano to nie ma problemu. Tylko że pisze, ze recepcja jest czynna od 10.00 ale czasem wcześniej otwierają ;)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 1:41 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Jeszcze takie zdjęcia :


Podejście pod Krzyżne:

Obrazek


Zawrat:

Obrazek


Walka trwa! :D :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bo ja nie lubię łańcuchów... czyli jak się da, to naokoło :D
(pewien użytkownik TG, który był ze mną na Giewoncie coś o tym wie :wink:)

Obrazek


8)

Obrazek


Zamyślone....

Obrazek


I chmury w Czarnym Stawie:

Obrazek

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 3:27 pm 
...


Ostatnio edytowano So sty 15, 2011 9:40 pm przez chwastek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 4:35 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
PO obejrzeniu zdjęć i małej refleksji dochodzę do wniosku, że do góry możę być całkiem fajnie :mrgreen:
Jak będę w okolicach to muszę sprawdzić :alien:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 23, 2010 8:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Kasia86 napisał(a):
A tak na serio to mi za bardzo łańcuchy nie pasują, bo mi się to rusza w rękach. Wolę się skały trzymać :)

Tym bardziej że na wielu odcinkach (różnych szlaków, nie tego jednego) ubezpieczenia rozwieszały jakieś jednokomórkowce. Na Zawrat jest o wiele przyjemniej po skale. Na początku Czerwonej Ławki tak samo: dynda toto nad gładkimi płytami, a po lewej piękny wyrzeźbiony scrambling.

A tobie zazdroszczę - też bym chciała moc robić takie mniejsze a częstsze wypady, a nie fundować sobie ścieżkę zdrowia raz na rok :wink:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL