Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:48 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 18, 2010 7:56 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
12-15 pażdziernika, miejsce akcji Dolina Chochołowska.
Obsada: ja + przypadkowo spotkane osoby

Opowieść swą zacznę od dnia wcześniejszego jednak, kiedy to niedługo przed zamknięciem sklepu weld w Dąbrowie Górniczej udałam się tam w celu nabycia raków, które podczas wypadu okazały się bardzo pomocne. Pan w sklepie jako jedyny przedstawiciel płci przeciwnej zwrócił uwagę na mój nowy kolor włosów. Wyjątkowo nie ucieszyło mnie to. Walący po oczach fiolet i dziwne spojrzenia przechodniów na ulicach kierowane w stronę mej skromnej osoby bynajmniej mi nie pochlebiają. Teraz na szczęście jest już dużo lepiej, bo zamiast zdziwionych spojrzeń łapię raczej te zazdrosne, bo kolor się już nieco uspokoił. :lol: Ale do rzeczy.

12 pażdzioernika:
5.30 - Łeee, buuu trzeba wstawać. Wpakowałam się do zacnego autobusu linii 814 jadącego do Katowic skąd miałam PKS do Zakopca. Byłam tam świadkiem ciekawej sceny godnej opowiedzenia.
Wredna stara baba stojąca obok dwóch młodych mężczyzn rozmawiających ze sobą półgłosem: Kur** musi mi pan tak buczeć za uszami?! Za uszami buczą człowiekowi! W spokoju podróżować nie można! Ty kur** ty mendo, śmieciu, etc.
Facet: Niech się pani opanuje! Jak chce pani mieć ciszę to proszę iść do kościoła.
baba: Ja do kościoła, a ty do burdelstwa szmato!

Hm, zaiste mnie to z rana rozweseliło, nie powiem. :roll:

W PKSie jak zwykle nudy. Próbowałam spać, ale wychodziło mi tylko słuchanie muzy i rozmyślanie nad sensem egzystencji. Na Siwej Polanie znalazłam się dość późno. W schronisku byłam ok. 15. Po obiadku nie było już czasu na jakieś sensowne wyjście, więc udałam się do kapliczki, a potem szlakiem papieskim żeby chociaż trochę zdjęć porobić podśpiewując sobie pod nosem wesoło (mam nadzieję, że panowie drzewa ścinający mnie nie słyszeli) :oops: Na szlaku papieskim było po drodze dużo kopczyków, więc się wystraszyłam, bo mi się Blairwitch Project przypomniał... :(

Obrazek

Po spacerku udałam się do jadalni w celu skonsumowania zupki, a potem pod prysznic i do spanka.

13 pażdziernika:
6 rano: wstajemy, 7: wychodzimy i dylamy przez dolinę wyżnią Chochołowska na Wołowiec co mi mega marnie szło. Po drodze zjadłam trochę zamarzniętych jagód. Słodkie były. :P Potem przełęcz pod Wołowcem, popasik, Wołowiec, stadko Kozic (może z 5 ich było tych śliczności)

Obrazek

Obrazek

Na Wołowcu spotkałam 4 Słowaków, którzy mi wciskali, że ida na Krywań. :lol: Miałam iść na Rohacze, ale szlak był od północnej strony i było dużo lodu, więc się bałam tak sama bez ubezpieczenia słowackiego iść. Zatem poszłam sobie piękną nasłonecznioną granią na Jarząbczy. Po drodze pasąc się w okolicach Łopaty w towarzystwie Rafała z Krakowa. ;)
Potem mozolnie pod góre na Jarząbczy, gdzie z radości tak szalałam, że o mało nie wyrwałam rury ze szlakowskazem. 8)

Obrazek

Na Raczkową Czubę już mi się iść nie chciało, mimo, że było blisko. Postanowiłam więc wrócić przez Kończysty i Trzydniowiański do Chochoła. Niestety zdjęć już nie było, bo bateria padła. :(
Ok. 17 weszłam do schronu, odchaczyłam się w książce, że przybyłam, wchodzę do jadalni i słyszę:
- Asia, Asia chodź!
Co do wuja? kto mnie tu zna? A okazało się, że to czterech przemiłych kolegów, którzy znali mnie z ... książki wpisów.
- jak było na Rohaczach?
- eee nie poszłam w końcu.
No i zaczęła się jakże przyjemna konwersacja. Chłopaki mili byli, a jak dowiedzieli się, że mam fajki, to zaczęli przede mną bić pokłony. O wielki L&Mie!!!! Pozdrawiam Rzymianina z Dolnego Śląska i cały jego legion!
Piwko wypiłam, podziękowałam i udałam się spać, bo następnego dnia miałam w planach zaBŁYSZCZeć na Bystrej. :D Poradzono mi abym wzięła raki i założyła ochraniacze na spodnie. ;)
14 pażdziernika:
Jak dnia poprzedniego o 7 rano udałam się z tymże doliną Starorobociańska na przełęcz Siwą. Szło się równie wujowo jak na Wołowiec (z Wołowiny dumna jestem, bo to zemsta za zimę była). Po drodze podśpiewywałam sobie wesoło do moich Taterków kochanych: Now we back together together :salut: :bounce: na przełęczy popasik, a potem już biegiem na sama Bystrą. Zaznaczam, że wchodziłam niebieskim szlakiem, który był cały oblodzony i nikt tamtędy nie szedł. Wszyscy wybierali czerwony na Błyszcz, którym potem schodziłam. W pewnym momencie dla bezpieczeństwa i lepszej przyczepności postanowiłam raki ubrać na kopytka skoro je już przytaszczyłam w worze. No i tu pojawił się problem, a nawet parę. Po pierwsze: nie wiem czy to dobrze zapięłam, :salut: po drugie: jeden rak był za długi, bo ich wcześniej nie wyregulowałam i kłapał mi śmiesznie. No a po trzecie to strasznie mnie w kostkach szarpało przy każdym kroku. :shock: Ale poza tym w rakach się szło rewelacyjnie. Na szczycie Bystrej spotkałam dwóch Czechów i piękny widok jak mnie panowie uprzejmie poinformowali na Tatry Wysokie. :lol: :roll: Po wymianie górskich doświadczen i wzajemnych zachwytów nad swym sprzętem. Panowie nad mymi rakami przywiązanymi kawałkiem repa do plecora, a ja plecakiem jednego z dżentelmenów, jak również kijkami marki Leki.

Obrazek

Postanowiłam wrócić przez Błyszcz, gdzie było mniej lodu, dupozjazd po trawie był. A i ze dwa razy sie wywaliłam, co zaowocowało ogromną fioletową . na dupie pod kolor moich włosów. Bo kto Bystrą w rakach rąbie, temu Bystra dupę skopie! 8) Pozbierałam 4 litery, schowalam suche już raki do wora i pognałam w dół przez Błyszcz, Siwą i Ornak do schroniska. A tu w roomie nowi współlokatorzy. Ludków się tylu namnożylo, że hej. Ok 21 cały pokój spać poszedł, to i ja założyłam stopery do uszu i udałam sie w objęcia śpiwora.

15 pażdziernika:
7 rano: cały pokój wstaje, Asia śpi. 7.15 dobra nie robię sobie obciachu, dupa z wyra i do łazienki marsz! :lol: Mialam iść na Grzesia, ale cały ranek padało i pizgało, więc mi się nie chciało. Spakowalam wór i po sniadanku ruszyłam na Siwą Polanę z zamiarem wrócenia do domu wcześniejszym busem. Po dotarciu na Siwą pięknie się wypogodziło. Cholera trza było iść na tego Grzegorza! :evil: A teraz co? Nosal mi zostaje... Po nabyciu oscypkow udalam się do centrum Zakopca i postanowiłam wejśc sobie na Gubałówkę. Z dumą przyznaję, że szło mi to wolniej niż okolicznym turystom uzbrojonym w szpilki i płaszczyki. :twisted: Wyprawa była konkretna, a że nie miałam żadnej aklimatyzacji wdrapywanie się na tą wybitnie stromą górę było daleko bardziej mozolne niż wejście na taką małą góreczkę jak Bystra chociażby. Z Gubałówki rozciągał się przepiękny, zapierający dech w piersiach widok na Zakopane. Tatry były osnute mgłą. Konsumując gofra i popijając herbatkę z termosu marzyłam o czymś z procentami, ale damie jak wiadomo nie przystoi pić w porze lunchu. W starożytnym Rzymie za picie w ogóle by mnie zapewne wygnali, albo i co gorszego. Nie wiem nie znam prawa rzymskiego. :lol: Po zejściu, a raczej sturlaniu się z tej stromej góry udałam się na obiad, skubnęłam co nieco nalesniczków, a potem na busa do Krk, gdzie przesiadłam sie na kolejnego do DG.

I kuniec popasu. Czekam z utęsknieniem na kolejny. Muszę jeszcze w zachodnich polskich Tatrach wejść na Starorobociański, Krzesanice i Ciemniak, bo tam mnie jeszcze nie widzieli. Zaległości co nieco nadrobiłam, bo tak to ciągle tylko wysokie i wysokie były. :lol:

Żałuję, że nie było w tym czasie w Chochole Łukasza T i innych użytkowników naszego zacnego foruma, coby było z kim się napić. 8)

A i jeszcze w domu jak się rozpakowywalam to mi się kocie na sprzęt rzuciło:

Obrazek

Masochista jeden żeby na rakach spać. :?
To w kartonie to mój prezent z okazji zdobycia mgra, tylko proszę się nie smiać!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 7:29 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
Azyjka napisał(a):
Na szlaku papieskim było po drodze dużo kopczyków, więc się wystraszyłam, bo mi się Blairwitch Project przypomniał...


:rofl_an:

Radzę trzymać sie z daleka do szlaków papieskich. Podejrzanie dużo się ich wszędzie namnożyło i na pewno ma to coś wspólnego z wiedźmami :D

PS Fajna wyprawka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 7:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Azyjka napisał(a):
dobycia mgra


Graty.


Azyjka napisał(a):
Obsada: ja + przypadkowo spotkane osoby


Chyba zacznę szwendać się po Zachodnich :D Fajny wypad bez ciśnień.

_________________
http://kt-livetheadventure.blogspot.com/
http://picasaweb.google.com/KrzysiekTalik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 7:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Fajne te jesienne Zachodnie.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 19, 2010 9:37 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 21, 2009 7:50 pm
Posty: 397
Lokalizacja: Białystok
Fajna wyprawa, fajna relacja, fajna maszyna do szycia - GRATULACJE ;)

_________________
"... jest pięknie, it's beautiful ..."

http://149things.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 21, 2010 10:05 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
'Krzysiek' napisał(a):
Azyjka napisał:
dobycia mgra



Graty.


Dzięki.


kafka5 napisał(a):
Azyjka napisał:
Na szlaku papieskim było po drodze dużo kopczyków, więc się wystraszyłam, bo mi się Blairwitch Project przypomniał...





Ja tam się boję chodzić sama po lesie w nocy zwłaszcza odkąd obejrzałam Blairwitch. Drewniane krzyże też tam były, :roll:

*odhaczyłam :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 12:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Azyjka napisał(a):
Żałuję, że nie było w tym czasie w Chochole Łukasza T i innych użytkowników naszego zacnego foruma, coby było z kim się napić. Cool


Żałuję Asiu, ale z nami to co najwyżej porozmawiałabyś o historii, poezji, malarstwie i ornitologi.

P.s. motyla noga. Te Jarząbcze i Stareroboty to dalej jedyne oficjalne szczyty w Tatrach Polskich na jakich nie byłem.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 22, 2010 1:52 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 19, 2009 9:18 pm
Posty: 740
Lokalizacja: nadal z Czechowa
Azyjka napisał(a):
to mi się kocie na sprzęt rzuciło:


Piękne kocię!!!

Łukasz T napisał(a):
Stareroboty to dalej jedyne oficjalne szczyty w Tatrach Polskich na jakich nie byłem.


Ja w tym roku pierwszy raz go zaliczyłam ... ;)

_________________
Warunki były ciężkie, a góry bardzo górzyste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 6:10 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
A jeszcze Kamienista i przełęcz Pyszniańska. :oops: + całe słowackie Tatry oprócz Bystrej ;) Ale za to w słowackim raju byłam. :D

Kocie w całej okazałości tj. jak mu biały brzuszek i białe skarpetki widać prezentuje się jeszcze urodziwiej. :mrgreen: Mimo, że to taki zwykły dachowiec jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 8:57 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Kamienista :?: - to chyba na lewo :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 23, 2010 9:45 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Teraz dopiero obczaiłam, że ta zielona kreska na mapie to granica obszaru ochrony ścisłej, a nie szlak. :salut: Ale mogłabym przysiąc, że z Błyszcza widziałam wydeptaną na Kamienistą scieżkę. :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 7:23 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 12:59 pm
Posty: 123
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Azyjka napisał(a):
Teraz dopiero obczaiłam, że ta zielona kreska na mapie to granica obszaru ochrony ścisłej, a nie szlak. :salut: Ale mogłabym przysiąc, że z Błyszcza widziałam wydeptaną na Kamienistą scieżkę. :twisted:


fakt, ścieżka na Kamienistą wydeptana jest, czasem nawet o niej myślę ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 28, 2010 11:36 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
W ogóle całe zachodnie obfitują w wydeptane tu i ówdzie ścieżki, które wręcz zachęcają do pozaszlakowania. W wysokich nie jest to tak częste.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 4:24 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Cytuj:
W wysokich nie jest to tak częste.

Jest. Tyle, że na skale nie widać ich tak dobrze jak "w trawie".

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 29, 2010 9:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt sie 07, 2009 5:55 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Oj nie kuś!:twisted:
Idąc pod Mnicha miałam wręcz wrażenie, że poza ścieżką taternicką jest kilka innych odnóg tejże ścieżki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL