Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 11:35 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 01, 2012 11:59 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Wprawdzie moje górskie 'osiągnięcia' bledną w porównaniu z tym co robią inni forumowicze ale co tam...

Głównym moim celem w 2011 roku był wyjazd do Norwegii. Wyjazd miał być przyznaną samemu sobie nagrodą za napisanie i obronienie pracy mgr. Im bliżej jednak było terminu wyjazdu tym bardziej byłem pewien, że pisanie pracy może jeszcze poczekać. Wyjazd poczekać nie mógł więc początek lipca spędziłem tam gdzie sobie wymarzyłem - Skandynawia! Wprawdzie wyjazd był zorganizowany więc nie było miejsca i czasu na chodzenie po górach ale mam nadzieje jeszcze to kiedyś nadrobić ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tydzień po powrocie z Norwegii miałem już nagrany wyjazd w Bieszczady z S. Mieliśmy do dyspozycji tylko kilka dni więc były to Bieszczady w pigułce: Tarnica, Halicz, Rawki, Połonina Wetlińska i Caryńska, Polańczyk. Widoki piękne, jedynie pogoda w kratkę - ale gdzieś wyczytałem, że lipiec to najbardziej 'wilgotny' miesiąc w Bieszczadach więc w sumie nie ma się co dziwić. Tak czy siak trzeba będzie jeszcze tam wrócić :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na kolejny górski wyjazd przyszło czekać do sierpniowego 'długiego weekendu'. Cel: Babia Góra. Ekipa większa, pogoda trafiona. Choćby człowiek chciał nie mógł na nic narzekać. Pierwsze łańcuchy, pierwszy w życiu widok na Tatry... Po prostu coś pięknego!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Widok na Tatry nie dawał mi spokoju. Musiałem tam pojechać jeszcze w tym roku. Zgrać ludzi i terminy było awykonalne opcje były więc dwie - przełożyć wyjazd na przyszły rok lub jechać samemu. Tym oto sposobem jeszcze w październiku zdobyłem swój pierwszy dwutysięcznik. Mam nadzieję, że dopiero początek mojej przygody w najwyższych polskich górach :)

Obrazek Obrazek Obrazek

Może przy osiągnięciach innych forumowiczów nie mam czym się pochwalić ale na wspomnienie tych wszystkich chwil moja morda cieszy się jak u dzieciaka. Wprawdzie nie wszystkie plany udało się zrealizować ale rok 2011 mogę zaliczyć na wielki plus!

Plany na rok 2012: Wyspy Owcze, Tatry Zachodnie i Wysokie, Beskid Śląski, Góry Izerskie, Karkonosze ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2012 1:36 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
Fajnie! Pamiętam własne pierwsze wycieczki w Tatrach - fajnie było i ekscytująco: pierwszy dwutysięcznik itd. W pewnym sensie zazdroszczę ci tego, ze oswajanie Tatr jest jeszcze przed tobą. Udanego 2012 w górach!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 01, 2012 5:29 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 01, 2011 3:57 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków
No i super! Gratuluję wycieczek a przede wszystkim - patrząc na Twoją lokalizację - chęci i cierpliwości, bo Tatr to Ty nie masz za miedzą :) Pozdrawiam i życzę realizacji wszystkich planów na Nowym Roku 2012!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 4:48 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 6:36 pm
Posty: 172
Lokalizacja: WLKP
Cytuj:
...ale na wspomnienie tych wszystkich chwil moja morda cieszy się jak u dzieciaka. Wprawdzie nie wszystkie plany udało się zrealizować ale rok 2011 mogę zaliczyć na wielki plus!


GRATULACJE REALIZACJI I DETERMINACJI W REALIZOWANIU ZAŁOŻONYCH PLANÓW !! To się tak na prawdę liczy !!

Powodzenia na 2012!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 5:22 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Cytuj:
Może przy osiągnięciach innych forumowiczów nie mam czym się pochwalić

Jest dobrze ! Ludzie z nizin rządzą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:02 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
_Sokrates_ napisał(a):
ale na wspomnienie tych wszystkich chwil moja morda cieszy się jak u dzieciaka

:thumleft:
Jest zajebiście, gratuluję zeszłego roku i życzę Ci jeszcze lepszego obecnego. Wyrazy uznania za to:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?p=536306&highlight=#536306

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 9:16 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Brawo za Skandynawię i za spełnione marzenie,brawo za Bieszczady,zazdroszczę Ci ich po cichutku.Pierwszy raz byłam tam jako dzieciak a ostatni raz 4 lata temu,i ciągnie mnie już bardzo...brawo za tą otwartość z jaką się cieszysz z wypraw i udanego roczku!! A Tatry? Poznawaj je,powodzenia w wędrówkach i pogody życzę.Przygodę z nimi zacząłeś jak już ośnieżone-dla mnie najpiękniejsze..:)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
matragona napisał(a):
Brawo za Skandynawię
Mam dziwne uczucie, ze choć norweskie góry przypadłyby mi do gustu, w najbliższej przyszłości tam nie zawitam :-(Tym fajniej jest obejrzeć sobie czyjeś zdjęcia :-D
P.S. w ostatnim tygodniu bylem w Białystoku - ależ to miasto sie zmieniło! na korzyść! Szkoda tylko, ze góry jakieś bliżej nie wyrosły, albo ze lotniska nie ma, z którego można byłoby w nie latać ;-)

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 03, 2012 10:40 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4470
Lokalizacja: GEKONY
Całkiem przyjemny miałeś ten 2011 rok, sporo nowych rzeczy i chyba o to chodzi. Do tego kawał drogi w Tatry więc nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w 2012.

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 5:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Krzysiek1980 napisał(a):
Jest zajebiście, gratuluję zeszłego roku i życzę Ci jeszcze lepszego obecnego. Wyrazy uznania za to:
http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?p=536306&highlight=#536306


W tym roku planuję więcej tego typu weekendowych wyjazdów w Tatry o ile dopisze pogoda i nie zlikwidują mi połączenia do Zakopanego. Czas zacząć nadrabiać górskie zaległości :)

Zombie napisał(a):
P.S. w ostatnim tygodniu bylem w Białystoku - ależ to miasto sie zmieniło! na korzyść! Szkoda tylko, ze góry jakieś bliżej nie wyrosły, albo ze lotniska nie ma, z którego można byłoby w nie latać


Z tego co się orientuję to budowę lotniska zawieszono ze względu na to że... samoloty mogą przeszkadzać miejscowym ptakom ;)
A co do gór w okolicach Białegostoku to mamy tu niedaleko (10-20 km od miasta) Szlak Wzgórz Świętojańskich. Nie są to wprawdzie góry ale trasa zdecydowanie warta polecenia: ok 30 km długości, są nawet delikatne podejścia pod takie twory jak Góra Kręta, Góra Sofipolska, Góra Św. Jana i Góra Kopna :)

Dziękuje wszystkim za pozytywny odbiór i ciepłe słowa :)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 5:57 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
_Sokrates_ napisał(a):
Czas zacząć nadrabiać górskie zaległości

Mam to samo. Osiemnastka na karku, a ja praktycznie nic jeszcze nie widziałem. Zawsze możesz dać znać - mnie na tatrzańskie weekendy namawiać nie trzeba :D

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
_Sokrates_ napisał(a):
A co do gór w okolicach Białegostoku to mamy

Trochę dalej są Góry Sudawskie :-D moim zdaniem fajniejsze niż rejony Puszczy Knyszynskiej :-D Choć i ona jest miejscami świetna. Supraśl, miejscowość na jej skraju, tez klimatyczna. A i bulderowania tam sympatyczna :-D Dolina Narwi, gdyby był śnieg, to świetne miejsce na narty śladowe.

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 10:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Krzysiek1980 napisał(a):
Mam to samo. Osiemnastka na karku, a ja praktycznie nic jeszcze nie widziałem. Zawsze możesz dać znać - mnie na tatrzańskie weekendy namawiać nie trzeba :D


Najpierw muszę chyba popracować trochę nad kondycją i obyciem z ekspozycją bo jak na razie w tych kwestiach oceniam siebie na cieniasa - dałbym plamy przy bardziej doświadczonym koledze i wstyd byłoby nawet zalogować się na forum ;)

Zombi napisał(a):
Trochę dalej są Góry Sudawskie moim zdaniem fajniejsze niż rejony Puszczy Knyszynskiej Choć i ona jest miejscami świetna. Supraśl, miejscowość na jej skraju, tez klimatyczna. A i bulderowania tam sympatyczna Dolina Narwi, gdyby był śnieg, to świetne miejsce na narty śladowe.


Widzę, że Podlasie nie jest Ci obce :)
Ale gdzie w Supraślu są tereny do bulderowania to nie mam pojęcia. No chyba, że chodzi o drzewa w puszczy? ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 10:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
O cholera, chyba rzeczywiście Kino Wspin w Supraślu już zamknięte....szkoda, bo fajne miejsce to było. Teraz gdzie można się powspinac? Tylko w Alfa?

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 04, 2012 10:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5458
Lokalizacja: Białystok
Zombi napisał(a):
O cholera, chyba rzeczywiście Kino Wspin w Supraślu już zamknięte....szkoda, bo fajne miejsce to było. Teraz gdzie można się powspinac? Tylko w Alfa?


Z tego co się orientuję poza Alfą są jeszcze ścianki w jednym z akademików UMB oraz w jakiejś szkole podstawowej prowadzonej przez siostry zakonne ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL