Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Izerski wiating rakietowy 27-29.01.2012r.

Dwie dekady stycznia nie zachęcały do górskich wojaży,pogoda trącająca kiepą powodowała we mnie brak motywacji do działania.W końcu zachęcony dość znacznym spadkiem temperatur i przyodziany w niezbędne instrumenty postanowiłem wyruszyć.Jako,że
w Karkonoszach byłem nie tak dawno,za cel obrałem Góry Izerskie w opcji wiata naturalnie.Waruneczki zapowiadały się wyśmienite wręcz,postanowiłem zapodać wariantem klasycznym a sprawdzonym :mrgreen: , czyli przez Wysoki Kamień 1058 m npm.
W piąteczek 27.01. docieram wozem bojowym do stacji kolejowej Szklarska Poręba Górna,gdzie parkuję furmankę na weekend,na termometrze -7 st o godz. 18.00.Szybki przepak,zmiana laczy i zapodaję szlakiem czerwonym/GSB/ na pierwszy nocleg do wiaty na Rozdrożu pod Wysokim Kamieniem.
Stara,poczciwa i do tego sprawdzona wiatunia,której lepiej unikać podczas roztopów lub opadu atmosferycznego.Droga do niej przetarta,nie nastręczająca problemów.Śniegu od pyty.Przed godz. 19.00 docieram na miejsce.Jako,że jestem sam instaluję się na stole
przy legendarnym napisie : "Kocham Beatkę" :mrgreen: a kucharzę na stole w drugim końcu wiaty.Tu zima pełnym ryjem,śnieżnie,mroźno i bezwietrznie.Po kolacji wykonuję parę telefonów następnie przebieram się w "piżamkę" i usiłuję zasnąć.

Obrazek Obrazek

Ze spanka nici,szykując się na tęgi mróz tej nocy spiąłem się kołnierzem,kaptur zaciągnąłem i..... mnie gorąco,zacząłem się wietrzyć,kręcić.Mogę śmiało stwierdzić,że ta noc to było nocne czuwanie ..bez butelki.
Sobota 28.01.
Rano szybko się uwijam,topienie śniegu na herbatę,śniadanko i robię wymarsz na Wysoki Kamień.Droga przetarta,elegancja.Idę z nadzieją,że schronisko będzie otwarte i zasiądę na jaką gorącą czekoladę.Niestety, zamknięte na cztery spusty.
Obrazek Obrazek
Wysoki Kamień 1058 m npm - jeden z wyższych szczytów Grzbietu Wysokiego.Fantastyczny punkt widokowy na Karkonosze i Góry Izerskie.Tym razem trafiłem dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Z Wysokiego Kamienia do Rozdroża pod Zwaliskiem,ktoś wcześniej przecierał na rakietach,dalej przesraniutkie.
Obrazek
Widok na nieczynną kopalnię kwarcu "Stanisław" na Izerskich Garbach zawsze robi na mnie wrażenie:
Obrazek
Oby się tylko nie zapędzić :mrgreen:
Obrazek
Chwilka luzu, bo czeka mnie mozolne podejście w Masyw Zielonej Kopy.
Na "górze" ;
Obrazek
Z przykrością informuję,że ta placóweczka jest chwilowo nieczynna :mrgreen:
Obrazek
Na Sinych Skałkach:
Obrazek
Odcinek Młaki-Polana Izerska przemieszczam się z dość dużą stratą czasu.Na nocleg tym razem nie idę do wieży na Smrk-u lecz udaję się do zacnej wiatuni :
Obrazek
I tu to jest wypas, tu to się śpi... :mrgreen: Noc zdecydowanie mroźniejsza,lewy but mi skostniał, na psa urok..
O świcie:
Obrazek
Przed 9.00 wyruszam do Chatki Górzystów szlakiem niebieskim.Po drodze temat ,który można zdecydowanie podpiąć pod Szoping :mrgreen:
Obrazek
Koło godz. 10.00 melduję się w miejscu raczej wszystkim znanym:
Obrazek
Klasycznie poleciało z menu:
- naleśnik na słodko duży - 12 zyla
- kakao - 5 zyla.
Wszystko było by miło,cacy..... ale wyszło, buch! Po glacy.Udałem się do kuchni turystycznej celem zrobienia herbaciny do termosa,między czasie zawinęli mi czapkę z wieszaka.Z tego incydentu wyciągnąłem dwa "plusy dodatnie":
1.Dobrze,że miałem drugą.
2.Dobrze,że nie dźwignęli mi softa.
Wychodząc z "Chatki Górzystów" obieram kurs na Rozdrożę pod Cichą Równią - szlak niebieski. Po drodze mijam profesjonalnie utrzymany VIP hotel:
Obrazek
W wiacie na Rozdrożu pod Cichą Równią robię sobie kolejny kwadrans,narciarzy od groma.Trąciwszy grochówkę z Profi,polazłem dalej w stronę Jakuszyc.O ile na Hali Izerskiej było ok. godz. 10.00 / -10 st. to w Jakuszycach termometr wskazywał +1,5 stopnia.
Na zielonym szlaku:
Obrazek
Tipi przysypane:
Obrazek
Podsumowując ten weekend,do Szklarskiej Poręby zapodałem szynobusem,bilet w cenie 3,20 zyla:
Obrazek
Notabene,przystanek kolejowy w Jakuszycach serwuje niezłą miejscóweczkę na nocleg.
Obrazek
No i Szklarska Poręba Górna wita:
Obrazek

Dziękuję za uwagę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
No!! jestem usatysfakcjonowana,wywołałam wilka z lasu :D
Menel,żebym miała bliżej w tamte rejony to bym tam często bywała po lekturze Twoich relacji...może by się i udało spotkać przypadkiem jak wtedy na Śnieżce;-)
Wśród tych wszystkich wiat to ten jakuszycki przystanek podoba mi się bardzo..w niewietrzną noc dałoby radę;-)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 13, 2012 9:43 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 3:57 pm
Posty: 896
Lokalizacja: Kielce
Fajne rakietowanie. :) Zupełnie nieznane mi tereny. Czas to zmienić.

_________________
https://www.facebook.com/PortugalTripExtreme2013 <------ Wyprawa rowerowa z Polski do Portugalii
http://www.pomagamoli.pl/ <------ Akcja Pomagam Oli :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 8:00 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
Endrju napisał(a):
Zupełnie nieznane mi tereny.

dla mnie również. Bardzo ładne widoczki. W zimie chyba tam dużo ładniej niż w lecie.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 9:31 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
matragona napisał(a):
Wśród tych wszystkich wiat to ten jakuszycki przystanek podoba mi się bardzo..w niewietrzną noc dałoby radę

No raczej..
Matragona,tipi też jest zacne.Z zimowej imprezy przysypane,a normalnie tak się prezentuje:
Obrazek
Jak widzisz są "fotele" dla strudzonych wędrowców ,obok jest wodopój. :wink:
A jakbyś miała kiedyś ochotę na wiatowanko z ogniskiem , to wiata na Rozdrożu pod Cichą Równią spełnia raczej oczekiwania:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 9:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
menel napisał(a):
jakbyś miała kiedyś ochotę na wiatowanko

Ha,dojadę i tam kiedyś,choć nie powiem,że zimą byłoby to fajniejsze niż latem:) główną przeszkodą jest zawsze dłuższy dojazd..wybierając Twoje rejony działań a moje bliższe-Słowacja choćby zawsze pada na Słowację..;-)
A propos,to kiedyś szedłeś chyba na rakietach przez MF Lucianską,prawda to? myślisz,że na turach dałoby tam radę,nie znam tej części MF za bardzo..
Pozdr.;-)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:24 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
z newsów zdradzę że w Izerach powstaną domki duńskie-takie jak w Suchych-to dopiero będzie wiatowanie :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:27 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
matragona napisał(a):
A propos,to kiedyś szedłeś chyba na rakietach przez MF Lucianską,prawda to? myślisz,że na turach dałoby tam radę,nie znam tej części MF za bardzo..

Tak,szliśmy. Kasia,jeżeli chodzi o tury - jestem totalnym laikiem,także nie chcę pisać głupot.Problem może stanowić podejście na Hlinicką Kiczerę i podejście z Vricanskego sedla na Ostrą Skałę => Klak. Masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Uhm,oki,muszę się temu przyjrzeć na mapie i coś poczytać..zawsze można to ugryźć na rakietach,planuję coś z koleżanką i ta Twoja trasa mi po głowie chodziła :wink:
Dzięki! a po Karkonoszach tej zimy zamierzasz się jeszcze kręcić?tak z ciekawości? :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 14, 2012 10:37 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lut 24, 2009 5:11 pm
Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
matragona napisał(a):
a po Karkonoszach tej zimy zamierzasz się jeszcze kręcić?

Zdecydowanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL