Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 6:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
...tak myślałem sobie oglądając internetowe filmy obrazujące masy ludzkie ciągnące na Giewont, kolejki przy łańcuchach czy tłumy na szczycie.
Tylko gdzie by tu iść mając tak nikłe tatrzańskie doświadczenie jak ja? Skoro ci wszyscy ludzie dają radę to i ja sobie poradzę!
Cel ustalony, pozostawało więc już czekać tylko na pogodę. Jest! Prognoza na sobote dobra tak więc po raz kolejny urywam się w piątek chwile z pracy i pakuje się do autobusu relacji Białystok - Zakopane.
Po 13 godzinach jazdy po raz drugi w życiu jestem u stóp Tatr - czekałem na ten moment od pażdziernika!
Pogoda genialna - bezchmurne niebo, ze względu na wczesną porę nie jest jeszcze gorąco. Żyć nie umierać!

W Kuźnicach widać już trochę osób kierujących się na Kasprowy i Halę Gąsienicową. Ja za niebieskiemi znakami podążam ku Polanie Kalatówki i Kondratowej Polanie. Na szlaku prawie pusto - można rozkoszować się ciszą.

Widok na Kasprowy z Polany Kalatówki:
Obrazek

Kondracka Kopa z Kondratowej Polany:
Obrazek

Chwila odpoczynku przy schronisku gdzie ludzi już jakoś więcej i ide dalej. Szlak najpierw delikatnie pnie się w górę. Kiedy zaczyna się podejście pod Kondracką Przełęcz znów okazuje się, że jestem grubasem. Pot leje się strumieniami ale w końcu udaje mi się doczłapać na przełęcz - a tam cudowne widoki!

Rzut oka we wszystkich kierunkach z Kondrackiej Przełęczy:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na przełęczy znów chwila odpoczynku i marsz w kierunku szczytu. Nie ma tłumów więc nie ma na co narzekać - łańcuchy też dają frajdę. No i w końcu szczyt i widoki zapierające dech w piersiach! Żółta Turnia, Orla Perć, Świnica, Kościelec, Krywań, Kasprowy Wierch, Goryczkowa Czuba, Babia Góra, Sarnia Skała - że o reszcie nie wspomne (a nie wspomne bo moja znajomość topografii nie jest na tyle dobra) ;)
Na szczycie obowiązkowa sesja fotograficzna. Reklama Tyskiego na krzyżu nie pozwala zapomnieć, że trwa Euro...

Ze szczytu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na szczycie spędzam dobrą chwile. Nie musze się nigdzie śpieszyć a jest jeszcze zdrowo przed południem. No ale w końcu trzeba iść dalej. Po raz drugi łańcuchy - ale co to za wyzwanie skoro dają sobie z nimi radę dzieci i emeryci? :) Po jakimś czasie jestem już ponownie na Kondrackiej Przełęczy i zaczynam podejście pod Kondracką Kopę. Tu zmasowany atak na mnie i inne osoby przeprowadzają muchy i inne latające dziadostwo. Nie można odetchnąc nawet na moment bo zaraz obsiadają ludzi ze wszytskich stron. Na szczycie troche wieje tak więc trzeba wyjąć z plecaka kurtkę - ma to jednak też ten plus, że można cieszyć wzrok widokami bez towarzystowa wspomnianych wcześniej owadów.

Z Kondrackiej Kopy:
Obrazek Obrazek

Czas relaksu na szczycie mija szybko i tym razem kieruje się za znakami czerwonymi w kierunku na Kasprowy. Nie zamierzam już iść dalej tak więc idę nie spiesząc się i robiąc częste przerwy na zdjęcia i leniuchowanie z widokami na słowackie szczyty. Piękny szlak - ale mam radochę! Potem czas pędzi już jak oszalały: Kasprowy, Kuźnice, obiad, dworzec, kolejne 13 godzin w autobusie, dom...

Szlak Kondracka Kopa - Kasprowy Wierch:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z Kasprowego Wierchu:
Obrazek Obrazek

Dla większości użytkowników tego forum Giewont, Kondracka Kopa czy Kasprowy to nuda jak flaki z olejem ale ja wróciłem do domu pełen zachwytu i podjarany jak dzieciak. Mam nadzieje, że w lipcu uda mi się spędzić w Tatrach trochę więcej czasu - apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 7:08 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 17, 2011 11:04 am
Posty: 69
Lokalizacja: PL
... i niech się schowają wielcy zdobywcy niebotycznych szczytów... rozumiem Sokratesa, podziwiam Sokratesa i życzę udanego lipcowego wędrowania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 8:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ładnie napisane.
Pamiętam dokładnie taką samą trasę na moim bodajże czwartym z kolei wyjeździe w Tatry.
Pogoda i warunki były identyczne jak na Twoich zdjęciach. Tak nas słońce zjarało, że przez jakieś 2 tygodnie jeszcze bolało.
No i oczywiście niezapomniane roje much obsiadujące każdego na postojach.
Mógłbym się pod tą relacja podpisać, zmieniając tylko datę i pomijając dojazd z Białegostoku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 8:17 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
13 h w autobusie dla jednodniówki w Tatrach - masz mój szacunek człowieku :)
A na Kopie lub po drodze na Kasprowy mogliśmy się minąć ;)

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 8:20 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 2:07 pm
Posty: 622
Lokalizacja: Szczaksa Riwiera
A ja nie pamiętam, kiedy tam byłem..
Będę musił się tam przejść

gratulacje i pozdrawiam

_________________
pozdr. farix

Pewnego przyjaciela poznasz w niepewnej sytuacji...
zdjęcia na ++ flickrze ++


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 19, 2012 11:08 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
musielismy jechac w tym samym busie, tylko ja wsiadlam w krk :) takze moj cel byl inny- chocholowska. pogoda dopisala, jeszcze dzis piekne slonce bylo :) co do tlumow, to za 2tyg wszystko sie zmieni.. tak samo ceny pojda w gore (w wakacje ten sam odcinek busa z bialegostoku byl za ok25, a teraz... 8!)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 7:54 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
_Sokrates_ napisał(a):
Po 13 godzinach jazdy po raz drugi w życiu jestem u stóp Tatr - czekałem na ten moment od pażdziernika!

weź nie żartuj - myślisz, że Ci ktoś uwierzy? :wink:

szacun kolego, za taką wyprawę po 13-to godzinnej podróży. wielkie brawa Obrazek

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 8:09 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
każdy ma swój Everest :). Fajna wycieczka. Jak się chce to się wszystko da nawet wytrzymać 13 godz w autobusie :wink:. Ja bym chyba nie dał rady :P

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 10:49 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
zephyr napisał(a):
Jak się chce to się wszystko da nawet wytrzymać 13 godz w autobusie Wink. Ja bym chyba nie dał rady

Widocznie za mało chcesz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:15 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 1:34 pm
Posty: 4450
Lokalizacja: lkr
_Sokrates_ napisał(a):
Dla większości użytkowników tego forum Giewont, Kondracka Kopa czy Kasprowy to nuda jak flaki z olejem ale ja wróciłem do domu pełen zachwytu i podjarany jak dzieciak.

:brawo: :thumright:

_________________
Zrozumcie, że państwo chce tylko waszego dobra. Całego waszego dobra...

Picasa
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 12:35 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Podziwiam, ze chcialo Ci sie spedzic ponad dobe w autobusie, zeby kilka godzin pochodzic po Tatrach. Myslalem, ze jestem zdrowo walniety, ze nieraz jezdze na 1 dzien samochodem z Wroclawia, ale okazuje sie, ze sa jeszcze 'twardsi" zawodnicy.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 4:36 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 28, 2011 9:09 am
Posty: 5456
Lokalizacja: Białystok
gosia_ napisał(a):
musielismy jechac w tym samym busie, tylko ja wsiadlam w krk :) takze moj cel byl inny- chocholowska.


Jest jakiś transport w okolicę Chochołowskiej już ok 6 rano? Pytam ponieważ myślę nad tym aby uderzyć tam podczas kolejnego wyjazdu ;)

rogerus72 napisał(a):
weź nie żartuj - myślisz, że Ci ktoś uwierzy?


Serio, serio. To był mój drugi ale mam nadzieję nie ostatni pobyt w Tartach. Swoją przygodę z górami zacząłem dość późno ale mam zamiar szybko nadrabiać zaległości :)

A co do tych 13 godzin w autobusie to nie demonizowałbym ich tak bardzo. Da się wytrzymać - a góry wynagardzają wszystko ;)

_________________
Wiem, że nic nie wiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 4:51 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 17, 2011 5:28 pm
Posty: 1479
Lokalizacja: Kraków NH
_Sokrates_ napisał(a):
ja wróciłem do domu pełen zachwytu i podjarany jak dzieciak

I to jest najważniejsze. Tak trzymać!
a mnie się czasem z Krakowa dupy nie chce ruszyć....:oops:

_________________
"Ludzie przeważnie nie są źli. Po prostu czasem dają się porwać jakiejś idei"
Moje pstryki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 5:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
_Sokrates_ napisał(a):
Jest jakiś transport w okolicę Chochołowskiej już ok 6 rano? Pytam ponieważ myślę nad tym aby uderzyć tam podczas kolejnego wyjazdu


Turystycznego "busikowego" nie ma. Pierwszy kursowy busik jest w Chochołowskiej o 07.30. Możesz w dzień powszedni spróbować "regularnego" PKS-u, tylko wtedy musisz wysiąść w Kirach i iść do Chochołowskiej Drogą pod reglami, albo wysiąść dalej i iść do doliny asfaltem - czasowo na jedno wyjdzie. W dni wolne od pracy jest gorzej. Komunikacji przed 07.00 zasadniczo brak.
Ja w ostatnią niedzielę musiałam się dostać ze Schroniska w Chochołowskiej do pociągu na 07.48 i ostatecznie dojechałam stopem. Najpierw przez Dolinę przewiozła mnie do Kir miła żona fotografa, a potem z Kir do dworca dwójka młodziaków rozwożąca pieczywo. Zdziwiło mnie jak szybko się tego stopa łapało. Tylko myślę, że w drugą stronę, zwłaszcza przy dworcu, będzie gorzej. Musiałbyś się chyba najpierw wydostać z centrum Zakopanego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 5:48 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
To to jest masakra!!! Obrazek

_Sokrates_ napisał(a):
A co do tych 13 godzin w autobusie to nie demonizowałbym ich tak bardzo. ;)


Nie rób tego więcej. Wystarczy że dojedziesz do Wawy tym trolejbusem a potem ze mną jakieś 4:30 i jesteśmy na miejscu... 8)


Wracając do tematu to SZACUN!!! Obrazek

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 5:56 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Podczas czytania relacji od razu przypomniał mi się mój wypad w Tatry z prof. Kiełbasą z Kondratowej na Giewont, Czerwone Wierchy, a później całą noc kawalerski KwaQa 8)

Wtedy moje doświadczenie górskie było pewnie zbliżone do Twojego, a topograficznym choouem byłem jeszcze długo nie wiedząc gdzie jest Boczań :lol:

Odkrywanie Tatr zwłaszcza na początku chyba najpełniej się odczuwa... później to już tylko mówisz "tam bym poszedł, tu jeszcze nie piłem, ten kominek wygląda na prosty...".

Powodzenia w kolejnych wojażach. AVE

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 6:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
kefir napisał(a):
Podczas czytania relacji od razu przypomniał mi się mój wypad w Tatry z prof. Kiełbasą z Kondratowej na Giewont, Czerwone Wierchy, a później całą noc kawalerski KwaQa 8)


Nie szkodzi że 100 lat temu ale było grubo i mocno spontanicznie... Obrazek

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 7:25 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Obrazek
Obrazek
Dzisiaj to jużnie ten sam Murowaniec co kiedyś :king:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 10:27 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:40 pm
Posty: 6853
Lokalizacja: WOŁOMIN
Nie ten. Ale... zawsze można go odmłodzić... :twisted:

_________________
Wchodzi Kaczyński do sklepu a tam wszędzie WINA TUSKA :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 20, 2012 10:55 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Śr wrz 21, 2011 1:16 am
Posty: 152
_Sokrates_ napisał(a):
Jest jakiś transport w okolicę Chochołowskiej już ok 6 rano? Pytam ponieważ myślę nad tym aby uderzyć tam podczas kolejnego wyjazdu


pierwszy jest o 6:45 z przystanku na przeciwko baru FIS. uwaga, bo jest tez bus do CHOCHOLOWA, ale ten nie jedzie przez swia polane. wszystkie busy kosztuja 6PLN z pks do SP.

mam gdzies fotki godzin powrotu, plus linia 110 ktora ma nowy rozklad <inny niz tez podany na przystanku siwej polamy>

kafka5 nie wiem skad masz takie info, ale wystarczy spojrzec na rozklady, powrot z SP do pksu jest juz o 6:10 wiec nie wprowadzaij ludzi w blad.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 21, 2012 7:59 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt lip 20, 2010 6:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warmia
gosia_ napisał(a):
kafka5 nie wiem skad masz takie info


Od kierowców busów...
gosia_ napisał(a):
ale wystarczy spojrzec na rozklady, powrot z SP do pksu jest juz o 6:10


W ostatnią niedzielę na pewno nie jechał, bo bym go widziała, a co więcej, bym nim jechała, więc chyba lepiej tak do końca tym rozkładom jazdy nie ufać...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL