Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 10:10 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Fajny wypad,świetne zdjęcia :D ja tylko "liznęłam" ferraty w Dolomitach,w zeszłym roku,i to przypadkiem..piękne to góry,i gdzieś tam są w planach 5letnich się,ale zawsze coś innego staje na drodze,w tym roku też tam nie zajadę..może za rok-jeśli nie przegrają z pewnym łańcuchem górskim w Italii,który marzy mi się coraz bardziej :wink:
Co by nie było-Dolomity warte odwiedzenia na pewno!

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 11:48 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Miło było poczytać o znanych i nieznanych zakątkach najpiękniejszych gór Europy (tak, wiem - w Alpach nie byłam i guzik widziałam ;) ) a jeszcze milej pooglądać... Rewelacyjne są te Wasze biwaki pod gołym niebem, jest to jakiś pomysł na następny wyjazd, tylko najtrudniej zmusić się do dźwigania tylu kilogramów na plecach :?
Przede wszystkim gratuluję Tofany :) Miałam identyczną pogodę podczas swojego wejścia i również zaskoczyła mnie długość Lipelli (jak sobie przypomnę ostatnie metry... :oops: ) ale widok z wierzchołka wynagrodził wszystko, zwłaszcza na Tofanę di Mezzo i Dentro, coś pięknego :)

Napisz Tomku coś o komunikacji tymi dolobusami, od której do której kursują mniej więcej? Nie bardzo wyobrażałam sobie dotąd wyjazd w Dolo inaczej niż samochodem, ale pomijając Wasze początkowe problemy komunikacyjne, widzę że i cena za przelot znośna i w wadze bagażu można spokojnie zmieścić się ze szpejem, namiotem itp ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 11:57 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
nutshell napisał(a):
(tak, wiem - w Alpach nie byłam i guzik widziałam ;) )


nic nie straciłaś :wink:
ja byłam może i w Alpach ale nadal uważam że qw Dolomitach jest naj......

ale na pewno są gusta i guściki :wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 12:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
amazonka napisał(a):
ja byłam może i w Alpach ale nadal uważam że qw Dolomitach jest naj......

...większa kruszyzna... :wink:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 1:28 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
hmmmmm piarżyska w Dolomitach wspominam fajnie:) Te któtymi szłam/schodziłam, nie sprawiały mi większego problemu

natomiast mam złe wspomnienia z Wilekiego Kuluaru na przykład

:wink:

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 23, 2012 3:42 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Pt paź 30, 2009 10:57 am
Posty: 158
Rewelacyjna wycieczka!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 24, 2012 9:23 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 12:59 pm
Posty: 123
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Dzięki wszystkim za miłe słowa, dobre zdjęcia to przede wszyskim zasługa piękna krajobrazów, a nie fotografa:)

nutshell napisał(a):
Przede wszystkim gratuluję Tofany :) Miałam identyczną pogodę podczas swojego wejścia i również zaskoczyła mnie długość Lipelli (jak sobie przypomnę ostatnie metry... :oops: ) ale widok z wierzchołka wynagrodził wszystko, zwłaszcza na Tofanę di Mezzo i Dentro, coś pięknego :)

Napisz Tomku coś o komunikacji tymi dolobusami, od której do której kursują mniej więcej? Nie bardzo wyobrażałam sobie dotąd wyjazd w Dolo inaczej niż samochodem, ale pomijając Wasze początkowe problemy komunikacyjne, widzę że i cena za przelot znośna i w wadze bagażu można spokojnie zmieścić się ze szpejem, namiotem itp ;)


Patrząc po Twoich zdjęciach to miałaś sporo lepszą pogodę na Tofanie. Ja na szczycie początkowo miałem prawie zupełne mleko. Na szczęście potem się odsłoniło, choć też fragmentarycznie. Ale i tak było tam przepięknie. Ja ostatnie metry na wierzchołek prawie biegłem z wrażenia ;-)

Autobusów w Dolomitach jest całkiem sporo (podeślę potem stronę z rozkładem) ale trzeba uważać bo z punktualnością jest kiepsko. Np. ostatni bus spod schroniska Auronzo do Cortiny odjechał 15 minut przed czasem. Pewnie kierowca spieszył się do domu;-) Ceny busów są okej, Tylko do Auronzo jest drożej bo wchodzi opłata za płatną drogę (chyba 4,5 Euro za kurs z Cortiny o ile dobrze pamiętam).
Ogólnie to swoboda jaką daje samochód jest bezcenna i jeśli będę miał możliwość następnych razem jechać samochodem to pewnie właśnie tak zrobię. Czekanie na autobusy i konieczność noszenia wszystkiego na plecach jest jednak niezbyt fajna. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL