Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 2:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 28, 2013 11:09 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Krótkie podsumowanie moich wypadów górskich w 2012.

Nie opisuję przebieżek po Beskidach (poza Babią) bo bywałem w nich praktycznie w każdy weekend w który nie byłem w Tatrach :)
Ale tak to jest jak życie kręci się dookoła gór :P

Na 2013 planów mnóstwo, tym razem również wspinaczkowych. Oby zdrowie dopisało, czego i Wam życzę.

7-8.01. Na początek 2-dniowy rekreacyjny pobyt w Chochołowskiej, głównie na rakietach. W planach była Bystra ale tak waliło po drodze śniegiem, że udało się ledwo dojść pod Siwą Przełęcz :( W pamięci pozostanie koncert z okazji WOŚP, który trwał do długich godzin nocnych 8)

Obrazek

Obrazek

29.04. W zimie królowały narty, więc pierwszy tatrzański szczyt w minionym roku zrobiłem wyjątkowo późno. To się na pewno zmieni w tym roku (już się zmieniło :wink: ) Szlak zamknięty, więc przyjemnie pusto. Warunki na górze jeszcze zimowe, więc można było przetestować raki i czekan.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

01.05. Dwa dni później powrót w Tatry i ekspresowo zrobiony Kościelec. Nad Stawem mimo śniegu ludzi jak na bałtyckiej plaży, klapeczki, spódniczki itp. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

20.05. Sławkowski czyli dość monotonna przechadzka, ale mimo to szczyt godny polecenia bo z powodu położenia można kawał Tatr z góry obejrzeć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

27.05. Najciekawszy IMO szczyt Małej Fatry i wyróżniający się „skałkowym” charakterem. Zejście Dierami czyli pięknym wąwozem a’la Słowacki Raj. Kto był wie, że warto :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

07.06. Ale ja nie lubię chodzić tą Doliną Starorobiciańską :roll: Widoki z Bystrej oczywiście wynagrodziły wszystko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

24.06. Rohace czyli piękna graniówka w Słowackich Zachodnich. Oczywiście główna atrakcja to jazda na koniu :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

01.07. Rodzinna przechadzka na Polski Grzebień z Palenicy. Dolina Białej wody to jedno z moich ulubionych miejsc w Tatrach więc mogę tamtędy wycieczki prowadzić co tydzień :) No i ten widok na Wysoką, eh :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

29.07. Bardzo szybkie wyjście (z kolegą biegaczem :) ) na Baranie Rogi. W pamięć zapada męczące piargowisko od strony Chaty Teryho no i bardzo ładny widok na Lodowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

16.08. Długo wyczekiwany wypad na Grossglocknera. Podejście drogą standardową od schroniska EJH. Na grani praktycznie bez śniegu, przegonił nas za to deszcz. Poza górskimi wrażeniami zapamiętam trwającą (co mnie mocno zdziwiło) do późnych godzin nocnych imprezę w schronisku Studlhutte, po powrocie z góry, nawet dwaj unikający alkoholu koledzy kładli się spać na mocno chwiejnych nogach :twisted: Z nóg powaliło mnie też jedzenie w schronisku, takiego szwedzkiego stołu nie widziałem w kilku drogich hotelach :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

25.08. Oj męczący to był wypad. Nocne wyjście na 5 Stawów, 2 godziny snu na ławce przed schroniskiem po zdecydowanie za długim posiedzeniu przy małym co nieco, po czym szybkie przejście całej Orlej od Zawratu po Krzyżne, zejście na Palenicę i powrót do domu. Uff :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

01-07.09. Pobyt w Dolomitach. Krótka fotorelacja pod linkiem - http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?t=14074

Za rok na pewno wrócę na bardziej ambitne trasy, a w tych górach idzie się zakochać od pierwszego widzenia :)

06.10. MSW czyli góra, która zawsze robiła na mnie duże wrażenie z poziomu Morskiego Oka i którą dość sprawnie udało się zdobyć. Jedyne komplikacje to nieplanowana wspinaczka, gdy „przekombinowaliśmy” przy zejściu oraz mocne podmuchy wiatru podnoszące kamienie z ziemi (!) w okolicy PpCh.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

14.10. Poimprezowy spacer na Rohackie Jeziora, pogoda paskudna więc zdjęć nie było za dużo, przynajmniej tatrzańskie powietrze trochę podleczyło schorowany organizm :oops:

Obrazek

20.10. Gerlach w końcu zdobyty. Podejście Wielicką, zejście Batyżowiecką. Pogoda przepiękna, ludzi niewielu, przewodnicy się nie czepiali więc czego chcieć więcej :D Ale i tak główną atrakcją byli zbłąkani Słowacy w dżinsach proszący o coś do jedzenia :lol: W książce pozostały pozdrowienia dla FTG :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.12. Nocne wyjście na Babią. Miało być tradycyjnie ze stałą ekipą w drugi dzień Świąt ale przez chorobę się trochę przesunęło. Widoczność świetna, gorzej z wiatrem bo podmuchy były bardzo mocne i kilka ekip zawróciło kilkaset metrów od szczytu. Może ktoś z Was był bo na świcie na górze było ok. 30 osób :o

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 9:44 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
bardzo ładnie opisane! niektóre zdjęcia też robią wrażenia i ładnie obrazują przez co musiałeś "przejść" :) gratulacje!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 2:29 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Endrju mozliwe że Cie widziałem z Koprowego - na szczycie MSW były 2 osoby które uwieczniłem na dużej ogniskowej. Jedna z osób miała coś żółtego na głowie ( prawdopodobnie kaptur od bluzy), grantowe spodnie , druga szare i chyba czewony pasek. Tego dnia 6 X były też 2 osoby na Wysokiej i tłumy na Krywaniu i Szpiglasowej Przełeczy. Widzialem też kilka osob na Zawracie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 29, 2013 9:59 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
sporo tych tras miałeś :wink:. Oby jeszcze więcej w nowym sezonie :wink:

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 3:44 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Eh, zazdraszczam tego morza skal na wiekszosci fotek. Dla nas to byl raczej slaby rok i podsumowan nie bedzie. Ale warto poczytac, a szczegolnie poogladac, wasze. :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 30, 2013 8:13 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 4:16 pm
Posty: 275
Lokalizacja: Krk
Moja jazda na koniu odbyła się w totalnym mleku :x
brakowało mi właśnie takiej pięknej aury... która w sumie była dzień później ale wracać tą samą trasą nie chciałem.
Udany rok :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 31, 2013 9:51 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 05, 2010 9:29 am
Posty: 2318
Lokalizacja: Radom
piękny górski rok, gratuluję.

Dolina Białej Wody to także moja ulubiona.

_________________
Każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem TDI
Rosja to nie kraj, to stan umysłu
"Pierwsza decyzja, jaką w okresie zdobywania sprzętu musi podjąć wspinacz z gotową do użycia kartą kredytową..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 12:27 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Jakub napisał(a):
Endrju mozliwe że Cie widziałem z Koprowego - na szczycie MSW były 2 osoby które uwieczniłem na dużej ogniskowej. Jedna z osób miała coś żółtego na głowie ( prawdopodobnie kaptur od bluzy), grantowe spodnie , druga szare i chyba czewony pasek. Tego dnia 6 X były też 2 osoby na Wysokiej i tłumy na Krywaniu i Szpiglasowej Przełeczy. Widzialem też kilka osob na Zawracie


Musiałbyś podesłać zdjęcie chociaż z opisu ubrań wychodzi, że to nie ja :)

Dzięki wszystkim za miłe słowa i do zobaczenia :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL