Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 7:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lut 01, 2013 11:11 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
A wuj tam wszyscy skrobia to ja tez. 2012, ja jebie to juz 32 lata na tej ziemi a w gorach tylko 7! Sam w to nie wierze. No nic to. Ile dni w Tatrach trudno okreslic. Latwiej bedzie napisac o 19 noclegach. Za to na dojazdy poszlo 11000 km (zero drogi lotniczej). Coz poczac?
W lutym wpadlem na pomysl biwaku w ogrodku w Gdyni. -19, tylko w spiworach. Niestety bylo za cieplo nam! Bo i sprzet dobry. Troche kinola tylko wymrozilo i auta przed domem :)
Obrazek
Koniec Lutego wizyta w Muro. Lawiny na drodze do Czarnego same schodzily wiec kiblowalismy w Labolatorium. Ale...poznaje Evi i zycie przybiera pozytywny obrot :)
Obrazek
Obrazek
Poczatek Marca to Piknik Drytoolowy u nas na Wiezy Bartosa. Bez sukcesów :) Ale impreza udana. Kilkadziesiat osob na starcie i krzewienie drytoolu w rejonie!
Obrazek
Marzec, Ciag dalszy i jeden z moich najlepszy wyjazdow. Gerlach Żlebem Karczmarza, przednia ekipa, duzo alko, ladna pogoda, super wspomnienia, super trasa. Kiedys filmy z wyjazdu pchniemy za walizke zielonych.
Obrazek
Obrazek
W maju wyjazd w Sokoliki. Ja jebie byly takie plany na wlasnej w wyjazd okazal sie stricte melanzowy. Brzozka wyciela ze mnie ostatnie poty. Za III haha!
Obrazek
W Lipcu pierwsze wspinanie! Na poczatek Filar Staszla. Brak doswiadczenia sprawil, ze prawie otworzylem wariant przynajmniej za V+/VI gdy cialem na klamach przewiecha dobre kilka metrow az trafilem na zapych. Udalo sie w koncu wyjsc trawersem 4 wyciag i wtedy wycof prwie do Koziej, caly czas w ulewie. I tak na plus!
Obrazek
Dalej Srodkowe Żebro, przyjemnie i szkoleniowo ciekawymi wariantami, trafilem w obejscie za V co szczerze polecam. Po wyjsciu fajny stan w ekspozycji.
Obrazek
W Sierpniu Gran Swinicy. Super wycieczka przy dobrej pogodzie. Naprawde przednie widoki a i gran calkiem nienudna. Fajne zjazdy z Niebieskiej. Ale zejscie na Mylna dla mnie to parch. Nigdy wiecej!
Obrazek
Obrazek
Nastepnego dnia Gnojek. Przyjemny pierwszy 40m wyciag, pozniej juz zaczyna sie koncowka. Zejscie z Koscielca w deszczu. A dzien wczesniej ginie gosc spadajac ze szlaku....Boje sie deszczu, powrotow na zmeczeniu, w ogole boje sie bez liny nawet w najprostszym terenie. Moge robic cyfre ponad miare, byle z lina...
Ok. Evi ciagnie mnie na Zamarla kolejnego dnia. Na przeleczy zgroza co tam sie motyla noga dzieje, co to za ludzie? Jakas psychoza cudem bez ofiar. Idziemy Lewych Wrzesniakow jako rookie. Bardzo przyjemny wspin. Wariantem za V, koncowka zdecydowanie najciekawsza.
Obrazek
Obrazek
Z poczatkiem wrzesnia moje urodziny i trafiam do ziomow na Patrzykonta. O tym2-dniowym wyjezdzie moznaby nakrecic dobry kilkuodcinkowy serial komediowy. W koncu udaje sie go przejsc co polecam kazdemu. Zupelnie niebanalny wspin a jednoczsnie trudnosci niewygorowane.
Obrazek
Obrazek
Dobra, wracam w Rzedkowice. Nie wspomnielem jeszcze ze przed tymi wyjazdami ze zerwalem troczek w serdecznym palcu. Co to jest za zjebane gowno, do konca zycia na plastrowaniu. Robie pare drog obitych i na wlasnej ale po tym jak mi sie pogarsza odpuszczam.
Obrazek
W pazdzierniku korzystajac z okna pogodowego jedziemy nad Moko. Plany sa scisle sprecyzowane i zostaja zrealizowane. Na Mnichu pada Klasyczna i Orlowski rzadko chodzonym, jak sie okazuje zjebanym wariantem na szczyt, ale super pogoda, tow. i ladna skala robia swoje ze dzien jest fantastyczny.
Obrazek
Obrazek
Nazajutrz Gran Mieguszy. To jest naprawde super przygoda. Kolejne topowe wyjscie dla mnie. Ciekawie, w ekspozycji, opisy Chmielowskiego powalaja, koimnem Martina, ale zejscie z MSW okazuje sie zamotane. O 18 na Hinczowej a to pazdziernik i ciemno. Co to bylo za czujne zejscie 200m z Evi schodzilismy chyba ze 2h, snieg, lod, o te zjebane erozja skalki, kazdy zalozony zjazd konczy sie wyjechaniem glazu, i zjebany orange ledwo zyje, gadalem 2 razy z Toprowcem bo teren niby latwy ale noca wszystko wyglada zupenie inaczej. Udaje sie wyjsc na galerie i dalej juz ok. Jeszcze tylko bladzimy przy Kopie Mnichowej. Niechlubny rekord zejscia z przeleczy do schronu: 5.45h. Warto zyc dla takich dni.
Obrazek
Obrazek
Koniec sezonu, drytool w Kozinie i na Wiezy Bartosa w Gdansku....
Obrazek
Obrazek
Grudzien to wyjazd do Janówka pod Warszawa na Manerwy! Bez sukcesow haha! No ale co poczac jak 50-latkowie wisza w dachu po 3 minuty.... przynajmniej. Naprawde super impreza, za rok na pewno znow zawitam.
Obrazek
Mial byc obfity zimowy sylwester w Moku, jednak w zwiazku ze strata Krzysia Milera rezygnujemy z wyjazdu i meldujemy sie na pogrzebie :( Bedziemy za rok......zegnaj stary!
Podsumowujac, maly progres jest, mam partnerke, mam ekipe, urlop czasem wpadnie ale czemu to jest tak kurevsko daleko? Proba charakteru i wytrwalosci. Nie boje sie, ze strace zapal :) Do zobaczenia na szlaku i na podejsciach w 2013!

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Ostatnio edytowano So lut 02, 2013 10:28 am przez Burza, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 9:11 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Solidna robota, biorąc pod uwagę dojazd z Gdyni to jest się czym pochwalić :)

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 9:45 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
No jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 9:59 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt cze 29, 2007 11:59 am
Posty: 1417
Te dojazdy są najgorsze...

Dobry rok 2013 bedzie na pewno jeszcze lepszy :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 11:22 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
fajne podsumowanie :D. Widzę, że rok miałeś udany. Karczmarz też mi się marzy. Bliżej to już masz chyba do skandynawi niż w Tatry ;).

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 1:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:41 pm
Posty: 2620
No, no, bardzo fajnie. I to wbrew przeciwnościom jakie stwarza dystans!

_________________
Zob za zob - glavo za glavo
Zob za zob na divjo zabavo!

Alpy Julijskie www.gavagai.ngt.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 1:28 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Gratulacje!
2013 już ładnie rozpocząłeś, więc oby tak dalej.
Powodzonka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 1:47 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Dziekuje wszystkim! No do skandynawii blizej, rejon Goteborga mam juz nawet rozpracowany w tym sensie, ze wiedzialbym gdzie i na co isc jak sie tam znow znajde i sluze pomoca jakby ktos byl zainteresowany. Idac dalej w lutym mam zamiar zawitac do Rjukan na lody :) A ostatni styczniowy wypad nad Moko - moze uda mi sie cos sklecic bo bylo ciekawie!
Karczmarz jak Karczmarz, mi WKT sie marzy ale cos czuje, ze jezeli to kiedys nastapi to tylko jakimis 'niekonwencjonalnymi' drogami :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 1:52 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 12:50 pm
Posty: 2793
Cytuj:
Idac dalej w lutym mam zamiar zawitac do Rjukan na lody

A masz to rozpracowane logistycznie, jak to finansowo wychodzi?

_________________
wertykalnie
flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 3:59 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
Fajnie, nieźle podziałałeś! Zwłaszcza,że Gdynia nie jest rzut beretem :wink:
Burza napisał(a):
WKT sie marzy ale cos czuje, ze jezeli to kiedys nastapi to tylko jakimis 'niekonwencjonalnymi' drogami Smile


jak już ktoś zasmakuje wspinaczki,to tak jakby naturalnie zachciewa się na tych górach z WKT czegoś extra :wink:

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 4:24 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
semow napisał(a):
Cytuj:
Idac dalej w lutym mam zamiar zawitac do Rjukan na lody

A masz to rozpracowane logistycznie, jak to finansowo wychodzi?

Rozpracowane. Lot Gdańsk-Oslo w przyplywie alkoholowej euforii w czasie sylwestra zakupilismy za chyba 18zl? w jedna strone, bagaz 30 czy 32kg chyba 136zl, na lotnisku odbierasz wynajete auto, dojazd 180km, na miejscu domek, ktory wynajmujesz wczesniej netem. Finansowo ok. 300 Euro plus bilety na samolot i jedzenie.

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 4:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): N sty 20, 2008 10:17 pm
Posty: 1253
Lokalizacja: Zdolny Śląsk
pięknie podziałałeś
jesteś dowodem na to że chcieć to móc 8)

_________________
a do piekła zabiorę wspomnienia.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 5:48 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Pięknie :) Gratuluje! Super foty! :)

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 8:46 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 04, 2009 5:33 pm
Posty: 1009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pięknie powalczyłeś , gratuluje :)

_________________
https://plus.google.com/105991526101585050980


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 02, 2013 11:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Ładnie. Ciekawe te betonowe drytoole.
Nie zazdroszczę dojazdu, ale jak widać nawet z Gdyni się daje konkretnie powalczyć.
Gratulacje udanego roku.


PS. Pisze się laboratorium od łacińskiego "laboro", a nie labolatorium.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2013 12:07 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Ta jak u kolegi z Podlasia ,tak dla Ciebie szacunek za tą zajawkę mimo odległości 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 8:44 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 6:19 pm
Posty: 3425
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Rohu napisał(a):
PS. Pisze się laboratorium od łacińskiego "laboro", a nie labolatorium.

Nie fizjoluj... :mrgreen:

Łabnie Burzowy... może w końcu uda nam się wspólnymi siłami podziałać na murkach... ;) chociaż jak wiesz mi bez sprzętu którego już dawno w Gdańsku nie ma będzie ciężko... :roll:

_________________
Zesraj się, a nie daj się...:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2013 11:13 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
Jak masz buty pod raki tutaj to damy rade reszta Ci nie bedzie potrzebna!

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL