Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 13, 2013 9:47 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 11:08 am
Posty: 10
Wyjazd planowany od dłuższego czasu, razem z kompanem wpadliśmy na pomysł ażeby troszkę pobiwakować, ponieważ wcześniej cały czas rozwalaliśmy się po schroniskach, w końcu przyszedł czas na zakup namiotu. Padło na Coleman Bedrock II, bardzo przyjemny namiocik idealny dla dwójki turystów „łatwy” w rozłożeniu, prawie nie przemaka i dość lekki ok 2,5 kg. Wyjazd zaplanowany na czwartek Boże Ciało, zaczęliśmy od wyjazdu z Katowic PKS, bo tak to nam wyszło z kalkulacji, że będzie to najtańszy środek transportu. Tak więc PKS do Kłodzka, w Kłodzku przesiadka do Stronia Śląskiego i ok 17 byliśmy już w Stroniu Śląskim. Okolice śliczne pogoda też świetna, panowie kierowcy PKS jak zwykle nie zadowoleni z wykonywanego zawodu, czyli norma. W Stroniu Śląskim zostało nam do pokonania jakieś 14 km asfaltem, dlatego długo się nie zastanawiając pożyczyliśmy karton, napisaliśmy ślicznie i przejrzyście Bielice i ruszyliśmy naprzeciw przygodzie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Z początku nam to nie szło ale po ok 1 km. jakiś miś wspaniały podrzucił nas z 3-4 km, zawsze to coś, ale po chwili złapaliśmy drugiego stopa, podróż minęła przyjemnie Pan podwiózł nas po same Bielice, okolic nie znał mimo iż mieszka tam od dziecka, ale opowiedział nam troszkę o swoich zamiłowaniach szukania skarbów z wykrywaczem, fajna sprawa ale czy coś znalazł nie chciał nam zdradzić. W Bielicach zaczerpnęliśmy języka i obraliśmy azymut na Kowadło, a że szlaków za bardzo nie było to poszliśmy na przełaj - po 20 min doszliśmy do bardziej utwardzonego traktu i do góry, znaleźliśmy już upragniony szczyt. Lekko sapiąc strzeliliśmy kilka pamiątkowych fotek i ruszyliśmy szukać miejsca na założeniu obozu numer I.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pogoda zaczęła się powoli zmieniać, niebo się zachmurzyło, zrobiło się ciemno, wtedy zaczęliśmy żałować, że nie mieliśmy czasu studiować instrukcji rozkładania namiotów, poszło wiele, kur..czaczków, później chwila refleksji, myślenia, na przemian, najpierw kompan, ja paliłem, później zmiana i tak chodziliśmy przez godzinę z jedną rurką od namiotu, aż w końcu po godzinie zajarzyliśmy o co temu namiotowi chodzi. Kiedy akurat udało nam się założyć tropik, kompan powiedział, że się błyska na co ja odparłem, że to on refleksy robi czołówką, ale po chwili ostro trzasnęło grzmotem i już wiedziałem, że to na bank nie jest czołówka. Wszystko ogarnęliśmy do środka, oczywiście namiot nam przemókł w nogach, ale to nasza wina, bo jak ciołki nie umieliśmy go rozłożyć to się to później zemściło. Zjedliśmy sobie wspaniały ryż bolognese z naszego hiper palnika i zasnęliśmy w mgnieniu oka i w mgnieniu błysków, grzmotów i lejącego deszczu. Rano pobudka, zrobiliśmy kilka fotek na łonie natury, że niby ostry survival :D.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Spakowaliśmy manele i ruszyliśmy powrotem na Kowadło. Na Kowadle, oczywiści zapomniałem jaki szlak miał nas prowadzić na Rudawiec, mapy brak więc zadzwoniłem do brata i ku mojemu zdziwieniu brat perfekcyjnie zna Czeski i nie był mi w stanie powiedzieć jaki szlaki, no więc zadzwoniłem raz jeszcze z kierunkowym na Polskę i super braciszek mówi po polsku i tłumaczy:D Szlak prowadził bardzo jasno, cały czas zielonym, po drodze napotkaliśmy bystry strumyczek i postanowiliśmy się okąpciać. No ale skończyło się na moczeniu nóżek i szuru buru ząbków, bo woda musiała mieć na pewno mniej niż 15 stopni a my wilki północy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wody nie podgrzewanej, ale oczywiście fotki mocno survivalowe, ja to nawet chciałem jakąś rybę na żywca zjeść ale akurat nic nie było.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Oczywiście mapy nie wzięliśmy i grupka jeden chłopiec „wiem wszystko o tych terenach, chodzę poza szlakami i znam to jak własną kieszeń” oraz dwie dziewczynki jedna niemowa, oraz druga „nie zgadzam się z wszystkowiedzącym chłopcem ale oczywiści Pier… bezsenu bo też mi się wydaje, że wiem wszystko”, postanowili nas kawałek zaprowadzić, zgubili nas 3 razy i widząc mój wzrok postanowili nam doradzić po raz ostatni i się oddalić, oczywiście źle doradzili, więc straciliśmy dobre 1,5 h i kupę nerwów. Oczywiści od rana musiało rzęsiście lać. Dopiero Pani przewodniczka mądra kobieta wytłumaczyła nam ocb z tymi szlakami, za co bardzo dziękujemy i fajnie się stało bo spykliśmy po kilku dniach w górach stołowych, więc fajnie było wspominać. Tak więc, w rzęsistym deszczu, z przemoczonymi butami i skarpetami, które zmieniałem z 5 razy, bo wpadłem wcześniej do tego strumyczka i mi się cichobieżki dość mocno zalały, doszliśmy w końcu na Rudawiec.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Na Rudawcu, założyliśmy nasze pelerynki prezerwatyw ki, zrobiliśmy sobie piękne zdjęcia i się kurcze okazało, że do jedzenia nam zostały rodzynki i cytryna, cóż kwaśne nasze miny było kiedy okazało się, że do Śnieżnika mamy 4,5 h i nie mamy mamciu i wszystko jest mokre. No ale nie poddając się z odwagą rambo i miną małego smutnego pieska ruszyliśmy w stronę Śnieżnika. Tempo mieliśmy świetne, ale na Boga prawie biegnąć na półmetku okazało się ze nadrobiliśmy może z 15 min. Po drodze w dolince znaleźliśmy jakąś czeska knajpkę, jakieś jadlo. Zdjąłem buty, ażeby po raz piąty już zmienić skarpety i bosymi nóżkami dreptałem sobie po tarasie owej knajpki, kiedy to wyszła przemiła pani opiekunka knajpki. Spytaliśmy się tylko profilaktycznie, jak to Polak Czecha „papierosy kupimy” odp. „Ne paperosy Ne”. Aha to szkoda, bo fajki też nam się skończyły na Rudawcu. Ta pani to jednak był anioł i prawdziwy handlowiec, najpierw zaoferowała nam swoje fajeczki jako gościna za darmo, a później zaprosiła nas na jedzonko. Wszamaliśmy zupkę, razem z syrem pieczonym w sumie 50 zł na dwóch mee ega tanio i ruszyliśmy na Śnieżnik. Droga na Śnieżnik to już jakaś masakra, kompan sobie poszedł do przodu bo już miał dość wszystkiego, a ja z jego namiotem który miał nieść, ale coś mu się tam urwało, oraz plecakiem rzędu 20 kg plus woda która na mnie leciała od 8 h jakieś pewnie 30 stukałem sobie powoli na górę. Kompan tam na mnie na górze czekał z 30 min, oczywiście menda zabrała wodę, więc jak tylko było jakieś źródełko to jak krówka się czegoś napiłem, tylko mnie ten plecak tak naciskał na głowę, że się czasami bałem czy ja się w tej kałuży nie utopię. Jakoś doszedłem, kompan do mnie, że Śnieżnik zdobyty spadamy bo zimno, oczywiście widok piękny mgła, kazał mi wejść na jakieś gruzowisko cyknął foto na którym nic nie widać i mówi, że Śnieżnik, ahas… no nie wiem czy on mnie nie oszukał i czy ja w końcu ten Śnieżnik zdobyłem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Mniejsza z tym, plan był taki żeby nocować w namiocie, ale nie było takiej opcji, bo wszystko było już totalnie mokre, nawet rzeczy w plecaku. Decyzja prosta; uderzamy do schronu pod Śnieżnik. Wpadliśmy do schroniska jakbyśmy wrócili z frontu po 5 latach. Pierwsze co zamówiliśmy, żeby sprawdzić poziom jedzenia było piwo później drugie, poziom okazał się dość dobry więc wzięliśmy żurek. Pokoików nie było więc gleba. Rozwalaliliśmy się na rogówce zamawiając kolejna kolejkę, oczywiście w schronisku fajek nie ma i każdy teraz trendy nie palący albo z e fajką, więc pozostało nam piwo. Dołączyła do nas grupa harcerzy 5 – 6 klasa, super chłopaki, zorganizowani, przygotowani, żart na dobrym poziomie. Około 1 w nocy się przebudziłem na tej rogówce harcerze sobie z gleby zrobili dywan ludzi a mnie wzięło sikanie, no ale mówię, nie będę deptał harcerzy… patrzę kompan wstaje też go przycisnęło hehe, słyszę, tylko jak chodzi po tych biednych chłopaczkach ała, oła, ałć, zrobił mi przejście idę po śladach, kilku nazdepłem ale to twarde chłopaki były. W sumie się okazało, że tych piw z kompanem to kilka wypiliśmy, rano jakoś mi się wstawać nie chciało, no bo w sumie po co jak fajek nie ma, ale jakoś się ogarnąłem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Od godzinki węszyłem po dworze, czy czasem nie ma jakiś nałogowców, ale się okazało, że każdy tam jak do sanatorium przyjechał i nagle nikt nie pali. W oddali jednak dostrzegłem Panów z tartaku co kopcili coś pod nosem, już wiedziałem, że albo dadzą fajkę albo sam sobie ją wezmę tak więc z gniewem i śmiercią w oczach podszedłem:
-Dzień dobry Panowie, od 20 godzin nic nie paliłem, potrzebuje 4 papierosy dla mnie i dla kompana zapłcę.
- Hehehe przycisnęło ?
- No przycisnęło
Wyciągnęli paczkę, patrzę, matko boska skręcane mocne, wezmę cztery to jakbym miał osiem, wreszcie szczęście. Podziękowałem kasy nie chcieli jak to ludzie gór, ale kupiłem im piwko za 7 zł, trochę drogo jak za cztery fajki, ale nie chcieli wziąć rodzynek które mi zostały z dnia wcześniej więc nie miałem wyboru. Jezuu…. Jakbyście zobaczyli kompana jak mu pokazałem cztery fajki, normalnie oczy mu się zaświeciły, skóra nabrała koloru w końcu przemówił bo od rana nie bardzo był gadany.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zaciągaliśmy się jak najlepszym tytoniem na świecie, czując radość ze zdobyczy, przyszedł czas na zejście do Międzygórza. Trakt na dół super, im niżej tym pogoda lepsze no i nie padało. Pożegnaliśmy się z harcerzami, jakie tam teksty leciały, do tej pory śmiać mi się chce. Po drodze, coraz więcej turystów. Dotargaliśmy do tego Międzygórza i przyszedł czas na Góry Stołowe, ale o tym dniu i perypetiach opowiem w kolejnej relacji.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 15, 2013 10:19 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 23, 2008 8:51 am
Posty: 3860
Lokalizacja: Bathgate/Wawa
Fajna wycieczka, dobre przygody :lol: :lol: :lol:
Zdjęcie w pelerynkach - prezerwatywkach i wasze miny - cudo :lol:

_________________
[https://wordpress.com/view/3000stop.home.blog]239, zostało 43[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 16, 2013 2:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Ale to chyba nie jest to słynne "Kowadło"? :mrgreen:

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Ostatnio edytowano Śr cze 19, 2013 6:40 am przez Mazio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 10:56 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Zaje.bista relacja
Dobre masz pisane. czekam na następne.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 2:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Pogoda idealna na Sudety :mrgreen:

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 10:09 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
gre88 napisał(a):
ale o tym dniu i perypetiach opowiem w kolejnej relacji.

hej! już czwarty dzień tu zaglądam, czekam na cd.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 19, 2013 11:05 am 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 6:52 am
Posty: 3030
Lokalizacja: Sosnowiec
Coś mi ta relacja przypomina :mrgreen:

Fajne tereny (no i pogodę mieliście!), chętnie wróciłbym tam zimą...

_________________
- Ej, Panie Derechtórze! Mom takom, wicie, mature do godania... telobyk godoł, ino, wicie... nie wim, o cyim!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 21, 2013 10:43 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn lip 06, 2009 3:13 pm
Posty: 306
Lokalizacja: Kraków
Świetnie napisane :D czekam na ciąg dalszy :D

_________________
Nie trać serca.
Ktoś mógłby chcieć je wyciąć a nie chciałby marnować czasu na szukanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 13, 2013 5:20 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt mar 15, 2013 11:08 am
Posty: 10
Ciąg dalszy

viewtopic.php?f=11&t=15226

Film z wyprawy

http://masterytop.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL