Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 21, 2024 9:18 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 2:50 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11090
Lokalizacja: Poznań
nutshell napisał(a):
To mi przypomniało jak wchodziłam ferratą na Averau, a ze schroniska Cinque Torri dochodziła głośna muzyka, owacje... nie można było się wsłuchać w bicie serca skały hehe.
Niedaleko ale wyżej, czyli przy stacji kolejki też trafiłem na koncert z oklaskami i głośnikami ustawionymi na góry.
nutshell napisał(a):
Ps. z jakiej okazji ten pan przyodział taki strój? :) Wspinałeś się tam w czasie obchodów jakiejś rocznicy/święta?
Nie mam pojęcia czy to było jakieś święto czy wspólne wyjście jakiejś grupy pasjonatów I WŚ. W takich strojach kręciło się ich tam więcej po okolicy.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 9:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Mazio napisał(a):
najczesciej nosze aparat jak Ty, ale bez pokrowca,

No to odważnie :) Z lustrem wolę nie ryzykować, bo gdybym je uszkodziła to musiałabym parę ładnych miesięcy odkładać na następne i żyć bez aparatu, a tego bym chyba nie przeżyła ;)
Mazio napisał(a):
Zmienilem aparat

Co zakupiłeś? :)
Cytuj:
Na chwile obecna jestem przytloczony iloscia opcji i roznicami w Live View, w stosunku do mojego dawnego superzooma

Przyznam, że mam w swoim Canonie funkcję live view, ale jestem przyzwyczajona do patrzenia w wizjer i w ogóle z niej nie korzystam. Dodatkowo producent beznadziejnie opracował uruchamianie tej funkcji, z poziomu menu zamiast jednym przyciskiem na obudowie (nie wiem jak jest w nowszych lustrzankach, gdzie lv to już zapewne standard), co już zupełnie nie zachęca do jej włączania.
tomek.l napisał(a):
Niedaleko ale wyżej, czyli przy stacji kolejki też trafiłem na koncert z oklaskami i głośnikami ustawionymi na góry.

No to nieźle... Pięknie tam jest, ale niestety trochę zbyt "wesołomiasteczkowo". Na szczęście w innych rejonach Dolomitów nie spotkałam się z czymś takim.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 25, 2013 11:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
nutshell napisał(a):
Mazio napisał(a):
najczesciej nosze aparat jak Ty, ale bez pokrowca,

No to odważnie :) Z lustrem wolę nie ryzykować, bo gdybym je uszkodziła to musiałabym parę ładnych miesięcy odkładać na następne i żyć bez aparatu, a tego bym chyba nie przeżyła ;)
Mazio napisał(a):
Zmienilem aparat

Co zakupiłeś? :)
Cytuj:
Na chwile obecna jestem przytloczony iloscia opcji i roznicami w Live View, w stosunku do mojego dawnego superzooma

Przyznam, że mam w swoim Canonie funkcję live view, ale jestem przyzwyczajona do patrzenia w wizjer i w ogóle z niej nie korzystam. Dodatkowo producent beznadziejnie opracował uruchamianie tej funkcji, z poziomu menu zamiast jednym przyciskiem na obudowie (nie wiem jak jest w nowszych lustrzankach, gdzie lv to już zapewne standard), co już zupełnie nie zachęca do jej włączania.


Kupilem Pentaxa K-30 ze wspomnianym szklem i jak narazie wizjer mnie przytlacza. W moim Canonie kompakcie wizjer byl elektroniczny. Mialem wiec mozliwosc podgladu potencjalnej fotki juz na etapie kadrowania. Nie bylo za to tej ferii czystosci obrazu, jaka daje pentaprism. Teraz z jednej strony czuje sie przytloczony tym co fotografuje, z drugiej sciaga w postaci wyswietlonych wartosci, nie zawsze przeklada sie na wizje finalna. Jesli dodac do tego lepsze szklo, lepszy sensor i optyke aparatu, to wrazliwosc nastaw i elektronicznych wspomagaczy w finalnej fotce na kazda zmiane, jest oszalamiajaca i czyni sprawe zagmatwana.

Nagle odkrylem do czego sluzy kolko korekty ekspozycji, wreszcie mam normalne manualne ostrzenie plus dziesiatke korekt programowych, ustawien wstepnych, filtrow, efektow i cholera wie czego jeszcze. I poczulem sie jak nowicjusz. W ostatniej relacji Vespy sa juz fotki z nowego aparatu i szczerze mowiac jestem soba rozczarowany. Ale mam juz powoli cien swiadomosci kierunku drogi, ktora jesli sie zawezme, to musze podazac. ;)

Sadze, ze wiele stracili ci, ktorzy zaczynali jak ja poznawanie fotografii tylko od strony cyfrowej. Trzeba bylo napsuc wiecej klatek w filmie, zeby w koncu zrozumiec jakie sa efekty...

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 27, 2013 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Mazio napisał(a):
sciaga w postaci wyswietlonych wartosci, nie zawsze przeklada sie na wizje finalna

To jest bardzo przydatna funkcja, tylko musisz wyczuć swój aparat i napstrykać trochę zdjęć testowych na różnych ustawieniach, w różnym świetle, żeby te wartości faktycznie stały się wskazówką :) Fotografując analogowo pewnie trzeba by "zmarnowć" w tym celu kilka klisz :mrgreen:
Mazio napisał(a):
poczulem sie jak nowicjusz

Wierzę, że ilość funkcji Cię przytłacza, to samo miałam kiedy kupiłam pierwszą lustrzankę :) No ale niestety nie ma innego sposobu, jak opanować podstawy (przysłona, czas, iso itp - choć pewnie sporo już wiesz), a następnie próbować przekładać teorię na praktykę, aż do uzyskania zadowalających efektów.
Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to jak tylko ogarniesz swój nowy sprzęt, próbuj robić zdjęcia w formacie RAW i na nich uskuteczniaj obróbkę. O wiele mniejsze straty jakości niż przy jpg-ach no i pełna kontrola nad końcowym efektem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:43 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Wow ! Przepiękne zdjęcia okraszone piękną kobietą. I ten niesamowity lazur nieba... Te liny porozpinane między ścianami miażdżą.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
Carcass napisał(a):
Wow ! Przepiękne zdjęcia okraszone piękną kobietą.

Dziękuję!
:oops:
Carcass napisał(a):
Te liny porozpinane między ścianami miażdżą.

Ciekawie było zobaczyć to na żywo :) Choć takie "zwyczajne" chodzenie to jeszcze nic w porównaniu do figur i podskoków, jakie oni na tych sznurkach wykonują ;) Pełna kontrola nad ciałem i umysłem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 30, 2013 9:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
nutshell napisał(a):
Ciekawie było zobaczyć to na żywo :) Choć takie "zwyczajne" chodzenie to jeszcze nic w porównaniu do figur i podskoków, jakie oni na tych sznurkach wykonują ;) Pełna kontrola nad ciałem i umysłem.


Obawiam się, że mnie i zwyczajne przejście po takiej linie by przerosło. Jednak wolę mieć twardy grunt pod nogami. Przypomniał mi się odcinek "Ratowników" jak Topa prowadził Januszka po takiej linie :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 07, 2013 5:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 8:15 am
Posty: 386
Lokalizacja: Włocławek
ZAJEBISTA relacja, ZAJEBISTE foty.... Nutshell - jesteś wielka :D

_________________
"Głos wciąż mnie pogania: Ustaw - unieś - oprzyj - hop... Ruszaj się. Spójrz, ile przeszedłeś! Byle tak dalej. Idź, nie medytuj."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 08, 2013 11:51 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
O, ktoś odkopał umarlaka :lol:
Dzięki! ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 12, 2013 9:13 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 12:59 pm
Posty: 123
Lokalizacja: Płock/Warszawa
Ola, krótko mówiąc - zajebiście :wink: obudziłaś moją tęsknotę do tych Gór, chyba muszę tam wrócić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL