Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 23, 2024 9:08 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 12:22 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Miałem nie pisać podsumowania, ale zmieniłem zdanie. Nie chciałem pisać, bo wiem, że niektórym nawet tutaj nie dorastam do pięt a z drugiej strony myślę, że zrobiłem parę fajnych "akcji" w tym roku. Koniec końców świąteczna nuda i obżarstwo przycisnęło mnie do tego aby zrobić coś "pożytecznego" :-)

Pierwsze zimowe wyjście było w styczniu 2013. Plan był taki, że po zakupie sprzętu zimowego paść miał Wołowiec. Niestety pogoda dzień wcześniej jak i dzień później nie dopisała za bardzo. W sobotę pogoda byłą na tyle zła, że wchodząc na Grzesia wiatr tak wiał i chmury były tak gęste, że po kilku sekundach nie było widać moich śladów, które zostawiałem kilka sekund wcześniej. W niedzielę było już trochę lepiej bo jakiś front wisiał jedynie na Słowacją, ale i tak pokrywał w całości Wołowca.

Obrazek

Obrazek

W związku z zakupieniem sprzętu zimowego trzeba było trochę się ogarnąć w bezpiecznym poruszaniu się zimą po tatrach jak i górach wysokich. Co za tym idzie luty 2013 to czas kiedy zrobiłem Kurs Lawinowy w Pięciu Stawach.
Pogoda jak i warunki był zdecydowanie lawinowe. Na tyle, że tydzień wcześniej przeniesiono szkolenie do Roztoki z powodu Lawinowej 3-jki. Nam się udało zrobić kurs w Piątce, jednak w tym samym czasie, tragiczna w skutkach, lawina zeszła w rejonach Morskiego Oka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnie nastąpiła małą przerwa jeśli chodzi o wyjścia w góry. Związane to było trochę ze zdrowiem - miałem kontuzję kolana, która na szczęście udało mi się wyleczyć - oraz urlopem.

Kolejne akcje "górskie" miały miejsce w maju 2013 kiedy to w końcu zdecydowałem się zrobić kurs skałkowy u Michała Piątka w szkole M5. Mimo, iż z różnych względów kurs robiliśmy tylko pod Krakowem, i koniec końców nie pojechaliśmy w Sokoliki to sam kurs uważam za super. Pogoda udała nam się idealnie. "Fajne drogi" (jak na pierwszy raz oczywiście), idealna pogoda (cały czas słońce) i bardzo dobra ekipa (w zasadzie wspinałem się tylko ja i mój partner) ponieważ w tym czasie reszta osób zrezygnowała z kursu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W związku z kursem skałkowym większość wakacji spędziłem w skałach pod Krakowem. Plany na wyjazd w tatry i przynajmniej spróbowanie się z ekspozycją i wspinaczką w górach były, jednak nie mogłem ani raz zgrać się z nikim znajomym, kto by mnie zabrał ze sobą na jakąś wspinaczkę. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W skałach w swoim pierwszym sezonie zrobiłem parę fajnych dróg. W prawdzie niesmak pozostał bo chciałem zrobić coś jeszcze z wyższym numerkiem, ale wyjazd w Pireneje, który przyszedł we wrześniu wyeliminował mnie skutecznie ze wspinania.

Z fajniejszych dróg które zrobiłem można wymienić np. 8)
1 Filar Wallischa
2 Widok z okna - VI/VI+
3 Trawersy Kentucky
4 Droga Pionierów
5 Filarek
6 Lipasomia
7 W oka pnieniu
8 Nasze błoto
9 Rysa Wallischa
10 Przez Wyciora
11 Rysa Browna
12 Filarek Sasa
13 Przewieszony kominek
14 Ryski nad tablicą

Udało mi się zrobić niestety tylko, z tego co pamiętam, jedną drogą VI.I+, ale chyba jak na pierwszy sezon w skałach to chyba i tak nie źle. Przy okazji powinienem podziękować Explorer-owi, z którym raz wspinałem się pod Krakowem za parę cennych rad i wskazówek! 8)

Czerwiec jak to przystało na coroczną tradycję, miał być bogaty w przejścia najbardziej ciekawymi szlakami w tatrach z chłopakami z poznania. Planów było dużo, jednak niestety tym razem pogoda nie dopisała za bardzo i musieliśmy skrócić nasz pobyt. Tym razem naszym łupem w burzy padł tylko Kozi Wierch oraz Rysy. W prawdzie ja planowałem jeszcze zdobyć przynajmniej Krzyżne podczas gdy chłopaki siedzieli już w Schronisku, jednak grzmoty skutecznie mnie zawróciły w połowie drogi :)
Na szczęście przynajmniej na Rysach po wejściu w chmurach pogoda okazała się łaskawa i udało nam się docenić w 100% piękne widoki z samego szczytu jak i szlaku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na następny strzał poszły Granaty w lipcu 2013r. Była to mała rozgrzewka i sprawdzenie możliwości "ekipy" przed wyjazdem w Pireneje. Pogoda po wejściu na część orlej była idealna, podczas gdy samo podejście nie było specjalnie powalające. Na szczęście koniec końców pogoda spisała się idealnie a my po zakończonym dniu i zejściu ze szlaku skończyliśmy przed 5 stawami pijąc piwko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W przerwie "wakacyjnej" korzystając z długiego weekendu wybrałem się bardziej na wakacyjna przechadzkę w góry bliżej miejsca mojej młodości. Korzystając z super pogody byłem na "urlopie" na Wielkiej Sowie. Mimo, że nie były to góry wysokie to wycieczka udała się idealnie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna wycieczka w góry to długo planowany wyjazd w Pireneje do którego doszło we wrześniu. Długa relacja jest na forum, dlatego też pominę tutaj opisywanie szczegółów i konkretów a zarzucę jedynie parę zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po pobycie w Pirenejach a końcem roku, byłem jeszcze parę razy, czy to na wycieczce w Dolinie Chochołowskiej, czy też w Pięciu Stawach. Nie zrobiłem niczego konkretnego wtedy toteż nie ma się czym chwalić za bardzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warto też wspomnieć, że w sumie prawie cały poprzedni rok, pomijając wakacje oraz mój wyjazd w góry, spędziłem na sekcji w Reni Sports :)

Jak widać w tym roku trochę się nachodziłem. W roku następnym mam nadzieję, że więcej się jednak będę wspinał niż chodził. W końcu udało mi się skompletować sprzęt wspinaczkowy. Do zapisałem się w końcu do KW Kraków. W zimie jest plan zaliczenia kilku szczytów a na wiosnę/lato/jesień mam zamiar w końcu zrobić coś fajnego w Tatrach. Jak wyjdzie to czas pokaże, jednak plan jest dobry :)

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 3:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
m__s napisał(a):
Jak widać w tym roku trochę się nachodziłem. W roku następnym mam nadzieję, że więcej się jednak będę wspinał niż chodził. W końcu udało mi się skompletować sprzęt wspinaczkowy. Do zapisałem się w końcu do KW Kraków. W zimie jest plan zaliczenia kilku szczytów a na wiosnę/lato/jesień mam zamiar w końcu zrobić coś fajnego w Tatrach. Jak wyjdzie to czas pokaże, jednak plan jest dobry :)


Bardzo fajny rok :) Dużo się uczyłeś i skałkowy i lawinowy i do tego udało Ci się wyjechać w Pireneje, do tego pikne zdjęcia, szczególnie to ostatnie, mega pozytywne :) Życzę Ci, aby w przyszłym roku spełniły się Twoje plany i marzenia :)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 3:31 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Natalka napisał(a):
Dużo się uczyłeś i skałkowy i lawinowy i do tego udało Ci się wyjechać w Pireneje

No tak trochę kasy na to poszło, ale... :wink:

Natalka napisał(a):
szczególnie to ostatnie, mega pozytywne

skoro tak to...
Obrazek
:twisted: :twisted:

Natalka napisał(a):
Życzę Ci, aby w przyszłym roku spełniły się Twoje plany i marzenia

Dziękuję! :wink:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 3:47 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 2:30 pm
Posty: 1407
Lokalizacja: Warszawa
Niektóre zdjęcia - szczęka opada.
Gratuluję 2013.

_________________
Nie sprytem, lecz siłą!

"Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, aborcja byłaby refundowana"

V kolumna szatana


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 5:24 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Good Job :thumright:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 25, 2013 5:29 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 11:06 am
Posty: 219
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Udany rok , zdjęcia powalają :)
Fajnie ,że udało Ci się pójść na kursy.
Oby następny rok był jeszcze lepszy .

_________________
KASIA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 2:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
ładnie podziałałeś zwłaszcza w skałach :wink: tych skałek zazdroszczę bo też miałem plany ale niestety nie wyszło tak jak chciałem. Życzę sukcesów w następnym sezonie :)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 9:34 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Pracowity roczek gratulacje, pikne zdjęcia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 10:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Gratulacje i powodzenia w Roku 2014

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 4:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 18, 2009 3:07 pm
Posty: 1641
Lokalizacja: MARCIN NH Kraków
Ciekawy, urozmaicony sezon wyszedł.
W przyszłym znów się ustawimy w skały i zrobisz VI.2 :)

_________________
prawdziwe życie to górska przygoda


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 29, 2013 1:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Pireneje rozpitoliły, reszta też ok.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 1:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
"Półtorka" w pierwszym sezonie to całkiem ładnie 8)

Miałem podobnie w swoim pierwszym, ale mi ją przecenili w tym roku do VI.1 łobuzy :roll:
Trzeba będzie ścisnąć poślady i być może zaprzyjaźnić się trochę z RP.


Ładny rok i jeszcze lepsze zdjęcia! :)

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 16, 2014 10:40 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 17, 2005 9:35 pm
Posty: 1125
No i pieknie! Kursy sa, zapal jest, mozesz wszystko. Nic tylko w tym sezonie cos w Tatrach dobrego zmajstrowac! ehmm a sprzet wspinaczkowy to chyba zaczales dopiero kompletowac :) Mysle, ze jestem w stanie Cie przekonac, ze to nie koniec :)

_________________
Omówienie sezonu ograniczam do rejonu Morskiego Oka i Tatr Zachodnich (...). By zasłużyć na wyróżnienie w rejonie Hali trzeba by najtrudniejszą tamtejszą drogę przejść nocą, samotnie i w kapciach. - Władysław Cywiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 10:29 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Burza napisał(a):
ehmm a sprzet wspinaczkowy to chyba zaczales dopiero kompletowac :) Mysle, ze jestem w stanie Cie przekonac, ze to nie koniec :)
To jak studnia bez dna :lol:

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 17, 2014 10:58 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Burza napisał(a):
! ehmm a sprzet wspinaczkowy to chyba zaczales dopiero kompletowac

Zależy co masz na myśli... :roll: w sumie sprzęt kompletuje już od samego początku przygody z górami. Tak jak pisze Mroczny to studnia bez dna :D Zwłaszcza sprzęt wspinaczkowy bo zawsze jest coś co się może przydać a niestety tanie to nie jest.

Burza napisał(a):
No i pieknie! Kursy sa, zapal jest, mozesz wszystko

:thumright:

Mroczny napisał(a):
To jak studnia bez dna

Niestety :)

Mroczny napisał(a):
"Półtorka" w pierwszym sezonie to całkiem ładnie
dzięki :thumright:

Explorer napisał(a):
W przyszłym znów się ustawimy w skały i zrobisz VI.2
Chętnie! :wink:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 20, 2014 11:25 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Tak sobie patrzę na Endomondo i wychodzi na to, że w 2013 zrobiłem jeszcze grubo ponad 2 000km na rowerze :twisted:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL