Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 7:45 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Wycieczka planowana już w lutym, głównie ze względu na rezerwację schroniska. Miała mieć lajtowy charakter. Mianowicie w jeden dzień wejście na Chłopka, nocleg w MOKU i w drugi dzień przejście do Piątki przez Szpiglasową Przełęcz. Plany trzeba było troszkę zmienić ze względu na zalegający w tym roku śnieg...
Około południa kwaterujemy się w schronisku nad Morskim Okiem i ruszamy na szlak. Pogoda dopisała, szczególnie pierwszego dnia słońce dawało mocno po oczach przy podejściu na Szpiglasowy Wierch. Chyba nie trafiłem jeszcze w Tatrach na taką lampę! Wracamy tą samą drogą , wypijamy kilka złotych trunków i idziemy spać. Drugiego dnia wyruszamy do Piątki przez Świstówkę. Na miejsce docieramy za dwie godziny, jemy śniadanie i logujemy się w schronisku. Około południa wyruszamy na Kozi Wierch. Słońce znowu praży mocno. Przy drogowskazie na Kozi meldujemy się o 13:00 wypijam duszkiem izotonika, przetrącam Snickersem i ruszam na górę. To ma być mały sprawdzian formy przed letnim sezonem więc narzucam szybsze tempo. Początkowo idzie mi się bardzo dobrze ale im wyżej tym trudniej stawiać kolejne kroki a nieliczne, kilkumetrowe wypłaszczenia na podejściu wydają się być zbawienne. Wszystkie łuki wijącej się na górę serpentynki z braku pary w nogach pokonuję po zewnętrznej z niecierpliwością wypatrując końcowych trawersów przed wierzchołkiem, na których można złapać więcej oddechu. Przed samym szczytem przypadkowo zbaczam ze szlaku i z grani widzę po lewej stronie Kozi Wierch z kupą ludzi odpoczywających w promieniach słońca. Zerkam chwilę na Dolinę Gąsienicową i zasuwam na wierzchołek Koziego. O 13:50 melduję się na samym szczycie gdzie mieści się tylko jedna para butów. Widok sprawia, iż zapominam o pragnieniu i z samego czubka drepcząc w miejscu oglądam panoramę. Jestem pierwszy raz na Kozim kiedy widać wszystko dokoła więc robi to na mnie wrażenie :) Po ok 50 minutach reszta ekipy dociera na miejsce wypijamy piwo i uciekamy szybko na dół bo zaczyna padać. Po 5 min wiatr rozgania chmury, mamy ochotę wejść nawet z powrotem ale odpuszczamy.
Wieczorem wypijamy cały ciążący nam balast i następnego dnia z samego rana ruszamy do Palenicy. Przyjemna lajtowa wycieczka na początek lata.

Zapraszam do obejrzenia filmu z wypadu, w którym chciałem pokazać maksimum słońca, które nas spotkało.



Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 9:52 pm 
Kombatant

Dołączył(a): N sie 18, 2013 10:40 pm
Posty: 476
Lokalizacja: Gorlice
Wszystko tam było: ekipa, browary, słońce i góry... Albo odwrotnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 7:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 12:08 am
Posty: 640
Lokalizacja: 110 km
Ciekawi mnie co to za izotonik wypiłeś który teleportował na Kozi w 50 min :shock:

felek89 napisał(a):
Wszystko tam było: ekipa, browary, słońce i góry... Albo odwrotnie :D

dokładnie widać to na filmie :mrgreen:

_________________
http://wokolkominainietylko.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 11, 2014 9:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
felek89 napisał(a):
Wszystko tam było: ekipa, browary, słońce i góry... Albo odwrotnie :D

No raczej odwrotnie bo ekipę browary i słońce mamy na miejscu :) Poza tym był jeszcze snickers!!

Krajan83 napisał(a):
dokładnie widać to na filmie :mrgreen:

że niby co? stonka? :wink: :mrgreen:

Krajan83 napisał(a):
Ciekawi mnie co to za izotonik wypiłeś który teleportował na Kozi w 50 min :shock:

To nie izotonik, na górę wjechałem na dobrej nucie :!: Początkowo Anathema, którą poznałem na tym forum bo wcześniej jakoś się z tym mijałem a na końcówkę to już coś mocniejszego musiałem zapodać i padło na Made of Hate ale w wersji instrumentalnej bo wokal jak na moje ucho za mocny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL