Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 16, 2014 10:57 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
I wyobraziłem sobie jak ciągniesz takie roześmiane stadko. Jeden na siku musi, drugi trochę już się boi, a trzeci zawraca bo chyba jednak jeszcze nie jest gotowy. Czwarty jednak chciałby pójść dalej :lol:
Miałem kiedyś projekcję, żeby zorganizować takie wejścia, ale po namyśle ( patrz wyżej ) mi przeszło.
Trzeba się dobierać w zespoły po dwóch trzech i wtedy to ma sens.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 17, 2014 8:25 am 
Swój

Dołączył(a): Pt kwi 18, 2014 2:21 pm
Posty: 40
TataFilipa napisał(a):
I wyobraziłem sobie jak ciągniesz takie roześmiane stadko. Jeden na siku musi, drugi trochę już się boi, a trzeci zawraca bo chyba jednak jeszcze nie jest gotowy. Czwarty jednak chciałby pójść dalej :lol:
Miałem kiedyś projekcję, żeby zorganizować takie wejścia, ale po namyśle ( patrz wyżej ) mi przeszło.
Trzeba się dobierać w zespoły po dwóch trzech i wtedy to ma sens.

Chciałbym dodać tylko, że kolega oczywiście nie ma zamiaru zabierać Filipa na tą wycieczkę. Nie chcemy, żeby policja przyjechała na forum.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 17, 2014 5:58 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
mrkm napisał(a):
Chciałbym dodać tylko, że kolega oczywiście nie ma zamiaru zabierać Filipa na tą wycieczkę. Nie chcemy, żeby policja przyjechała na forum.

dlaczego?chętnie się tam z kolegą wybiorę i nie widzę związku z pannami w niebieskich sutannach 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 19, 2014 8:10 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 20, 2006 3:56 am
Posty: 2343
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Nie było mnie pół roku.
Wyczułam kiedy wrócić. Cudowne :mrgreen:

_________________
Powolutku do przodu, mamy już stronę !!! :) :arrow: http://pomagamoli.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sty 02, 2015 11:37 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
Nadrabiam zaległości :P
Jak się to czyta to można odnieść wrażenie,że ten Mięgusz to tylko przerywnik między browarami z super kumplami :D
Ale jak się wie,jakiego wysiłku wymaga ta góra, kondycyjnego, topograficznego i technicznego ,w zależności który z wariantów wchodzi w grę i w jakich warunkach, to na prawdę szacun !

Byłam tam 2 razy,Zachodem Janczewskiego i granią od Pośredniego ale oczywiście marzy mi się tam wrócić, choć na to trzeba jeszcze sobie zapracować.Ta góra ma w sobie coś,także tu się w pełni zgadzam.

PS
to pierwsze archiwalne foto w górach wymiata !

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 13, 2016 9:32 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
prof.Kiełbasa napisał(a):

Możemy zrobić w 2015 forumowe wejście na MSW. nie widzę przeszkód by wybrać się tam z kimś z kim nie chodziłem wcześniej po górach


Stało się. Po kilku miesiącach zupełnie luźnych rozmów z Wojtkiem, pewnego dnia dostaję zdjęcia wypasionego "termosu szczytowego"
Sam kiedyś miałem zamiar czymś "przyozdobić " Mięgusza i nawet doszło do wykonania "czegoś" jednak stwierdziłem że to nie ma sensu.
Taki termos czy jak kto woli to co innego ,do tej pory pucha na MSW z każdym rokiem stawała się jedynie przechowalnią mokrego zeszytu.
Trzecim muszkieterem tej historii jest Zbyszek i tak razem z nim melduję się nocą w Palenicy.
Wojtek na bogato -przyszedł wcześniej ,zrobił parę piwek i skorzystał z paru godzin snu.
Spotykamy się na ławkach przed Mokiem by w ciemnościach podejść pod Czarny Staw.
Łapiemy wschód gdzieś przed Kazalnicą. Uwielbiam szlak na MPpCh ,jest to jedno z niewielu szlakowych miejsc na które chętnie wracam ,sama przełęcz ma w sobie coś wyjątkowego.
Tu zaczynamy zabawę, dla chłopaków to góra marzeń ,a dla mnie góra marzenie więc idziemy sprawnie tak by o 7.40 stanac na wierzchołku. Do mojego nazwijmy to rekordu zabrakło 40 min.
Na szczycie sesja zdjęciowa ,podmianka puchy i pierwsze wpisy. Tak z perspektywy czasu myślę że to była bardzo dobra inicjatywa ,a każdy z nas może mieć olbrzymią satysfakcję że był jej uczestnikiem.
Po raz 6 spoglądam na taflę Morskiego Oka z tej niepowtarzalnej perspektywy, robi to niesamowite wrażenie.
dalsza droga prowadzi na Hińczową Przełęcz ,a że czas mamy dobry zaliczamy Cubrynę i podziwiamy nasz zdobycz nr 1 ,która z tego szczytu prezentuje się imponująco.
Zejście galeriami to sypka masakra ,w mojej głowie rodzi się postanowienie że idę tędy ostatni raz ,trzeba wreszcie obadać temat Abgarowiczów.
Na 12 wg prognoz które sprawdzałem zapowiadają burzę, mówię to chłopakom i potem punkt 12 jest pierwszy grzmot. Muszę przyznać ze było to dziwne.
Pod schronem tłumu ludzi ,chłopaki stawiają browary ,które pochłaniam jak zwykle w dobrym tempie. Oni między czasie podziwiają tym razem z dołu miejsce gdzie dopiero co byli..
Wracamy do auta w ciepłym i obfitym deszczu każdy zadowolony z tego coś się dziś wydarzyło.
Z Mięguszem jak się okazało spotkałem się ponownie już niecały miesiąc później ,a był tylko przystankiem w całodziennej wyrypie..
ale to na kolejny odcinek
Ta wycieczka była na wszystkie strony już pokazana to wrzucę tylko kilka fotek na potrzeby tej długiej relacji



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 14, 2016 10:18 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Mięgusz ma coś w sobie, byłe jakiś czas po was i się można powiedzieć zakochałem. Jak byłem na szczycie już obmyślałem jak i którędy będzie kolejny raz. Pewien plan jest teraz tylko realizacja go :) Oby w tym sezonie :)

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 16, 2016 1:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
prof.Kiełbasa napisał(a):
a potrzeby tej długiej relacji

Jeden z lepszych jeśli nie najlepszy forumowy tasiemiec. No i jest rozwojowy a scenariusze możesz pisać do bólu.
prof.Kiełbasa napisał(a):
dla chłopaków to góra marzeń

to było coś :!: raz jeszcze dzięki za wycieczkę, która była dla mnie przełomowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 8:31 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 9:52 am
Posty: 709
Lokalizacja: Dolny Śląsk / 400km do Tatr
Takie pytanko do zdobywców MSW i "przewodnika"-autora relacji: Mam tak na oko 95% dostępnych turystycznie tras zrobione w Polskich Tatrach (w tym Rysy, MPpCh, Świnica, Kozi Wierch, Kościelec, OP fragmentami najłatwiejszymi, etc...) Czy jestem dobrym kandydatem by tam kiedyś stanąć, na MSW? Wejście najprostszą drogą,w dobrej pogodzie, bez użycia szpeju.

_________________
Góry, podobnie jak morze i kobiety, są kapryśne i nieprzewidywalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 10:49 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Nie jestem specjalnym znawcą tematu, więc nie powinienem się wypowiadać.
- Pewnie, że tak :D

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 10:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
marx napisał(a):
Wejście najprostszą drogą

Nie ma takiej :mrgreen:

Ale sam nie idź


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 14, 2016 11:16 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Pan Maciek napisał(a):
Nie ma takiej

E, jest, od Stawu Hińczowego, jest ona dość wyraźnie prostsza od innych - w sensie orientacyjnym, bo formalnie ma te same trudności - w rejonie podszczytowym.
Ale jakoś tak większość Polaków idzie siłą rzeczy od Moka, tu faktycznie wszystkie drogi są "trudne".

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 16, 2016 11:26 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
marx napisał(a):
Takie pytanko do zdobywców MSW i "przewodnika"-autora relacji: Mam tak na oko 95% dostępnych turystycznie tras zrobione w Polskich Tatrach


Jeśli chodzi o mnie to miałem duuużo mniejsze doświadczenie ale szlakowo nic nie robiło mi nigdy trudności technicznych i podobnie było z MSW. Tylko tam droga nie jest oznakowana - dlatego sam bym się nie puścił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 16, 2016 9:13 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja zrobiłem MSW samotnie z tym, że zrobiłem to tak:

-wcześniejsze dobre rozpoznanie, nie tylko whp ale też zdjęcia oraz relacje z forum
-nie byl to pierwszy offroad, ale pierwszy powazny
-podobnie jak Ty mialem wszystkie trudne polskie szlaki zrobione
-zamówiłem pogodę
-troche szczęścia, bo od Mieguszowieckiej Turniczki dogoniłem wlekącą sie ekipę na lotnej
-whp w kieszeni, nie w plecaku, coby komfrontowac rzeczywistość z opisem
-od Mieguszowieckiego Balkonu cislem a na grań, nie znalazłem miejsca gdzie odbija sie w prawo przed grania.

Popelnilem maly blad bo nie poszedłem sciezka pomiędzy Galeriami Cubrynskimi lecz jakimś kruchym parchem po prawej. Troche stresu bylo ale wycieczka niezapomniana, wrażenia podobne jak przy pierwszym tatrzańskim wspinie.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 16, 2016 10:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Tomto napisał(a):
nie byl to pierwszy offroad

To mi się wydaje kluczowym podpunktem. Pozaszlakowy debiut na MSW samemu to szaleństwo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 16, 2016 11:00 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Ja wiem, ze nie powinno sie namawiać ale bez przesady. Jakiś MROK to nie był przy pełnej lampie we wrześniu...
Druga sprawa, jesli dojdziesz na Hinczowa, psycha Cie nie opuści, a przez najbliższe 2-3h pogoda nie powinna sie zmienic to idziesz w lewo, jesli jednak cos poszloby nie tak, możesz wejść z HP na Cubryne w 20min i zejść ta sama droga.

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL