Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 27, 2015 1:46 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 11:52 am
Posty: 15
Lokalizacja: Wrocław
Witam,
Jako, że rok 2014 przeszedł jakiś czas temu do historii – chciałem przedstawić krótkie podsumowanie zeszłorocznych wypraw, których trochę się uzbierało. A więc od początku:

Styczeń

1) Ślęża (długość trasy 10 km, suma podejść 560 m)
Chyba najbardziej oklepana góra na Dolnym Śląsku, ale mimo to każdego roku przynajmniej raz staram się tam być. Zimy nie było żadnej – ale za to widoki przednie.

Obrazek

Obrazek

Marzec

1) Góry Sowie – Wielka Sowa (30 km, 1160 m)
O tej porze powinien być tam jeszcze śnieg, ale nic z tego. Jedyne oznaki zimy na stoku nad Zygmuntówką.

Obrazek

Obrazek

Kwiecień

1) Góry Stołowe – Skalniak, Błędne Skały (13 km, 300 m)
Bardzo przyjemna wczesnowiosenna wycieczka. Jako bonus – puste Błędne Skały, co w sezonie chyba się nie zdarza. Świetne widoki na Góry Kamienne i Broumovske Steny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Góry Izerskie – Hala Izerska, Polana Izerska, Orle (35 km, 530 m)
Można powiedzieć, że sama klasyka i każdy to zna. Ja też już tam byłem, ale postaram się jeszcze powrócić – Izery mają w sobie magię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maj

1) Beskid Śląski – Klimczok, Szyndzielnia (16 km, 800 m)
Wiedziałem, że wybierając się w długi weekend w Beskid Śląski i to na najbardziej popularne szczyty, nie znajdę pustych szlaków. Widoki na Bielsko, Beskid Mały i Żywiecki wynagrodziły pochód w pochodzie 2-majowym :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Rudawy Janowickie – Sokolik, Krzyżna Góra (8 km, 360 m)
Tyle razy mijałem je po drodze w Karkonosze, że wreszcie się skusiłem na te kształty – było warto. Panorama 360 stopni i przepiękna Szwajcarka po drodze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwiec

1) Ojcowski Park Narodowy (14 km, 660 m)
Tak, wiem, że to nie góry, chociaż suma podejść mówi co innego. Ale dolina Prądnika i tak jest malownicza – zazdroszczę, że Krakusy mają rzut beretem do takich miejsc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lipiec

1) Karkonosze – Śnieżka (16 km, 1100 m)
Znowu klasyka, ale i pozycja obowiązkowa co roku (będzie jeszcze jedna w dalszej części). Podejście Doliną Łomniczki nieźle daje w kość. Zejście wariantem odludnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Góry Złote i Bialskie – Kowadło, Brunek, Rudawiec (19 km, 780 m)
Niektórzy uważają, że Gór Bialskich tak naprawdę nie ma. Tak czy inaczej – sudeckie Bieszczady już od dawna mnie ciągnęły. Muszę wrócić tam na dwóch kółkach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sierpień

1) Rudawy Janowickie – Skalnik, Kolorowe Jeziorka (15 km, 680 m)
Dobrze, że na szczycie (powiedzmy, że to wygląda jak szczyt) na drzewie jest tabliczka – bo bym go przeoczył. Kolorowe Jeziorka bardzo sympatyczne, chociaż zielone jak zwykle wyschło...

Obrazek

Obrazek

2) Beskid Śląski – Barania Góra, Magórka Wiślańska, Cieńków (18 km, 810 m)
Znowu stada turystów (przynajmniej wzdłuż Białej Wisełki), ale piękne widoki ze szczytu. Gdyby jeszcze burze nie chodziły dookoła, byłoby bardziej relaksacyjnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3) Beskid Sądecki – Jaworzyna Krynicka (15 km, 970 m)
Udało się wyrwać dzień pogody w tym deszczowym, jak ... lecie. Tatry zasnute chmurami, ale za to Lackowa i inne szczyty Beskidu Niskiego na wyciągnięcie ręki – może w przyszłym roku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4) Tatry – Dolina 5 Stawów / Świnica / Iwaniacka Przełęcz
Te trasy wszyscy znają, więc nie będę zanudzał. Lód na Świnicy w środku lata był lekkim zaskoczeniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

5) Pieniny – Wysoka (10 km, 550 m)
Kameralne wyjście w kameralne kopczyki Pienin. Dla wtajemniczonych – tak, mrówki były (wepchały się nawet na fotkę).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wrzesień

1) Beskid Makowski (Wyspowy?) – Lubomir, Kamiennik (15 km, 720 m)
Chciałbym napisać, że były ładne widoki, ale... Na swój sposób było bardzo klimatycznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Beskid Żywiecki – Hala Boracza, Redykalny Wierch, Hala Rysianka (16 km, 810 m)
Największe skupisko schronisk na 1m2. Bardzo polecam te okolice – niesamowite widoki, chociaż ja po części mogłem się ich tylko domyślać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3) Góry Bystrzyckie i Orlickie – Jagodna, Orlica (21 km, 600 m)
Na Jagodną chyba lepiej wybrać się tam na rowerze, bo prowadzi tam niemalże autostrada, a podejście z Przeł. Spalonej niezauważalne. Orlica zaliczona jako bonus, z uwagi na nadmiar czasu i małą odległość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Październik

1) Góry Kamienne – Suchawa, Waligóra, Jeleniec (17 km, 790 m)
Moje ulubione pasmo Sudetów – takie kieszonkowe. No i fajne krótkie intensywne podejścia. I zejścia (szczególnie z Waligóry do Andrzejówki).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Góry Opawskie – Biskupia Kopa (15 km, 790 m)
Tylu podchmielonych kolesi nie widziałem nawet w tatrzańskich dolinach ani na Ślęży.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Listopad

1) Beskid Żywiecki – Babia Góra (10 km, 760 m)
Pisałem, że jest jeszcze jedna pozycja obowiązkowa – to właśnie Królowa Beskidów. Trafiłem na genialne widoki, a zważywszy na porę roku był wręcz upał. Inna sprawa, że halny na Babiej prawie zerwał mi skórę z twarzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Góry Kaczawskie – Skopiec (15 km, 500 m)
Wszyscy piszą, że to najnudniejszy szczyt w Sudetach, ale ja tak nie uważam. Jesień w Kaczawskich jest urocza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grudzień

1) Góry Sowie – Wielka Sowa (11 km, 360 m)
Pierwszy raz w zimie (trafiłem na chyba najzimniejszy dzień roku), która te, w sumie przeciętne góry, zamienia w bajkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2) Ślęża (12 km, 560 m)
Od Ślęży się zaczęło i na Ślęży się skończyło. Pisałem o podchmielonych kolesiach na Biskupiej Kopie i że nawet na Ślęży nigdy nie było gorzej. Otóż teraz było, ale w końcu to sylwester :)

Obrazek

Obrazek

----------------

I na tym kończę podsumowanie. Mogło być lepiej, więcej, ale mogło być i gorzej, więc nie narzekam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 27, 2015 4:40 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Super ogląda się tracki na mapie:) Dobry pomysł!
Będę z nieletnimi łazić w podobne rejony (te wszystkie Orlickie, Kamienne etc.) - robimy Koronę Gór Polskich.

Jako że z Opola aktualnie jestem to powiem Ci, że na Kopę już nawet nie chodzę, chyba że zimą, no i nie w Sylwestra - coś koło 1500 osób wtedy razem świętuje.
Ze Ślęży fotka na początku - to /wybaczcie pytanie lamera - Śnieżka? Pradziad inaczej nieco wygląda.
Fajne podsumowanie!

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 27, 2015 8:10 pm 
Swój

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 10:55 am
Posty: 88
Lokalizacja: małopolska
Bardzo udany rok. Dołączam się do opinii przedmówcy, dobry pomysł z tymi trackami na mapie. Miło też obejrzeć w większości zupełnie nie znane dla mnie rejony górskie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 28, 2015 9:01 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 11:52 am
Posty: 15
Lokalizacja: Wrocław
anninred napisał(a):
Super ogląda się tracki na mapie:) Dobry pomysł!
Będę z nieletnimi łazić w podobne rejony (te wszystkie Orlickie, Kamienne etc.) - robimy Koronę Gór Polskich.

Jako że z Opola aktualnie jestem to powiem Ci, że na Kopę już nawet nie chodzę, chyba że zimą, no i nie w Sylwestra - coś koło 1500 osób wtedy razem świętuje.
Ze Ślęży fotka na początku - to /wybaczcie pytanie lamera - Śnieżka? Pradziad inaczej nieco wygląda.
Fajne podsumowanie!


Owszem - to właśnie Śnieżka we własnej osobie. Miło mi, że relacja się podobała :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 01, 2015 5:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): So lis 24, 2012 7:17 pm
Posty: 1562
Ramiel- Mysle, ze na szlaku moglismy spotkac sie kilka razy :)

_________________
nie pozwól mi zapomnieć, jak to jest tam wysoko...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 04, 2015 2:04 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 11:52 am
Posty: 15
Lokalizacja: Wrocław
Natalka napisał(a):
Ramiel- Mysle, ze na szlaku moglismy spotkac sie kilka razy :)


Mogło tak być :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL