Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 6:54 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Wielka Szarpana Turnia (Veľký Ošarpanec; 2364 m n.p.m.)
droga: Motyka (V)

W końcu jadę w Tatry! Już nie pamiętam, kiedy tak bardzo tego potrzebowałem. Tym razem nie chodziło o samo wspinanie – chciałem oderwać się od codzienności, która ostatnio nie najlepiej mi służyła i nie myśleć o sprawach, które mnie denerwują. Stwierdziłem, że najlepiej mi to wychodzi w tatrzańskiej ścianie i na podejściu. W ścianie, wiadomo – myślę, żeby się nie zayebać, a na podejściu... Na podejściu chyba o niczym nie myślę... No może tylko o tym, kiedy w końcu będę pod ścianą.

Trzaśnięcie drzwiami samochodu i żegnajcie codzienne problemy! Dwa dni świętego spokoju. Jestem taki zadowolony, że postanawiam nie narzekać na plecak, który nawet bez dodatkowych puszek tuńczyka i piwka jest i tak zawsze za ciężki. Po zarzuceniu go na plecy stwierdziłem, że spokojnie mógłbym się jednak obyć bez tych puszek – przecież da się przeżyć bez tuńczyka :) Ostatecznie nie chcę mi się rozbebeszać misternie spakowanego wora i daję znać, że czas ruszać...

Uszliśmy może z 15 metrów nim usłyszałem jak „bułki jadą”. Znowu?!! Nie wierzę!!! Jeszcze ręki nie zdążyłem wystawić, a już wiedziałem, że droga do Popradzkiego będzie nadzwyczaj szybka i mało nużąca.

Popradzkie Pleso, 7 minut później...

- No i co my zrobimy z tym bonusowym czasem?
- Nie martw się, jakoś to będzie!

Z „bananem na twarzy” kierujemy się w stronę Doliny Złomisk. Czasu mamy pod dostatkiem, także specjalnie się nie spiesząc, na luzie dochodzimy na górne piętro doliny, gdzie bunkrujemy plecaki i wyłącznie z niezbędnym sprzętem zmierzamy ku Szarpanym, a konkretnie pod ich zachodnią ścianę. W planie jest droga Motyki.

Obrazek
Fot. Kilerus /podejście na lekko/

Wprost nie mogę się doczekać aż wejdę w ścianę i to nie tylko dlatego, że po skalnych liniach duetu Motyka-Sawicki zawsze można oczekiwać pięknego wspinania. Również nie dlatego, że lubię drogi z ciekawą historią w tle (26 lipca 1931r. Motyka i Sawicki jako pierwsi rozwiązali zachodnią ścianę Szarpanych). Tym razem chodzi o wyrównanie porachunków z Wielkim Oszarpańcem, a konkretnie o to, co sobie postanowiłem po mojej pamiętnej przygodzie na Szarpanych sprzed 3 lat. Wejście Motyką na Wielką Szarpaną Turnię po prostu sobie obiecałem, także całe to dzisiejsze wspinanie miało mieć dla mnie bardzo osobisty charakter.

Po dotarciu pod ścianę, szpeimy się i rozmawiamy o podziale roboty. Zależy mi, by pociągnąć końcówkę i w ten sposób niejako dokończyć to, co kiedyś zacząłem, więc w tej kwestii stawiam sprawę twardo, natomiast przy wyborze któregoś z dwóch piątkowych wyciągów zostawiam partnerowi pełną dowolność. Paweł ustala kolejność wybierając pierwszy wyciąg. Możemy zaczynać.

Z odnalezieniem startu drogi nie ma najmniejszych problemów – jasne, płytowe zacięcie na lewo od płyt schodzących w piarg jest bardzo charakterystyczne. Z interpretacją pozostałej części opisu Paryskiego [WHP 1322] też nie ma kłopotów, zwłaszcza, że mam w pamięci artykuł z „Gór”, w którym G.Folta rozwiewa wszelkie wątpliwości [1]. Ale po kolei…

Paweł zaczyna płytowym zacięciem, stopniowo dochodzi „do miejsca, gdzie się wygładza” i zgodnie z opisem przechodzi na lewą ściankę. Obserwując wszystko z dołu czuję, że coś jest nie tak, bo mam wrażenie, że partner spędza w tym miejscu zbyt wiele czasu. Pytam, czy wszystko w porządku i czekam na rozwój wydarzeń. W końcu sam się nie raz przekonałem, że to, co z dołu wygląda przystępnie, w rzeczywistości może nieźle poczesać beret. Paweł pokonuje to miejsce i kontynuuje wspinaczkę, jednak ewidentnie coś jest nie tak. Słyszę, że coś mówi, ale nie bardzo wiem, o co chodzi. Docierają do mnie jedynie strzępy słów. Jestem zaniepokojony. W końcu „dolatuje” do mnie, że partnerowi odezwał się stary uraz barku… Wiem doskonale, co to znaczy, bo sam długo „bujałem się z barkiem” – powoli oswajam się z myślą, że trzeba będzie zawijać do domu… Z jednej strony, gdzieś tam w środku jestem motyla noga – przecież to miało być wyrównanie porachunków, a nie wycof. Z drugiej jednak strony wiem, że zbytnia determinacja w parciu do celu, który wyraźnie się opiera, przynosi zazwyczaj opłakane rezultaty. Wrzucam więc szybko na luz i czekam na decyzję partnera.

Obrazek
Pierwszy wyciąg – niepozorna ścianka

Paweł zakłada stanowisko mniej więcej w połowie wyciągu i daje znak żebym szedł. Trochę się pogubiłem, bo wewnętrznie nastawiłem się raczej na rajd z powrotem przez Złomiska niż na macanie granitu, no ale idę.

Początkowe metry drogi są niezwykle lite i prowadzą przez piękną płytę z niewielkimi wymyciami. Wspinanie taką formacją to sama przyjemność. Wspomniana wcześniej ścianka nie jest już taka przystępna – wymaga nieco kombinacji i odważnego ruchu. Jest mocna jak na swoją wycenę, zwłaszcza dla głowy.

Po dowspinaniu do stanu pytam partnera co się dzieje i przede wszystkim, co robimy dalej. Paweł oznajmia, że będzie kontynuował „na drugiego”.

- Na pewno?
- Na pewno!
- To idę!

Skosem w prawo po stromej płycie wracam do zacięcia. Wchodzę tu w kominek i nim, pionowo w górę, przez zaklinowany blok dochodzę pod przewieszkę, gdzie zakładam stan. Odcinek ten jest piękny, powietrzny i emocjonujący – jednym słowem – Staszkowy. Ściągam partnera i myślę co dalej. Opis nakazuje iść w prawo na stromą płytę, a następnie przez trzy przewieszki pod olbrzymi zaklinowany blok skalny. Zważywszy na dotychczasowe trudności, a także na fakt, że kominek, w którym się znajdujemy nie daje żadnego wglądu w dalszą część drogi, „trzy przewieszki” brzmią nad wyraz groźnie. Jednym słowem zapowiada się ciekawy wyciąg.
Wychodzę z kominka i pokonując wspomniane przewieszki, dochodzę pod blok skalny, który rzeczywiście jest olbrzymi, rzekłbym zajebiście olbrzymi! Teraz mam mały dylemat, bo mogę kontynuować zacięciem wprost („aż się prosi”), albo obejść gigantyczny blok od lewej. Nie powiem, że nie kusiło – już nawet wlazłem do tego zacięcia, ale „zawołał mnie Staszek” i poszedłem po jego śladach. Ani trochę nie żałuję, bo oryginalny wariant, biegnący tarciowymi płytami z niewielkimi rysami i pęknięciami, był po prostu świetny. Zresztą jak cały ten wyciąg. Kolejny raz przekonałem się, że nie na wyrost określano Motykę wielkim estetą skały.
Paweł pokonuje dzielące nas ok. 45 m i od razu ciśnie dalej. Wydaję mu całą długość liny i „zabieram się na lotnej”. Teren jest z gatunku tych spacerowych i biegnie trawiasto skalną rynną (określenie Mistrza Paryskiego „trawiasty komin” jednak nie pasuje mi do tego miejsca). Idąc beztrosko, przypominam sobie, co tu się działo przed trzema laty i jak niewiele potrzeba, by sielankę zmienić w mrok. Wystarczy dobrze się odwodnić, zgasić słońce, rynnę porządnie podsypać śniegiem, wszystko udekorować polewką lodową i emocje gwarantowane! Znajomy hak, z jeszcze bardziej znajomym repem dobitnie mi o tym przypomina.

Obrazek
Rynna po 2 wyciągu

Jesteśmy teraz w miejscu, w którym przez przewieszoną ściankę, dużą platformę oraz kolejną przewieszkę musimy wyjść na Wyżnią Szarpaną Szczerbinę. Niby wszystko się zgadza, ale ta pierwsza przewieszka za cholerę nie wygląda na dwójkową. Może to jednak nie tu? Rozglądam się po okolicy… Musi być tu – wszystko się zgadza! Idę się zmierzyć z przewiechą, przygotowany na zaciętą walkę. Ku mojemu zdziwieniu ścianka wcale nie chce walczyć, wita mnie dwójkowymi trudnościami i bez najmniejszego problemu wyprowadza na platformę. Takie zaskoczenia to ja rozumiem! Następna przewiecha jest jakby przeciwieństwem pierwszej – z daleka sprawia wrażenie banalnej i choć trudności również nie są tu wygórowane, trzeba sprytnie ją podejść, by nie sprawiła kłopotów.
Po pokonaniu „sprytnej przewieszki” wychodzę na Wyżnią Szarpaną Szczerbinę – miejsce, z którego ewakuowałem się przed trzema laty. Przede mną wyczekany szczyt Wielkiej Szarpanej Turni. Już wiem, że dziś mi się nie wymknie.

Zaczynam ostatni etap wspinaczki, który, zważywszy na powyższe, od początku był dla mnie bardzo ważny. Przesztywniona lina szybko zaczyna mnie jednak irytować… Nie, tak nie będzie, to ma być przyjemność, a nie użeranie się ze sznurkiem! – mówię do siebie w myślach, zakładam stanowisko na wygodnej platformie, tuż przed charakterystycznymi płytami kopuły szczytowej i ściągam partnera. Teraz mogę napawać się niczym niezmąconą radością wspinania po niezwykle eleganckiej płycie.

Obrazek
Paweł na platformie przed Wielką Szarpaną

Gdy staję na szczycie Wielkiej Szarpanej Turni ogarnia mnie wielka radość i jeszcze większa satysfakcja. Udało się! I to podwójnie! Nie dosyć, że padła piękna, choć niezbyt popularna droga S. Motyki to jeszcze dokończyłem południowo-wschodnią grań Oszarpańców. Skoro w życiu piękne są tylko chwile, to ta była jedną z nich!

Obrazek
Fot. Kilerus /Czekałem 3 lata, ale jest moja/

Szczytowa radość nie może jednak trwać zbyt długo, gdyż słońce daje nam dobitny przekaz, że jak się nie pospieszymy to bez skrupułów spali nas na wiór.

Udajemy się pod zjazdowe kolucho i po długim, częściowo swobodnym zjeździe, meldujemy się na Szarpanej Przełączce.

Obrazek
Zjazd na przełączkę

Stąd wygodną ścieżką zmierzamy pod południowe płyty, gdzie obserwujemy zmagania innych zespołów i smażymy się w słońcu, które dosłownie pali żywym ogniem. Drogi, poprowadzone tymi wielkimi płytami, wyglądają bardzo efektownie i robią duże wrażenie, ale jakoś teraz nie zazdroszczę wspinającym się tam ekipom, i z uśmiechem przypominam sobie miły chłodek, jaki towarzyszył nam przez większość czasu w zachodniej ścianie.

Rozleniwieni słońcem mamy problem żeby ruszyć tyłki. Niby jedyne, co musimy jeszcze dziś zrobić, to dostać się do plecaków i poszukać sobie jakiegoś przytulnego hoteliku, ale nawet tego się nie chce. Motywuje nas tylko perspektywa smacznej kolacji i zimnego piwka…

Obrazek

Obrazek
Dzień był piękny do samego końca

Obrazek
zmęczenie + lampa + łomżing = niezła faza


[1] Grzegorz Folta, „Szarpane Turnie, zapomniana droga Motyki”, Góry (216)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 20, 2015 7:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Super się czytał i oglądało, niektóre fotki są niesamowite
Madness napisał(a):
Fot. Kilerus /Czekałem 3 lata, ale jest moja/

to zdjęcie oddaje klimat relacji
gratulacje !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 9:22 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Przeczytałem sobie raz jeszcze.
Piękna droga, do tego domknięcie tematu wejścia na Wielką Szarpaną Turnie po trzech latach od tamtej mocnej przygody - to musiało smakować wybornie!

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 11:18 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Gratulacje!
Następnego dnia rest, czy również coś padło?
Mam nadzieję, że z barkiem Pawła szybko będzie OK (choć niestety takie kontuzje potrafią się ciągnąć, oby nie w tym przypadku).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 12:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Nastepnego dnia była mała akcja graniowa.

Bark, no cóż... Będę musiał trochę odpuścić... To już się ciągnie od kilkunastu lat, ale jest chyba coraz gorzej, bo takiej trudnej sytuacji jak na tej wycieczce nigdy wcześniej nie miałem. Jakoś wcześniej potrafiłem z tym żyć. Pewnie dlatego, ze więcej się ruszałem, ogólnie byłem mocniejszy i miałem lepszą psychę. Teraz jest kiepsko ze wszystkim. Chude lata po prostu. Muszę przedefiniować moje zainteresowania. To dla mnie jednak teraz za trudne pod wieloma względami. Nic nie trwa wiecznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 12:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Paweł brzmi smutno.. Mam wielką nadzieję, że wszystko będzie OK i załoisz niejedną piękną drogę. A zainteresowania można poszerzać cały czas, osobiście przedefiniowywałem już niejednokrotnie, do niektórych wróciłem po latach (obecnie do roweru). Ale góry są constans. ;) Powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 12:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Piekną drogę to może i załoję, ale o to już raczej nie będzie to co kiedyś...

Trudno mi się oderwać od gór, ale coraz trudniej mi już tam jeździć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 12:53 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Świetna relacja, jak zwykle z ciekawie opowiedzianą historią.
Pytanie odnośnie drogi: jak wygląda asekuracja? Są jakieś stałe haki itp. na stanowiskach, wyciągach?

kilerus napisał(a):
Bark, no cóż... Będę musiał trochę odpuścić...

Mam nadzieję, że wrócisz do pełni sprawności, ludzie już po nie takich urazach wracali do wspinania :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 1:15 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
comb napisał(a):
Pytanie odnośnie drogi: jak wygląda asekuracja? Są jakieś stałe haki itp. na stanowiskach, wyciągach?


Asekuracja jest dobra - średnie friendy ładnie siadają. Na pierwszym stanie są dwa stare haki, ale wypada coś dołożyć, bo nie wzbudzają wielkiego zaufania. Na początku drugiego wyciągu przy tych przewieszkach był jakiś hak, albo ze dwa - w każdym razie tam świetnie siadają własne zabawki. Drugi stan założyłem już w rynnie wykorzystując skałę.
Hak znajdziesz jeszcze pod koniec rynny - sam go dobijałem 3 lata temu i dokładałem pętle (przy tym haku należy wchodzić w tą przewieszoną ściankę, o której pisałem, że z dołu wygląda groźnie).
To chyba tyle jeśli o haki chodzi. Przynajmniej tyle pamiętam. Ogólnie nie ma tam problemu z asekuracją moim zdaniem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 1:18 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
comb napisał(a):
Świetna relacja, jak zwykle z ciekawie opowiedzianą historią.
Pytanie odnośnie drogi: jak wygląda asekuracja? Są jakieś stałe haki itp. na stanowiskach, wyciągach?


Są haki na pierwszym i drugim wyciągu. Dalej są zbędne.
Dla mnie problemem było pierwsze przewinięcie, bo własnie nie miałem jak niczego założyć, ale ja teraz strasznie ostrożny się zrobiłem, więc nie ma co się sugerować. Reszta raczej dobrze asekurowalna.

comb napisał(a):
kilerus napisał(a):
Bark, no cóż... Będę musiał trochę odpuścić...

Mam nadzieję, że wrócisz do pełni sprawności, ludzie już po nie takich urazach wracali do wspinania :)


Ale spokojnie chłopaki, będzie dobrze, trochę III w Tatrach mi jeszcze zostało do zrobienia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 1:45 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 07, 2009 1:45 pm
Posty: 907
Kiler, nie myślałeś o znalezieniu źródła problemów z barkiem? Rezonans, jakiś dobry fizjoterapeta, nawet zabieg jeśli byłby konieczny...

btw. Łukasz z Twoją ręką już lepiej?

_________________
"I chłonę. Szukam. Pragnę. Tęsknię. I wiem że będę szukał. Wystarczy raz zasmakować nieznanego."
"Gdzieś pomiędzy początkiem drogi, a szczytem znajduje się odpowiedź na pytanie, dlaczego się wspinamy."
pionowemyśli.pl | fanpage | instagram | flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 2:08 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja wiem jakie jest źródło bezposredniego problemu. Operacja to wycięcie z życia zawodowego, a na to sobie pozwolić nie mogę. Do tego wcale nie jest pewne, a nawet wątpliwe, że coś by to zmieniło na lepsze. Z tego co wiem, to teraz nie ma to większego sensu. To w ogóle jest chyba głębsza sprawa...

Nie chcę mi się z tym babrać. Łoić już ie będę, ale fajnych akcji w /tatrach i tak jest do wyboru sporo.


Ostatnio edytowano Wt lip 21, 2015 2:10 pm przez kilerus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 2:09 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Madness, specjalista od historycznych wstawek. Świetnie się czytało, a historia z podwózką do schroniska niezła.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 2:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
Madness napisał(a):
zmęczenie + lampa + łomżing = niezła faza

:D

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 3:06 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Mroczny napisał(a):
btw. Łukasz z Twoją ręką już lepiej?


Niby lepiej, ale ciągle na nią uważam i oszczędzam przy wspinaniu, bo idealnie to już nigdy pewnie nie będzie. Plus tego taki, że wykorzystuję stopnie, których wcześniej nie widziałem ;)

grubyilysy napisał(a):
Madness napisał(a):
zmęczenie + lampa + łomżing = niezła faza

:D

Po drugiej łomży spałem już jak dziecko ;)


Wracając jeszcze do haków i samej drogi...
Droga, którą robiliśmy to oryginalna linia S.Motyki, ale można ją wyprostować idąc wprost zacięciem na pierwszym i drugim wyciągu. Trudności wzrastają, myślę, że do VI. Haków w tych zacięciach opór!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 3:26 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Już po pierwszym byłem nieźle sponiewierany. W tej temperaturze to mega ekonomicznie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 6:53 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Kiler zdrowia!
Powiem krótko. Pysznie!
Kawał pięknej drogi. Graty.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 21, 2015 9:15 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Jak zwykle po relacji telefonicznej trzeba było poczekać na fotograficzną :twisted:
ale warto ! graty chłopaki

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 22, 2015 10:16 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 04, 2009 9:21 am
Posty: 686
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Fajna relacja. I przyda się :)
Elegancko się z Szarpanymi rozliczyłeś :)

_________________
http://www.climber.com.pl
http://www.facebook.com/climbercompl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 1:47 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 25, 2012 4:52 pm
Posty: 649
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Gratulacje !
Zawsze was podziwiam za to, że potraficie łączyć wspinanie w Tatrach z robieniem zajebistych zdjęć. ;)

_________________
http://wyrypy.wordpress.com/
Flickr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 3:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
kilerus napisał(a):
Piekną drogę to może i załoję, ale o to już raczej nie będzie to co kiedyś...

Trudno mi się oderwać od gór, ale coraz trudniej mi już tam jeździć...

SKS

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 3:19 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2011 8:03 am
Posty: 1748
Lokalizacja: Podkarpacie
Madness napisał(a):
Po zarzuceniu go na plecy stwierdziłem, że spokojnie mógłbym się jednak obyć bez tych puszek – przecież da się przeżyć bez tuńczyka


Made my day :D

_________________
Najlepszy reset tylko w górach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 23, 2015 7:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2014 7:06 pm
Posty: 699
Lokalizacja: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwy- rndrobwllllantysiliogogogoch
Przeczytałem sobie właśnie pod pustym alpejskim schroniskiem,po winie,z burzą gdzieś tu huczącą-bardzo dobra kombinacja :) Graty!!! lep pozdrav!

_________________
Zob za zob, glavo za glavo,
Zob za zob, na divjo zabavo!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 27, 2015 6:36 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Graty! :thumright:

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 27, 2015 9:04 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
Madness napisał(a):
Po zarzuceniu go na plecy stwierdziłem, że spokojnie mógłbym się jednak obyć bez tych puszek – przecież da się przeżyć bez tuńczyka :)

:lol: :lol:

Jak zawsze chwaliłem tylko foty to teraz nie wypada nie pochwalić lekkiego pióra. Kawał dobrej górskiej roboty! Jak widać szczęście tego dnia wam sprzyjało!

Zdjęcie szczytowe też super! Aparat nadal nie rdzewieje :wink:

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL