Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 9:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 7:02 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 05, 2005 9:12 am
Posty: 6269
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Przyjemnie się oglądało 8)
Podziałaliście, Fajnie!

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

___________
..Umiem być ciszą, Kończę się w twoim śnie, Ostatnie echo jest ciszą to miejsce gdzie kończy się twoje spojrzenie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2015 7:30 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Pal licho panoramę i browara! Skradający się po grani Tata Filipa ukradł show :D

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 8:05 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
Podpinam 5 i 6:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 8:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
no i półmetek :)

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:10 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Łau !!! Udało się, super !!!

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 10:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
I jak wrażenia?
To troszkę jeden poziom wyżej niż wejście Po Głazach na Mięgusza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 7:09 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 26, 2013 7:31 am
Posty: 1616
Lokalizacja: Tarnow
Pięknie Wojtek.
Jakiś filmik będzie?

_________________
flickr

------

"czekan, jak sama nazwa wskazuje - narzędzie do czekania"
Włodzimierz Firsoff
Taternik 1932 nr 3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:32 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1501
Tam rep jakiś zwisa, czy mi się wydaje (na drugim zdjęciu już nie jest tak widoczny)?

krank1 napisał(a):
no i półmetek :)


To jestem trochę zaskoczony, po tych dwóch filmikach (2 wycieczki - 6 szczytów) byłbym przekonany, że to już gdzieś na finiszu :wink:


kilerus napisał(a):
To troszkę jeden poziom wyżej niż wejście Po Głazach na Mięgusza.


Ale chodzi Ci o jeden z tych najprostszych (0) wariantów wejścia na Kończystą? IMO DpG to właśnie półka wyżej, łatwo się wpakować w jakiś zapych pomiędzy Ławkami (w szczególności idąc tamtędy po raz pierwszy, samotnie), orientacja nie jest oczywista. A na Kończystą to idziesz, idziesz i wyłazisz - no tyle, że na Kowadło jeszcze trzeba wejść (i z niego zejść).

W sumie to chyba domyślam się, o co Ci chodzi - tzn. że teoretycznie, idąc DpG krok po kroku wg WHP, nie natrafimy na żadne miejsce tak trudne jak Kowadło. Co do tego się zgadzam, ale - no, dla mnie przynajmniej - przy ocenie (całościowej) takich dróg nie sposób pominąć trudności orientacyjnych. No i myślę też, że droga wyceniana na I może być trudniejsza od drogi 0 z jednym miejscem I / II (dla mnie bardziej II, ale są różne opinie).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 9:27 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
Wracając do tematu-kto nie był na kowadle ,nie był na Kończystej :mrgreen:

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 10:22 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 09, 2013 10:52 pm
Posty: 1144
Lokalizacja: Łódź
Zdjęcia nie mam. Muszę jeszcze raz iść z reporterem. I Klina po drodze zaliczyć.

_________________
Gdzie wola - tam droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 10:53 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10406
Lokalizacja: miasto100mostów
Dla mnie również MSW najłatwiejszym wariantem trudniejszy niż Kończysta

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 2:38 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Chodziło mi o Gran Durny Łomnica


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 6:17 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14894
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
prof.Kiełbasa napisał(a):
Wracając do tematu-kto nie był na kowadle ,nie był na Kończystej :mrgreen:

Reinhold Messner uważa inaczej :).

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 8:57 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
TataFilipa napisał(a):
Łau !!! Udało się, super !!!

Jakoś poszło, nie bez przygód. Radkowi pękł but 8)
kilerus napisał(a):
I jak wrażenia?
To troszkę jeden poziom wyżej niż wejście Po Głazach na Mięgusza.

to fakt, Durny - Łomnica to troszkę wyższy poziom, co do Kończystej - fajowy szczyt, taki sympatyczny

lxix napisał(a):
Jakiś filmik będzie?

Mam troszkę materiału, ale chyba odpuszczę bo mało. Skupiłem się więcej na fotkach i zeszło mi z nimi dłużej niż z filmikiem. Ciężki kawałek chleba z tą fotografią. Na pewno na wielu zdjęciach przesadziłem z suwakami i jest zbyt cukierkowo. A niektóre składałem z dwóch jak np to gdzie stoję na kowadle. Jak wyciągnę kowadło z cienia to na niebie biała plama, jak wywołam dobrze chmurki to kowadło całe czarne ... Fajne są te RAWy bo sporo można uratować.

Rambubu napisał(a):
Tam rep jakiś zwisa, czy mi się wydaje (na drugim zdjęciu już nie jest tak widoczny)?

Tak, wisiał jakiś sznurek. Nawet wyglądał na mocny ale wolałem zrobić to czysto ;)

Rambubu napisał(a):
To jestem trochę zaskoczony, po tych dwóch filmikach (2 wycieczki - 6 szczytów) byłbym przekonany, że to już gdzieś na finiszu :wink:

W grę wchodził tylko Sławkowski, Krywań albo właśnie Kończysta gdyż byłem z kolegą, który z Tatrzańskich szczytów miał na koncie chyba tylko Kasprowy i jakieś dolinki. Kiedyś szedłem z nim do Piątki przez Krzyżne i to by było na tyle. Chodziliśmy trochę po Gorcach i Pieninach. Trochę mnie przeklinał, ale głównie ze względu na rumowiska, po których chodziło mu się fatalnie. Na dodatek pękł but...
Rambubu napisał(a):
A na Kończystą to idziesz, idziesz i wyłazisz

Nie było aż tak banalnie bo szliśmy od Batyżowieckiej. Tam jest podejście południowym zboczem a potem trawers do zbocza zachodniego. Plan był iść od Osterwy ale Krabul doradził tą drogę bo widokowo lepsza. Faktycznie Batyżowiecki Staw to była niezła petarda gdyż akurat trafiliśmy tam na najlepszą pogodę w ciągu dnia. Nie miałem opisu tego wariantu i ściągnęliśmy po drodze jakiś z netu. Był tam taki subiektywny kawałek
"... Tu opuszczamy Magistralę Tatrzańską i dalej w prawo w górę po trawkach i usypiskach – szerokim, niezbyt stromym stokiem – na pierwszy wyskok grani, która staje się teraz skalista i wąs­ka. Jeszcze ok. 15 minut wędrówki granią a gdy stanie się wąska i eksponowana, skręcamy w lewo..."
w około 15 min poszliśmy trochę za daleko i teren zrobił się dość trudny, zeszliśmy więc około 100m i tam trawersowaliśmy do szerokiego żlebu zachodniego zbocza, w który weszliśmy około 1/3 - 1/4 jego długości przed wierzchołkiem. Z powrotem mój kompan nie chciał już schodzić tą drogą i zeszliśmy Doliną Stwolską do magistrali. Tutaj dzięki Krabul za SMSowe info czy da się tam przejść :)

i jeszcze kilka fotek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 9:39 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
krank1 napisał(a):
Mam troszkę materiału, ale chyba odpuszczę bo mało. Skupiłem się więcej na fotkach i zeszło mi z nimi dłużej niż z filmikiem. Ciężki kawałek chleba z tą fotografią. Na pewno na wielu zdjęciach przesadziłem z suwakami i jest zbyt cukierkowo. A niektóre składałem z dwóch jak np to gdzie stoję na kowadle. [b]Jak wyciągnę kowadło z cienia to na niebie biała plama, jak wywołam dobrze chmurki to kowadło całe czarne[/b] ... Fajne są te RAWy bo sporo można uratować.


To zerknij na technikę DRI. To jest taki ręczny HDR. Ja nie lubię HDRów bo mi to strasznie sztuczne się wydaje. DRI daje przyjemniejsze efekty. Gdy nie masz wiekszej ilości ekspozycji to mozna RAWa wywołać na kilka spossbów i zrobić pseudo DRI.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 10:24 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
kilerus napisał(a):
To zerknij na technikę DRI

Jak poczytałem to chyba zrobiłem to dokładnie w ten sam sposób. Te HDRy zrobiłem wcześniej a potem złożyłem wg DRI. Wywołałem sobie takie 4 zdjęcia:

dwa zasadnicze:
Obrazek

chmury

Obrazek
kowadło

i dwa techniczne
Obrazek
tylko czerń i biel do szybkiego przygotowania masek

Obrazek
i takie mocno wyostrzone z krawędziami do nałożenia na zasadzie kilkunastoprocentowej warstwy wyostrzającej samo kowadło

Obrazek
efekt końcowy


kilerus napisał(a):
Ja nie lubię HDRów bo mi to strasznie sztuczne się wydaje.

Ostatnio eksperymentowałem troszeczkę, może nie tyle z HDR co z obróbką gdzie zdjęcie to tylko środek do uzyskania odpowiedniego efektu. Dragan zasłynął ze zdjęć, które tak naprawdę nie są zdjęciami. Moje nieudolne próby podobnego efektu:



Obrazek Obrazek Obrazek
tutaj bardzo mocno (nie chodzi mi o ten nienaturalny siny kolor tylko wyciągnięcie zarostu i zmarszczek), średnio i oryginał



Obrazek Obrazek
i bardzo delikatnie


Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 11:25 am przez krank1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 10:54 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Jak chcesz łączyć zdjęcia to nie staraj się przygotowywać zdjęć "skrajnych". Lepiej zrobić tak: Przy tym najciemniejszym rozjaśnić cienie, a przy najjaśniejszym przyciemnić za jasne partie. Im zdjęcia są bardziej zblizone tonalnie tym bardziej naturalany efekt się uzyska. Lepienie dwóch ekstrem jest trudne. No ale to też tzalezy jaki się efekt chce uzyskać. Ja widzę, że Ty akurat szukasz czegoś zupełnie odwrotnego ode mnie. Ja lubię zdjęcia idealne pod wzgledem tonalnym, ale mimo wszystko naturalne kolorystycznie.

Nie wiem czemu ludzie lubią maski. Ja ich nie lubię. Szybciej mi się robi wszystko na warstwach. Wtapianie itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 11:06 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
kilerus napisał(a):
Nie wiem czemu ludzie lubią maski. Ja ich nie lubię. Szybciej mi się robi wszystko na warstwach. Wtapianie itp.


A jak chcesz wtopić czy użyć filtra tylko na fragmencie zdjęcia? Wtedy wygodnie użyć maski. Np filtr połówkowy działa właśnie jak taka maska kiedy trzeba zmodyfikować fragment zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2017 11:33 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Ja zaznaczam dany obszar, który mnie interesuje, wtapiam i kopiuję jako nową warstwę. Później nią się zajmuję.

Generalnie dzielę zdjęcie na części. jak na dwie to po tym jak zaznaczę pierwszą wybieram odwrotne zaznaczenie i kopiuję. Jak więcej to zaznaczam wszystkie moje zanzanaczenia jednocześnie i wybieram odwrotne żeby otrzymac dopełnienie i kopiuję.

Oczywiście maski mają swoje zalety np. jak ja coś usunę to muszę wrócić do źródła, a w masce możesz przyciemnić i jest. Wiekszość ludzi używa masek, ale moim zdaniem są one zbyt skomplikowane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 8:15 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 09, 2014 2:19 pm
Posty: 3048
kilerus napisał(a):
Ja zaznaczam dany obszar, który mnie interesuje, wtapiam i kopiuję jako nową warstwę.

efekt ten sam, tyle że przy konieczności modyfikacji obszaru musisz czynność pewnie powtórzyć? Maskę można na zdjęciu dowolnie modyfikować. Liczba klików pewnie podobna a organizacja pracy zdeterminowana softem. Pewnie używasz PS? Ja bawię się w Gimpie.

kilerus napisał(a):
Ja widzę, że Ty akurat szukasz czegoś zupełnie odwrotnego ode mnie.

Bardziej jest to chyba kwestia niedojrzałości w tej materii :) Pamiętam jak Rafi wrzucał kiedyś swoje fotki, które były mocno cukierkowe z przesyconymi kolorami. Teraz robi bardzo fajne zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 12, 2017 8:33 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
krank1 napisał(a):
kilerus napisał(a):
Ja zaznaczam dany obszar, który mnie interesuje, wtapiam i kopiuję jako nową warstwę.

efekt ten sam, tyle że przy konieczności modyfikacji obszaru musisz czynność pewnie powtórzyć?


Z reguły nie modyfikuję, ale czasami po prostu daję inne zaznaczenie i już go nie kopiuję tylko zajmuję się tą częścią.

krank1 napisał(a):
Pewnie używasz PS?


:oops:

krank1 napisał(a):
kilerus napisał(a):
Ja widzę, że Ty akurat szukasz czegoś zupełnie odwrotnego ode mnie.

Bardziej jest to chyba kwestia niedojrzałości w tej materii :) Pamiętam jak Rafi wrzucał kiedyś swoje fotki, które były mocno cukierkowe z przesyconymi kolorami. Teraz robi bardzo fajne zdjęcia.


Każdy czasami czegoś szuka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL