Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest So cze 15, 2024 10:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 28, 2015 12:11 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 23, 2014 5:15 pm
Posty: 122
Korzystając z chwili wolnego od świętowania postanowiłem podzielić się z Wami moimi grudniowymi ,,osiągnięciami,,.
Plan na ten rok był następujący: 30 dni w górach i co najmniej jeden dzień w każdym miesiącu. Grudzień rozpocząłem ze stanem licznika 26dni.

1. 11.12 Wschód Słońca na Babiej Górze.
Był to 6 wschód słońca który obserwowałem w górach tego roku. [wcześniejsze: http://www.turystyka-gorska.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=18054&sid=12d694a21042d8c86b9c92967f4176f9 http://www.turystyka-gorska.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=17439&sid=12d694a21042d8c86b9c92967f4176f9 ]. Padło na Babią Górę. Szybka akacja, wyjazd w nocy z czwartku na piątek. Wyrobiłem się nawet na piątkowe zajęcia o 13:00. Pogoda dopisała, stosunkowo nie było mocnego wiatru. W Zawoi Markowej byliśmy coś koło 3:00. W schronisku godzinny pit stop i rura na górę. Trochę późno wyszedłem i nie załapałem się już na totalną ciemność. Wschód bajeczny ale było zimno!


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Autoreklama! Tamtego ranka wschód słońca obserwowało około 30 członków Sekcji Akademickiej Klubu Wysokogórskiego AGH (SAKWA!)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2. 19.12 Turbacz
Sobota. Prognozy całkiem dobre więc korzystając z ostatniego weekendu przed świętami wybraliśmy się w Gorce. Z Łopusznej poszliśmy przez Bukowinę Waksmundzką na Turbacz i dalej przez Halę Długą i Młyńską oraz Pucułowski Stawek. Pogoda wyrobiła się w trakcie wycieczki. Najpierw chmury później słońce i palma. Bardzo miła wycieczka polecam! Pierwszy bałwan tego roku powstał w okolicy Bukowiny Waksmundzkiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Porażka... Stara tabliczka była lepsza :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wiata GPN na Hali Certez. Widok z okna wymarzony.

Obrazek
Pucułowski Stawek i okolica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


3. 20.12 Tatry
Skoro weekend miał być na aktywnie to po sobotnim Gorcowaniu w niedziele padło na Tatry. W planach było pierwotnie wschód na Giewoncie później trasa Kasprowy Kopa Giewont a podczas podejście w okolicy Myślenickich turni padł pomysł na Świnicę. Skończyło się na Kasprowym Wierchu i kontuzji pachwiny partnera. Zeszliśmy w wolnym tempie przez Halę. Pogoda dopisała. Na szczycie Kasprowego przed wejściem do budynku lodowisko. Gwiazdy tańczą na lodzie jak nic :D



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lepszego jabłka nie jadłem!



4. 26.12 Cergowa. Sercu bliski Beskid Niski. Popołudniowy, poobiadowy, świąteczny wypad na najwyższą górę w okolicy. Na dole sielanka słońce itd. a na górze chmura wichura i latające gałęzie. Zrobiłem 2 zdjęcia które mam w telefonie i może je jutro wrzucę.


*A cały grudzień musiałem zasuwać w starych butach które gryzły w pięty :( Moje trampki w tym czasie były na gwarancji (drugi raz w przeciągu 6 miesięcy pzdr).

_________________
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, od­kry­waj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL