Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Śr cze 26, 2024 1:26 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 29, 2016 9:52 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
A więc udało się, mimo ciągłych problemów zdrowotnych, mimo tego, ze jeszcze dwa lata temu nie wiedziałam czy wogóle w góry wrócę, udało się liznąć wkońcu Tatr Wysokich, bo do tej pory były Zachodnie, przełażone górą wszystko od Grzesia do Bystrej, Czerwone Wierchy, Goryczkowe, do Kasprowego.Czas najwyższy liznąć Wysokich, liznąć to dobre słowo, bo przecież lepiej najpierw liznąć trzeba i spróbować zamiast się naraz nachapać i się udławić np. :wink:
Tym razem miałam pokręcić się w rejonie Gąsienicowej, w planach najważniejsze trasy były:
-zielonym na Zadni Granat od Czarnego stawu
-Krzyżne od Murowańca
To się udało, reszta to były duperele w rodzaju:
-Kasprowy
-Liliowe
-Karb
-Przełęcz Świnicka(może już nie taki duperel, nie udało się jednak, ze względu na pogodę)
Dziwny to był wyjazd, pogoda dupówa przez cały tydzień, niskie chmurzyska wiszące dzień w dzień, czasem przejaśnienia, ostatniego dnia wreszcie trochę słońca ale za to halny, że strach było iść, doczłapałam tylko na Liliowe i spowrotem.

Pierwszego dnia przyjeżdżam i leje na dzień dobry, busów prawie nie ma, do Kuźnic jadę sama jedna.Rozsądek zaczyna wrzeszczeć, aby wziąć noclegi w Zakopanem, jak w taką pogodę, i podobno cały tydzień ma taki być itp.Odpowiadam mu, że mam już w Murowańcu noclegi zaklepane i w połowie opłacone, poza tym, kto normalny robi bazę wypadową w góry w Zakopcu.Jeszcze coś tam mamrocze, ale zagłuszam go szelestem wyjmowanej peleryny przeciwdeszczowej.
Idę i niech się dzieje, co chce, po pół godzinie dogania mnie jakiś gość i z wyraźną ulgą stwierdza, że myślał iż sam w góry dziś idzie, jak miło, ja też tak myślałam, jednak nie jestem jedyną wariatką dzisiaj;)
Dzień jednak i tak jest na straty, bo o ile już po dodarciu do Murowańca nie pada, to pogoda i tutaj po jakimś czasie się pogarsza i po południu leje konkretnie.Resztę dnia spędzam więc na zgłębianiu tajników gramatyki języka hiszpańskiego.

Drugiego dnia trzeba wkońcu się ruszyć, rano jeszcze coś tam się przejaśnia ale potem znowu zawalają chmury, trudno, co robić.Idę zielonym na Zadni Granat, za każdym razem, gdy pojawiają się trudniejsze dla mnie podejścia mówię sobie, że chyba powaliło cię do reszty i jak potem stąd zejdziesz :lol:Jeszcze nigdy nie byłam tak blisko takich poszarpanych ścian i szczytów, groza ogarnia :shock: Wspinanie się idzie mi jednak bardzo dobrze, regularne treningi przez pół roku na ścianie wspinaczkowej nie poszły na marne, gorzej ze schodzeniem, ale wbrew pozorom nie było tak źle i obawy były na wyrost.Wlazłam tak wysoko, toż to już Orla w obie strony i wszystko w chmurach, chamstwo w państwie, trudno, co robić.Nie jestem do końca pewna czy to już był Zadni Granat ,czy czerwonym trzeba było kawałek podejść w lewo(?), pogoda była taka, że nie miałam ochoty sprawdzać.Trasa do powtórki przy lepszej pogodzie.

Trzeciego dnia jeszcze niższe chmurzyska, w planie Karb od Czarnego Stawu i spowrotem, ale zamiast spowrotem tą samą drogą, zrobiłam fajną pętelkę z Karbu w dół przez Czerwone Stawki a potem na rozwidleniu zachciało mi się iść na Kasprowy zamiast wracać do Murowańca.To był dobry pomysł, bo po południu trochę się przejaśniało i wreszcie jakieś widoki były, poza tym miałam z głowy ten supermarket, był w planach, zaliczony, do widzenia.

Czwartego dnia zdecydowałam się na Krzyżne, znowu to samo, z rana trochę słońca, żeby potem zawaliło spowrotem chmurami, co zrobisz, nic nie zrobisz.Bardzo wyczerpała mnie ta wycieczka, idzie się i idzie taką ponurą, kamienistą doliną, kamienie mi się dwoją i troją w oczach, nikogo nie ma, tylko dwoje ludzi za mną w sporej już odległości.Chmury wiszą już na Orlej, znowu coraz bliżej te ściany, gdzieś tam słychać spadający kamień, groza...Robi się już bardzo stromo, no myślę, to już chyba niedaleko, przecież wokół tylko ściany, piargi i nic więcej.Tuż pod przełęczą na nieco trudniejszym odcinku spotykam schodzącego gościa i zrezygnowana pytam czy jeszcze daleko, nie mówi po polsku, ale ja za to mówię po angielsku i się dogadujemy.No jakieś dziesięć minut jeszcze drogi, a to jest najtrudniejszy moment, uff, to dobrze, bo myślałam, że się ta droga nie skończy.

Jest tak, jak mówią, na koniec jest pełne zaskoczenie, widok jak ta lala, przypuszczam, że idąc od Piątki tego nie ma.Padam na pysk, zjadam coś, popijam colą, robię trochę zdjęć, czekam, aż może coś się trochę wyklaruje, ale gdzie tam.W drodze powrotnej mam parę razy kryzysy, ale udaje się wkońcu dojść spowrotem do Murowańca, dałam radę, znowu dotknęłam niemal Orlej, super.

Piątego dnia miało być jeszcze ambitnie na Przełęcz Świnicką i przez Liliowe spowrotem w dół, ale skończyło się tylko na przejściu zielonym na Liliowe i spowrotem, jak już zrobiło się nieco pogodnie to znów halny zawiewał, z moją posturą nie było sensu iść gdzieś dalej czy wyżej, moment i będę podziwiać Tatry z lotu ptaka.Robię więc na Przełęczy parę fotek i uciekam w dół, zanim mnie porwie jak ten liść.Resztę dnia leżę w trawie robiąc rozkminy na co patrzę, które to Granaty, gdzie to Krzyżne i mam nieco beki z ludzi złażących z Kasprowego z mapami z kiosku na dworcu, którzy widząc szlak czarny i niebieski nie wiedzą czy dojdą tędy do murowańca, czy do Kuźnic.

W sobotę wracam do domu, igrzyska się zaczęły, czas zasiąść przed tv, znowu leje, cholerne Tatry nie chcą mi się nawet na koniec pokazać z daleka, przeklinam je na czym świat stoi i grożę, że więcej nie przyjadę.Teraz nieco ochłonęłam i wiem, że za rok wrócę, znowu na Gąsienicową, na powtórkę i liznąć jeszcze coś innego, może Świnica, albo kawałek Kościelca, albo żółtym na Granaty, coś liznę....

Tu będą zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Ostatnio edytowano Wt sie 30, 2016 8:57 pm przez Stonka sudecka, łącznie edytowano 15 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 29, 2016 11:21 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
Stonka sudecka napisał(a):
aby wziąć noclegi w Zakopanem, jak w taką pogodę, i podobno cały tydzień ma taki być itp.Odpowiadam mu, że mam już w Murowańcu noclegi zaklepane i w połowie opłacone, poza tym, kto normalny robi bazę wypadową w góry w


Dobra i kwatera i schronisko :) Schronisko ma takie plusy, że nie jest się zależnym od busa i można wyjść o świcie. Z kolei kwatera to, że można bardziej kombinować szlaki :D


Ładne miejsca odwiedziłaś :) Pogoda rzeczywiście trochę niezbyt, ale zawsze byłaś w górach.
Szlak na Krzyżne przy słonecznej pogodzie jest piękny :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 12:00 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Właśnie o to chodzi, że ja wolę wychodzić wcześnie rano i być już w samych górach, nie tłuc się codzień busami, a trasy robię w tej okolicy, w której jestem, nie jestem zwolenniczką skakania po całych Tatrach podczas kilkudniowego wyjazdu :lol: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 12:23 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Stonka sudecka napisał(a):
groza ogarnia
Idzie się jakoś przyzwyczaić :D

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 12:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Stonka sudecka napisał(a):
poza tym, kto normalny robi bazę wypadową w góry w Zakopcu.
Ja, chyba muszę się zdiagnozować :mrgreen: A tak serio przez nocleg w Zakopanem wszystkie trasy wydłużają się o te kilka km i kilka godzin. No ale ja tak mam :) .
Stonka sudecka napisał(a):
zdecydowałam się na Krzyżne,
Stonka sudecka napisał(a):
idzie się i idzie taką ponurą, kamienistą doliną, kamienie mi się dwoją i troją w oczach,
:mrgreen:
Stonka sudecka napisał(a):
na koniec jest pełne zaskoczenie, widok jak ta lala,
I to była nagroda za trudy wędrówki :)
Stonka sudecka napisał(a):
nie jestem zwolenniczką skakania po całych Tatrach podczas kilkudniowego wyjazdu
A ja lubię, może dlatego że pobyty są nieco dłuzsze.
Pogoda Cię nie rozpieszczała ale i tak sporo pochodziłaś, a zawsze będzie powód aby tam powrócić :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 12:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
e_l napisał(a):
nie jestem zwolenniczką skakania po całych Tatrach podczas kilkudniowego wyjazdu


Pewnego zimowego dnia, w dwie osoby, odwiedziliśmy Rusinową Polanę i Jaskinię Mylną. Księżyc żegnał nas dziwnym spojrzeniem :mrgreen:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 12:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Łukasz T napisał(a):
e_l napisał(a):
nie jestem zwolenniczką skakania po całych Tatrach podczas kilkudniowego wyjazdu


Pewnego zimowego dnia, w dwie osoby, odwiedziliśmy Rusinową Polanę i Jaskinię Mylną. Księżyc żegnał nas dziwnym spojrzeniem :mrgreen:
I wcale mu się nie dziwię :mrgreen: A jaki czas z Rusinowej do Mylnej? Już nie zapytam ile km :mrgreen: przewyższenia i ile spalono kalorii.
ps. zacytowałeś słowa Stonki Sudeckiej, jeszcze mnie ktoś posądzi o plagiat :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 1:04 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
e_l napisał(a):
A jaki czas z Rusinowej do Mylnej?


Kierowca dostosował się do przepisów :mrgreen:

e_l napisał(a):
Już nie zapytam ile km przewyższenia i ile spalono kalorii.


Zima była, kalorie były potrzebne :mrgreen:

e_l napisał(a):
ps. zacytowałeś słowa Stonki Sudeckiej, jeszcze mnie ktoś posądzi o plagiat


Przy tej ilości forumowiczów prawnik na pewno się znajdzie :!:

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 30, 2016 7:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Łukasz T napisał(a):
Pewnego zimowego dnia, w dwie osoby, odwiedziliśmy Rusinową Polanę i Jaskinię Mylną. Księżyc żegnał nas dziwnym spojrzeniem :mrgreen:


Fajnie, też bym tak chciała, ale za cienka jestem :wink: .
Spokojnie, nikogo nie oskarżę o żaden plagiat :lol: .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 4:13 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Rozglądałam się za jakimś tygrysem w Murowańcu, ale żadnego nie spotkałam. Pogoda rzeczywiście nie rozpieszczała. Ale jak widać coś tam sie dało z tego co było wyłuskać. A w drodze na Liliowe kozice były jak tam przechodziłaś?

Obrazek

Niestety przez te chmurzyska zdjęcia wyszły nam beznadziejne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To też na Liliowym. :eye: :eye:


Tylko czasem coś przebłyskiwało ale powyżej nas było już gęsto od chmur

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 8:10 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Na liliowym kozic nie było, były powyżej Karbu już na szlaku na Kościelec, ze zoomem parę fot cyknęłam, najlepsze, że gdy byłam na Karbie i zrobiłam przerwę na śniadanie przyleciała do mnie ptaszyna z fotki powyżej, nic się nie bała, pochodziła przy mnie i odfrunęła :mrgreen: .
Było krzyczeć w Murowańcu, że ty, to ty, przed wyjazdem rzuciłam info na forum, kiedy będę w Tatrach :P .

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 8:54 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Nawet się zastanawiałam jak krzyczeć ale jakoś nie znalazłam pomysłu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 03, 2016 8:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Ja bym tam tylko do 3 rano. I byłam ze znajomymi i trasy musiałam dostosować do nich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 04, 2016 11:21 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Stonka sudecka napisał(a):
Czwartego dnia zdecydowałam się na Krzyżne, (...) idzie się i idzie taką ponurą, kamienistą doliną, kamienie mi się dwoją i troją w oczach,(...) gdzieś tam słychać spadający kamień, groza...

Szłam Doliną Pańszczycy dwa razy (z przełęczy), zawsze w pośpiechu, z poczuciem, że zbyt szybko mijam to dziwne miejsce. W zeszłym roku obiecywałam sobie (poszłam w końcu gdzie indziej) wycieczkę tylko do tej doliny i tylko dla niej - posiedzieć przy Czerwonym Stawku, zlec gdzieś w rumowisku, nie ruszać się przez godzinę, ani kroku dalej na Krzyżne.

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2016 7:43 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2016 3:42 pm
Posty: 269
Lokalizacja: Kraków
anke napisał(a):
Szłam Doliną Pańszczycy dwa razy (z przełęczy), zawsze w pośpiechu, z poczuciem, że zbyt szybko mijam to dziwne miejsce.

W tym miejscu czuje się jakiś osobliwy spokój,niemal magię górskiego wieczoru. Gdy za paroma zboczami wciąż uwijają się spore grupki ludzi, tu można zostać choć na chwilę sam na sam ze stałymi mieszkańcami tych miejsc.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL