Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 3:05 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 21, 2016 8:01 am 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2016 9:13 am
Posty: 300
Lokalizacja: Mazovia
Elfka napisał(a):
A nie myślałaś, żeby podjechać Stramą do Smokowca? I dalej elektriczką do Tatrzańskiej Polanki i wchodzić od Wielickiej? Co roku tak robię, to jeden z tych szlaków, który muszę przejść co roku, bo go uwielbiam :D

Cała trasa była dla mnie kompletnie dziewicza i nie miałam pojęcia, jak faktycznie czasowo wychodzi jej przejście, więc wybrałam opcję start-meta w Łysej, żeby nie było problemu ze złapaniem transportu. Co prawda na Grzebieniu było jasne, że nie będzie żadnej obsuwy, ale że trafił się powrót Białą Wodą i podwózka do Zakopca w miłym towarzystwie, stanęło na pierwotnym zamiarze.
Czy trasa żółtym szlakiem od Smokowca do okolic Śląskiego Domu jest gorsza od startu w Polance? Dłuższa czasowo, fakt, ale częściowo się kompensuje z minutami straconymi na przesiadkę.

Elfka napisał(a):
Pięknie pochodziłaś :)

Idealnie wyważyły się względy artystyczne i sportowe. Gdyby tylko nie dokuczał brak kondycji... :roll:

sprocket73 napisał(a):
Oczywiście nie gwarantuje to, że czepialscy nie uczepią się czegoś innego

Za mało Tatr w Tatrach? :lol:
Zmniejszyłam o 55% wielkość nosalowych zdjęć. Czy da się zauważyć zmianę? U mnie na dużym monitorze nie widać różnicy, ale na mniejszych calach może być lepiej. Będę dźwięczna za cynk.

_________________
Kozica nizinna wędrowna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 21, 2016 8:14 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
shesmovedon napisał(a):
. Czy da się zauważyć zmianę?

Nie. Bo są takie jak były: wysokość 946px szerokość 1680px.
Poniżej moje zmniejszenie do 1200 px szerokości.

Obrazek

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 22, 2016 6:39 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
shesmovedon napisał(a):
Czy trasa żółtym szlakiem od Smokowca do okolic Śląskiego Domu jest gorsza od startu w Polance?
Z pewnością nie jest gorsza. Przy ładnej pogodzie są ładne widoki na południową stronę. Moje pierwsze przejście przez PG (bez Małej Wysokiej) było ze Smokowca kolejką na Hrebionok i magistralą do Wielickiej. A później były pozostałe trasy. Czasowo to nie ma wielkiej różnicy a poznaje się nowe szlaki. Chociaż jak idę pierwszy raz jakimś szlakiem to mogę nim wracać.
shesmovedon, mi duże zdjęcia nie przeszkadzają, bo mogę je zmniejszyć przeglądarką, jedynie czytanie teksu jest uciążliwe (mam ekran 17 cali) bo muszę go przesuwać. A jak zmniejszę tekst to go nie przeczytam, bo za małe litery.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 23, 2016 7:32 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 9:48 am
Posty: 7564
Fajnie pochodzone, zdjęcia również nie od macochy.

Nawiasem:
viewtopic.php?f=8&t=17543
Osobiście uważam, szanując użytkowników czytających relacje na gorszych kompach z gorszymi monitorami (dzieci gorszego boga?), że rozdzielczość 1024 pikseli na dłuższym boku (o ile zdjęcie jest "horyzontalne") to absolutny maks.
Do zmniejszania zdjęć polecam choćby darmowy IrfanView.

Pozdrawiam i powodzenia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL