Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 12:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sie 17, 2019 1:46 am 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
Pobyt od 1-10 sierpnia. Teoretycznie największe tłumy w Tatrach.
Jedziemy z nastawieniem nie na zdobycie czegoś. Lecz na poszukanie spokoju, co nam się udało w samym szczycie sezonu turystycznego!
Pierwsza wyprawa- Podaję szczegóły dojazdu, może komuś się przyda:
6:15 Bus Zakopane dw. PKP- Czarny Dunajec
6:45 Wysiadka w Chochołowie
2 km. pieszo przez granicę do Suchej Hory(Przystanek początkowy)
7:16 Autobus do Vitanová,,rázc
15 minut do przesiadki(przystanek 50m dalej)
7:41 Autobus do Oravice,Meanderpark
https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/

Przed godz 8 wchodzimy na szlak w kierunku Juraniowej doliny. Ludzi spotykamy sporadycznie. A po przejściu doliny i odbiciu do dol. Bobrowieckiej- Prawie w ogóle.
Dopiero po zejściu z Bobrowieckiej przełęczy, dzikie tłumy walą na Grzesia. lecz to i tak nic w porównaniu do tego co dzieje się w schronisku i na polanie Chochołowskiej.
Zachęcam do odwiedzenia tych rejonów. Najpierw malowniczy wąwóz z mostkami, łańcuchami i wąską ścieżką w juraniowej. Następnie dzikie podejście posród paproci i bujnej zieleni, stromą ścieżką na Bobrowiecką przełęcz.
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 19.8417320

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejny dzień w spokoju to Zdiar ze startem i metą na Strednicy
https://mapa-turystyczna.pl/route?q=49. ... 20.2286620
W dolinie Mąkowej kilka osób ciągnie w kierunku Szerokiej przeł. Bielskiej. My do centrum Zdiaru i dalej pustym szlakiem na Magurkę z niesamowitą panoramą na majestatyczne Bielskie. Następnie częściowo zalesionym grzbietem zamykamy pętlę na o dziwo darmowym parkingu!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W kolejnych dniach odwiedzamy Polanę Biała woda, gdzie wcześnie rano łatwiej spotkać żmiję niż człowieka:)
Obrazek
Obrazek

Wychodząc bardzo wcześnie rano udało mi się przejść z Kuźnic przez Kozią przełęcz i Szpiglasowy wierch na Palenicę. Gdzie na większy ruch, dopiero natknąłem się przy rozdrożu w dol. Za Mnichem
Wcześniej aż trudno w to uwierzyć. Przy podejściu i zejściu żółtym szlakiem przez Kozią przełęcz, spotkałem 2 osoby. Nie licząc tych na odcinku OP. Na Szpiglasowym był jeden turysta!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zadbałem też, żeby mi ekipa całkiem nie zdziczała w tych bezludnych rejonach :D
Kibicujemy startującym w Tour de Pologne. Na starcie, następnie na premii górskiej pod Gubałówką.
Obrazek

Super spędzony czas z rodziną, bez ciśnienia na wysokie szczyty. Wszyscy zadowoleni, akumulatory podładowane. Nawet powrót nam się udał i wracając przez Słowację(Bobrov, Korbielów) ominęliśmy dzicz na zakopiance.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 17, 2019 8:37 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
fajny wyjazd, trochę od Sasa do lasa, ale zaplanowany z wdziękiem
nie doliczyłam się tylko 4-5 dni :wink:

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 18, 2019 1:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 1:39 am
Posty: 1740
Lokalizacja: Zamość
maciej76 napisał(a):
My do centrum Zdiaru i dalej pustym szlakiem na Magurkę z niesamowitą panoramą na majestatyczne Bielskie. Następnie częściowo zalesionym grzbietem zamykamy pętlę na o dziwo darmowym parkingu!


Możesz napisać coś więcej o tej trasie?

maciej76 napisał(a):
Przed godz 8 wchodzimy na szlak w kierunku Juraniowej doliny. Ludzi spotykamy sporadycznie. A po przejściu doliny i odbiciu do dol. Bobrowieckiej- Prawie w ogóle.
Dopiero po zejściu z Bobrowieckiej przełęczy, dzikie tłumy walą na Grzesia. lecz to i tak nic w porównaniu do tego co dzieje się w schronisku i na polanie Chochołowskiej.
Zachęcam do odwiedzenia tych rejonów. Najpierw malowniczy wąwóz z mostkami, łańcuchami i wąską ścieżką w juraniowej. Następnie dzikie podejście posród paproci i bujnej zieleni, stromą ścieżką na Bobrowiecką przełęcz.


Juraniowa jest piękna. Szłam kilka lat temu, jak Strama jeszcze jeździła w tamte rejony. Ale podejście na Bobrowiecką mnie wykończyło :D

Piękne trasy wybrałeś :)

_________________
A my zmieniliśmy jawę w sny
Jesteśmy jak rosa, jak pył!
Ukradliśmy siłę gwiazd
I dla nas zatrzymał się czas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 18, 2019 10:01 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 2:19 pm
Posty: 350
anke napisał(a):
nie doliczyłam się tylko 4-5 dni


Takie tam banały:
Przełęcz Kondracka, Antałówka, Gubałówka i wieczorne wypady na wyborne piwo w Watrze :D
Wizyta w wyremontowanym muzeum TPN-u. Robi mega wrażenie- Konkretnie to zrobili. Darmowe bilety trzeba rezerwować na stronie, najlepiej z 1- dniowym wyprzedzeniem- Jest sporo chętnych.

Elfka napisał(a):
Możesz napisać coś więcej o tej trasie?


Podejście ze Zdiaru ścieżką przecinającą łąkę, dojście w okolicy Magurki i rozwidlenia szlaków. Dalej grzbietem na zachód. Dojście do górnej stacji wyciągu, przy której jest fajna knajpka (piwo, kawa, kofola itp.) Tutaj można zejść ścieżką pod wyciągiem. Lub pociągnąć kawałek dalej i zejść zielonym szlakiem do Strednicy
Na szlaku jedna wiata, kawałek przed Magurką.
Dziko, spokojnie. Coś jak trasa grzbietem Gubałówki, tylko w wersji dużo bardziej dzikiej:)
Tutaj fotorelacja z wyprawy-
https://photos.app.goo.gl/88uQKpwuovG8S9ym8

Elfka napisał(a):
Ale podejście na Bobrowiecką mnie wykończyło

Podchodząć na Bobrowiecką przypomniał mmi się film z dzieciństwa- https://pl.wikipedia.org/wiki/Greystoke ... _ma%C5%82p
Wszechobecna zieleń pozytywnie nastraja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 19, 2019 9:16 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt wrz 17, 2010 11:49 am
Posty: 1146
Lokalizacja: dokąd
Fajna relacja i fajne zdjęcia :)
Heh, z tymi "tłumami" to miałam podobne odczucia.
Byłam w Tatrach 31.07-3.08, sama bym nie wpadła na pomysł wyjazdu w Tatry w takim terminie, ale byłam umówiona na dokończenie kursu taternickiego. Obawiałam się właśnie tych słynnych tłumów, a jakoś ich nie zauważyłam. Na tabor szłam wieczorem - więc "pod prąd" niejako, wszyscy szli na dół i nie były to jakieś straszne tłumy. Z kolei schodziłam wcześnie rano. Na szlakach - po kilka osób, w MOKU owszem, pusto nie było, ale też dzikim tłumem bym tego nie nazwała ... Fakt, trafiłam na pogodę może niezbyt klarowną, ale podobno to gromadnych "turystów" nie odstrasza.
W każdym razie nie było źle, a największy tłum to chyba był na wjeździe do Zakopanego ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL