Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 2:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 23, 2019 10:55 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
Tak się złożyło, że w wyniku różnych zawirowań życiowych ostatnim razem w Tatrach byłam w 2016 roku, rejon działań Gąsienicowa, w planach były Karb, Zadni Granat, Przełęcz Świnicka, Kasprowy do Liliowego, w porywach szaleństwa miałam spróbować Świnicy albo Kościelca, szaleństw nie było, dobrej pogody też nie specjalnie.W tym roku postanowiłam zrobić powtórkę z rozrywki i pójść drugi raz na Zadni Granat w celu zrobienia lepszych zdjęć przy lepszej pogodzie plus przejść się czarnym szlakiem na Przełęcz Świnicką.Wyrypa udana, trzy fajne wycieczki, cały odcinek górą zaliczony, od przełęczy Świnickiej do Kasprowego, plus miałam swój Zadni Granat.Wyrypa miała jeszcze jeden cel: sprawdzić, czy po tych trzech latach, po tym jak stałam się nie tylko turystką ale i wspinaczem regularnie trenującym na ścianie i jeżdżącym od czasu do czasu w skały mam nadal blokadę w głowie na Tatry.No niestety mam, sporą, nawet byłam zaskoczona, że większą niż kiedyś, trudno, co robić.Grunt, że jadę i podług swoich możliwości wychodzę ze swojej strefy komfortu i mierzę się z tą blokadą, nie jest to fajne uczucie ale człowiek się czegoś zawsze o sobie dowiaduje.Być może blokada byłaby mniejsza gdyby: podczas całego wyjazdu była pogoda lampa dzień w dzień jak to drzewiej bywało, w góry chodziłabym z kimś a nie samotnie, no ale nie ma za bardzo z kim a i nie lubię towarzystwa za bardzo i wreszcie gdyby w góry chodziło więcej normalnych ludzi a nie przypadkowych turystów, których trzeba ściągać zewsząd, bo nie dali rady i śmigło ci lata nad głową w te i wewte od rana gdy idziesz na dwa tysiące metrów. :P Po powrocie zapowiedziałam kategorycznie, że w Tatry więcej nie jadę, stara jestem, pora umierać, nie te siły, co kiedyś itd.No ale w rejonie Piątki mam parę szlaków do przetarcia, także w przyszłym roku jak dożyję to jadę ponownie mierzyć się ze swoimi demonami, łatwo nie będzie ale póki można to dlaczego nie?






Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 23, 2019 11:11 pm 
Stracony

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 8:56 pm
Posty: 4266
Lokalizacja: Łódź
Pamiętam ten 2016 ba mam nawet na wszelki wypadek Twoje zdjęcie gdyby tym razem udało dię jednak zobaczyć Cię gdzieś w terenie WSumie trochę dziwne z tym lękiem wysokości ale z drugiej strony w Tatrach jest tyle szlwków gdzi nie ma ekspozycji że przecież coś sobie można wybrac ☺


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 23, 2019 11:33 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
To nawet nie jest tylko lęk wysokości czy przestrzeni, oba mam, to jest jakiś bliżej nieokreślony lęk przed wysokimi górami. :shock: Diabli wiedzą jak to nazwać, nabawiłam się tego podczas pierwszego samodzielnego wyjazdu w Tatry w 2012 roku i tak zostało.Bo wspinając się w skałach nie mam takich lęków, tam najwyżej boję się odpadania i lotu, cóż, jak się nie zmierzysz to się nie dowiesz o co chodzi.Cieszę się, że udały mi się zamierzone trasy, fajny jest czarny szlak na Przełęcz Świnicką, od połowy wspinaczkowy taki trochę, widoki z Przełęczy super, szkoda, że Świnica nie na moją psychę, cóś, może kiedyś przy lepszej pogodzie spróbuję.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 24, 2019 9:44 am 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Na siódmym małym zdjęciu jaki to staw? Nie potrafię zgadnąć z tego ujęcia...

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 24, 2019 11:15 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz paź 22, 2015 5:17 pm
Posty: 2496
Lokalizacja: Poznań
Stonka sudecka napisał(a):
...to jest jakiś bliżej nieokreślony lęk przed wysokimi górami. Diabli wiedzą jak to nazwać, nabawiłam się tego podczas pierwszego samodzielnego wyjazdu w Tatry w 2012 roku i tak zostało.Bo wspinając się w skałach nie mam takich lęków,
Jak to każdy inaczej reaguje, ja się nie wspinam i nigdy nie miałam na to ochoty, chyba dlatego że własnie bałabym się upadku. A co do wysokich gór to na początku jak stanęłam u podstawy i zobaczyłam jak wysoko, to pierwsza myśl - nie dam rady. Ale powiedziałam sobie, że zawsze mogę wrócić i teraz jest ok.
Z Zadniego wróciłaś tak jak przyszłaś czy może poszłaś kawałek Orlą w prawo i w dół do Żlebu Kulczyńskiego?


net. napisał(a):
Na siódmym małym zdjęciu jaki to staw? Nie potrafię zgadnąć z tego ujęcia...

Nie wiem czy dobrze policzyłam ale jeżeli chodzi o ten, to Czarny Staw Gasienicowy w drodze na Zadni Granat
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 24, 2019 12:02 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2011 10:57 pm
Posty: 176
Lokalizacja: spod Wrocławia
e_l napisał(a):
Stonka sudecka napisał(a):
...to jest jakiś bliżej nieokreślony lęk przed wysokimi górami. Diabli wiedzą jak to nazwać, nabawiłam się tego podczas pierwszego samodzielnego wyjazdu w Tatry w 2012 roku i tak zostało.Bo wspinając się w skałach nie mam takich lęków,
Jak to każdy inaczej reaguje, ja się nie wspinam i nigdy nie miałam na to ochoty, chyba dlatego że własnie bałabym się upadku. A co do wysokich gór to na początku jak stanęłam u podstawy i zobaczyłam jak wysoko, to pierwsza myśl - nie dam rady. Ale powiedziałam sobie, że zawsze mogę wrócić i teraz jest ok.
Z Zadniego wróciłaś tak jak przyszłaś czy może poszłaś kawałek Orlą w prawo i w dół do Żlebu Kulczyńskiego?


net. napisał(a):
Na siódmym małym zdjęciu jaki to staw? Nie potrafię zgadnąć z tego ujęcia...

Nie wiem czy dobrze policzyłam ale jeżeli chodzi o ten, to Czarny Staw Gasienicowy w drodze na Zadni Granat
Obrazek


Z Zadniego wróciłam tym samym, zielonym przez Kozią Dolinkę i przez Czarny Staw do Murowańca.
Tak, na zdjęciu jest Czarny Staw Gąsienicowy ze szlaku na Zadni Granat, lubię ten widok, z tego ujęcia pięknie wygląda i ładnie wychodzi na zdjęciu.

_________________
Tam na dole zostało wszystko to, co cię męczy...
Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/108001293735779794442


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 24, 2019 2:29 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Śr lis 01, 2017 6:55 pm
Posty: 510
Lokalizacja: Gdynia/ Reda
Dzięki :) No, z tego ujęcie faktycznie rewelacyjnie się Czarny Staw prezentuje, od tej strony go nie widziałam. Kształtem przypomina mi Wielki Staw Polski ze szlaku od Szpiglasowej, ale otoczenie już zupełnie inne

_________________
Jeśli są zasady, to nie ma kwasów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 04, 2019 7:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 12, 2017 7:32 am
Posty: 4099
Stonka sudecka napisał(a):
mam nadal blokadę w głowie na Tatry.No niestety mam, sporą, nawet byłam zaskoczona, że większą niż kiedyś, trudno, co robić.Grunt, że jadę i podług swoich możliwości wychodzę ze swojej strefy komfortu i mierzę się z tą blokadą, nie jest to fajne uczucie ale człowiek się czegoś zawsze o sobie dowiaduje


Ja boję się żelastwa, panicznie, w ogóle nie ufam swoim rękom. Byliśmy teraz w Zbójnickiej. Wiadomo w suchy czas łańcuchy tam zbyteczne, prosił mnie mąż-masz okazję popróbuj, poćwicz jak to jest trzymać się łańcucha. Wolałam na tej płycie, na powrocie, usiąść na tyłek niż trzymać łańcuch. Skąd mi się to wzięło, nie wiem. :roll:

_________________
Urodziłeś się, by być prawdziwym, a nie perfekcyjnym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 12, 2019 7:59 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 9:25 pm
Posty: 1503
Lokalizacja: W-wa
Stonko sudecka, moje początkowe (pewnie mniej nasilone od twoich) objawy wysokogórskich lęków - kompletnie z czasem wyparowały. Chodziłam, chodziłam po górach i wychodziłam sobie w końcu całkiem przyzwoite możliwości przemieszczania się po górskim terenie.
Powodzenia!

_________________
Nutko moja
https://www.youtube.com/@CarpathianMusicWorld/playlists


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 13, 2019 12:16 pm 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Stonka sudecka napisał(a):
Wyrypa miała jeszcze jeden cel: sprawdzić, czy po tych trzech latach, po tym jak stałam się nie tylko turystką ale i wspinaczem regularnie trenującym na ścianie i jeżdżącym od czasu do czasu w skały mam nadal blokadę w głowie na Tatry.No niestety mam, sporą, nawet byłam zaskoczona, że większą niż kiedyś, trudno, co robić.Grunt, że jadę i podług swoich możliwości wychodzę ze swojej strefy komfortu i mierzę się z tą blokadą, nie jest to fajne uczucie ale człowiek się czegoś zawsze o sobie dowiaduje.


Nie marudź, tylko napieraj. Mój lęk przestrzeni, był taki że na szlaku przez Boczań mi się w głowie kręciło, na podejściu pod Starorobociański siedziałem i trząsłem się ze starchu. Sam lęk nie minął, ale jest już oswojony, a z oswojonym można w Tatrch zrobić wszystko :)
Wspinasz się, więc zrób coś poza szlakowego z liną. Jakąś łatwą drogę. Dla mnie właśnie takie wyjście było przełamaniem. Dziś wiem, że głowa jest w stanie opanować ciało ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL