Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 11:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 12:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Gratulacje Rafale! Zdjęcia miażdżą, zapierają dech ... ech.
Życzę Tobie powrotu w te najwyższe i urobienia tego, co znowu zaplanujesz :)

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 12:34 pm 
Nowy

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 7:27 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Wzgórze... św Maksymiliana - Gdynia
Mistrzostwo świata

_________________
"Nieprawidłowy przebieg życia"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 3:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
[quo
Krabul napisał(a):
Obejrzałem zdjęcia.


Jakbyś widział w relau to szczena opada dopiero.



te="grubyilysy"]Pewnie kojarzysz, powtórzyłeś (bez szczytowania na Ama Dablam) pionierską trasę niejakiego Dona, zwycięzcy pierwszego MA TG.[/quote]


Tak kojarze :)


saxifraga napisał(a):
Zazdroszczę i gratuluję


Luiza napisał(a):
Gratulacje Rafale


Dzięki :)

Luiza napisał(a):
Życzę Tobie powrotu w te najwyższe


Dziękuję. Teraz to są już fundusze wielokrotnie większe w dziesiątkach tysięcy złotych :(

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 4:13 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
To jedno zdjęcie z pękniętym niebem, które oświetla dwa szczyty po lewej stronie ekranu wygląda jakby Sam i Frodo zaglądali do wnętrza Mordoru. :)
Plątanina tych poręczówek na paru zdjęciach przypomina zaś strajk podczas stawiania cyrku. Te sople na drodze z 2 do 3-go obozu również śliczne. Fajnie, że zdjęcia działają - to najbliżej takich miejsc jak mogę się znaleźć. Gratuluję. Nie podoba mi się zaś wydźwięk między wierszami - o pazerności, korupcji, magii pieniądza jaka dopadła Nepalczyków, a pewnie tak naprawdę lokalnych kacyków, bo prosty człowiek korzysta pewnie na tym niewiele. Fajnie się oglądało i czytało. Pzdr.

ps. A, lotnisko w Lukli. Oglądałem niedawno program o najniebezpieczniejszych na świecie, to chyba jest na pierwszym miejscu. Bałeś się? :)

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 5:05 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Dzieki Rafi z a info, ale coś się nie zgadza ? albo robiony jestes w ........

Po to wprowadzono depozyt "śmieciowy" aby swoje śmieci znosić z góry.

Opisze na przykladzie zespolu 3 osobowego
Jest on do zwrotu po przedstawieniu "potwierdzonego papieru" np w Lukli gdzie osoba odbierająca smieci, ocenia je, do jakiej kategorii je zaliczyć (chodzi o stopień utylizacji tj I.II, III) oczywiście za ogledziny musimy zapłacić (np. za kat I czyli do latwej utylizacji 200 Rupii, jezeli sa to odpady trudno to oplata wynosi 1000Rupii)
Majac taki "papier" , po powrocie do KTM (w biurze gdzie wyrabiany byl Permit) , otrzymujemy zwrot kasy. Ta kasa przepada, gdy nie mamy potwierdzonego "papierka".
Takze twoje biuro (czyt P...K...A...) co tu wciska ......
Z drugiej strony sam pomysl :wink: , po co znosic swoje smieci jak ta kwota jest nie do odzyskania??

Druga sprawa, skoro wedrowales z nimi na szczegolnych prawach, to
gdyby wasza trojka odpuscila sobie Island (klima na Kalapatar spoko by wam wystarczyla), to glowny cel (Ama) bylby wasz, przeciez mielicie przesylane info meteo? dla tego regionu?

Co do tlumaczenia lacznika co do ceny? to nie lepiej bylo znalesc inne biuro ? jak wiesz w KTM jest ich od licha, a cena na konkretny szczyt jest sztywna, owszem wciskaja dodatkowo "swoich" (lacznik, kucharz, pomocnik, szerpow) ale wcale nie musieliscie ich brac tylu? Ciekawe jakby zareagowalby ten lacznik , gdyby (cie) zrezygnowali z jego uslug ??
Owszem 3 dni bylyby w plecy , ale 2000$ w waszych kieszeniach (co na to biuro P...K...A ) Sam pisales, a tym samym wczesniej wiedziales ,ze w Namche Bazar mozna dokupic co nie co?

Najwazniejsze, ze posredni szczyt zaliczony (klienci - prawie wszyscy zadowoleni), a ty i tak tam wrocisz - wczesniej czy pozniej ,ale wrocisz, tam jest teraz twoj magnes. Tylko sam zbierz ekipe i o..l..e...j to (pseudo) biuro.

Jeszcze raz gratki za zajebiszcze foty, ale info praktycznego prawie zero. Jako fotorelacja napewno najlepsza w tym roku, jednak jako relacja przydatna dla potencjalnego turysty w tym regonie to .......cieniutka, jak olowek.
Lotnisko w Lukli - owszem waziutkie 26m i krociutkie 520m , ale wystarczy spokojnie dla awionetek (19 osobowych). Polecam tylko linie TARA

Ps, twoje biuro, wyruszy tam w pazdzierniku 2013 , jedziesz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 5:27 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Mazio napisał(a):
Bałeś się?


Nie bałem :) Fajnie było bo siedziałem zaraz za pilotem i widziałem trochę wiecej niż przez boczną szybę :)


Do viking59

NIe bede się kłócił z tymi śmieciami nie sa to duże pieniądze.


CO do wejścia. Teraz mozemy powiedzieć ze Island jest zamałym szczytem żeby czuć się 100% komfortowo atakując Ama Dablam.
U góry trudności są bardzo duże rzędu V-VI i to powyżej 6000mnpm i przydałby się inny szczyt. Jest on ale tam znowu bardzo szybko się wzosisz i może być problem z aklimaztyzacja.
Musisz na miejscu wynająć lokalną agencje nie ma szans bez niej. Zapomnij, oszukają Cię, okradną zaraz po wyjściu z samolotu.

Nie jade na jesień, przygotowuję inną wyprawę.

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 5:51 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Śledziłem wydarzenia na ile mogłem i trzymałem kciuki. Tym razem góra się obroniła, ale wrażenia i wspomnienia zapewne zostaną z Tobą na bardzo długo.
Zazdroszczę przygody i tych widoków - super zdjęcia przywiozłeś!

Cóż mogę dodać... Graty!! Powodzenia w realizacji kolejnych górskich planów!
Pozdro!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Raffi zapewne wpędziłeś w kompleksy wielu forumowiczów (w tym mnie). Podziwiam, że realizujesz takie rzeczy, które dla większości są w sferze marzeń. Inna sprawa, że koszty ogromne i nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić. Ale jak to pisze Cejrowski - jeżeli chcesz podróżować, sprzedaj lodówkę i ruszaj w świat. Z tym, że im człowiek starszy, tym więcej rzeczy go trzyma i stajemy się pewnego rodzaju niewolnikami - pracy, rodziny czy innych sytuacji.
Życzę dalszych udanych ekspedycji i liczę na równie piękne relacje.

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:01 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
_Sokrates_ napisał(a):
Mógłbyś wrzucić listę rzeczy, które zabrałeś na wyprawę i podać nazwę agencji?



Przepraszam opuściłem post.

Agencja Nepal. Mountain Tribes Trekking

Lista rzeczy potrzebnych

Plecak 80+ litrów,
2 wory tranasportowe,
buty z dobrą termiką (np. La Spotriva, Spantic),
klapki,
skarpetki (coolmax, inne),
bielizna antypotna,
spodnie z polaru,
bluzy polarowe 2 szt;
kurtka i spodnie z membrany Gore Tex
rękawiczki 2 pary (na 5 palców, łapawice na 2 palce),
kurtka puchowa,
steptuty,
czapka,
kominiarka;
kask,
okulary lodowcowe),
krem UV 50,
raki,
kije składane,
uprząż,
karabinki zakręcane 4 szt.,
przyrząd zjazdowy (zalecana ósemka),
repsznur na prusiki 4 szt. czołówka (+baterie),
kocher, palnik, gaz, termos, sztućce (nóż + łyżka),
śpiwór,
karimata,
folia NRC,
namiot,
apteczka + leki osobiste,
przybory toaletowe,
śruby lodowe 6 szt;
szable śnieżne 2 szt;
dead many 2 szt.,
czekany do lodu 2 szt,
pętle z tasmy rurowej 4 szt;
ekspresy,
kilka haków.

8)

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:21 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Madness napisał(a):
wydarzenia na ile mogłem


Początkowo wszystko szło wporządku :) Jeden dzień i całe wyjście się sypie no ale cóż to są potężne góry nie ma co ryzykować życia. Linia życia tam jest bardzo cienka i przerwanie może nastąpić w każdej sekundzie. Nie żałuje wyjazdu. Widziałem góry o których nawet nie marzyłem że kiedykolwiek je na własne oczy zobaczę :)
Naprawdę jest coś pięknego.


Madness napisał(a):
Powodzenia w realizacji kolejnych górskich planów!


gouter napisał(a):
Życzę dalszych udanych ekspedycji i liczę na równie piękne relacje



Dzięki :)

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Ostatnio edytowano Pn maja 20, 2013 9:13 pm przez raffi79., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:36 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2011 7:39 am
Posty: 227
Lokalizacja: Murzasichle
Piękna wyprawa!

PS: Pomyśleć tylko, że Pawłowski wchodzi na Ama Dablam jak Ty na Rysy :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 7:40 pm 
Kombatant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 8:15 am
Posty: 386
Lokalizacja: Włocławek
Się wzruszyłam bardzo................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... zazdroszczę OKROPNIAŚCIE i GRATULUJĘ oczywiście.

Potrafisz położyć na łopatki!

_________________
"Głos wciąż mnie pogania: Ustaw - unieś - oprzyj - hop... Ruszaj się. Spójrz, ile przeszedłeś! Byle tak dalej. Idź, nie medytuj."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:01 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
viking59 napisał(a):
Jako fotorelacja napewno najlepsza w tym roku, jednak jako relacja przydatna dla potencjalnego turysty w tym regonie to .......cieniutka, jak olowek.


A pokaż mi kogoś, kto pisze tu relacje pod kątem przydatności dla następców. Ilość informacji jakie raffi musiałby zamieścić przekroczyła by pewnie z pięć ekranów, a i tak takich co znaleźli by je przydatnymi byłoby parę osób przez parę lat. Ciekawostki, owszem - ale o szczegóły to można się w pw zapytać. Ewentualnie odpowiedzieć na konkretnie zadane pytania. To tak jakbyś chciał przyjechać do Szkocji - pomógłbym i poszukał wszelkich dostępnych informacji, ale przecież nie po to pisze się relacje. Przynajmniej mi się tak wydaje. Może dlatego, że temat gór wysokich prawie mnie nie interesuje, ale piękne widoki z gór, szczególnie jeśli był tam mimo wszystko jakiś znajomy i sympatyczny człowiek, chętnie obejrzę i ucieszę się z jego sukcesu. W końcu wszyscy znamy to uczucie spełnienia "po", o którym ostatnio wspominał kilerus.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Mazio napisał(a):
A pokaż mi kogoś, kto pisze tu relacje pod kątem przydatności dla następców


Np. viking59 ;) Ja też się w miarę staram ;)

Co do reszty to się zgadzam - zawsze można na pw zapytać ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:28 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 31, 2007 9:46 pm
Posty: 4469
Lokalizacja: GEKONY
Kot inny jak nie Ty mógł wrzucić taką relację na forum?!
Zdjęcia wgniatają w fotel, przygoda na pewno niesamowitam, aż czuje się ten brak tlenu przed komputerem.

Gratuluję i powodzenia bo widzę, że rozkręcasz się niesamowicie!

_________________
A ja dalej jeżdżę walcem, choćby pod wałek trafić miał cały świat.

http://summitate.wordpress.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:49 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Madness napisał(a):
Ja też się w miarę staram


Z całym szacunkiem i sympatią: nie podajesz przecież adresów, dokładnych cen, godzin otwarcia okolicznych sklepów, kosztów podstawowych produktów, przydatnych stron internetowych. To tylko pierwsze rzeczy, które przychodzą mi do głowy, a wyprawy europejskie rządzą się innymi prawami niż wyjazd do Nepalu.
Nasze relacje to zbiór impresji z wyjazdu i sygnał dla ewentualnych następców - byłem, powalczyłem, jeśli chcesz coś wiedzieć więcej - wiesz do kogo uderzyć, mogę pomóc. Oczywiście starania warto wynagrodzić uśmiechem - jakże inne i lepsze są takie relacje, gdzie autor stara się w miarę możliwości opisać swoje wrażenia, wrzucić garść ciekawostek, zachęcić do czytania stylem (tu szacun dla relacji Roha, czy golanmaca, na przykład) czy fotką, szczególnie w porównaniu z tymi relacjami, które trzema zdaniami i linkiem zachęcają do odwiedzania bloga czy picasy. Ale nigdy te relacje (a już szczególnie z takiej wyprawy, która jest logistycznym wyzwaniem) nie będą mogły służyć za gotowiec dla naśladowców. Zresztą sama faza przygotowań jest równie emocjonująca jak realizacja. Tak mi się wydaje. Dlatego bronię relacji raffiego - jest taka, jaka powinna być na użytek forum.

edit. ale masz z jednym rację - niektórych relacje wyróżniają się na ogólnym tle i Twoje tak pamiętam. Muszę poszukać jakiejś relacji vikinga.

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 8:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Się dzieje:) gratulacje!
raffi79,pomyślałbyś o jakim slajdowisku może?;-)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 20, 2013 9:16 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Mazio oczywiście masz rację i mogę się podpisać pod tym, co napisałeś. Ja również nie mam absolutnie nic do zarzucenia relacji Ryssy79 i również uważam, że najważniejsze są subiektywne odczucia i wrażenia autora relacji. Relacja to relacja a nie poradnik ;) Z każdej relacji można wyciągnąć też jakieś, nazwijmy to, suche info - czy to o trudnościach drogi, czy o tym, że gospodarz schronu to . itp., ale wiadomo, że inaczej pisze się relację z trekku po Bieszczadach czy wspinu po konkretnej drodze, a inaczej z takiego wielkiego przedsięwzięcia jak wyprawa Rafała i nie sposób podać tu wszystkich info technicznych.

O vikingu wspomniałem, bo utkwiła mi w pamięci relacja z ferraty Königsjodler - były mapki, opisy, info praktyczne itd - po przeczytaniu miałem wrażenie, że mogę wsiąść w auto, jechać w obcy mi teren i bez problemu zaparkować auto, dojść na start ferraty, wejść na szczyt i zejść na piwo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 6:06 am 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 02, 2011 8:15 am
Posty: 133
Lokalizacja: Jasło
Wiedziałem że wcześniej czy później się tam znajdziesz.
Gratulacje !!!

_________________
______
SeReK
https://www.flickr.com/photos/tomek_s/sets/
"Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę".
- Stanisław Zieliński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 7:20 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn paź 17, 2005 5:35 pm
Posty: 7568
Lokalizacja: z lasu
Gratulacje, zdjęcia wciskają w oparcie - pięknie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 9:08 am 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 15, 2006 1:04 pm
Posty: 199
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Czechowice
Pięknie.
Wysokie góry ciągną ale i niosą wiele ryzyka. Dzięki za szczegółowe dane

_________________
Góry http://climber.rafalantoniewski.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 9:35 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Pn sie 20, 2012 9:47 pm
Posty: 2380
Lokalizacja: Kraków
Cóż można powiedzieć. Dla “turysty nizinnego” to jak seans filmowy. Wychodzę z kina i można pomarzyć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 10:31 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So lut 20, 2010 8:29 pm
Posty: 700
Lokalizacja: Zgorzelec
oj lubie te Twoje relacje !!

gratki wielkie i tylko pozazdrościć !


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 10:33 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz wrz 04, 2008 11:35 am
Posty: 1231
Stefan, ale podsumowałeś :)
Raffi - zamiast pracować czytam i oglądam... i jeszcze raz oglądam...

Zdjęcia wgniatają w fotel, chmury szczególnie piękne.
Gratuluję kondycji i wytrwałości!
:D

_________________
pozdrawiam
---------------------------
Lepsze od gór są tylko góry!
- krasnoludzkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 10:35 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 09, 2012 2:17 pm
Posty: 2995
Lokalizacja: Kraków
raffi79. zajebista sprawa! Zdjęcia urywają dupę. Szczyty robią niesamowite wrażenie na zdjęciach a co się musi dopiero dziać na żywo :krzyk:

Szkoda, że nie udało Ci się wejść, ale to co zobaczyłeś to Ci nikt nie odbierze! Gratulacje i powodzenia przy następnych wyprawach!

_________________
blog.marcinszymkowski.pl

"W warunkach normalnych najwięcej pomaga technika. Natomiast w sytuacjach wyjątkowych najważniejszy jest hart ducha." - Walter Bonatti


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 10:58 am 
Kombatant

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 9:36 pm
Posty: 600
Lokalizacja: Rybnik
O ile zazwyczaj kol. viking pier**** glupoty, tak tym razem pyta dość celnie.
Koszt 15 tys. zł wydaje się mocno zawyżony, ale tu swoją działkę kasuje polski pośrednik w postaci PKA.
Nie mam dokładnych informacji, ale znajomi, którzy byli w kwietniu na Island Peaku, zamknęli koszta wyjazdu gdzieś koło 5 tys.

Okolice oczywiście magiczne - południowa ściana Lhotse, Everest, kawał historii polskiego himalaizmu.
Świetne zdjęcia, góry robią kolosalne wrażenie.
Super przygoda, gratuluję :D.

_________________
http://www.flickr.com/photos/marchew/sets


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 2:25 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 23, 2012 10:59 am
Posty: 14
Lokalizacja: Katowice
Gratki! Mega wypas. zdjęcia, klimat i przede wszystkim góry wciskają w ziemię. Rewelacja. Takie akcje to jest sens życia :D


Widziałem, że ktoś tam z uczestników miał buty Salewa Raven (żółto-szare) do jakiej wysokości ich używał etc. ?

_________________
https://picasaweb.google.com/psychotic.architect


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 2:26 pm 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 12, 2009 11:21 am
Posty: 238
Lokalizacja: Katowice
hej Raffi79- gratuluję udanej wyprawy
dzięki za wspaniałe foty
jeśli 79 jest rocznikiem to widzę przed Tobą jeszcze sporo himalajskich sukcesów
tym bardziej że doskonale się alimatyzujesz
z przyjemnością poczytam o Twoich kolejnych wyprawach

marchew napisał(a):
O ile zazwyczaj kol. viking pier**** glupoty, tak tym razem pyta dość celnie.
Koszt 15 tys. zł wydaje się mocno zawyżony, ale tu swoją działkę kasuje polski pośrednik w postaci PKA.
Nie mam dokładnych informacji, ale znajomi, którzy byli w kwietniu na Island Peaku, zamknęli koszta wyjazdu gdzieś koło 5 tys.


hej marchew , może poproś tych znajomych by zapisali się na forum
i opisali tą wyprawę za 5 tyś bo właśnie jestem w trakcie organizowania
wyjazdu na zwykły trekking bez 6 tysięczników i nie ma szans by zmieścić się w te cenie

_________________
pozdrawiam Jan
http://www.kochamnarty.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 2:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
raffi79. napisał(a):
śruby lodowe 6 szt;
szable śnieżne 2 szt;
dead many 2 szt.,
ekspresy,
kilka haków


Lider wyprawy nie zapewnia sprzętu do asekuracji ? Rozumiem osobisty żeby każdy miał ale że to co wymieniłeś jeszcze musiałeś mieć swoje ?

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 21, 2013 3:12 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pt wrz 05, 2008 6:33 pm
Posty: 3835
Lokalizacja: Bukowina Tatrzańska
Co do relacji. Opisałem ją krótko. Mogę opisać bardzo szczegółowo o cenach przejściach przez mosty zakręty jedzeniu innych rzeczach tylko nie wiem czy jest sens.



kaarcia84 napisał(a):
GRATULUJĘ oczywiście.
kefir napisał(a):
Gratuluję
SeReK312 napisał(a):
Gratulacje !!!
Kaytek napisał(a):
Gratulacje
zyl3k napisał(a):
gratki wielkie
anninred napisał(a):
Gratuluję kondycji i wytrwałości
m__s napisał(a):
Gratulacje
Psychotic.arch napisał(a):
Gratki!



Dzięki :)


marchew napisał(a):
południowa ściana Lhotse,



Na żywo dopiero robi wrażenie :)


Psychotic.arch napisał(a):
Salewa Raven (żółto-szare) do jakiej wysokości ich używał



Do 5tyś zazwyczaj są do BC Island lub okolice Gorea Shep


jabol napisał(a):
jeśli 79 jest rocznikiem



Tak 1979


jabol napisał(a):
tym bardziej że doskonale się alimatyzujesz



Z tym narazie nie mam problemów. Jak narazie do 7 tyś znoszę ją bardzo dobrze :)


jabol napisał(a):
5 tyś bo właśnie jestem w trakcie organizowania



Jest to bardzo ciężko czy obecnych cenach wody i posiłków w Nepalu.
Pojawiły się ceny biletów lotniczych za 2300zł ale to nie czesto się zdarza w sezonie + lot do Lukli 140$
Tak jak pisałem woda jest 20-25 razy droższa niż w stolicy a trzeba jej pić około 4-5 litrów dziennie x 20-30 dni
Noclegi, wyżywienie, sherpa + pozwolenia. No chyba że wszystko biorą z PL niosą sami. Woda w strumieniach jest brudna.

Dziwne że im tyle wyszło. Pytałem Rosjan jaki mieli koszt i podobny do naszego. Różnica była naprawde nie wielka.


Lukasz_ napisał(a):
miał ale że to co wymieniłeś jeszcze musiałeś mieć swoje ?



Tak każdy miał mieć swoje. Ta lista dotyczy każdego. /Island miał mniej sprzetu/

_________________
www.rafalraczynski.com.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL