Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 9:36 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 12:32 pm 
Kombatant

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 11:21 am
Posty: 546
Lokalizacja: Kraków
Ja jeszcze wrócę do kwestii auto z ekspresa. Mnie instruktor na kursie skałkowym uczył, że można tak robić. Ekspres obciążony się nie wypnie, a zgodnie ze sztuką autoasekuracja powinna być przez cały czas obciążona. Dotyczy to też "auto" z taśmy, gdzieś chyba nawet na forum był poruszany temat lonży z taśmy, która nie wytrzymała "lotu" z WO = 1. Chyba, że są jakieś inne powody nieużywania ekspresów, o których nie wiem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 09, 2013 11:46 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 29, 2006 3:34 am
Posty: 14900
Lokalizacja: Ząbkowska, róg Brzeskiej
comb napisał(a):
Ja jeszcze wrócę do kwestii auto z ekspresa. Mnie instruktor na kursie skałkowym uczył, że można tak robić. Ekspres obciążony się nie wypnie, a zgodnie ze sztuką autoasekuracja powinna być przez cały czas obciążona.
Dotyczy to też "auto" z taśmy, gdzieś chyba nawet na forum był poruszany temat lonży z taśmy, która nie wytrzymała "lotu" z WO = 1. Chyba, że są jakieś inne powody nieużywania ekspresów, o których nie wiem?

Problemu nie da się rozstrzygnąć bez użycia rozumu, wiedzy i umiejętności nieskomplikowanego przewidywania w konkretnej sytuacji, stanowisko stanowisku nierówne, sytuacja sytuacji nierówna, obciążenie auta obciążeniu auta nierówne.

_________________
Widzisz lewaka, nie stój z boku, reaguj!! Pamiętaj, lewactwo karmi się obojętnością i bezczynnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 10, 2013 8:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt lip 10, 2007 9:34 pm
Posty: 2525
Lokalizacja: mazowieckie/małopolskie
m__s napisał(a):
Gratuluję w końcu zdobycia Mnicha. Ja się też noszę w tym roku z zamiarem zdobycia Mnicha. Mam nadzieję, że uda mi się to zdecydowanie łatwiej niż Tobie, chociaż może być różnie. W końcu pogoda w Tatrach lubi się zmieniać dosyć szybko...

Dzięki :) Przy ładnej pogodzie nie powinno być najmniejszego problemu, przynajmniej jeśli mowa o Klasycznej ;) Droga raczej ewidentna, stwierdzam mimo krótkiego zapychu, i obita na stanowiskach.
Zrobiłam dwa krótkie filmiki, ale jakoś nie mogę się zebrać do obróbki... :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL