Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 11:44 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 17, 2015 4:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N sie 25, 2013 10:23 am
Posty: 1502
gf napisał(a):
Czy mógłbym prosić o rozjaśnienie. Użyta nomenklatura związana z progami nie jest dla mnie jasna.


Jasne, spróbuję, chociaż zdaję sobie sprawę zarówno z zawodności mojej pamięci, jak i niskich umiejętności stosowania właściwego nazewnictwa. Schodząc Żlebem Stilla, po dotarciu nad progi, po lewej orog. stronie znajduje się (i tutaj mam problem ze stosowną nazwą, a literatury pod ręką nie mam) - rynna / rynienka / zacięcie, żlebik (?). Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że i kopczyki prowadzą / prowadziły właśnie do tego żlebika. Ewentualny drobny problem może sprawić początek, tzn. wejście do rynienki (mały prożek, chyba jedynkowy), potem już raczej bez trudności.

Z kolei kiedy już znajdziemy się obok krawędzi żeberka, nad pierwszym progiem (pierwszym licząc od dołu; swoją drogą nie wiem czy właściwe jest tytułowanie tych progów w ten sposób, ale zauważyłem, że w praktyce tak się przyjęło), narzuca się ścieżka (w prawo; też jest lub był tam kopczyk), doprowadzająca po krótkiej chwili do ringa zjazdowego. Zamiast wchodzić na ścieżkę, można spróbować obejść żeberko od lewej strony (z tego co pamiętam – lekko w dół, a potem takim trawiastym zachodzikiem w prawo). Wydaje mi się, że jeżeli nie mamy liny to może być to wariant dogodniejszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 18, 2015 12:59 pm 
Weteran

Dołączył(a): Śr lis 01, 2006 8:53 pm
Posty: 123
Dzięki za wyjaśnienie.
Rambubu napisał(a):
Schodząc Żlebem Stilla, po dotarciu nad progi, po lewej orog. stronie znajduje się (i tutaj mam problem ze stosowną nazwą, a literatury pod ręką nie mam) - rynna / rynienka / zacięcie, żlebik (?). Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że i kopczyki prowadzą / prowadziły właśnie do tego żlebika. Ewentualny drobny problem może sprawić początek, tzn. wejście do rynienki (mały prożek, chyba jedynkowy), potem już raczej bez trudności.

Zgadza się. Można iść rynną lub po płytach po orograficznie lewej strony. Pewnie ciut trudniej, ale teren lity i bez traw.

Rambubu napisał(a):
Z kolei kiedy już znajdziemy się obok krawędzi żeberka, nad pierwszym progiem (pierwszym licząc od dołu; swoją drogą nie wiem czy właściwe jest tytułowanie tych progów w ten sposób, ale zauważyłem, że w praktyce tak się przyjęło), narzuca się ścieżka (w prawo; też jest lub był tam kopczyk), doprowadzająca po krótkiej chwili do ringa zjazdowego. Zamiast wchodzić na ścieżkę, można spróbować obejść żeberko od lewej strony (z tego co pamiętam – lekko w dół, a potem takim trawiastym zachodzikiem w prawo). Wydaje mi się, że jeżeli nie mamy liny to może być to wariant dogodniejszy.


Też się wszystko zgadza. Dotarcie do ringa pierwszym wariantem jest łatwe, ale samo zejście w jego okolicy dość niewdzięczne. Wariant drugi wydaje się być pod tym względem prostszy.

Pozdrawiam
gf


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL