Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 16, 2024 10:08 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 10:03 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Magurczanka napisał(a):
Na szczyt Staroleśnej spaceruje się tylko dla takich widoków i to ma wtedy dla mnie jakiś sens:

Mialem okazje gościć na Staroleśnej w wydaniu mglistym i pogodnym. To fakt, że drugie przyjemniejsze ...

Obrazek

ale przy tym pierwszym miałem okazje zobaczyć pierwsze widmo i mniej męczył mnie mój lęk wysokości ;) :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 14, 2016 7:56 pm 
Nowy

Dołączył(a): Wt wrz 13, 2016 3:48 pm
Posty: 3
My na widmo nie mieliśmy rokowań, nie te warunki.
Ps. Ładne ujęcie z góry na Podufały Przechód. :) Wydeptany jakby tam dzikie hordy turystów przełaziły heh :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 7:36 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Nawet nie groziło nam widmo głodu - wzięliśmy 5 śniadań, trzy obiady i dwa podwieczorki ( nie wykorzystaliśmy ich ).



Piątego dnia wycieczki wrześniowej postanowiliśmy zamienić Tatry na Bałtyk. Prawie nam się udało - udaliśmy się do Doliny Bachledowej, w Magurze Spiskiej. Skorzystaliśmy z eleganckiej kolejki i zameldowaliśmy się na szczycie. Ponoć bezimiennym. Z niego udaliśmy się na wieżę widokową. Fajne miejsce dla dzieci - po drodze trasa edukacyjna z wizerunkami zwierzów, małe boisko piłkarskie, plac zabaw. Czyli, jak to wojujący piszą - komercja. Z wieży jest piękny widok na Tatry Bielskie, z malutkim dodatkiem Wysokich. A w drugą stronę można rzucić oczyma na Pieniny. Porzucaliśmy, zeszliśmy, skorzystaliśmy z ławeczki w cieniu i zjechaliśmy na parking. Cena przejazdu w dwie strony 7 euro.

Kolejnym etapem dnia było odwiedzenie fragmentu Przełomu Białki. Widzieliśmy tylko kilkusetmetrowy odcinek ale i tak wrażenia bardzo pozytywne. Kolejne plany na przyszłość :D

I tak oto pięć dni turystyki przeszło do historii. Ave.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 15, 2016 11:30 am 
Swój

Dołączył(a): Pn lip 25, 2016 11:28 am
Posty: 84
Łukasz T napisał(a):
Nawet nie groziło nam widmo głodu - wzięliśmy 5 śniadań, trzy obiady i dwa podwieczorki ( nie wykorzystaliśmy ich ).
Nie wiecz czy zawsze tam jest, ale jak ja byłem - to miła Słowaczka na szczycie cukierkami częstowała 8)

Magurczanka napisał(a):
Ładne ujęcie z góry na Podufały Przechód. Wydeptany jakby tam dzikie hordy turystów przełaziły heh
Chodniki to kozic sprawka, tyle ich przecież teraz jest ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 30, 2016 7:16 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Łukasz T napisał(a):
- dzień pierwszy : wyjazd na Skalnate Pleso, Huncowski Szczyt, Mały Kieżmarski Szczyt, Kieżamarski Szczyt, Skalnate Pleso i zejście do Tatrzańskiej Łomnicy.
- dzień drugi : Dolina Młynicka i Szczyrbski Szczyt.


Moje 2 zaległe, wciąż niezrealizowane cele. Mogłeś dać znak... Choć z drugiej strony rozumiem :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL