Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 7:31 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 12:32 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
mahavishnu napisał(a):
Tomek , mam pytanie jeżeli chodzi o Twój wariant drogi na Żłobisty. Czy była to droga 1409 z WHP - klasyczna , najłatwiejsza droga na Złobisty , według WHP wycena I. Wspominasz cos o trudnościach II , III , IV , co zupełnie nie pasowałoby do tej drogi.

Nie wiem co to za droga, a WHP z tym rejonem nie mam żeby porównać. Poza tym wtedy często szliśmy na włam, czyli jak puszcza więc dokładnie jak szliśmy to trudno mi powiedzieć :)
Co do wycen to zawsze są subiektywne. Wtedy mogło mi się tak wydawać, że w butach turystycznych, w których potem w zejściu pojechałem po skale gnąc kijek, fragment natarciowy na grańce mógł mieć nawet ze IV :) Poza tym w Tatrach do samych trudności technicznych dochodzi jeszcze element psychiczny, który może trochę podwyższyć wycenę. Na tym koniu jest lufa.
Natomiast nadal mi się wydaje, że tam było trochę trudniej niż na Mnichu Przez Płytę. A skoro Mnich na klasyczne II to stawiam, że ten natarciowy fragment grańki może być gdzieś koło III. Czyli jest tam powiedzmy miejsce III.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 2:24 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
tomek.l napisał(a):
Poza tym wtedy często szliśmy na włam

Niewątpliwie, warianty wejścia na Żłobisty można mnożyć, a spora lufa i kruchość terenu raczej subiektywnych trudności nie zmniejsza.

A pn-wsch granią, to wygląda tak:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 9:39 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 19, 2009 1:02 pm
Posty: 72
golanmac napisał(a):
tomek.l napisał(a):
Poza tym wtedy często szliśmy na włam

Niewątpliwie, warianty wejścia na Żłobisty można mnożyć, a spora lufa i kruchość terenu raczej subiektywnych trudności nie zmniejsza.

A pn-wsch granią, to wygląda tak:
Obrazek


Jeżeli chodzi o ten klasyczny i wzglednie najprostszy wariant wejścia na Żłobisty to schemat wyglądfa tak : Obrazek

Obrazek

Pytanie do Tomka I. Czy to mniej więcej Twoja wersja wejścia na Żłobisty ?
To jest właśnie ten wariant 1409 z WHP z pewną modyfikacją , schemat pochodzi ze strony słowackiej , byc może opiera sie na przewodniku Andrasiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 9:55 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 13, 2005 2:03 pm
Posty: 11092
Lokalizacja: Poznań
Te zdjęcia są na tyle ogólne, że trudno powiedzieć.
Ale tak to mniej więcej wygląda z grubsza.

_________________
Tatrzańskie szlaki..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 10:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Na grani Żlobisty Rumanowy są dwie przełęczę o jakiejś nazwie wyżnia i niżna. Ta bliższa Żłobistego jest usytuowana tuż pod wierzchołkiem. Dostanie się na nią jest banalne, a stamtąd prowadzi jedynkowy wariant na Żłobisty. My tamtędy zjeżdżaliśmy. To na prawdę bardzo ostra jedynka. Mega eksponowana i wydaje się, że bardzo krucha. Wskazana asekuracja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 05, 2010 11:31 pm 
Swój

Dołączył(a): N lip 19, 2009 1:02 pm
Posty: 72
A tak przy okazji polecam słowacką stronę z opisami i schematami dróg pozaszlakowych. Niezłe uzupełnienie WHP , WC i Szczerby , szczególnie te zdjęcia ze schematami dróg. Jest także wycena trudności dróg , po dogłębnej analizie widać , że Słowacy nieco inaczej to widzą. Niektóre rzeczy nijak nie pasują choćby do WHP np. zawyżona wycena drogi na Lodowy i jednocześnie zaniżona na Jastrzebią Turnię. Ale to wszystko wpisuje się tylko w większy fragment całości , związany z subiektywną wyceną dróg na poszczególne szczyty. Trzeba także pamiętać , że Słowacy mają nieco inną skalę trudności dróg np. nasze I to u nich II , II -u nich II/III , III - III itd. Skala na tej stronie jest jeszcze inna A - D.
Oto link :
http://www.sprievodca.ta3.szm.com/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 5:55 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
schodząc z Ganku zeszłej jesieni zrobilam sobie fotke pogladową na Żłobisty,wtedy wydawało mi sie ,że możnaby wejśc tym zachodem,ale dopiero po powrocie wcztałam sie w Chmielowskiego,iż to troche bardziej w lewo
Obrazek

a jak Wam się Kiler widziała grań między Żłobistym a Rumanowym? rzuciliście tam przypadkiem okiem?

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 6:11 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Mieliśmy tam iść ale zeszło nam strasznie dużo czasu na wcześniejszą część trasy, więc odpuściliśmy.

Początek drogi to taka graniówka z ogromną lufą po prawej i sporą kombinacją alpejską, czyli do góry, na dół, do góry, na dół. Wypadałoby iść na lotnej, a w środkowej częśći chyba spoko dałoby się na żywca. Trudności do II.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 07, 2010 7:52 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Ponoć wg. WHP tom 10, najdogodniejszą drogą jest droga o numerze 1409 oraz 1410,największe trudności są w końcówce, ze Żłobistych Wrótek, gdzie Paryski klasyfikuję je na "dość trudno".

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL