Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 27, 2024 9:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 3:12 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Mario431 napisał(a):
To podobnie jak my. Cześć Krywańską, że tak powiem mamy do połowy "zaliczoną" patrząc od wschodu po Wielki Krywań, natomiast dalej na zachód nic. Wszystko znaczy się przed Smile. Muszę przyznać, że jednym z planów (takich z grubsza) na 2009r. jest przejście części "luczańskiej" od Fackowskego sedla do Strecna, a właściwie aż pod Krywań z zejściem do Vratnej. Jedyny problem ne tę chwilę to nocleg na odcinku pomiędzy przełęczą, a schroniskiem na Martinskich Holach. W jeden dzień tego nie da się przejść, a przenocować po drodze w warunkach "schroniskowych" nie ma gdzie. Pozostaje więc namiot, ewentualnie jakiś szałas po drodze, co nie bardzo z kilku względów mi odpowiada. Raz to ciężar do dźwigania, drugie - to jednak po całodziennym wyrypie chciałoby się "sprysznicować", no i "przepłukać" gardziołko Smile. Chociaż na tę jedną noc można by się poświęcić Smile. Nie wiem, sprawę pozostawiam narazie otwartą. Marzy mi się też przejście granią Niżnych. Do tej pory "zaliczyłem" w nich tylko najwyższe szczyty wypadami z dolinek. A widoki są niesamowite - szczególnie w kierunku Wysokich!!!
[/quote]

Przyznam, że części Luczańskiej Małej Fatry praktycznie na znam w ogóle. z płukaniem gardziołka na szlaku chyba problemów nie ma. Kwestia zwiększenie procentów, a objętość może być ta sama :). Ale targanie namiotu i mycie sie w jakiejś kałuży to już prawdziwe wyzwanie. I mam wrażenie, że w pewnym wieku ludziom się juz tak nie chce. Przynajmniej ja tak mam. Po górach kulturalnie prysznic a i TV nie zaszkodzi, jak puchary grają :). Może to oznaka starości :). A z takiego chodzenia wyleczyłem się definitywnie 2,5 roku temu podczas weekendu majowego, kiedy to w schronisku na Wielkiej Raczy zabrakło miejsc nawet na podłodze. Zbiegaliśmy do Rycerki Górnej by zdążyć przed nocą. A tam znaleźliśmy przyzwoity noclegi po 15 zł od "łebka". Od tamtej pory staram się unikać spanie w schronach.


Mario431 napisał(a):
Mogłbyś mi polecić jakieś konkretne trasy. Może się w końcu skuszę Smile


Z przyjemnością, ale proponuje wrócić do dyskusji jak wrzucę na forum jakąś krótką relacje z mojego ostatniego wypadu. Wtedy pewnie parę osób włączy sie do dyskusji i będzie wszystko poparte fotkami.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 9:37 pm 
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 10:20 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Leszno Wlkp
takie malutkie OT Carcass w Twoim temaciku

Mario431 napisał(a):
Marzy mi się też przejście granią Niżnych. Do tej pory "zaliczyłem" w nich tylko najwyższe szczyty wypadami z dolinek


To pewnie wiesz, że z wyjątkiem Chaty gen. Stefanika nie masz co liczyć na browarka i prysznic :D Jak potrzebujesz jakieś szczegóły :arrow: PW


Mario431 napisał(a):
A widoki są niesamowite - szczególnie w kierunku Wysokich


Są bajeczne. Niestety letnią porą Tatry są często przymglone. A i na szlaku można spotkać spore krzaczory i czasem bujną kosówkę skutecznie ograniczającą widoczki :mrgreen:

_________________
Maryśka

"Kamienuje tę przestrzeń niewybuchły huk skał"J.P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 01, 2008 8:04 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Cytuj:
takie malutkie OT Carcass w Twoim temaciku


Ależ bardzo proszę. Połowa postów w tym temacie jest OT :).

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 02, 2008 12:51 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 11:24 am
Posty: 183
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Carcass napisał(a):
Przyznam, że części Luczańskiej Małej Fatry praktycznie na znam w ogóle. z płukaniem gardziołka na szlaku chyba problemów nie ma. Kwestia zwiększenie procentów, a objętość może być ta sama :). Ale targanie namiotu i mycie sie w jakiejś kałuży to już prawdziwe wyzwanie. I mam wrażenie, że w pewnym wieku ludziom się juz tak nie chce. Przynajmniej ja tak mam. Po górach kulturalnie prysznic a i TV nie zaszkodzi, jak puchary grają :). Może to oznaka starości :). A z takiego chodzenia wyleczyłem się definitywnie 2,5 roku temu podczas weekendu majowego, kiedy to w schronisku na Wielkiej Raczy zabrakło miejsc nawet na podłodze. Zbiegaliśmy do Rycerki Górnej by zdążyć przed nocą. A tam znaleźliśmy przyzwoity noclegi po 15 zł od "łebka". Od tamtej pory staram się unikać spanie w schronach.


W wielu kwesiach się z Tobą zgodzę. Chyba coś w tym faktycznie jest, że w pewnym wieku się nie chce, bo ja też tak mam :-) Póki co nie spotkała mnie taka niemiła sytuacja, a to chyba tylko dlatego, że jeżeli już planuje jakiś nocleg po drodze w schronie to staram się go wcześniej rezerwować. W tym momencie wiadomo taki wypad traci trochę na spontaniczności, ale coś za coś. Wlaściwie Wielka Fatra była taki 1-szym wyjściem powiedzmy na "ślepo", chociaż potencjalne miejsca noclegowe miałem wcześniej dobrze rozpracowane i wiedziałem, że prawdopodobieństwo nie zastanania wolnego miejsca oscylowało wokół 0% -:). Ale w przypadku np. Besku Sląskiego, Zywieckiego, o Tatrach nie wspominając nie liczyłbym na takie wolne. A co do piłki, też lubie popatrzeć, może nie jak kiedyś - głównie z braku czasu, ale z browarkiem ... :-).



Carcass napisał(a):
Z przyjemnością, ale proponuje wrócić do dyskusji jak wrzucę na forum jakąś krótką relacje z mojego ostatniego wypadu. Wtedy pewnie parę osób włączy sie do dyskusji i będzie wszystko poparte fotkami.

OK, nie ma sprawy, poczekam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 30, 2008 9:30 am 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 9:12 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Niezła wyprawa, szczyt niezbyt zachęcająco wygląda. Fajnie uchwycony zachód słońca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 30, 2008 1:19 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Dida napisał(a):
Niezła wyprawa, szczyt niezbyt zachęcająco wygląda


Co znaczy niezbyt zachęcająco wygląda ???

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 31, 2008 5:04 pm 
Nowy

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 9:12 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
Grań Banówki wydaje się być nieprzystępna (taka surowa, skalista). Okoliczne szczyty też wyglądają na takie nieprzychylne do wspinaczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 01, 2008 11:55 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Nie jest tak źle, choć faktycznie szlak biegnący od Salatyna przez Skrzyniarki, Spaloną, Pachoła, Banówkę, Trzy Kopy i Rohacze (Płaczliwy i Ostry) jest określany mianem Orlej Perci Tatr Zachodnich. I nie jest to porównanie bezpodstawne.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL