Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pt cze 28, 2024 2:23 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 5:23 pm 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 7:54 pm
Posty: 2482
Cytuj:
Księga szczytowa nie jest wyznacznikiem tego, ile osób było na szczycie

Oczywiście, ale porównując księgi z kilku szczytów daje to jakieś wyobrażenie - stąd moje wnioski.

Sanders napisał(a):
Z moich obserwacji wynika, że wpisuje się jakieś 20% z tych, co zdobywają jakiś szczyt

Z moich obserwacji wynika inaczej, ale przecież nie będziemy się o to spierać ;)

Sanders napisał(a):
A wracając do Antelao - w piękny, słoneczny dzień w sezonie naprawdę potrafi być tam spory tłumek i kolejki przy tym kominku ubezpieczonym liną (oraz w paru innych trudniejszych miejscach) nie są czymś niezwykłym.


Możesz odpowiedzieć mi na pytanie ile razy wchodziłeś na ten szczy i kiedy ostatnio tam byłeś? Ciekawi mnie skąd te wnioski - nie jest to powszechna opinia o tym szczycie. Gdybyś tak napisał o Marmoladzie to faktycznie bym się zgodził bez gadania. Natomiast nie wydaje mi się, żeby na Antelao ciągnęły takie tłumy, zwłaszcza teraz, gdy bivacco P.Cosi jest nieczynne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 5:41 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2008 8:10 pm
Posty: 4694
Z tego wynika, że na szkockich szczytach nikt jeszcze nie był. Chciałem zostawić raz puszkę po mielonce, ale kto znajdzie taki mały zeszyt?

_________________
http://3000.blox.pl/html

"Listy z Ziemi" Twaina: poszukaj, przeczytaj... warto


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 5:46 pm 
Swój

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 3:29 pm
Posty: 52
Lokalizacja: Polska
Byłem w drugiej połowie sierpnia 2012 - tego dnia, gdy tam byłem, szczyt odwiedziło ponad 50 osób. Bivacco nie jest celem dla większości turystów - to tylko miejsce na wypadek awaryjny (tak to widzi większość ludzi z krajów alpejskich), więc fakt istnienia czy nie tego bivacco co najwyżej podnosi poziom ryzyka przy zdobywaniu góry, ale nie stanowi o jej atrakcyjności. Na Marmoladę oczywiście ciągną zdecydowanie większe tłumy, ale ona jest łatwiej dostępna. W przypadku Antelao trzeba już mieć doświadczenie górskie i odwagę, albo mieć przewodnika (co kosztuje) - jedno i drugie, to jakaś tam bariera. Ale chętni są, bo Antelao (oraz Monte Pelmo) to zacne perełki do zdobycia dla turysty Dolomitowego, więc kto może, ten tam idzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 10, 2012 7:44 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Madness, zdjęcia, jak zawsze piękne.
Już spieszę do następnej relacji.

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL