Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Cz cze 20, 2024 1:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 4:46 pm 
Nowy

Dołączył(a): So lis 01, 2008 4:52 am
Posty: 22
Lokalizacja: Beskid Mały
Ja bym tu jeszcze dodał książkę: Najpiękniejsze szczyty tatrzańskie

Autor: Kurczab Janusz, Wołoszyński Marek
Tam też są opisane te trasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 4:49 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
lucyna napisał(a):
Raz to zasady,a dwa nie chcę zawrzeć zbyt bliskiej znajomości z tatrzańskimi filancami.

nie są tacy źli...tej zimy podwozili mnie i moja partnerke górska do samego Popradzkiego Plesa (Słowacja)..wiedzieli że mamy Alpenverein(ubezpieczenie) i widzieli line..i jeszcze z nami ucieli sobie pogawędke o Wandzie Rutkiewicz..widzieli dobrze gdzie idziemy(kierunek dolina Złomisk)..obyło sie bez problemów.Myśle że filance tez ludzie..

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 4:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
.

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Ostatnio edytowano Pn wrz 23, 2013 9:33 pm przez Ivona, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:01 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
No dobra, rozumiem Twój punkt widzenia. Tylko małe ale. Dlaczego musisz trenować w polskich Tatrach. One są tak i tak zagrożone przez masowy ruch turystyczny. Są małe, ponoć niejedna dolina alpejska jest większa niż TPN.
Możesz szkolić się w Alpach. A poza tym co jest ważniejsze? Dobro ogólne czy Twoje zachcianki?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:22 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
lucyna napisał(a):
No dobra, rozumiem Twój punkt widzenia. Tylko małe ale. Dlaczego musisz trenować w polskich Tatrach. One są tak i tak zagrożone przez masowy ruch turystyczny. Są małe, ponoć niejedna dolina alpejska jest większa niż TPN.
Możesz szkolić się w Alpach. A poza tym co jest ważniejsze? Dobro ogólne czy Twoje zachcianki?


Jestem częściej w Słowackich,bo...jest tam b. mało ludzi,są duzo rozleglejsze niz polskie,bo bardzo je kocham ,bo mam tam zaledwie godzine jazdy samochodem.Na tym forum jest wiele osób które działaja w tatrach podobnie..wystarczy przejrzec relacje,choćby z września.

Tatry od zawsze były terenem szkolen całej plejady himalaistów polskich..chyba z tego się tłumaczyć nie trzeba..

To nie zachcianka,to po prostu hobby.Ja nikogo nie atakuje,wyrażam własny pogląd.
Bieszczady też sa mi bliskie..tak jak i Beskidy ,w których żyje..

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:25 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Nie odebrałam Twoich słów jako atak, sama także mam pokojowe zamiary. Po prostu rozmawiam i cieszę się z tego. :)

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:28 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
No dobra, rozumiem Twój punkt widzenia. Tylko małe ale. Dlaczego musisz trenować w polskich Tatrach. One są tak i tak zagrożone przez masowy ruch turystyczny. Są małe, ponoć niejedna dolina alpejska jest większa niż TPN.


W polskich Tatrach chodzenie poza szlakami w rejonach, które są dozwolone do uprawiania wspinaczki, również jest dozwolone. Od kilku lat nie trzeba mieć Karty Taternika.

W słowackich Tatrach - nie jest dozwolone chodzenie poza szlakami. Wspinaczka - tak, ale tylko po drogach taternickich.
Wyżej pisał o tym Łukasz.

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:30 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Baśka rozmawiamy chyba o rezerwatach ścisłych :roll:
Są w nich rejony dozwolone do wspinaczki?

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
.

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Ostatnio edytowano Pn wrz 23, 2013 9:33 pm przez Ivona, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:31 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 07, 2006 8:19 pm
Posty: 18162
Apeluje!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:36 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Cz wrz 24, 2009 4:46 pm
Posty: 1711
.

_________________
"Sukces-jeśli go osiągamy-to tylko pewien dar.Ostatecznym celem jest poczucie pełni i samoświadomość"
Steve House


Ostatnio edytowano Pn wrz 23, 2013 9:34 pm przez Ivona, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:37 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
Baśka rozmawiamy chyba o rezerwatach ścisłych :roll:
Są w nich rejony dozwolone do wspinaczki?


W Polskich Tatrach nie ma czegoś takiego jak "rezerwaty ścisłe". Całe Tatry ( z wyjątkiem bardzo małych obszarów wokół schronisk ) są obszarem ochrony ścisłej.
W nich są jednak wydzielone rejony dozwolone do wspinaczki. Szczegółowe mapy są na stronach TPN.

A Ivona nie pisała o rezerwatach ścisłych tylko ogólnie o Tatrach Słowackich.
Tam akurat wydzielone są rezerwaty, ale również na pozostałym obszarze (poza rezerwatami) przepisy nie zezwalają na chodzenie turystyczne poza szlakami.

Taki paradoks.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:49 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Basia Z. napisał(a):
lucyna napisał(a):
Baśka rozmawiamy chyba o rezerwatach ścisłych :roll:
Są w nich rejony dozwolone do wspinaczki?


W Polskich Tatrach nie ma czegoś takiego jak "rezerwaty ścisłe". Całe Tatry ( z wyjątkiem bardzo małych obszarów wokół schronisk ) są obszarem ochrony ścisłej.
W nich są jednak wydzielone rejony dozwolone do wspinaczki. Szczegółowe mapy są na stronach TPN.

A Ivona nie pisała o rezerwatach ścisłych tylko ogólnie o Tatrach Słowackich.
Tam akurat wydzielone są rezerwaty, ale również na pozostałym obszarze (poza rezerwatami) przepisy nie zezwalają na chodzenie turystyczne poza szlakami.

Taki paradoks.

B.


Czegoś nie rozumiem. TPN obejmuje obszar 21164 ha, z czego tylko 6148 ha to rezerwaty ścisłe. Dodając do tego rezerwaty częściowe 6528 ha to nadal nie jest cały park.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 5:56 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
z czego tylko 6148 ha to rezerwaty ścisłe. Dodając do tego rezerwaty częściowe 6528 ha to nadal nie jest cały park.


Skąd wzięłaś te liczby , bo mam podejrzenie, że dane mogą być przestarzałe.

W aktualnym zarządzeniu dyrektora TPN dotyczącym uprawiania taternictwa z dn. 5 lutego b.r jest napisane:

"- obszary opisane w § 1 ust. 1 pkt 1 – 3 oraz ust. 2 położone są w strefie
ochrony ścisłej," (to znaczy mowa o obszarach dozwolonych do wspinaczki).

Faktycznie stanowi to niewielki fragment polskich Tatr ale ten najciekawszy.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 6:02 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Z monografii "Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego"

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 6:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
lucyna napisał(a):
Z monografii "Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego"


Z którego roku ?

Bo to się zmieniło w ostatnich 10 latach.
Po prostu znaczne obszary, które wcześniej nie były rezerwatami ścisłymi włączono do obszarów ochrony ścisłej.
Ale dokładnego roku kiedy to zrobiono nie pamiętam.

Edit:

Dokopałam się do aktualnych danych - tzn. do projektu planu ochrony który ma obowiązywać od roku 2010 (nie wiem czy już jest zatwierdzony).
W tym projekcie obszary ochrony ścisłej stanowią 12610 ha, czynnej 5816 ha (głównie lasy), a krajobrazowej 2771 ha.
W tych ostatnich zdecydowaną większość stanowią Grunty Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie w ilości 2238 ha.

Wszystkie obszary dozwolone do wspinaczki leżą w strefie ochrony ścisłej.

B.


Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2009 6:12 pm przez Basia Z., łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 6:08 pm 
ban
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 7:11 pm
Posty: 5248
Dokopałam się do tego samego. Dziwne są te Wasze Tatry obszar ochrony ścisłej biernej i tereny wspinaczkowe. Dobrze, że my mamy naszego parkowładcę i reżim ochrony.
Mam prośbę. Może Moderator przeniesie to do ot, bo nieźle tu naśmieciłam.

_________________
www.grupabieszczady.pl
www.unitra.bieszczady.pl
www.lesko-ski.pl
http://bieszczadzkieforum.pl/mapy-przew ... u-f13.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 7:04 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
zolffik napisał(a):
golanmac nie znalażłem tutaj tego opisu. może pomożesz

Opis to przenośnia, można czepiać się słówek w dosłownym znaczeniu, ale nie on jest meritum sprawy. Zadałem pytanie, na które nie otrzymałem do tej chwili odpowiedzi, powtórzę je więc, jaki cel przyświecał zamieszczeniu tego typu fotorelacji na ogólnodostępnym forum ? i drugie, które w chwili obecnej przyszło mi do głowy - dlaczego inni użytkownicy mogą się powstrzymać a koledzy z Sącza nie ?

Chciał bym poruszyć, jeszcze jedną kwestię, istnienie publikacji na temat miejsc objętych rezerwatem ścisłym, nie powinien i nie może uzasadniać, umieszczania tego typu relacji w miejscu ogólnodostępnym, a tłumaczenie że relacja nie zawiera opisu wejścia, czy też nazwy szczytu jest zwyczajnie dziecinne.

Wcześniej czy później, wraz ze wzrostem popularności Tatr i liczby turystów i tego typu relacji, rozpęta się afera, odnośnie schodzenia ze szlaków i wycieczek w rezerwaty, rozpoczną się spektakularne akcje poparte opinią społeczną, w wyniku których ucierpimy my wszyscy, turyści, taternicy, narciarze, nie mówiąc już o kolejnych pokoleniach offroadowców.

Nie jestem święty, ale coraz bardziej wobec tak nieodpowiedzialnych i dziecinnych zachowań skłaniam się ku opinii że powinno się całkowicie unikać tego typu miejsc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 7:34 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
golanmac napisał(a):
gouter napisał:
Nie chce mi się szukać, ale w ciągu paru minut znalazłbym kilka relacji, gdzie sytuacja jest taka sama
Więc nie pisz że znajdziesz, tylko znajdź

Pytanko - czyje zdjęcie i skąd zrobione
Obrazek

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 7:42 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
gouter napisał(a):
Pytanko - czyje zdjęcie i skąd zrobione

Zdjęcie pochodzi z maja 2008 roku, czyli sprzed półtora roku, od tamtego czasu sporo się zmieniło, na forum i w kwestii tego typu wycieczek, o czy Ty w przeciwieństwie do autorów relacji możesz nie wiedzieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 7:52 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
golanmac napisał(a):
Opis to przenośnia

Golan skończ pier....ć głupoty bo na mądrzejsze posty Cie stać

golanmac napisał(a):
Zadałem pytanie, na które nie otrzymałem do tej chwili odpowiedzi, powtórzę je więc, jaki cel przyświecał zamieszczeniu tego typu fotorelacji na ogólnodostępnym forum ?

a to niedokładnie czytasz forum. odpowiedzi udzieliłem Ci sam

golanmac napisał(a):
i drugie, które w chwili obecnej przyszło mi do głowy - dlaczego inni użytkownicy mogą się powstrzymać a koledzy z Sącza nie ?

a i tu też niestety się mylisz a może tylko krótką pamięć masz. przejrzyj dział relacje i wtedy powiedz że żadne zdjęcie tam zrobione nie pochodzi z rezerwatu

golanmac napisał(a):
Chciał bym poruszyć, jeszcze jedną kwestię, istnienie publikacji na temat miejsc objętych rezerwatem ścisłym, nie powinien i nie może uzasadniać, umieszczania tego typu relacji w miejscu ogólnodostępnym

i znowu przekręcasz bo jak przeczytasz mój post w którym napisałem "poza tym są co najmniej 2 ogólnodostępne strony w necie dokładnie opisujące wejście na ten szczyt. może zareagować trzeba..." Jak pomyślisz troche to nie jest to zdanie uzasadniające a informujące że opisy, zdjecia, relacje są ogólnie dostępne dla wszystkich. Czy dobrze... wg. mnie nie bardzo. Chociaz zdjecia z Sz. J. bardzo lubie oglądać chociaż nigdy tam nie byłem. I nie widze w tym nic złego że ktoś wrzucił ogólnodostępną panoramę bo mogę czasem zobaczyć jak tam fajnie

golanmac napisał(a):
Nie jestem święty, ale coraz bardziej wobec tak nieodpowiedzialnych i dziecinnych zachowań skłaniam się ku opinii że powinno się całkowicie unikać tego typu miejsc.

fakt jestem dziecinny. Chociaż lubie zabawki dla dorosłych... zwłaszcza w pracy

Podsumowując golanmac oszczędź wstydu...

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2009 8:00 pm przez zolffik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 7:58 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
golanmac napisał(a):
Zdjęcie pochodzi z maja 2008 roku, czyli sprzed półtora roku, od tamtego czasu sporo się zmieniło, na forum i w kwestii tego typu wycieczek, o czy Ty w przeciwieństwie do autorów relacji możesz nie wiedzieć.

Nawróciłeś się :?:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 8:08 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
zolffik napisał(a):
Podsumowując golanmac oszczędź wstydu

Rozumiem że mam oszczędzić wstydu Tobie ?
Doskonale wiesz gdzie jest miejsce na takie relacje, piszesz że spodobało Ci się zdjęcie to było je umieścić w dziale "fotografia".
Jakiś czas temu, jeden ze "starych" kolegów umieścił podobną relację, po kilku postach pogadał z modem i została przeniesiona, tam gdzie jej miejsce, nie kruszył kopi i nie udowadniał że nic nie szkodzi.

Jeśli nie zrozumiałeś do tej pory o co chodzi, to szkoda gadać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 8:23 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
golanmac napisał(a):
zolffik napisał(a):
Podsumowując golanmac oszczędź wstydu

Rozumiem że mam oszczędzić wstydu Tobie ?.

interpretuj to jak chcesz. wypowiedzi w tej relacji pozostają faktem

golanmac napisał(a):
Doskonale wiesz gdzie jest miejsce na takie relacje

tak ponieważ nie jedną tam relację już napisałem.

golanmac napisał(a):
piszesz że spodobało Ci się zdjęcie to było je umieścić w dziale "fotografia".

następnym razem jak zrobie jakieś zdjęcie z rezerwatu będzie umieszczone w dziale fotografia a nie relacje :D mniejsza szkodliwość czynu...

golanmac napisał(a):
Jakiś czas temu, jeden ze "starych" kolegów umieścił podobną relację, po kilku postach pogadał z modem i została przeniesiona, tam gdzie jej miejsce, nie kruszył kopi i nie udowadniał że nic nie szkodzi.

niestety na forum już nie bywam tak często jak kiedyś i pewnie umknęło to mojej uwadze.

golanmac napisał(a):
Jeśli nie zrozumiałeś do tej pory o co chodzi, to szkoda gadać.

pouczające...
Jeśli chociaż troche poznałeś mnie na tym forum to wiesz że zawsze, w każdym sporze byłem bezstronny. Ale tutaj takimi argumentami walisz, że nie mogłem się powstrzymać. No ale jak kiedyś napisałeś lubisz prowokować... tylko proszę... czymś mądrzejszym

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:16 pm 
Stracony

Dołączył(a): Śr cze 20, 2007 5:51 pm
Posty: 10096
Lokalizacja: Moszna
szkoda gadać


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:20 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
golanmac napisał(a):
szkoda gadać

no i nie można było tak parę postów wcześniej napisac...

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:49 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
tomek.l napisał(a):
mpik napisał(a):
A czym się różni akurat ten szczyt (którego nazwę notabene ani Zolffik ani ja nie użyliśmy ani razu) od całej masy innych z gatunku OR, z których relacje w tym dziale pojawiają się w ilości hurtowej

A różni się tak dla ścisłości zapewne tym, że mówią, że tam to podobno jest rezerwat :)

Podobno rezerwat. Czyli nie wolno wchodzić. Podobnie jak nie wolno chodzić poza szlakami, ani "zimą" ponad schroniskami na Słowacji ani nawet w nocy po szlakach. A robi (i opisuje) to wiele osób na tym forum.
Czyli albo strofujemy wszystkich, albo nikogo. No chyba że dzielimy łamanie przepisów na te, które wolno łamać (bo ja tak robię) i te których nie wolno (bo robią to inni). Ale jak dla mnie zło jest złem w każdej postaci. Zarówno gdy jest to małe zło, jak i duże.
Generalnie rozumiem Wasz punkt widzenia, i jestem skłonny przyznac Ci rację, ale w takim razie uważam że należy domagać się likwidacji wszystkich relacji które w swoim opisie łamią zasady tatrzańskie, a nie tylko tych wybranych...

Mooliczek napisał(a):
mpik, ale zdjęcie 4 od dołu inspirujące, Ci powiem.

Kusi ? 

Ivona napisał(a):
Mpik trza było zamiescic foty z Cubryny to byłoby mniej nerwowo :mrgreen:
To by się coś innego nam zarzuciło ;) Wiesz jak to jest: dajcie mi człowieka, a znajdziemy na niego paragraf.

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:49 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 17, 2008 11:12 pm
Posty: 1357
Lokalizacja: NewSączCity
gouter napisał(a):
golanmac napisał(a):
Zdjęcie pochodzi z maja 2008 roku, czyli sprzed półtora roku, od tamtego czasu sporo się zmieniło, na forum i w kwestii tego typu wycieczek, o czy Ty w przeciwieństwie do autorów relacji możesz nie wiedzieć.

Nawróciłeś się :?:

:rofl_an:
gouter, masz u mnie piwo :!:

---

ps. Zolffik, mam pomysł. Zmień relację i napisz po prostu że to miało być np. z Jagnięcego Szczytu, tylko pomylilismy trochę szlak. Co najwyżej wyjdziemy na kretynów (choć nie tak wielkich jak inni), a przynajmniej nikt nam nie będzie zarzucał ża świadomie wchodziliśmy do rezerwatów.

_________________
Czasem wystarczy przestać pragnąć jakiegoś marzenia, aby sprawić żeby się ono spełniło...


Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2009 9:54 pm przez mpik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Co do słowackich "ścisłych" rezerwatów. Otóż raz do roku odbywa się uroczysty vystup na Osobitą - idą nasi górale i słowaccy górale - w góralskich strojach, w kierpcach, z muzyką !!! W tym roku ominęło mnie to jedynie dlatego, że była fatalna pogoda. To jest organizowane jakoś przez TANAP w połączeniu z HZS i TOPR. Moi gospodarze z Zakopanego byli na tych wejściach wielokrotnie, widziałem u nich mnóstwo zdjęć (inna sprawa że gospodarz jest długoletnim ratownikiem TOPR, z ugruntowaną renomą). Ale nie było problemu żeby na coś takiego załapał się zwykły śmiertelnik jak ja czy moja Żona. I za rok jak tylko pogoda dopisze to na pewno pójdziemy

Tak wygląda ochrona przyrody - zwykłą hipokryzja. Inna sprawa że tylko raz w roku jest coś takiego i mało kto o tym wie


Natomiast zdjęcia z Hawrania super :) Panorama podobna dotej z Płaczliwej Skały, ale jednak inna

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Ostatnio edytowano Pn lis 02, 2009 10:05 pm przez macciej, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 02, 2009 9:54 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 8:51 am
Posty: 2378
Lokalizacja: Nowy Sącz
mpik napisał(a):
Wiesz jak to jest: dajcie mi człowieka, a znajdziemy na niego paragraf.

a tu do kogo pijesz... :wink:

_________________
...energia musi eksplodować w momencie wykonywania zadania, ale cały czas trzeba ją mieć pod kontrolą...
http://picasaweb.google.pl/w.tatrach
gg: 1553749


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL