Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 8:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 08, 2010 7:43 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
W oddechu przed następnym wyjazdem w coś wyższego zatęskniło mi się do mojego "odkrycia zeszłego roku" tzn.do Beskidu Wyspowego:)
W piątek dojechaliśmy jakoś do Limanowej skąd wiele przemaszerowałam kilometrów,do teraz czuję tego efekty..było sporo po asfalcie:( chyba przy piwie tą trasę wymyśliłam :cry:
Mimo wszystko coś ciekawego po drodze było.

Cmentarz wojenny na wzgórzu Jabłoniec w Limanowej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cmentarz na wzgórzu Golców:
Obrazek

Uroki Beskidu Wyspowego:
Obrazek

Obrazek

Pogoda zapowiadała się burzowa. Na Mogielicę dotarliśmy już poganiani przez burzowe chmury.Tym szlakiem na Mogielicę jeszcze nie właziłam,i tak sobie myślałam jaki będzie w porównaniu z innymi,i tak po głowie chodził mi tytuł relacji "Mogielica,bo to zła kobieta była";-)
Tam też czekała na nas warszawska koleżanka,która obwieściła,że już się z Mogielicy nie rusza. Zmobilizowało nas to do..wypicia wreszcie upragnionego zimnego piwka (uchowało się w plecakach :D ) i rozbicia namiotu "u stóp góry"..;-)
Burza nadeszła pod wieczór,przeczekaliśmy ją w namiocie. W nocy tez nieźle lało..a rano było już pięknie:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pobudka zaplanowana była na wschód słońca,ulewa pozowiliła nam jednak się wyspać. Ruszyliśmy w stronę przeł.im.Rydza-Śmigłego koło 7 rano.
Widok z góry Łopień:
Obrazek

Zeszliśmy do Dobrej,gdzie udało nam się rzucić okiem na kościółek,i jego wnętrze. Otwarcie było od 10,ale trwały prace porządkowe..piękne stare wnętrze,warto zobaczyć..

Kościółek z zewnątrz:
Obrazek

Z Dobrej szybki transport do Rabki Zaryte,skąd żółtym szlakiem przez Perć Borkowskiego wleżliśmy na Luboń Wielki.
Obrazek

Obrazek
Tam szybkie,zimne piwko..szybkie,bo sporo turystów,i hałasu tyle,że...lepiej pójść dalej

:wink:
Zeszliśmy do Jordanowa,długim i niezbyt ciekawym szlakiem. Gdzieś tam Tatry się wyłaniały na horyzoncie.

Obrazek

Sama końcówka asfaltem na dobicie,ale w końcu wiedziałam co robię :wink:
Powrót do domu zepsutym autobusem relacji Zakopane-Rybnik to jakby masaż za darmo,ałuu!! Fajny wypad,na pewno na jesień wpadnę znów w te okolice,bo je szalenie lubię
:D

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 7:36 am 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 15, 2008 10:41 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Dolny Śląsk
malowniczo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 7:51 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
Można się fajnie powłóczyć.
Bez strachu, żeby nic nie Wlazło do namiotu nad ranem...

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 8:06 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Piękny rejon, dawnooo mnie tam nie było, zdjęcia poruszyły mnie do tego by tam ruszyć dupsko :)

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 09, 2010 8:25 am 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
No to szkoda że się nie spotkaliśmy, bo ja razem z koleżanką też tam byłam.
Dojechałyśmy w piątek (w deszczu) busem z Krakowa do Tymbarku, zrobiły zakupy, spały w tamtejszym PTSM, w nocy przeszła burza.

Rano było bardzo ładnie, niespiesznie około 10 wyruszyłyśmy wprost na Łopień, najpierw bez szlaku, potem znalazł nas szlak rowerowy - czerwony a potem zielony.
Na Łopieniu, około 13 lekko pokropił nas deszcz ale nie trwało to dłużej niż 5 min.
Dalej przez Przełęcz Rydza Śmigłego podeszłyśmy na Mogielicę. Widoczki ze szczytu pokazałam już w innym wątku, tu link do całej galerii:

http://picasaweb.google.com/Torojaga/Op ... rpien2010#.

Piękna jest Hala Stumorgowa, takie sielski krajobraz.

Pod wieczór, około 20 dotarłyśmy do bazy namiotowej na Polanie Wały, gdzie przenocowałyśmy.
Była tam jednocześnie grupa z "Wierchów", zaś bazowy okazał się bratem dobrego znajomego mojego męża.
No i rano zeszłyśmy na Przysłop, po długim, ponad godzinnym czekaniu na przystanku zabrali nas stopem do Krakowa bardzo sympatyczni państwo.

Bardzo fajna i sympatyczna wycieczka.

Dobrze, że zbyt dokładnie nie oglądałyśmy prognoz pogody, bo ponoć straszyli burzami.

Na dodatek w górach spotkałam aż 3 znajomych. ;-)

Pozdrowienia

Basia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 11, 2010 7:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Basiu,to faktycznie się gdzieś pewnie minęłyśmy..zerknęłam na Twoją picasę,i widzę,że zmienił się "budynek"na polanie Wały,w zeszłym roku jak tam byłam to to troszkę inaczej wyglądało jak dobrze pamiętam.
Myśmy od rana słuchali prognoz pogody,i było wiadomo,że burza będzie..zastała nas pod Mogielicą i tam ją "przetrwaliśmy" w namiocie,aczkolwiek przyjemne to nie było..fajnie za to było zerkać jak się oddala w stronę Lubonia Wielkiego,i jak "wyspy"toną we mgłach :wink: Po ulewnej nocy poranek był przepiękny :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 9:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
to Ty przybiłaś na szczycie wieży krzyż -"upamiętniający 96 ofiar tragedii pod Smoleńskiem "? :lol:

boję się już otworzyć lodówkę 8)

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sie 16, 2010 3:07 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
! napisał(a):
to Ty przybiłaś na szczycie wieży krzyż -"upamiętniający 96 ofiar tragedii pod Smoleńskiem "? Laughing

He,he..To nie ja,ktoś mnie uprzedził :lol:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL