Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt lip 02, 2024 6:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 8:47 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
W oczekiwaniu na zmiany jakie nadejdą od stycznia-ah,te wolne weekendy :D -postanawiam jeszcze w starym trybie ruszyć się gdzieś w środku tygodnia..spory mróz i nie wiadomo jakie warunki drogowe skłaniają mnie do pozostania w okolicy-pada na Beskid Śląski . O 7:30 zgarniam kumpla z pks-u w Bielsku i mkniemy zaparkować wóz pod ATH,skąd spacerkiem kierujemy się na Kozią Górkę..pod schroniskiem postanawiamy się zaaklimatyzować,zdobywanie wysokości i mróz mogą nas zabić :P Wydaje się,że nawet jakieś pogodowe przejaśnienia będą,więc humory mamy ok:) Zjadamy po bułce,pijemy herbatę-kolega chwali się nowym termosem. O ile droga na Kozią jest odśnieżona :!: to dalej już przestaje być tak łatwo..
Radość ze "zdobycia" Koziej Góry:
Obrazek

Na Szyndzielnię człapiemy wolno,śniegu sporo,nikt tu na dniach nie chodził..no cóż,w końcu nie jesteśmy tu dla przyjemności:
Obrazek

Obrazek

Na Szyndzielni spotykamy starszą Panią,mówi,że wczoraj byłą na Pilsku,fajnie,bo było ładniej,dziś chce się przejść na Błatnią. Nie podchwytujemy pomysłu,mam coś do załatwienia w Podróżniku. Fotka przed dość mrocznym schroniskiem i idziemy na Klimczok:

Obrazek

Obrazek

Wiemy już,że z przejaśnień dziś nic nie będzie,zaczyna lekko sypać śnieg,nasze dzisiejsze zdjęcia będą w kolorach czarno-czerwono-białych :oops: :wink:
Na Klimczok drepcze się znośnie,przedeptane..za to już na szczycie Klimczoka zero jakichkolwiek śladów,mnóstwo śniegu,aż dziw bierze,że nie ma ani jednego narciarza..no,tak-to środek tygodnia..widoków też zero,a pomyślałby kto,że stąd przy ładnej pogodzie widać Tatry :)

Obrazek

Jest okazja odpocząć :wink:
Obrazek

Już święta?
Obrazek

Na odpoczywanie jednak za zimno,i zaczyna masakrycznie wiać,złazimy po kolana w śniegu i pędzimy do pustego schroniska na herbatę.
Z Klimczoka schodzimy na przełęcz Kołowrót szlakiem zielonym,tu to jest hardkor,śniegu po kolana. Dopóki idziemy z górki to nie jest źle,jak trzeba torować po płaskim zaczynam czuć to w nogach,hehe,ale o kondycję trzeba dbać..na Kołowrocie trafiamy na swoje zawiane już ślady i kierujemy się w stronę Koziej,skąd ślizgając się schodzimy do wozu pod ATH stwierdzając,że warto było się ruszyć z domu. Zastanawiamy się też nad tym czy nie da się jakoś wskrzesić działalności toru saneczkowego,z którego Kozia kiedyś słynęła,i którego fragmenty można oglądać..
Obrazek

I tu kończy się wszystko co fajne.
W Podróżniku nie ma rękawiczek,które chciałam kupić. Ruszam do domu i utykam w korku,wracam w sumie 1,5h-jedzie się paskudnie w taką zawieruchę,a potem nie mogę dojechać do domu..
A do tego na zdjęciach tylko białe,czarne,czerwone... i te kolorowe bombki..

:wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 8:52 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 13, 2005 4:25 pm
Posty: 9935
Lokalizacja: niedaleko Wąchocka
matragona napisał(a):
hardkor,śniegu po kolana

No? Za małe stopy? :mrgreen:
Jakbyś sobie coś przypięła byłoby łatwiej, a gdyby to nie były rakiety to znacznie szybciej.

_________________
Pamiętasz co obiecywała?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 9:02 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Ha,widzisz,tak się rozpisałam,że o najważniejszym wniosku zapomniałam :oops: Rakiety można wyciągać z szafy,następnym razem już swoje zabieram :!: :D

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 9:30 pm 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
nie da się jakoś wskrzesić działalności toru saneczkowego,z którego Kozia kiedyś słynęła,i którego fragmenty można oglądać..


Jak byłem młody i głupi, to najwyższe murki na torze wykorzystywaliśmy jako bouldery do wspinu... :shock:

_________________
Modyfikuję, naprawiam, "uzdrawiam" nawigacje Garmin'a - info na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 01, 2010 9:51 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 9:25 pm
Posty: 880
a jak to torowanie takie meczace to znaczy ze snieg ciezki ? ja dzis i wczoraj bylem pod turbaczem i mozna napierdalac jak gdyby nic w sniegu po kolana :mrgreen: (coprawda dzis bylo odpluzone od krzyza na zoltym DO GORY /wynika z tego ze plug zjezdzal od.. .turbacza :alien: /, ale wlasnie tam sie najgorzej napieralo - bylo po prostu grzasko) inna sprawa ze wieje strasznie, co zreszta jest powodem ze nie dobiegam do gory :)

_________________
photolife | panoramki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 10:37 am 
Przypadek beznadziejny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 31, 2005 7:05 am
Posty: 1609
Lokalizacja: Brzozówka k. Krakowa
Sielsko, anielsko.

_________________
Góry mogą zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi gór.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 12:25 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
LoveBeer napisał(a):
a jak to torowanie takie meczace to znaczy ze snieg ciezki ?


Lekki suchy puch.

_________________
http://kt-livetheadventure.blogspot.com/
http://picasaweb.google.com/KrzysiekTalik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 03, 2010 12:31 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Cytuj:
a jak to torowanie takie meczace to znaczy ze snieg ciezki ?

Nie,śnieg póki co w miarę lekki,ale jakoś tak go sporo było,i ciężkie buciory do tego,i nikt przed nami nie szedł,i w sumie się umachałam trochę :wink:

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL