Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 1:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 12:13 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Więc w tych dniach byłem znów pod Tatrami. Pogoda nie była już tak idealna jak ta w październiku. Autokar wyjeżdżający z Krakowa o 3.40 był już o 5.30 w Zakopcu. Kierunek obrałem na Siwą Polanę, następnie w deszczu do rozstaju szlaków na Iwaniacką. Założenie było takie by wejść od wschodu na ścieżkę nad Reglami i przejść ją do Kuźnic w całości, jednak słabe oznaczenia w Chochołowskiej wywiodły mnie w pole. A jako że Iwaniacka od Chochołowskiej to nowy dla mnie odcinek, więc tam się udałem ( mimo zrywki drewna i błota po drodze ). Na wysokości ok. 1300 m z polany osłonił się ośnieżony tego dnia Bobrowiec, a także spotkała mnie śnieżyca ( ok. 10 min. trwała ). Powyżej 1400 m n.pm. leżał już śnieg, a na Iwaniackiej Przełęczy ( 1459 m ) były 3 bałwany oraz ok. 0*C i b. nieprzyjemny wiatr lodowaty. Mimo to po 8 rano spotkałem w najniższej części Chochołowskiej kilka osób planujących natarcie na Starorobociański. Ekipa z grani Ornaku ledwo uszła cało z powodu wiatru. Mój zamiar koncentrował się jedynie na zejściu znanym mi już wariantem do "Ornaku", gdzie zastałem młodą parę. Pogoda się poprawiła, natomiast w schronisku dowiedziałem się że oczywiście brak wolnych pokoi, za to wrzątek nadal za darmo. Jako że już było koło 15.00 to pora była schodzić do Kir i na kwaterę do Zakopanego. Z wielkim zawodem przyjąłem informację że brak miejsca w moim ulubionym miejscu noclegowym, toteż trzeba było się zatrzymać 3 kilometry od centrum. W centrum Zakopca wolne były jedynie miejscówki za 50/60 zł i w Domu Turysty. Następnego dnia pogoda wymarzona i cieplej, trasa Zazadnia-Wiktorówki ( pierwszy raz tam byłem -warto zobaczyć) - Rusinowa ( tu już 3 raz w tym roku -tym razem było tam co najmniej 200 osób...) - Gęsia Szyja ( widok na J. Czorsztyńskie 1 raz w życiu ; b.dużo ludzi szło tego dnia zdobyć szczyt) - Waksmundzka Rówień- Murowaniec ( 1.40 h po ciemku szedłem ) - drogą dojazdową do Brzezin i od 22.00 do 24.00 drogą Oswalda Balzera do Ronda Kuźnickiego, skąd koło m.in. hotelu Palace i hotelu Stamaryn ( siedziba konsula honorowego Republiki Słowackiej . Muszę przyznać że to chyba jeden z najbardziej imponujących hoteli w całym mieście z nie mniej wykwintną restauracją . Mało kto wie że tam odbywają się spotkania polityczne również i to na b. wysokim szczeblu -m.in. Jarosława Gowina z burmistrzem Majchrem, ten pierwszy udzielił mu poparcia z ramienia PO w nadchodzących wyborach samorządowych) do Dworców. Jako że nic nie jechało ( pociąg odjeżdża o 4.20 rano, a pierwsze autobusy przed 6 rano ) to udałem się na nocleg do schronska młodzieżowego przy Ulicy Nowotarskiej, gdzie studenci płacą 30 zł. Dworzec PKP przejęła gmina, więc ma być wreszcie odrestaurowany. Zobaczymy co wyniknie z politycznych deklaracji burmistrza Zakopanego.

Następnego dnia byłem b. zmęczony więc powrót. Smutne są te rozstania z Tatrami, ja kocham nie tylko Tatry, ale i Zakopiankę i widoki z niej są zawsze fantastyczne. Tatry pierwszego dnia wyglądały groźnie, nawet Giewont oblodzony, później halny zrobił swoje. Mimo to wyjeżdżając 14-go wciąż widziałem białe Czerwone Wierchy. W Murowańcu spotkałem dobrze przygotowanych turystów z rakami i butami zimowymi i stuptutami. Byli wśród nich zdobywcy Świnicy. Spotkałem też W.Cywińskiego którego serdecznie pozdrawiam. Fajnie że opisuje w nowym przewodniku piękny rejon Doliny Kaczej.
Zdjęcia zamieszczę jutro. Był to ostatni wypad w Tatry w tym roku . Ale w przyszłym nie będę próźnował. Może nawet w zimę wyjadę znowu w styczniu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 9:48 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
1 dzień- piątek : Szlakowzskaz w Dolinie Chochołowskiej: Obrazek
Zrywka drewna w ramach działalności Wspólnoty 8 Uprawnionych Wsi w Witowie ( szlak żółty na Iwaniacką ) :Obrazek
Obrazek
Bobrowiec -1664 m - góra zamknięta decyzją Słowaków od 2008 r. dla turystów: Obrazek
Na Iwaniackiej Przełęczy ( 1459m -cel osiągnięty ) : Obrazek Obrazek Obrazek
W Dolinie Kościeliskiej :
Obrazek Obrazek

Zdjęcia z dnia drugiego ( odcinek Zazadnia-Wiktorówki-Rusinowa-Gęsia Szyja-Murowaniec zielonym szlakiem przez las-drogą dojazdową w dół i Oswalda Balzera do Zakopanego, skąd do Krakowa ):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 6:40 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Jakubie czy masz może jakiś przeciek kiedy wkońcu ukaże się Ganek ? Nie pytałeś przypadkiem o to WC ?

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 6:48 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ponoć niebawem - pewnie w ciągu nadchodzącego miesiąca. Mniej pocieszająca jest wiadomość że nie będzie aktualizacji książki "Góral z Wilna " ( ost. - drugie wydanie pochodzi z 2005 r; ja mam to starsze - Poronin 2003 ). Wynika to oczywiście tylko z racji popytowo - ekonomicznych . Szkoda bo np. w kwestii polityki od 2005 r. w Polsce b. dużo się działo, także różnych innych wydarzeń...Nie ukrywam że "Góral z Wilna" to jedna z najlepszych książek jakie w życiu przeczytałem. Naprawdę. Godna polecenia każdemu turyście i taternikowi, oraz innym osobom związanym z Tatrami ( np. pracownikom TPN, PKL, schronisk itd. ) . Ma duże wartości edukacyjne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 6:53 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr sty 20, 2010 3:38 pm
Posty: 1827
Lokalizacja: Wolne Miasto Nowa Huta
Dobra powiedz jeszcze co tam sie dowiedziałeś więcej od niego ? :D Jakie będzie następne wznowienie, jaki rejon Ganek obejmie ? :)

_________________
Moje Tatry

Życie jest piękne. To ludzie są pojebani.

"Słabe stopnie są jak puszczalska dziewczyna. Jak im zaufasz to ci dadzą, a jak nie, to będą częściej zdradzały." - Mechanior


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 7:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Ja się nie pytałem o ten Ganek za bardzo. On coś wspomniał, a że to Ganek to wiem już od dawna. Raczej pytałem o to czy chodził coś po innych górach Słowacji, o politykę , Słowaków i inne sprawy. Polecam lekturę "Góral z Wilna" . A inne kwestie to na PW. Natomiast przydatna może być wiadomość od takiego źródła że MSW jest trudniejszy od Lodowego dla turysty, Durny co najmniej tak trudny jak MSW a grań północna Wielkiego Gerlacha ma tylko wycenę jedynkową ( I ) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 8:06 pm 
Uzależniony ;-)
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 6:56 pm
Posty: 758
Lokalizacja: Las Vegas
hummm po co pokazywać ludziom poruszone i nieostre foty na których nic nie widać :scratch:

_________________
Żyj tak abyś po latach mógł powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 9:01 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Hmm w sumie te i tak są b. dobre :wink: bo większość zrobiłem trzęsącą się ręką :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 10:04 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pn kwi 20, 2009 11:34 pm
Posty: 1491
Lokalizacja: zdecydowanie za daleko
Dziś mój debiut: fatalne foty Jakub'ie.

Pozdrawiam.

_________________
wiśnia jest wiśnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 22, 2010 10:17 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 5:25 am
Posty: 2120
Lokalizacja: Poznań
Przynajmniej dodatkowa wiedza, że Nikona P50 nie należy nabywać :)

_________________
http://www.flickr.com/photos/auralis1987


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL