Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn cze 24, 2024 1:55 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 05, 2011 10:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
24-26 marca byłem w Zakopcu na bardzo nietypowym wyjeździe. Otóż pracuję w takiej dużej, zdaje się nawet największej firmie medialnej w Polsce i byłem tam służbowo, z racji zakończenia kariery przez Adama Małysza. Wyjazd jak wyjazd, w cholerę roboty, setki metrów kabli do pociągnięcia, dziesiątki kilogramów do wyniesienia, godziny spędzone na kalibrowaniu sprzętu, żeby widzom pokazać gdzie dany skoczek ma lądować... bo jak przypomnę to miały być skoki "do celu". Najgorszym cholerstwem była ważąca ok 40-50 kg głowica wraz ze statywem, którą należało wnieść na własnych rękach na jedną z wież, potem jeszcze kamera do tego - bo to właśnie była kamera na której miała być pokazywana odległość. Miałem jednak okazję na łażenie po całym obiekcie Wielkiej Krokwi, na którym przyznam nie byłem jeszcze nigdy, więc mogłem go sobie dobrze obejrzeć. Skocznia nie robi jakiegoś imponującego wrażenia na żywo. Próg jest niski, ma może z metr wysokości. Najazd też nie jest jakiś strasznie długi. Zeskok bardziej, ale tez nic imponującego. Najfajniejsze jest to, że najazd jest w naturalnym skalistym żlebie.

A jak wyglądały same zawody... wszyscy zapewne wiedzą, że z wielkiej napinki mało wyszło, głównie przez pogodę. Siedziałem w momencie planowanego rozpoczęcia konkursu na wieży sędziowskiej i stwierdzam... tak, stamtąd jest dobry widok, o wiele lepszy niż z dołu :) aczkolwiek najlepiej skoczkowie wyglądali rano, na treningu, kiedy byłem sam i nie tylko mogłem z bliska oglądać dalekie skoki ale też... słyszeć je. Lecący skoczek robi wyraźny hałas w powietrzu :) Widziałem ostatni skok Adasia z odległości 20 metrów, niestety byłem w tym momencie zbyt zajęty swoją robotą aby go uwiecznić na zdjęciu. Uwieczniłem jednak jego zjazd spod buli i przyjmowanie gratulacji po ostatnim skoku (na tyle na ile dało się to zrobić z tak dużej odległości)

Wyjazd mało tatrzański - choć Krokiew obejrzana dokładnie - ale za to ciekawa sprawa uczestniczyć bezpośrednio w "historycznym" wydarzeniu

Kilka fotek

Obrazek

Kalibracja "naszej" kamery

Obrazek

Tłumy się zaczynają schodzić

Obrazek

Zjazd Adasia spod progu

Obrazek

Gratulacje po ostatnim skoku uwiecznione z dachu wieży sędziowskiej

Obrazek

A tak w ogólniejszym planie wyglądały warunki panujące wieczorem na skoczni

Zwijanie i znoszenie całego majdanu w błocie, śniegu i po ciemku... masakra :) Ponadto ilość pijanej hołoty która zjechała się do Zakopanego przekroczyła wielokrotnie moją tolerancję na coś takiego. Nigdy bym się nie wybrał na typowy wyjazd górski w takim okresie. Raz, jak byłem młody i głupi popełniłem błąd i pojechałem na sylwestra do Zakopanego. NIGDY WIĘCEJ!!! Ale to co było teraz przebiło nawet tamto. Baby z wąsami, nawaleni jak stodoły goście drący ryja "pooolska, białooo czerwoooniiiii", pier...ne trąbki, którymi imbecyle trąbili do 4 nad ranem... Dobrze że wracaliśmy w niedzielę o 8 rano, zakopianka na szczęście puściutka :)

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 05, 2011 11:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 05, 2007 8:49 pm
Posty: 6331
Lokalizacja: Kraków
Te dwa sformułowania szczególnie mnie zaintrygowały w Twojej relacji:
macciej napisał(a):
setki metrów kabli do pociągnięcia

macciej napisał(a):
Baby z wąsami

ale może lepiej nie pytać o szczegóły ;)

A tak serio, to ciekawy wyjazd i na pewno interesujące przeżycie zobaczyć takie zawody od drugiej strony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 06, 2011 8:02 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
widoki faktycznie miałeś niezłe :wink: co niektórzy to byli na zawodach a nawet ich nie pamiętają 8)

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 06, 2011 8:10 am 
Zasłużony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 27, 2011 9:42 pm
Posty: 243
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
zephyr napisał(a):
widoki faktycznie miałeś niezłe :wink: co niektórzy to byli na zawodach a nawet ich nie pamiętają 8)


Dobrze, że tvp pokaże jeszcze kilka razy, więc każdy nauczy się swojego wyjazdu na pamięć :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 24, 2011 9:42 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
macciej napisał(a):
Nigdy bym się nie wybrał na typowy wyjazd górski w takim okresie.

sorki że odgrzebuję ale ja byłem dwukrotnie w tatrach w takim okresie i bardzo miłoten czas wspominam :)

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL