Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 8:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 11, 2011 11:50 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Po lutowym wyjeździe w Tatry, gdzie udało mi się zaliczyć 4 nowe szczyty - Sarnią Skałę, Skrajną i Pośrednią Turnię oraz Wielką Kopę Królową tym razem pierwszy raz pojechałem w weekend majowy. Ogólnie wypad b. udany, i jedna Osoba towarzysząca przez co tylko in plus .

29 kwietnia 2011

ok. godziny 14-tej dojeżdżamy do Zakopca i wychodzimy wkrótce na szlak . Ponieważ godzina była już późna a pogoda nie pewna, to pada na Dolinę Olczyską i Kopieniec . Następnie koło szałasów i krokusów przez Polanę Kopieniec schodzimy do drogi Oswalda Balzera w rejonie Toporowej Cyrhli. Po drodze mijamy odnowioną kapliczkę na Jaszczurówce i Grand Hotel Nosalowy Dwór, gdzie do 20 września 2011 można oglądać bezpłatną wystawę wspaniałych zdjęć tatrzańskich światowej klasy fotografika.
Budka TPN była już po 14.00 nieczynna, wobec czego nie można było zwiedzić "bagniska" u wylotu Olczyskiej stworzonego dla płazów i gadów.
Szczyt Kopieńca 1328 m nie zawiódł widokowo , fantastyczne miejsce . Przed 17.00 zdobyliśmy szczyt. Groźne burzowe chmury wypadały się na zachód od Czerwonych Wierchów tak że w Zakopanem nie spadła kropla deszczu tego dnia. Było b. ciepło ogólnie ,a w Nowym Targu ok. 13.00 nawet pokropiło . Ww. trasa jest bezstresowa i wręcz spacerowa, a widoczki naprawdę piękne - można śmiało polecić każdemu - zwł. gdy wyżej zalega śnieg, lub pogoda niepewna albo dnia już brak.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi w ciągu kilku dni postaram się zamknąć relację jak będę czuł się na siłach to w miarę szybko :roll: . Sporo ludzi chodziło w tym okresie po Tatrach, ale jak widać prawie nikomu z nich nie chce się pisać żadnych relacji czy wrażeń... Ja b. wysoko nie byłem ale uważam że warto co nieco skrobnąć raz na jakiś czas ... Wejście na szczyt Kopieńca z Zakopanego zajęło ok. 1.5 godziny ... Na Polanie Kopieniec brak było jeszcze owiec oraz bacy prowadzącego handel oscypkami, bundzem etc. Za to bacówka w Chochołowskiej już otwarta była.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 12, 2011 10:37 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
30 kwietnia

Tego dnia między godzinami 8.00 a 10.00 rano zwiedzamy kolejno Dolinę ku Dziurze oraz Dolinę za Bramką . Dolina za Bramką jest moim zdaniem ciekawsza, piękne skały po obydwu stronach doliny oraz większy niż w 1 dolinie potok. Trochę szkoda że przedwojenny wariant dojścia do Ścieżki nad Reglami został zamknięty. Natomiast w Dolinie ku Dziurze jest tylko nikły potok i las a jedyną atrakcją jest ta ślepo zakończona jaskinia, o stromych stokach pokrytych starymi liśćmi z drzew. W miejscach gdzie kapie woda była lodowa polewa do 1 m wysokości, ale z dala od głównego ciągu jaskini. Pogoda początkowo bezchmurna, później zaczynają pojawiać się na niebie pierwsze chmury cumulonimbus...- obserwowane ze spacerowej Ścieżki pod Reglami znakowanej czarno.Następnie - niestety w upale i ciągłym zagrożeniu burzowym - przemierzamy żółty szlak przez Dolinę Małej Łąki na odległą Kondracką Przełęcz pod Giewontem. Powyżej Wielkiej Polany Małołąckiej podejście jest miejscami b. mozolne w tą parną i przedburzową aurę. Na przełęczy dowiaduje się że w rejonie Świnicy była wcześniej burza śnieżna i że 2 razy leciał tam Sokół TOPR , natomiast na Czerwonych Wierchach ponoć miejscami pół metra śniegu wg. relacji turystów.
Z przełęczy Kondrackiej gdzie już kilkadziesiąt osób było sam kieruję się na Giewont po 10 latach - 2 raz ; zatorów nie było ale b. duży ruch, kilkadziesiąt osób na szczycie. Część zapewne odstraszyły pomruki rozszalałej nad Górami Choczańskimi burzy , która poszła na Babią Górę szczęśliwie ...

Z Giewontu na przełęcz i w dół do Kondratowej bo pogoda niepewna. Śniegu na szlaku niemal brak, kilka małych i niegroźnych płatów. Za to ceny w Kondratowej wysokie , kiepskie menu bez 2 dań i wszystkie miejsca pozajmowane na cały weekend majowy ( pytałem z ciekawości ). Facet odesłał mnie do rzekomo taniej i dobrej restauracji na Kalatówkach... Sporo lodu na ścieżce do Kuźnic , po drodze mija nas terenowy jeep z zaopatrzeniem Kondratowego schroniska , kierowany przez młodą kobietę ....widok naprawdę rzadki w takim miejscu. Ok .16.00 słabo popadał deszcz, szybko jednak przestał. Warto jeszcze wspomnieć co widziałem schodząc z Giewontu na ostatnich łańcuchach, nota bene najtrudniejszych - chłopak z dziewczyną schodził, ona twarzą w dół i cała zalana łzami, trzęsąca się ze strachu - z lękiem wysokości wziął ją na Giewont by zdobyć szczyt i nie dbał nawet by trzymała się łańcuchów. Napomknąłem by trzymała się ich mocno bo upadek w takim miejscu groził co najmniej ciężkimi obrażeniami ciała...Inni turyści śmiali się z nich i pytali jak było na szczycie, ale ja nie mogłem nie wspomnieć że Giewont to łatwa jak na Tatry góra, że OP i Świnica są znacznie trudniejsze np. - gdyby jej man postanowił ją tam zaciągnąć - dobrze mieć taką świadomość i pewne wyobrażenie ...Podejście tego boya uważam za czysto egoistyczne, nawet jeżeli kierowały nim pozytywne intencje.

Zdjęcia przedstawiać będą oczywiste rejony dla wszystkich, wobec czego wrzucam tylko te najlepsze i bez opisów .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek przedostatnie zdjęcie: Kościelisko i Palenica Kościeliska ; ostatnie - Magura Witowska - zrobione zostały z wylotu Doliny Małej Łąki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 10:06 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 29, 2007 8:31 pm
Posty: 3189
Lokalizacja: Nowy Sącz
Cytuj:
29 kwietnia 2011


Cytuj:
30 kwietnia

Dorze żeś napisał, bo na fotkach ciężko zauważyć :mrgreen:

_________________
http://naszczytach.cba.pl/ Aktualizacja 2023 - nowe: Góry Skandynawskie, Taurus w Turscji, Alpy Julijskie, Kamnickie, Ennstalskie, Tatry Bielskie, Murańska Planina, Haligowskie Skały i wiele innych. Zapraszam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 14, 2011 3:07 pm 
Nowy

Dołączył(a): So sie 15, 2009 4:44 pm
Posty: 23
Lokalizacja: Kraków
To szlak przez Dolinę ku Dziurze jest teraz niebieski?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 14, 2011 4:27 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Tak - w przewodniku Nyki z 2009 r po Tatrach Polskich również jest informacja że znaki są niebieskie ( dawniej czarne ) .

A co do Bobrowca to znaki tam są zamazane przez Słowaków - od Bobrowieckiej Przełęczy tylko jeden, stary i zielony znak napotkałem.

Szkoda mi tych szlaków które zamknęli na wybitne szczyty w Tatrach Zachodnich, niemniej szkoda Osobitej czy Kominiarskiego Wierchu :? :cry:

W przypadku Osobitej rozumiem argument zamknięcia szlaku z Doliny Bobrowieckiej, gdzie istotnie erozji może nie sposób było zapobiec, ale już dla mnie nic nie usprawiedliwia zamknięcia szczytu od strony Przełęczy w Osobitej. A czy TANAP pójdzie jeszcze kiedyś po rozum do głowy ? ...chciałbym się mylić w tym co myślę o tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So maja 14, 2011 10:54 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Wt wrz 26, 2006 10:56 am
Posty: 1119
Lokalizacja: Warszawa
Osobita raz w roku jest otwarta... idzie tam wtedy nawet procesja z przytupem i przyśpiewem... trza tylko wiedzieć kiedy. Od dwóch lat się chcę załapać, ale zawsze nie miałem czasu. Może w tym roku?

_________________
Maciej Łuczkiewicz
http://naszegory.info - nasza strona o górskich wyprawach
http://czarnobyl1986.info - moja strona o wyprawach do "zakazanego" miejsca


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 12:34 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
1 maja 2011 ( niedziela )

Ten dzień nie był stracony mimo tego że cały dzień lał deszcz . Najpierw zwiedziliśmy dokładnie ciekawsze budynki przy Alei Przewodników Tatrzańskich powyżej Ronda Kuźnickiego, a następnie Kuźnice ( na których zwiedzania nigdy nie było czau podczas ładnej pogody ) .

Ponieważ był to dzień beatyfikacji Papieża, toteż do Księżówki ciągnęły tłumy ludzi, głównie zaś zorganizowane wycieczki z przewodnikami. Przy okazji zwiedzania punku Topr w Kuźnicach zastaliśmy tam emerytowanego ratownika , który jednak nie wiedział jaka pogoda ma być w górach w najbliższych dniach i jakie warunki panują na szlakach ( ! ) . A opisem szlaków nie byliśmy zainteresowani z uwagi że znamy już. W Kuźnicach siedząc przy pysznym grillu czekaliśmy na zmianę pogody która nie nastąpiła. Przy okazji oglądaliśmy ok. 50 m kolejkę ludzi do kolejki na Kasprowy Wierch, z parasolami , 9*C , deszcz ciągły, wysoko w górach zapewne śnieg...Dla mnie ta kolej gondolowa jest na tyle droga że to by była głupota tego dnia tam wjeżdżać ale to dla mnie. Ponieważ pogoda nie poprawiła się( front deszczowy nad całą Polską ) to wróciliśmy już busem i na kwaterę suszyć rzeczy. Plan pt. przejście Ścieżki nad Reglami został planem do dzisiaj nie zrealizowanym.

2 maja - poniedziałek Tego dnia pogoda była znacznie lepsza. Rano nawet słońce, po 11.00 pochmurno, ale bezdeszczowo. Ciągły wał chmur utrzymywał się niestety na pułapie powyżej 1800 m zasłaniając wyższe szczyty, w tym Wołowiec , który w związku z tym wypadł z planów. 2 maja ostatecznie z braku też czasu po zejściu z Bobrowca - Grześ i Rakoń też nie zostały zrealizowane, ale bez większego żalu bo kiedyś już tam byłem przy lepszej pogodzie.

Zdjęcia z 1 maja : Księżówka ( tutaj wypoczywali m.in. JP II, kard.Wyszyński, abp. Dziwisz i inni wybitni duchowni )
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek - pomnik "Prometeusz rozstrzelany" na Wielkiej Polanie Kuźnickiej poświęcony pamięci rozstrzelanych w tym miejscu Polaków w 1944 r Obrazek

Kuźnice : Obrazek Obrazek
Budynek Dyrekcji TPN w Kuźnicach: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po środku zdjęcia kładka przez potok Bystra w Kuźnicach - za nią kasa biletowa TPN i początek szlaków na Halę Gąsienicową , po prawej punkt "informacyjny" TOPR w Kuźnicach, w środku muzealne eksponaty: Obrazek

Kolejkowicze bez względu na aurę: Obrazek . ostatnim dniem kursowania krzesła w Gąsienicowej dla narciarzy był dzień 30 kwietnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 1:51 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
2 maja 2011 Z Zakopanego na Siwą Polanę , skąd Doliną Chochołowską na Polanę Chochołowską. Następnie przez Bobrowiecką Przełęcz ( 1351 m )na Bobrowiec 1664 m. Powrót trasą podejścia. Pogoda do ok. 11.00 słoneczna , później wał chmur powyżej 1800 m.n.pm. pokrywał najwyższe szczyty - stąd ograniczone widoki - rezygnacja z Grzesia ,Rakonia i Wołowca na których już byłem przy lepszej pogodzie. Bacówka otwarta, wypożyczalnia rowerów także [ 5 zł], ciuchcia Rakoń kursowała non stop podobnie jak traktory i samochody. W Wyżniej Chochołowskiej Dolinie pracowały piły spalinowe 8 "Uprawnionych " wsi. Zrywka drewna także w Dolinie Starorobociańskiej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jamburowa Czuba ( 1580 m) i Bobrowiec ( 1663 m, po prawej ) z Bobrowieckiej Przełęczy 1356 m : Obrazek
Bobrowiecka Przełęcz i Grześ z b. stromego podejścia na Jamburową Czubę; widoczna przecinka graniczna w lesie którą prowadzi b.stromy niebieski szlak słowacki na Grzesia ( legalny ) : Obrazek Obrazek Obrazek Orawice i Babia Góra: Obrazek Obrazek Obrazek Furkaska 1491 m z Bobrowca: Obrazek Obrazek Obrazek Jaferowy Żleb spadający niemal do Polany Chochołowskiej spod grani : Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Spojrzenie z Jaferowej Czuby 1580 m ( przedwierzchołek Bobrowca ) na Bobrowiecką Przełęcz , leżącą 230 m niżej - tym stromym zboczem wiódł wśród kosówek szlak: Obrazek Bobrowiecka Przełęcz - szlakowskazy i szlabany... : Obrazek Obrazek Obrazek. Ogólnie nieznakowany już szlak jest dobrze widoczny i droga na szczyt jest ewidentna. Jednak w zejściu na Juraniową Przełęcz trzeba już przedzierać się miejscami przez 1.5 wysokości kosodrzewinę ... Oceniam że za 10 lat szlak ten jednak tak zarośnie lasem i kosodrzewiną od strony Bobrowieckiej Przełęczy, że przejście go stanie się już niemożliwym bez maczety . No chyba że TANAP pójdzie po rozum do głowy w co nie wierzę . Filanców ani turystów nie spotkałem mimo środka dnia i weekendu majowego. Obrazek - Siwa Polana i Palenica Kościeliska 1183 m. Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 2:33 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
3 maja 2011 - wtorek

Pochmurny od rana dzień. Doliną Kościeliską na Stoły - już koło 11.00 huraganowy wiatr na polanie i wysoko na Czerwonych Wierchach pewnie ze 150 km/h a niżej porywy ok. 80 może 100 km/h. Ze Stołów w dół, i przez Wąwóz Kraków -b.polecam - warto i blisko drogi w Dolinie , piękny wąwóz - przez Smoczą Jamę, dalej do Raptawickiej jaskini. Tam już strasznie wiało, wejście prowadzi ostro po skałach ( łańcuchy, klamry , drabina ) . Na koniec Smreczyński Staw ok. 16.00 i już zaczęło padać. W ulewie od 17.00 ok. powrót Doliną Kościeliską do Kir gdzie zdążyliśmy na ostatni bus do Zakopanego. Wysoka cena benzyny 5.26 zł a kierowcy kasują już po 5 zł.
4 maja 2011 -środa -powrót do domu. Dzień pogodny - Tatry po nocy przyprószone śniegiem, także dachy domów w Zakopanem i Gubałówka częściowo oszroniona . Ostatnie zdjęcia, takze na zrujnowane dworce PKP i PKS w Zakopanem - kiedy się to zmieni ? ...Pożegnania są trudne , ale swoje zrobiłem a i Tatry oblodzone nie zapraszają do swojego wnętrza - do lata ...A już za miesiąc Słowacy otwierają szlaki wysokogórskie i lato u bram - czekamy na późnowiosenne i letnie relacje na forum 8) :wink:
Zdjęcia: Ciemniak: Obrazek Łysanki 1477m i Hruby Regiel 1339 m z Hali Stoły : Obrazek Czerwone Wierchy w huraganie : Obrazek Pasmo Gubałowskie ze Stołów :Obrazek Malowniczy Wąwóz Kraków: Obrazek Górny wylot Jaskini Smocza Jama : Obrazek Okolice Jaskini Raptawickiej: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek[/b]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:46 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N paź 23, 2005 9:18 pm
Posty: 2111
Widzę że Basia Z. oraz Brajan wzięli na poważnie moje zlaecenia co do pisania nowych relacji, Keff także , ale piszcie więcej z Tatr, wszyscy :wink: czekamy na relacje końcowo -majowe oraz czerwcowe z Tatr Polskich i Słowackich, które otwierają już za niecały miesiąc 8)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 4:18 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Kubuś czy Ciebie nie rażą po oczach te daty na fotkach?

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 4:35 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jakub napisał(a):
Widzę że Basia Z. oraz Brajan wzięli na poważnie moje zlaecenia co do pisania nowych relacji, Keff także , ale piszcie więcej z Tatr,


Jak nie byłam w Tatrach to trudno abym pisała z Tatr.

Zresztą tak prawdę mówiąc to mnie nużą po raz fatnasty relacje z Kościelca lub z Czerwonych Wierchów. Chyba że jest bardzo dobrze i ciekawie napisana albo są na prawdę ładne foty.

Co innego z innych gór - ostatnio było kilka na prawdę dobrych (wg mnie) relacji. Ale to oczywiście kwestia gustu.

A tak poza tym - te datowniki na zdjęciach są beznadziejne, czy nie można tego wyłączyć ?
Przecież data wykonania zdjęcia jest i tak we właściwościach pliku.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 5:00 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2007 3:03 pm
Posty: 8796
Lokalizacja: Londyn, kiedyś W-wa, jutro ... ?
Czy mam zwidy czy też ktoś faktycznie ogrodził brzeg Smreczyńskiego Stawu ... :shock:
Ludziska, napiszcie, że z głodu majaczę bo trudno mi w to uwierzyć. Normalnie jakaś barierka wzdłuż brzegu. Jak w muzeum. Powinni szyby postawić i kazać zza szkla oglądać bo jeszcze jakiś szkodnik splunie do wody i wytruje faunę.
:shock:

_________________
Obrazek TG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 5:06 pm 
Stracony

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 5:52 pm
Posty: 5846
Lokalizacja: Górny Śląsk
Gustaw napisał(a):
Czy mam zwidy czy też ktoś faktycznie ogrodził brzeg Smreczyńskiego Stawu ... :shock:
Ludziska, napiszcie, że z głodu majaczę bo trudno mi w to uwierzyć. Normalnie jakaś barierka wzdłuż brzegu. Jak w muzeum. Powinni szyby postawić i kazać zza szkla oglądać bo jeszcze jakiś szkodnik splunie do wody i wytruje faunę.
:shock:


Nie masz zwidów, ona już jest od jakiegoś czasu.

To niestety coraz powszechniejszy obrazek w górach - barierki w wielu miejscach w Bieszczadach, barierki i schody na Wysokiej (tej w Pieninach) itd itd.

B.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 7:24 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Gustaw napisał(a):
Czy mam zwidy czy też ktoś faktycznie ogrodził brzeg Smreczyńskiego Stawu ... :shock:
Ludziska, napiszcie, że z głodu majaczę bo trudno mi w to uwierzyć. Normalnie jakaś barierka wzdłuż brzegu. Jak w muzeum. Powinni szyby postawić i kazać zza szkla oglądać bo jeszcze jakiś szkodnik splunie do wody i wytruje faunę.
:shock:


Niestety wzrok Cię nie myli, jak byłam tam w 2009 roku to też rozpaczałam że tą barierką cały urok tego miejsca zepsuli :cry:

A co do dat na zdjęciach to też bym się ich pozbyła :)

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 6:25 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Kasia86 napisał(a):
A co do dat na zdjęciach to też bym się ich pozbyła


Ja bym się tych zdjęć pozbył.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 6:53 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
Łukasz T napisał(a):
Ja bym się tych zdjęć pozbył.

Ja bym zostawił, ku przestrodze .

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:02 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Cytuj:
Ja bym się tych zdjęć pozbył.


Są bardzo ładne, wiosenne, te cyferki wyglądają niczym kaczeńce.


Ostatnio edytowano Cz maja 19, 2011 7:14 am przez LigeiRO, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:05 am 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): N mar 27, 2005 9:30 pm
Posty: 2745
Lokalizacja: Katowice
LigeiRO napisał(a):
Są bardzo ładne, wiosenne, te cyferki wyglądają niczym kaczeńce.

Przypatrz się dobrze, ja tam widzę mniszka pospolitego.

_________________
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:10 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
dresik napisał(a):
ku przestrodze


To należy zaprezentować je w dziale "Wypadki i zdarzenia ...".

P.s. To są inne kwiatki.

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:12 am 
Stracony

Dołączył(a): Cz lut 22, 2007 9:12 pm
Posty: 3329
Zwłaszcza na zdjęciach z 3 maja, jedne rosną na łące drugie nawet na asfalcie.

Cytuj:
Osobita raz w roku jest otwarta... idzie tam wtedy nawet procesja z przytupem i przyśpiewem... trza tylko wiedzieć kiedy. Od dwóch lat się chcę załapać, ale zawsze nie miałem czasu. Może w tym roku?


Ja raz byłem w procesji dwuosobowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL