Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Pn lip 01, 2024 10:28 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 13, 2011 5:11 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Pt lis 21, 2008 10:48 pm
Posty: 1233
Lokalizacja: Warszwa
Postanowiłem sobie pojechać w jakieś górki. Pierwszym terminem miał być 30 kwiecień, ale wtedy aura nie pozwoliła. Ten tydzień od początku wydawał się pogodny więc wyczekałem na czwartkowy lajcik w pracy i padło na Turbacz. Pobudka… hmmm w sumie to się nie kładłem spać. 0.30 wyjeżdżam ze „Stalówki” by o siódmej rano wysiąść w Nowym Targu. Jest słonecznie choć jeszcze chłodno, ale zapowiada się ładny dzień. Idę w stronę Kowańca by tam zacząć od zielonego szlaku na Stare Wierchy. Szlak wiedzie większość czasu lasem poprzez dziesiątki skrzyżowań leśnych dróg bez oznakowania. Trzeba było iść na czuja – niestety parę razy nie udało się i trzeba było zawracać. Na polanie Bernadowa pojawiają się pierwsze widoki.
Obrazek
Następnie pojawia się Polana Mrożkowa i czarny szlak. Teraz przez 20 min w dół do cywilizacji by za chwilę
Obrazek
wleźć do schroniska na Starych Wierchach. Tam robie sobie dłuższą przerwę, gdzie łykam widoki i letniego żywca.
Obrazek
Ruszam dalej teraz za czerwonym szlakiem w stronę Turbacza. Na Obidowcu znalazłem pierwszą tabliczkę kierunkową
Obrazek
i takie coś.
Obrazek
Szeroką drogą przemierzam kolejne kilometry, polany dają nowe spojrzenia na okolicę
Obrazek
Obrazek
i dostrzegam gadzinę.
Obrazek
Przed 13 w końcu stanąłem na najwyższym szczycie Gorc(ów) – Turbaczu. Trochę zawiedziony bo myślałem że widoki będą rozleglejsze, więc pamiątkowa fota i idę dalej przez kilka minut do schroniska.
Obrazek
Tam znowu zatrzymuję się na dłużej. Bardzo ładnie tu jest.
Obrazek
Obrazek
Kiedy miałem już schodzić spotkałem użyszkodnika LoveBeer’a, który coby zwalczyć kaca wjechał sobie rowerkiem pod schronisko. Z pozdrowieniami dla TG.
Obrazek
Czas złazić. Wybieram żółty wariant. Na polanie Świderowej ostatnie spojrzenie na Tatry
Obrazek
i powoli w stronę Kowańca. Wypad uważam za jakże udany. Przy pięknej pogodzie zdobyłem już kolejny szczyt do KGP. Żałuję tylko, że zapomniałem o kremie z filtrem, moja „facjata” wygląda okropnie – bardziej niż zawsze hehe. W domu jestem parę minut po północy.
był to pierwszy wyjazd ( choć jednoosobowy) pod szyldem KET "Kovik Expedition Team"
Obrazek

WIECEJ ZDJĘĆ: https://picasaweb.google.com/robson245/ ... CZMAJ2011#

_________________
Jeśli zdajesz pytanie dlaczego chodzę po górach to znaczy że nie zrozumiesz odpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 9:05 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 9:45 pm
Posty: 2542
Prześledziłam Twoją trasę na mapie:) muszę sobie jakoś uplanować trasę w Gorcach żeby zahaczyć o ten fragment z Obserwatorium na Suhorze,tam nie byłam jeszcze :wink: Fajna wycieczka,ale poczekam do jesieni,wtedy Gorce lubię najbardziej :)

_________________
"Ja akurat marzenia górskie mam pod powiekami,to jest mój oddech, moje życie" - Wojtek Kurtyka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N maja 15, 2011 9:13 pm 
Przypadek beznadziejny

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 8:09 pm
Posty: 2957
Lokalizacja: Kraków
Jak tam ładnie jak jest zielono! Hmm może się jeszce jednak keidyś w Gorce, chociaż to takie płaskie jest :mrgreen:

_________________
Keep calm and carry on.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL