Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest Wt cze 25, 2024 7:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 12:24 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 14, 2011 12:22 am
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Witam i zapraszam na kolejny film. Tym razem bez roweru, ale w kasku :)
Jest to relacja z mojej wycieczki na Piz Boe 3152m. doliną Val di Mezdi w Dolomitach.

http://vimeo.com/26448871


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 4:39 pm 
Swój

Dołączył(a): So gru 26, 2009 10:46 pm
Posty: 37
Lokalizacja: Rzeszów
Ładny film, tylko czy mi się wydaje czy kierownica w aucie jest raz po lewej, a raz po prawej stronie? :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 5:35 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
super filmik, extra jakosc obrazu
scenka z posliznieciem sie tych ludzi na sniegu pokazuje dosc wyraznie, czego w gorach sie robic nie powinno
obowiazkowy filmik dla naszych polskich kozakow, ktorzy bez rakow i czekana napieraja na Orla Perc w czerwcu
i tak wysoko wyszedles bez rakow
rozsadna decyzja o wycofie
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 7:47 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 30, 2010 12:43 pm
Posty: 3533
Lokalizacja: Węgierska Górka
filmik eksta :D szkoda, że nie udało się zdobyć szczytu ale faktycznie bez raków i w złej pogodzie to zbyt niebezpieczne.

_________________
Galeria zdjęć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 8:05 pm 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 14, 2011 12:22 am
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Tak, w górach zdecydowanie nie należy spadać :)

Wchodziłem po tym śniegu dopóki nie zrobiło się bardzo stromo. Wówczas zobaczyłem złamany kijek i czapkę jakiegoś turysty, co dało mi do myślenia. Spojrzałem w dół i trochę mi się zrobiło słabo, coś jak widok ze skoczni narciarskiej w dół z tym że na dole skały, film tego nie oddaje. Zacząłem powoli schodzić, ale okazało się to znacznie trudniejsze niż podchodzenie. Wziąłem więc ten złamany kijek, wdrapałem się 20m. wyżej po następny i z dwoma kijkami mozolnie i powoli zapierając się szedłem z ośnieżonego zbocza. Próbowałem jeszcze po skałach wchodzić, ale nie było liny ubezpieczającej więc uprząż na nie wiele się zdała. Skały w dolomitach są bardzo kruche i też trzeba o tym pamiętać. Od tych turystów dowiedziałem się, że na górze jest już lina, ale na tym feralnym odcinku albo jej nie było albo była pod śniegiem.

Mam nadzieję, że będzie to przestrogą, nawet jeśli czujemy się na siłach żeby wchodzić dalej to w pewne miejsca bez sprzętu wchodzić po prostu nie należy. Aha i nie chodzić samemu w góry, ja niestety nie miałem innej opcji wiec poszedłem z telefonem... :)

A samochody mam dwa jeden z kierownicą po lewej a drugi po prawej do wyjazdów do Anglii ;) tak na serio pomyłka, po wielogodzinnym montażu wielu szczegółów się nie zauważa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 8:34 pm 
Zasłużony

Dołączył(a): Cz maja 21, 2009 9:10 am
Posty: 243
Witam ,

Samuraj, pokazałeś , ze potrafisz "nakręcić film dobry film grozy, napisze więcej - myślę, ze pobobny film zrobiłbyś idąc z Zazadniej na Rusinową Polanę.

Jak do tej pory zawsze namawiałem innych, aby nasi tatrzańscy turyści ruszali w Alpy (dolomity), twój przypadek pokazał jednak, że Ty - powinieneś być z dala od gór Wysokich, a Alpy poznawać z punktów widokowych znajdujących się blisko głównej utwardzonej drogi.

Swoim "nieudolnym poruszaniem się po górach wysokich" , próbujesz odstraszyć (bo taki chyba masz cel) innych od tych cudownych gór.

Napisz czy twój wypad sponsorowany był prze jakąś firmę ? , w której produktach tak dumnie maszerowałeś (uprząż , lonża) :lol: .
Jeśli możesz, to napisz cel ich ubrania :lol: ? zamiast wymienionych akcesorii powinieneś mieć "stuptuty, kijki, raki.
Najlepsze ujęcie w twoim filmie, to twój skok przez .........30 cm ciek wodny. Naprawdę potrafisz robić ładne ujęcia piargów, płatów śnieżnych i może w tej dziedzinie się realizuj , a Wysokie Góry - zostaw innym.

Co do pośliznięcia?? - to ja napisze tak - czy widzialeś kiedykolwiek "dupozjazd" (nie zawsze kontrolowany), raczej nie.

Naprawdę jeżeli kiedykolwiek ruszysz w góry, wynajmij lokalnego przewodnika. Tak jak to robią najwięksi górscy nieudacznicy (ale za to najmodniej ubrani oraz oszpejowani) Niemcy.

Następnym razem , jak będziesz atakował ten szczyt - to pojedz na przełęcz Pordoi a kolejką (obowiązkowo w tym stroju) dostaniesz się na wysokość 2950m i idąc za innymi, łatwym szlakiem dojdziesz na szczyt 3152m

I pamiętaj po to jest forum aby się pytać , bo jak widać , prosty szlak stał się dla ciebie ..........koszmarem.

Życzę realizacji filmu górskiego z poziomu ...............Krupówek.

viking (dla ciebie: Guru - dolomitów)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:05 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Viking, no ladnie pojechales koledze :D
no pare bledow zrobil-
-jak napisales - brak ochraniaczy, rakow, kijkow, czekana - kolega dostal srogo w dupe, teraz zapewne zakupi te akcesoria na nastepna wycieczke?
-kask rowerowy jest dobry na rower, ale nie w Dolomity, gdzie sie kamienie sypia dosc czesto i te dziury wentylacyjne w kasku raczej by wtedy nie pomogly
-pchanie sie w 40st. zawalony zlodowacialym sniegiem zleb z golymi rekami-bardzo zly pomysl, ja bym zawrocil po 5m
viking59 napisał(a):
wynajmij lokalnego przewodnika. Tak jak to robią najwięksi górscy nieudacznicy

mi tez sie to zdarza w Tatrach :oops:
Kolego Samurai, nakreciles doskonaly film edukacyjny, mysle, ze TOPR go chetnie od Ciebie kupi :wink:
zycze powodzenia na gorskich szlakach i bardziej rozwaznego chodzenia po kopczykach, mam nadzieje, ze ta lekcja duzo Cie nauczyla


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 15, 2011 9:16 pm 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): So maja 21, 2011 3:37 pm
Posty: 1316
Lokalizacja: York/Andrychow, Beskid Maly
Samurai napisał(a):
Spojrzałem w dół i trochę mi się zrobiło słabo, coś jak widok ze skoczni narciarskiej w dół z tym że na dole skały, film tego nie oddaje.

film ani fotka nigdy nie oddaja dobrze ekspozycji, zawsze jest wieksza w rzeczywistosci
Samurai napisał(a):
Mam nadzieję, że będzie to przestrogą, nawet jeśli czujemy się na siłach żeby wchodzić dalej to w pewne miejsca bez sprzętu wchodzić po prostu nie należy

:thumright:
Ali7 napisał(a):
viking59 napisał(a):
dla ciebie: Guru - dolomitów

vel "Wujek Dobra Rada"
vel "Najmądrzejszy z Całej Wsi"
vel "Wyżej Sram, Niż Dupę Mam"

powiedzial AliSiodmy-'Wujek Samo Zlo' :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 16, 2011 3:30 am 
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 14, 2011 12:22 am
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
viking59 napisał(a):
Witam ,

Samuraj, pokazałeś , ze potrafisz "nakręcić film dobry film grozy, napisze więcej - myślę, ze pobobny film zrobiłbyś idąc z Zazadniej na Rusinową Polanę.

Jak do tej pory zawsze namawiałem innych, aby nasi tatrzańscy turyści ruszali w Alpy (dolomity), twój przypadek pokazał jednak, że Ty - powinieneś być z dala od gór Wysokich, a Alpy poznawać z punktów widokowych znajdujących się blisko głównej utwardzonej drogi.

Swoim "nieudolnym poruszaniem się po górach wysokich" , próbujesz odstraszyć (bo taki chyba masz cel) innych od tych cudownych gór.


Hehe no tak, żegnajcie Dolomity, witaj Polsko... :roll:

Bynajmniej nie miałem zamiaru nikogo odstraszyć, a raczej zachęcić do odwiedzenia tych pięknych zakątków i podzielić się choć częścią widoków które mogłem podziwiać. To właśnie starałem się pokazać na filmie, ale jeśli skupiłeś się na elementach ekwipunku, to mogłeś tego nie zauważyć :D

Wypożyczyłem typowy kask alpinistyczny, ale okazało się, że nie ma jak do niego przyczepić kamery, dlatego poszedłem w rowerowym, a nie dlatego, że pasował pod kolor bluzy :D

Dodam też, że nie jestem ekspertem w kwestii turystyki wysokogórskiej, ot czasem lubię pochodzić po górach. W dolomity przyciągnął mnie maraton Sellaronda Hero w którym startowałem, stąd też kask rowerowy na filmie.

viking59 napisał(a):

Napisz czy twój wypad sponsorowany był prze jakąś firmę ? , w której produktach tak dumnie maszerowałeś (uprząż , lonża) :lol: .
Jeśli możesz, to napisz cel ich ubrania :lol: ? zamiast wymienionych akcesorii powinieneś mieć "stuptuty, kijki, raki.
Najlepsze ujęcie w twoim filmie, to twój skok przez .........30 cm ciek wodny. Naprawdę potrafisz robić ładne ujęcia piargów, płatów śnieżnych i może w tej dziedzinie się realizuj , a Wysokie Góry - zostaw innym.



Tak mój film jest sponsorowaną reklamą pasztetu Podlaskiego! :D poczytaj w napisach :)
Uprząż wziąłem ponieważ początkowo planowałem wybrać się na ferratę. Ostatni odcinek tego szlaku oznaczony był na mapie podobnie jak ferraty, z resztą jest tam lina na szczycie podejścia, ale z kolejki mogłeś nie zauważyć... :D

viking59 napisał(a):

Co do pośliznięcia?? - to ja napisze tak - czy widzialeś kiedykolwiek "dupozjazd" (nie zawsze kontrolowany), raczej nie.

Naprawdę jeżeli kiedykolwiek ruszysz w góry, wynajmij lokalnego przewodnika. Tak jak to robią najwięksi górscy nieudacznicy (ale za to najmodniej ubrani oraz oszpejowani) Niemcy.

Następnym razem , jak będziesz atakował ten szczyt - to pojedz na przełęcz Pordoi a kolejką (obowiązkowo w tym stroju) dostaniesz się na wysokość 2950m i idąc za innymi, łatwym szlakiem dojdziesz na szczyt 3152m



Przewodnika nie będę wynajmował, bo jakoś sobie radzę, ale rozumiem troskę kolegi, który jak sądzę wjeżdżał kolejką z Pordoi, skoro tak dobrze zna szczegóły tej opcji :D
Jeśli chodzi o Niemców to miałem okazję z nimi trochę pochodzić po górach, rzeczywiście są dobrze przygotowani, a poza tym pozytywni i nieźle sobie radzą, co z resztą widać na filmie, bo wyszli z opresji cało. Nie oceniaj wszystkich na podstawie tych którzy wjeżdżali z Tobą kolejką :)

viking59 napisał(a):

I pamiętaj po to jest forum aby się pytać , bo jak widać , prosty szlak stał się dla ciebie ..........koszmarem.

Życzę realizacji filmu górskiego z poziomu ...............Krupówek.



Ach to o to chodzi... :D
Kolego drogi nie zalogowałem się tutaj aby pytać, rozumiem, że jako Guru dolomitów czujesz się niespełniony w tej kwestii i stąd to rozczarowanie. Otóż chciałem jedynie podzielić się filmem z wycieczki, która była dla mnie frajdą, a nie koszmarem jak domniemasz. Pomyślałem sobie, że właśnie tutaj, bo gdzieżby indziej znajdę grupę osób, która będzie zainteresowana i z przyjemnością obejrzy ten film.

viking59 napisał(a):

viking (dla ciebie: Guru - dolomitów)



Może kiedyś się spotkamy na szlaku, z chęcią popatrzę jak udolnie poruszać się po górach i wówczas będziesz dla mnie Guru dolomitów, a póki co jesteś jedynie Guru forumowym :lol: a tak całkiem poważnie to nie sądzę, abyś w ogóle bywał w górach, ponieważ ludzi których tam spotykam cechuje zupełnie inne usposobienie...

Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za komentarze i zapraszam już wkrótce do obejrzenia kolejnych produkcji, a przede wszystkim zapraszam w góry! :)


Ostatnio edytowano So lip 16, 2011 4:38 am przez Samurai, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 16, 2011 8:42 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 7:07 am
Posty: 708
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Witam,

Filmik (w porównaniu do ostatniej Twojej produkcji) zdecydowanie gorszy. Ale i tak nie zmienia to faktu, że lubię te Twoje montaże :wink: Masz potencjał... i trza go jakoś wykorzystać. Zastanowimy się :wink:
Bardziej od uprzęży przydały by Ci się raki.

_________________
http://kt-livetheadventure.blogspot.com/
http://picasaweb.google.com/KrzysiekTalik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL