Forum portalu turystyka-gorska.pl

Wszystko o górach
portal górski
Regulamin forum


Teraz jest N cze 30, 2024 11:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 5:37 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Pierwsza polowa sierpnia mimo zapewnień szpeców od wróżenia z fusów nie była wcale rewelacyjna. W poszukiwaniu lepszej pogody uderzamy (znaczy się moja piękniejsza połowa Alicja i ja) z deszczowych i zimnych Kaszub w deszczowe i ciepłe Tatry. Szybko zorientowaliśmy się, że ambitne plany można spokojnie przełożyć na przyszłość. Nie było sensu raczej pchać się do schronisk, bo prognozy nie były optymistyczne i awaryjnie chcieliśmy mieć furtkę, żeby pozwiedzać coś innego w okolicy w razie niepogody. Ostatecznie zatrzymujemy się w Strbie.

Pierwszy dzień zaczyna się jednak optymistycznie. Pogoda i humory dopisują. Jedziemy ozubnicovą żeleznicą do Szczyrbskiego i zaczynamy podejście żółtym szlakiem w stronę Wodospadu Skok. Szybko zrobiliśmy wysokość pokonując kolejne prożki Doliny Młynickiej. Tymczasem chmury zaczęły stopniowo zasłaniać Grań Baszt a potem i Grań Solisk. Pod przełęczą widoki były praktycznie żadne i grań na północ można było sobie spokojnie podarować. Lekko zniesmaczeni schodzimy na piwo mając nadzieję, że najlepsze jeszcze przed nami.

Następny ranek przywrócił wiarę – szczyty pięknie oświetlone promieniami słońca. Wychodzimy z Wyżnich Hagów i po 2 godzinach z okładem siedzimy nad Batyżowieckim Stawem. I tu powtórka z rozrywki. Chmury zeszły nisko zasłaniając po kolei Gerlach, Batyżowiecki oraz nasz potencjalny cel. Najśmieszniejsze, że spod Kończystej muszę wycofać się już drugi raz. Kiedy maszerujemy magistralą w stronę Osterwy i zastanawiamy się czy jednak nie odbić w prawo dopada nas gęsty grad. Tak waliło po potylicach, że założenie kasków nie było by przesadą. To ostatecznie rozwiało nasze wątpliwości. Humor poprawił się dopiero przy grogu w Popradzkim.

Nazajutrz zmieniliśmy taktykę i postanowiliśmy udać się w Zachodnie mając nadzieję na lepsze warunki. To był strzał w dziesiątkę. Po przejściu asfaltu w Dolinie Wąskiej uderzamy prosto na Grań Otargańców. Pierwsze 600-700 m deniwelacji to męka – cholernie strome zakosy w lesie. Ale kiedy tylko otworzył się widok ponad drzewami twarzyczki otworzyły się z zachwytu. Takiego morza mgieł nie widziałem w Tatrach nigdy. Gęsta pierzyna kłębiła się nad całym słowackim Niżem.

Grań jest bardzo ciekawa – zdecydowanie jeden z najfajniejszych szlaków Tatr Zachodnich. Piękne widoki na otoczenie Dolin Jamnickiej i Raczkowej, miejscami lajtowa zabawa w skale i pustki na trasie. Spokojnym tempem dochodzimy do Raczkowej Czuby. To chyba jeden z lepszych punktów widokowych TZ. Ciekawie prezentuje się nawet Wysoka, Rysy, Gerlach i Krywań – mimo znacznej od nich odległości. No i całe Tatry Zachodnie.

Schodzimy przez Jarząbczy do Doliny Jamnickiej – szlak prowadzi kruchym, stromym żlebikiem i jest średnio przyjemny. Ale potem już tylko objadanie się pysznymi jagodami i moczenie stóp w lodowatym potoku. Sielsko zakończyliśmy ten dość intensywny dzień.
Szkoda, że nie dało rady ugrać czegoś więcej w Wysokich, ale Otargańce osłodziły nam cały pobyt.

Fotomontaże:

Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek



Obrazek

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 6:46 pm 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 03, 2005 1:09 pm
Posty: 22106
Zdjęć nie widzę ( czerwone stopy się kręcę ) ale pozwolisz, że ocenię ? Dziękuję. Otóż są one zajebiaszczo zajebiste ...

P.s. A nie było czerwonych porzeczek ?

_________________
"Stary jestem, mam sklerozę, czas umierać" 09.IX.2006 - rozstaj dróg w Dolince za Mnichem

"Stałem się nowym użytkownikiem ale ten nowy też musi posta napisać"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 16, 2011 8:00 pm 
Stracony

Dołączył(a): Pn lut 11, 2013 4:09 pm
Posty: 9871
Lokalizacja: FCZ
na pogodę nie ma bata niestety ,ale rzeczywiście ten zakątek tatr Wam wyszedł i trzeba przyznać że jest odwiedzany rzadko. Na następny wypad wyślemy smsa do najwyższego o treści POGODA :lol:

ps No i wreszcie poznałem Twoją żonę :wink: wprawdzie telefonicznie ,ale zawsze coś :lol: pozdro dla Was

_________________
NIE MA LEPSZEGO OD MIĘGUSZA WIELKIEGO!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 7:12 am 
Stracony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 11:04 am
Posty: 10407
Lokalizacja: miasto100mostów
Łukasz T napisał(a):
P.s. A nie było czerwonych porzeczek ?
Nie zauważyłem, ale jagód zebraliśmy cały termos, i malin sporo.
! napisał(a):
ten zakątek tatr Wam wyszedł
Ogólnie sp...łem trochę z planowaniem tych wycieczek, trzeba było od początku po Zachodnich łazić (a myślałem o tym po prognozach). Niestety pogoda podpuścimy po chamsku pierwsze 2 dni.

_________________
'Tatusiu, zostań w samochodzie, a my zobaczymy gdzie zaczyna się nasz szlak.'


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 17, 2011 7:30 am 
Uzależniony ;-)

Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 5:37 am
Posty: 795
Relacja z Zachodnich to w sumie rzadkość, ładnie :)
Jak się głębiej zastanowić, to chyba jeszcze nigdy tam nie byłam, kiedy było tak zielono :scratch:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Polityka prywatności i ciasteczka
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL